Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:41:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ICO MESELESİNDEN ANLAMAMAK  (Read 1321 times)
JUmpy14
Hero Member

Activity: 922
Merit: 534

View Profile
October 16, 2017, 09:34:07 AM

Aslında anlamayacak pek bir şey yok değil hiçbir şey yok. Bir projem var diye adam size geliyor sizde para verip projesini desteklyirsounuz o da size karşılığında token veriyor ve tokenlerin değerlenmesini bekliyorsunuz sadece bu kadar anlaşılması zor değil yani.

Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715388098
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388098
Reply with quote  #2

1715388098
Report to moderator
1715388098
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715388098
Reply with quote  #2

1715388098
Report to moderator
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
October 16, 2017, 04:48:05 PM

Sevgili büyüklerim küçüklerim,

Ananeye anlatır gibi tek tek anlatmanızı istemiyorum ama çokbilmişlik yapmadan iki kısa soruma iki kısa cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

1- ico dediğimiz şey bir tane değil dimi? Yani ben bir proje yapmak istiyorum. Bunu da henüz bu konuda kurduğum cümlelerden başka hiç bir şekilde ilerletmemişim. Yani diyorum ki yürüyen uçak yapsak ne fena olurdu. Birileri de tutup aga tutar bu fikir falan diyor beni oyluyorlar, belki destek çıkıyorlar falan... işte ben bunu bir ico sitesinde mi yapıyorum yoksa bu kendi başına bir ico mu oluyor. Hadi diyelim oluyor, böyle fikirleri yazabildiğimiz bir site var mı? Varsa ismi ne?

2- Çok dottirik de olsa aklıma gelen bi çok coini alabileceğim ve kenarda o para birimiyle tutabileceğim bi cüzdan ya da borsa var mı? Atıyorum 1 dolarlık alıcam ama çok dottirik bi coin. .. ama bunun gibi 1000 coine 1 dolarlık yatırım yapacağım. Böyle bi mecra var mı?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar

Sana anneanneye anlatır gibi değil de Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum lütfen iyi dinle beni. Öncelikle ICO dediğimiz şey para toplamaya yarayan bir fikir birliği. Yani bir fikir öne sürüyorsun ve para topluyorsun karşılığında token dağıtıyorsun buna ICO diyorlar, fikirlerini eğer sağlam bir ekibin varsa buraya da yazayıp para toplayabilirsin.

Tüm koinleri tek bir cüzdan üzerinden yönetebiliceğin bir sistem maalesef henüz çıkmadı ancak umarım yakında çıkar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: