Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:06:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Neden bazı kişiler çalışmak yerine madencilik yapmıyorlar?  (Read 1326 times)
MuratOZ911 (OP)
Newbie
*

Activity: 62
Merit: 0

View Profile
September 11, 2017, 02:32:07 PM

Merhabalar. Madenciliği öğrendikten ta bu yana aklıma takılan bir sorum bulunmakta. Madencilik ile para kazanılabiliyor fakat forumda veya başka alışveriş sitelerinde görüyorum, bazı adamlar makinesini satıyor veya bırakıp hobi olarak kullanıyor. Önünde bildiğin para basma makinesi var ve sen bunu niye satıyorsun arkadaş? Anlamış değilim. Makinenin ömrü bitene kadar kazanacağın para mı daha iyi yoksa sattığında anlık olarak alacağın para mı? Ben olsam tutardım ve tutuyorum da. Niye böyle yapıyorsunuz?

Bir de bazı fakirleri görüyorum ve bazılarının bilgisayarları olmasına rağmen madencilik gibi kolay para kazanma yolunu yapmıyorlar. Hayır bilmiyorsa eyvallah diyecem ama aralarında nadir olsa da bilenler de vardır diye düşünüyorum. Yani sen örneğin; günde 20 TL getiren bir makinen veya mining rig'in varsa ve bunun 10 TL si elektrik masrafı ise, kârlı olmuyor musun?

Uzun lafın kısası, bazıları çalışmak yerine madencilik ile para neden getirmiyorlar? Özellikle işsiz olanlar bunu neden yapmıyor?
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714154806
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714154806
Reply with quote  #2

1714154806
Report to moderator
1714154806
Hero Member
*

Ignore
1714154806
Reply with quote  #2

1714154806
Report to moderator
1714154806
Hero Member
*

Ignore
1714154806
Reply with quote  #2

1714154806
Report to moderator
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 11, 2017, 04:33:29 PM

Yatırım yapmak için gerekli sermayeleri olmadığından dolayı olabilir mi ?
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 11, 2017, 05:28:51 PM

Basit düşününce mantıklı gelebilir fakat daha da ayrıntılı düşünmek gerekiyor sonuçta hayatlar geçinecek bu işte. Öncelikle bizim ülkemizde yerleşecek bir sistem değil bu biz millet olarak genelde memur kafalıyızdır işimiz garanti olsun şeklinde. Bu şekilde yatırımların riskleri çok fazla olabiliyor örneğin en ufak bir elektirik sıkntısında tüm ekmek kapını kaybedebilirsin. Başka açıdanda bakarsak çok karlı bir işte değil yüksek yatırımlarla çok kazanırsın evet ama düşük bütçenin işi değil bu işler . Ana geçim kaynağı olarak konusuyorum.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
MuratOZ911 (OP)
Newbie
*

Activity: 62

View Profile
September 11, 2017, 06:09:39 PM

Basit düşününce mantıklı gelebilir fakat daha da ayrıntılı düşünmek gerekiyor sonuçta hayatlar geçinecek bu işte. Öncelikle bizim ülkemizde yerleşecek bir sistem değil bu biz millet olarak genelde memur kafalıyızdır işimiz garanti olsun şeklinde. Bu şekilde yatırımların riskleri çok fazla olabiliyor örneğin en ufak bir elektirik sıkntısında tüm ekmek kapını kaybedebilirsin. Başka açıdanda bakarsak çok karlı bir işte değil yüksek yatırımlarla çok kazanırsın evet ama düşük bütçenin işi değil bu işler . Ana geçim kaynağı olarak konusuyorum.
Evet doğru söylüyorsun fakat illaha da yatırım yapmana gerek yok. Bir oyun bilgisayarın, ekran kartın vb. varsa günde 1 dolar gibi küçük küçük gelirlerle başlayarak, günde 50-100 dolara kadar büyütebilirsin. Hele bir de elektrik masrafını başka bir işten gelen gelir ile karşılıyorsan, gelen bütün para sana kalır  Grin
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
September 12, 2017, 10:49:18 AM
Last edit: September 13, 2017, 12:04:43 PM by zdrovie

işsiz adamın zaten pek parası olmaz. iş sahibi adam da işini bırakacak hali yok. bunu ek gelir olarak düşünüyor.

zaten bu işe yatırılacak para asıl yapılan işten geliyor. diğer bir nokta geleceğin ne olacağı sorunsalı. yani uzun vadeli düşünemiyor insanlar.

bu işe 50 bin tl yatıracak olan adam 5 tane s9 u makinaya bağlayacak. ee sonra ne yapacak duvarları mı seyredecek.? bu işi b,ilgisayarların yapıyor olması ve zaman yaratması zaten işin avantajlı yönü. yani eğer işin başında beklenecekse akşama kadar otopark bekçiliği yaparak 50 tl günlük kazanılır zaten. üstelik yatırım da gerektirmiyor.

bu işin oturduğu konum yan iş olması. gözden çıkarılabilecek bir tutar riske edilir ve bu iş yandan yapılır. parası çok olan adam ise hobi amaçlı bunla gece-gündüz uğraşabilir. daha büyük projeler için ise büyük paralar gerekir.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 12, 2017, 06:17:02 PM

Doğru cevap : Z (hepsi)

Madencilik ana işin yanında ek gelir olarak yapılabilen bir şey.
Kafayı kırıp işten istifa edip madenciliğe soyunursanız bari SGK nızı isteğe bağlı devam ettirin Smiley
Türkiye'de özellikle GPU madenciliğini kimler yapıyor bir inceleyelim:

1. Bilgisayarcılar : adamın efektifliğini kaybettiği zaman  elindeki GPU yu elden çıkarma gücü var. Birine PC toplar 1 yıl değiştirme garantisi ile verir kartı.
2: Sayıları gittikçe azalmakta olan internet kafeci tabir ettiğimiz işletmeciler : Kazamazsa oyun PC  si yapma şansı var.
3. Girişimci uyanıklar : Bunlar bedava sandıkları elektriğe abanan kamu çalışanları, kaçak elektrik kullanan vatandaşlar ve bunun gibi tipler.
4. Bu işe hobi olarak başlamış ama zaman içinde artık işi profesyonel seviyede yapanlar : hava tahliyeli özel sistem odası, sanayi elektriği aboneliği, ikinci el gpu satışı için sahibinden.com da dükkan açma vs...
5. Madenciliği teknoloji olarak benimsemiş, bu gün bunu yarın şunu kazarım ama hep kazacağım diyen arkadaşlar.

dikkatinizi çekti ise bunların hepsi hal hazırda bir işi varken madenciliği yanında yapan kişiler.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
September 12, 2017, 07:06:01 PM

Bu işi çalışmayıp yan gelip yatma yeri olarak görmemek gerekir bence o zaman araba kiralayan insanlar da çalışmayıp yattığı yerden para kazanıyor bu mantığa göre , bence iki işinde bir farkı yok. Fakat fişi taktım para kazanıcam ethereum diye bir şey varmış onu kazıcam diyen insanlar zaten bu işe girmesin ben öğrenciyim 3-4 ay önce girdim bu işe roiyi 2 ayda tamamladım şimdi keyfime göre yeni çıkan yada gelecek gördüğüm coinleri kazıyorum ...
quarters
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 12, 2017, 10:33:15 PM

Kaçak elektrikçiler piyasayı götürdüğü için...

dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
September 13, 2017, 12:58:12 AM

Yukarıda arkadaş güzel özetlemiş işi bırakıpta yapılması mantıklı değil ek gelir olarak düşünülebilir bu madencilik işi.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 13, 2017, 07:18:06 AM

Bu işi çalışmayıp yan gelip yatma yeri olarak görmemek gerekir bence o zaman araba kiralayan insanlar da çalışmayıp yattığı yerden para kazanıyor bu mantığa göre , bence iki işinde bir farkı yok. Fakat fişi taktım para kazanıcam ethereum diye bir şey varmış onu kazıcam diyen insanlar zaten bu işe girmesin ben öğrenciyim 3-4 ay önce girdim bu işe roiyi 2 ayda tamamladım şimdi keyfime göre yeni çıkan yada gelecek gördüğüm coinleri kazıyorum ...

2ayda roi olmak. valla sizin kadar başarılı olamayan yılların madencilerini tanıyorum. büyük tebrikler Cheesy

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 13, 2017, 04:02:21 PM

2ayda roi olmak. valla sizin kadar başarılı olamayan yılların madencilerini tanıyorum. büyük tebrikler Cheesy

örnek ben Smiley
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
September 13, 2017, 05:09:21 PM

Hocam 2 ay dedim fakat aslında dönüm noktam signatum ile tanışmak oldu. Signatumu ilk çıktığı 1 hafta kazdım elimde 15k küsür birikti , kazdıklarımıda pumplanınca 4k dan sattım yaklaşık 0.6 btc kaar ettim 1 haftada tek coinden. Böyle yeni çıkan coinleri 1 hafta falan kazıp kenara koymak gerekiyor , biraz ingilizceniz varsa forumun global bölümünden bu tarz coinleri çok rahat bulabilirsiniz fakat şansda önemli bi etken.
gameoverclocker
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
September 14, 2017, 03:39:02 PM

Herkesin hikayesi farklı mesela ben bitcoini ilk duyduğumda cpu mining vardı. O zaman baloncular,aman yasadışı işler bunlar diyenler vardı vs., bir süre sonra madencilik gpu ya döndü asic lere döndü. Bu süre zarfında ben için piyasadan uzak kaldım ta ki bir işletme bitcoin için ters mühendislik isteyene kadar. Şimdi kendi işimi yavaş yavaş madencilik ile değiştirme niyetindeyim.

Ama neden uzak dururlar kısmında devletin yurtdışından gelen her türlü paraya ağır yaptırımları var.

Türkiyede hiçbir baba, anne,eş ve/veya kardeşe ben bitcoin ile evimi geçindiriyorum diyemezsin. Erkekler için özellikle bir işte çalışmadan para kazanıyorsan 3 beyaz satıyor derler. Sermayeyi söylemiyorum bile. Wink
Pages: [1]
  Print  

Jump to: