Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:39:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: JP Morgan'dan Bitcoin'i vuran açıklama  (Read 4169 times)
Killermoney35 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 13, 2017, 06:42:29 AM

Henüz bu yılın başında 1000 doların altındayken geçtiğimiz günlerde 5000 doları aşan Bitcoin, JP Morgan CEO'su Jamie Dimon'un açıklamasıyla tepe takla oldu.

Dimon, sanal para Bitcoin'in bir 'dolandırıcılık' olduğunu ve patlayacağını söyledi. Dev bankanın direksiyonundaki isim, herhangi bir traderının bitcoin işlemi yapması durumunda ise bir dakika içerisinde kovulacağını duyurdu.

New York'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, "Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez" diye konuştu.

Dün 4200 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, 3907 dolara kadar geriledi ve şu sırada yüzde 3,7 kayıpla 3997 dolarda.

Kaynak : http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1629819-jp-morgan-dan-bitcoin-i-vuran-aciklama
1714030791
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714030791
Reply with quote  #2

1714030791
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714030791
Hero Member
*

Ignore
1714030791
Reply with quote  #2

1714030791
Report to moderator
1714030791
Hero Member
*

Ignore
1714030791
Reply with quote  #2

1714030791
Report to moderator
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
September 13, 2017, 08:07:01 AM

bu adamlara göre, normal insanlar parayı yoktan var edememeli, para onların tekelinde olmalı, devletler istedikleri kadar para basabilmeli, bankalar bütün parayı kontrol edebilmeli. bu durumdaki bir adamın bitcoin e dolandırıcılık, alanlara da akılsız demesi kadar doğal birşey olamaz. kendi pozisyonlarını ölümüne savunmalarını anlayışla karşılamak gerek. bu gibi adamların sözüne itibar edip al sat yapan akılsızdır.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 13, 2017, 08:22:52 AM

Jp Morgan'da almayın diyorsa tamamdır ne var ne yok basacağım seneye görüşmek üzere Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
coincnws
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
September 13, 2017, 08:49:01 AM

Peki sizce Bitcoin düşmeye devam eder mi? Yoksa yıl sonuna kadar 5.000'i geçer mi?
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 13, 2017, 08:55:52 AM

Bu piyasada çok yeni olmama rağmen bitcoinin geleceğini parlak görmekle birlikte orta vadede bu tür açıklamaların bitcoin ve diğer paraların fiyatlarını daha fazla olumsuz etkileyeceği kanısındayım. Buraya grafiği ekleyemedim fakat önümüzdeki orta vadeli dönem için bitcoin önderliğinde sanal para piyasasının ayı piyasasına girme olasılığı yüksek görünüyor, tabiki yeni bir atakla 5000$ üzerinde tutunmayı başaramazsa. Peki neden? Hiçbir piyasa sürekli yükselemez veya düşemez. Finans piyasalarında edindiğim basit düzeydeki teknik analiz bilgilerine dayanarak, bitcoinin orta vadede 2500-3000$ aralığını görüp, daralan bir üçgen veya yatay bir aralıkta bir süre seyredebileceği - bu süre 3-9 ay olabilir- daha sonrasında güç toplayabileceğidir.  Neden 2500-3000$. Bitcoin son bir yıllık dönemde yaklaşık 600$ lardan 5000$ a neredeyse soluksuz fırlamıştır. Basit anlamda fibonacci geri çekilme oranlarına göre yaptığı primin yarısını geri verdiğini kabul edersek (4400/2=2200 , 600+2200=2800) hedef 2800$ ve civarı olabilecektir.
Ben önümüzdeki bu dönemi ucuza mal toplama zamanı olarak görmekteyim.
Arkadaşlar bunlar benim kişisel görüşlerimdir, ytd.
kriptomadness
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
September 13, 2017, 10:18:19 AM

Bu tarz spekülasyonların olması normal, böyle etkileyici ve derinden değişiklikleri kabullenmek en başta zor olur.

Çin'deki yasakların kalkması ile birlikte yeniden yükselmesini bekliyorum kripto koinin.

Senior / Full
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 13, 2017, 10:32:00 AM

JP Morgan CEO'su Jamie Dimondan başka türlü bir açıklama beklemek mantıksız olurdu.
Bitcoinin varlığı adamların işine gelmiyor şu anda, zararlarına bir durum, yönetemedikleri bir saha.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
September 13, 2017, 11:08:07 AM

bu düşüş hayra alamet değil. ne kadar sürer bilmiyorum ama aşağı yönlü bir ralliye başlamış görünüyor. bitstampte de durum aynı. sabah alış yapıcaktım baktım büyük bir satış baskısı var. uzun vadeli giremeyeceğim için vazgeçtim. artık arkadaşın belirttiği aralığı bekliycem.

ytd.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
September 13, 2017, 11:14:48 AM

http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/09/12/guc-gosterisi?utm_source=partners&utm_medium=gazeteoku.com&utm_campaign=feed

Ancak savaşın ne olduğunu da gözden kaçırmamak gerekiyor. ABD 1945'ten beri DOLAR üzerinden REZERV para olarak dünyayı yönetiyor. PETROL ve GAZ dolar ile alınıp satıldığı içinde PARA üzerinden kağıt üzerinden imparatorluk kurdu.
Ve yaşattı.
DOLAR'ın değeri ve ömrü PETROL rezervine bağlıydı. Ne kadar rezerv varsa DOLAR o kadar değerli ve önemliydi.
Ancak yakında dünyayı saracak yeni proje yani DİGİTAL PARA geliyordu. DİGİTAL PARA, DOLAR gibi REZERVE bağlı değil, İŞLEME tabiydi. Nerede ne kadar işlem varsa o kadar DİGİTAL PARA vardı. TAKAS gibi yani. GERÇEK!
DOLAR rezerv ile dünyayı şekillendiriyordu.
DİGİTAL PARA alışverişin olduğu yerde alışveriş miktarı kadardı. İşte bu PARA üzerinden en büyük oyundu.
Beyaz Saray bunu bildiği için FED'teki KÜRESELCİLERİN adamlarını yollamaya çalışıyor. Stanley Fischer bunlardan biriydi.
Dahası da var!
Trump yakında orayı ele geçirecek. Sonra da DİGİTAL PARA ile mücadele edecek.
Bu arada ÇİN de 2040'a kadar BENZİNLİ YA DA DİZEL ARAÇ ÜLKEMİZDE KALMAYACAK dedi.
Yani rezerv paraya bir saldırıydı...

Olaya bu açıdan bakın, çok şey göreceksiniz.

Saygılar...
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 13, 2017, 11:21:42 AM

6 aydır piyasadayım. Bu sanırım 5. Tepetaklak oluşu. Benim fikrim çıkan spekülasyonlardan panik havası yaratıp zenginler dahada zengin oluyor,başka bir şey değil. Resmi olmayan bir şeyi yasaklasalar nolucak ki?
Katsumoto
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 13, 2017, 11:54:28 AM

Milletimizin coinlerine sahip çıkmasını istiyorum. Hacker kardeşlerimizi JP Morgan'a karşı göreve davet ediyorum Cheesy
Katsumoto
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 13, 2017, 12:01:37 PM

Bu piyasada çok yeni olmama rağmen bitcoinin geleceğini parlak görmekle birlikte orta vadede bu tür açıklamaların bitcoin ve diğer paraların fiyatlarını daha fazla olumsuz etkileyeceği kanısındayım. Buraya grafiği ekleyemedim fakat önümüzdeki orta vadeli dönem için bitcoin önderliğinde sanal para piyasasının ayı piyasasına girme olasılığı yüksek görünüyor, tabiki yeni bir atakla 5000$ üzerinde tutunmayı başaramazsa. Peki neden? Hiçbir piyasa sürekli yükselemez veya düşemez. Finans piyasalarında edindiğim basit düzeydeki teknik analiz bilgilerine dayanarak, bitcoinin orta vadede 2500-3000$ aralığını görüp, daralan bir üçgen veya yatay bir aralıkta bir süre seyredebileceği - bu süre 3-9 ay olabilir- daha sonrasında güç toplayabileceğidir.  Neden 2500-3000$. Bitcoin son bir yıllık dönemde yaklaşık 600$ lardan 5000$ a neredeyse soluksuz fırlamıştır. Basit anlamda fibonacci geri çekilme oranlarına göre yaptığı primin yarısını geri verdiğini kabul edersek (4400/2=2200 , 600+2200=2800) hedef 2800$ ve civarı olabilecektir.
Ben önümüzdeki bu dönemi ucuza mal toplama zamanı olarak görmekteyim.
Arkadaşlar bunlar benim kişisel görüşlerimdir, ytd.
3-9 ay mı? dostum biraz blok zincirlerine bak. Deli gibi işlem dönen bir yerde 3-9 ay yatay, üçgen vs. demek çok abes kalıyor. 3-9 ay arasında piyasa 5 kere çakılır 10 kere fırlar.. bu piyasayı usd-try gibi görmek gerçekten hatalı bir durum. btc öyle 3-5 balinanın elinde değil... bugün milyonlarca insan alıp satıyor..
Dediğin seviyeleri görebilir ama orada değil 3-9 ay, 3 günden fazla beklemez.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
September 13, 2017, 12:09:50 PM

