Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:17:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Pocetak kraja ili samo pocetak?  (Read 1713 times)
skov86 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 147
Merit: 10


View Profile
September 14, 2017, 11:10:50 PM
 #1

Neupitno je da se radi o organiziranom napadu na bitcoin i crypto svijet od strane mocnika. No postavljam si pitanje sto mozemo ocekivati i kako reagirati u ovakvim situacijama. Radi li se o pocetku kraja ili tek jos jednom zatisju pred buru vidit cemo kroz sljedecih nekoliko tjedana...

Zanima me vase misljenje i planovi, sto, kako i zasto...?

Osobno necu ulazit s novim novcem ali ne planiram ni izlazit van... mislim da je ovo prilika za neke manje ulagace da se ukljuce no osobno ne mislim ulazit s jos novca. OVo je takoder dobra prilika da se situacija malo konsolidira. Izvrsna prilika da javnost i investitori postanu malo kriticniji prema svim tim novim startupima. Naime masovna ICO pljacka ubiti i jest jedan od glavnih razloga Kineske regulacije ICO-a i trgovine kriptovalutama.

Skandalozno je da se dnevno objavljuju i odrzavaju 2 ICO-a. To je tehnicki neodrzivo, trenutno nema dovoljno kvalitetnih blockchain ni developera a ni strucnjaka koji bi uopce mogli razviti toliku kolicinu projekata odjednom. Tu hrpu ICO-a su  primjetili marketeri i naravno u tome prepoznali priliku za brzi novac, a sve cesci piramidalni ICO bonus sistemi omogucili su besplatan marketing... sve skupa dovelo je do prijeko potrebne zakonske regulacije koja je naravno krenula iz Kine i nadam se da ce uskoro doci s odrzivom zakonskom regulativom.

Kakav show ovih dana, cista uzivancija...
1713939472
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713939472

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713939472
Reply with quote  #2

1713939472
Report to moderator
1713939472
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713939472

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713939472
Reply with quote  #2

1713939472
Report to moderator
1713939472
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713939472

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713939472
Reply with quote  #2

1713939472
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713939472
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713939472

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713939472
Reply with quote  #2

1713939472
Report to moderator
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
September 15, 2017, 12:26:01 AM
 #2

Bilo je već nekoliko puta sličnih situacija i na kraju se ispostavilo da su ti bile samo usputne prepreke i da je dalje opet sve nastavilo uzlaznom putanjom. Naravno prije je bilo i manje valuta, u početku samo bitcoi pa kasnije sve više, nije bilo ICOa i slično. Ali jedno je sigurno, posle problema kripto svijet je bio sve jači i masovniji. Da li će to opet biti tako ostaje da se vidi.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 15, 2017, 05:57:17 AM
 #3

Meni trenutna situacija odgovara. Tržište je divlje i jako se dobro može zaraditi. Da bi bar bilo tako svaki dan  Grin
MaxDigger
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
September 15, 2017, 09:32:00 PM
 #4

Slazem se da je i ranije bilo ovakvih promena i prirodno je da se ovakvi ciklusi ponavljaju. Moj je savet da uvek treba ostati hladne glave i ne prenagliti sa odlukama. Ako je valuta pala ispod vrednosti po kojoj ste je nabavili svakako nije logicno da je odmah prodajete. Posle prvih panicnih prodaja trgovci su uvedeli svoju priliku da zarade i na nekoj granici od 3000$ poceli da ponovo kupuju. Zato je i vrednost pocela da raste. Iskreno i ja sam kupio odredjenu kolicinu. Mislim da je neka granica izmedju 3200-3400 trenutno razumna i da ce posle odredjenog vremena bitcoin ponovo imati svoj rast.
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
September 16, 2017, 06:58:55 AM
 #5

Meni trenutna situacija odgovara. Tržište je divlje i jako se dobro može zaraditi. Da bi bar bilo tako svaki dan  Grin
Mnogi su već dosta na ovom padu zaradili. Poslednja dva dana opet se jačaju crypto valute. Sam BTC je ojačao skoro 20%.
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
September 16, 2017, 08:48:14 AM
 #6

Osobno nemam ništa protiv regulacije ICO i sprečavanja prijevara, kinezi su zapravo napravili dobru stvar.
Ali to nije jedini razlog zašto je bitcoin pao. Bankari jedu govna sa širenjem FUDa(JP Morgan Chase) i ljudi su se očito uplašili i počeli paničariti.
Pazi sad, bitcoin je pao na $3K a koliko vidim već je na $3.8K. Očito se FUD širi sa razlogom. Pamet u glavu i ne paničariti.
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
September 16, 2017, 11:38:08 AM
 #7


samo pocetak regulacije kriptovaluta ..sto je dobro

ako stvarno zabrane trgovinu i upotrebu bitcoina ..to ce stvoriti kripto mafiju , ilegalne mjenjacnice itd.
tek onda ce imati problem sa kontrolom i pracenjem stanja ..

Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
September 16, 2017, 12:19:10 PM
 #8

Meni trenutna situacija odgovara. Tržište je divlje i jako se dobro može zaraditi. Da bi bar bilo tako svaki dan  Grin
Mnogi su već dosta na ovom padu zaradili. Poslednja dva dana opet se jačaju crypto valute. Sam BTC je ojačao skoro 20%.

Bitcoin je uvijek imao velike amplitude, i znao puno rasti ili padati u istom danu, to nije ništa novo.
Svaka velika vijest u medijima, koja se direktno ili indirektno tiče bitcoina (kao sad Kina ili Morgan) utiču na korisnike bitcoina.
Mnogi neiskusni korisnici počnu ''paničariti'' nakon takvih (uvjtno negativnih) vijesti i prodavati svje bitcoine a to je upravo ono što čekaju iskusni igrači i špekulanti, koji onda pričekaju da pad dođe do kraja, i onda se trend okrene, krenu nalozi za kupnju (kupuju se jeftini bitcoini) i cijena se brzo oporavi.
Sve je ovo već viđeno puno puta, i to ne samo na bitcoin marketu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
September 16, 2017, 09:48:30 PM
 #9

Zadnjih nekoliko sati je sve dosta mirno. Treba videti šta će doneti ponedeljak, ali svakako treba sačekati ishod kinejskih regulatornih organa.
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
September 18, 2017, 07:18:21 AM
 #10

Vec dugo se te zabrane kine i krajevi u ovom poslu pominju. Ko god je podlozan tome i prati ima na kraju samo probleme.
Ili u pogresnom momentu proda koine pod pritiskom strahova ili jednostavno izadje iz obog posla.
Do sada je vreme pokazalo da su takvi postupci bili izuzetno losi, a sta ce biti u buducnosti, verovatno isto ko i do sada...
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 18, 2017, 07:38:42 AM
 #11

Ma ne treba verovati mediji nista....samo nas pucaju. Nikad ne kazu nista konkretno...Evo jós malo pa btc dostice opet 4000 USD a eth 300 USD. Neko je opet zaradio miliarde..
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 18, 2017, 07:42:06 AM
 #12

Ma ne treba verovati mediji nista....[...]

Ne treba im verovati, ne.. al ito ne znaci da ih ne treba "pratiti". Oni ipak uticaju na "masu" i s'tim menjaju nas svet...  Roll Eyes

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 18, 2017, 10:05:11 AM
 #13

Da nije tih muljatora sa berze koji pale mase ne bi mi ovde imali ni blizu ovakve zarade.
Na primer dosta cesto oni povuku masu da kupuju coine, narocito kad su pumpovi Smiley
U prevodu svako na necem zaradi u ovoj slagalici, i svako daje doprinos na neki nacin.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
TrustTheProcess
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 21, 2017, 10:38:43 AM
 #14

Vec dugo se te zabrane kine i krajevi u ovom poslu pominju. Ko god je podlozan tome i prati ima na kraju samo probleme.
Ili u pogresnom momentu proda koine pod pritiskom strahova ili jednostavno izadje iz obog posla.
Do sada je vreme pokazalo da su takvi postupci bili izuzetno losi, a sta ce biti u buducnosti, verovatno isto ko i do sada...

Slažem se, ne smije se padati na ovakve smicalice, uostalom kratkotrajni padovi su dobra stvar za nas koji smo unutra dugoročno.
njnets3dp
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
September 23, 2017, 08:26:15 AM
 #15

Pozdrav ekipa,

Pratim forum već odavno al evo tek se danas registrirao.

Inače nisam rudar nego klasični trgovac . Prije sam trgovao dionicama a sad trgujem coinima.

Moje neko mišljenje je da se baš sad treba ulagati, ali ne u BTC ili ETH jer tu treba velika količina novca.
Ne vjerujem da je ovo kraj, prije da je samo početak. Ali isto tako neočekivam neke prevelike skokove što se vrijednosti coina tiče.
Malo sam analizirao situaciju i najveći skokovi događaju se 2-5-6-12 mjesec u godini.
Istina je da Kina planira uvesti svoju kripto valutu ili valute da bih destabilizirala tržište , jer sam takvu info dobio iz USA 17.09.
Koliko će uspjeti u tome ne znam , ali sigurno da je već došlo do određenog pada(čitaj velikog).

I još jedna stvar, koja mi je osobno zanimljiva. Svake godine gaming tržište raste za nekih 5-6% smatram da kroz nekih 10ak godina da će gaming dosta utjecati i na ekonomiju i oćenito na život.
Jer sve se nešto virtualno događa...nažalost. I samim time je interesantno pratiti i gamerske coine poput DigiByte,Nexium,1stBlood....

Ja osobno ulažem u Siacoin,Ripple,DigiByte,NEM jer smatram da ima potencijala u tome. Isto kao i ETH početkom godine ili LTC. (moj dark horse je Siacoin)
Kao i dionice nikad se ne bazirati na jednu dionicu , moje pravilo je min. 10 vrsta / ako pogodiš s bar 1 može biti dovoljno Smiley

Pozdrav svima Grin Grin Grin
pycman
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile WWW
September 23, 2017, 11:33:42 AM
 #16

Istina, ali su svi alt coinovi vezani za BTC, pa tako i njihova sudbina!
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
September 26, 2017, 07:56:52 AM
 #17

tih napada je bilo i bit će... ali jednostavno crypto tržište je postalo prejako i širi se ne samo kao valuta nego kao i tehnologija.
Tek smo na početku i hvala bogu sudjelujemo u tome Smiley

IOTA
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
September 26, 2017, 08:41:39 AM
 #18

Istina, ali su svi alt coinovi vezani za BTC, pa tako i njihova sudbina!

Za sada je možda tako, ali u budućnosti mnogo toga će se promeniti. Svaki dan niču nove stvari u crypto svetu, za mnoge se i nezna šta im je stvarna funkcija.
Vreme će sve pokazati  Wink
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 26, 2017, 09:06:11 AM
 #19

Ma bre sto ste vise navalili na te raspade sistema.
Bice ovo jako dobro i svi cemo se obogatiti na tome.
Daj bre neku vedrinu u ovim temama, ne samo kuku lele  Smiley

Kumic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 533
Merit: 100



View Profile
September 26, 2017, 11:54:33 AM
 #20

Ma kakav kraj.
Oni tamo gore, koji god da su ne mogu ovo vise da poniste, Bitcoin je prejak da bi mu bio kraj, ali isti ti mogu da ga iskoriste. Možda bas u svrhu da mi pomislimo da je kraj, pa da zarade jos vise.
Dok je covek covek, manipulacija ce uvek biti sredstvo...

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!