Önce ÇİN şimdi bunlar adamların ne alıp veremediği var arkadaş bu btc ve altcoinlerle çözemedim. kıçlarınıda yırtsalar bunun önüne geçemezler bence artık ok yaydan çıktı bi kere, bu düşüş bi süre daha devam eder sonra tekrar piyasa yukarıya döner diye tahmin ediyorum.bekleyeceğiz başka yapacak bişey yok.yayılma hızı artmış durumda artık yakında monaco centra gibi kartlarda tam anlamıyla faaliyetee geçince dahada bilinir hale gelecek kriptoparalar ve gerçekten kullanıldığını gören insanlardan da ekstra talep oluşacak
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
September 13, 2017, 12:35:27 PM

geçen sefer 1800 den alış verimiştim 1885 den 4900 gitti şimdi  3200 dem alış verdim bakalım gelise gelir gelmezse yapacak bişey yok .
alıcı ve satıcı olan bir piyasa daima yaşar ne kadar uğraşsalar yapcak bişey yok. ayrıca adamın antipatik yaklaşımı yakın zamanda büyük bir tepkiye gelicektir.
neymiş bu işten alım satım yapan çalışanı bulursam işten atarım aq götü yatırım işinde bulunan birinin buna para göndermemesi demek salaklığın payrak sallayanı denir adı üstünde yatırımcı
yarın bir çalışanı çıksa ben btc 200 dolardan girdiğim şuanda 10milyon dolarım var atmasına gerek yok ben istifa ediyorum diye ortam alev alev yanar yeminle
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
September 13, 2017, 12:47:01 PM

bu pıcın ne kadar btc sı var acaba mk cocugu
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 13, 2017, 12:56:43 PM

Katsumoto kardeş, ben sadece kendi fikrimi söyledim. Ayı piyasası İnşallah dediğin gibi olur 3-9 ay sürmez. Çünkü ben de bu piyasadan para kazanmak istiyorum.
forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
September 13, 2017, 03:28:19 PM

Spekülatörlerin en sevdiği puslu ortam oluşmuş durumda aşağıdan toplayıp yine uçuracaklar, +20.000 TL için maksimum 45 gün veriyorum, aha da buraya yazdım.
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
September 13, 2017, 04:54:52 PM

Amerikadaki irma kasırgasının verdiği zararın maliyeti 300 milyar doları aşmış 3 günde . Kripto piyasası 2009 dan beri 130-140 milyar dolar( Max 170 kkk dolar). Merkezsiz sistem diyorlar buna inanıyoruz Jp.Morgan ipnesinin bir açıklamasıyla dağılıyoruz. Yok böyle birşey.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 13, 2017, 08:00:06 PM

Bunlar eski usül, dünyayı soyup soğana çevirme düzenlerinin tehlikeye girdiğini gören para babası dinazorların "yusuf yusuf" çığlıkları. İfade için özür dilerim ama başta Bitcoin olmak üzere kripto çağı gümbür gümbür geliyor, ister seve seve uyum sağlarlar, ister ..........., başka çareleri yok. Etrafa bir bakın, daha kripto dünyasının emekleme döneminde bile değiliz ve eski usül girişimler sermaye için yırtınırken kripto projeler rahatlıkla saatler içinde milyonlarca dolar toplayabiliyor. Arkadaşlar artık kripto paradan (daha da önemlisi blok zinciri teknolojisinden) dönüş yok, isteyen istediği kadar bir tarafını yırtsın, hep yazıyorum, yine de yazayım; "ok yaydan çıktı artık"...
Üstelik daha projelerin çoğu gerçek anlamda hayata geçmedi, sonuçları alınmaya başlamadı (gerçek projelerden bahsediyorum elbette, fırsatçılardan değil) , bir de o toplanan paralarla yapılanların somut olarak kullanılacağı (çok kalmadı) dönemleri düşünün. Şimdi kriptoya gelen para o zaman bahşiş olacak.
Elbette zaman içerisinde kriptoyla yasalar daha çok entegre olacak, bir takım denetim mekanizmaları ister istemez işlemeye başlayacak, bu süreç kaçınılmaz ama bizi çok ilgilendirmiyor, uyuşturucu almak, ya da para aklamak vb. derdinde olmayanlar yeni durumlara uyum sağlayacaktır, problem değil.
Küresel bir dijital kıyamet olmadığı sürece bu gidiş durdurulamaz, böyle bir kıyamet olursa da bitcoine gelene kadar milyonlarca hayati sorunumuz olacağı için (mesela ne elektrik santralleri, ne hastaneler vb. çalışamayacak) bence çok da takmamak lazım.
Not: Yeni düzende de elbette sömürgenler var, daha da artacak ama elden gelen bir şey yok, kapitalin gücü...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
marvelllouss
Member
**

Activity: 76

View Profile
September 13, 2017, 08:16:00 PM

Bunlar eski usül, dünyayı soyup soğana çevirme düzenlerinin tehlikeye girdiğini gören para babası dinazorların "yusuf yusuf" çığlıkları. İfade için özür dilerim ama başta Bitcoin olmak üzere kripto çağı gümbür gümbür geliyor, ister seve seve uyum sağlarlar, ister ..........., başka çareleri yok. Etrafa bir bakın, daha kripto dünyasının emekleme döneminde bile değiliz ve eski usül girişimler sermaye için yırtınırken kripto projeler rahatlıkla saatler içinde milyonlarca dolar toplayabiliyor. Arkadaşlar artık kripto paradan (daha da önemlisi blok zinciri teknolojisinden) dönüş yok, isteyen istediği kadar bir tarafını yırtsın, hep yazıyorum, yine de yazayım; "ok yaydan çıktı artık"...
Üstelik daha projelerin çoğu gerçek anlamda hayata geçmedi, sonuçları alınmaya başlamadı (gerçek projelerden bahsediyorum elbette, fırsatçılardan değil) , bir de o toplanan paralarla yapılanların somut olarak kullanılacağı (çok kalmadı) dönemleri düşünün. Şimdi kriptoya gelen para o zaman bahşiş olacak.
Elbette zaman içerisinde kriptoyla yasalar daha çok entegre olacak, bir takım denetim mekanizmaları ister istemez işlemeye başlayacak, bu süreç kaçınılmaz ama bizi çok ilgilendirmiyor, uyuşturucu almak, ya da para aklamak vb. derdinde olmayanlar yeni durumlara uyum sağlayacaktır, problem değil.
Küresel bir dijital kıyamet olmadığı sürece bu gidiş durdurulamaz, böyle bir kıyamet olursa da bitcoine gelene kadar milyonlarca hayati sorunumuz olacağı için (mesela ne elektrik santralleri, ne hastaneler vb. çalışamayacak) bence çok da takmamak lazım.
Not: Yeni düzende de elbette sömürgenler var, daha da artacak ama elden gelen bir şey yok, kapitalin gücü...

Yorum çok iyi .Tebrikler.Banka ceo ları bu şekilde konuşmaya başlamışa bitcoin emekleme döneminde bir adım ileri gitmiş demektir.Ben bu açılamayı çok olumlu yorumluyorum.Artık bankacılık için tehlike çanları çalmaya başladığının resmidir.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: