Bitcoin Forum
April 18, 2024, 11:10:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yasaklanabilir mi ? Hadi bakalım  (Read 39926 times)
apocado35
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
October 28, 2017, 12:25:04 AM

Son zamanlarda terör örgütleri ve para aklayan kirli kisiler cok dazla bitcoin kullanmaya başladı. Ama yasaklamaktansa vergiye baglamak devlet acisindan daha mantıklı olur
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
October 29, 2017, 07:28:18 AM

Efsaneyi biliyorsunuz ?  0.01 cent gibi başlayan serüven; 4600 dolara kadar çıkmışken  birden yasaklanma haberleri ile 3000 dolara kadar indi;

şimdi asıl soru şu ? sizce yasaklanabilir mi ? 
Ben hayırcıyım; banlanabilir; bir ülke işlem yapmayabilir ama değeri yine artacaktır.

Ahan da bu da yazı dizisi, okumakta fayda var

https://www.kriptoparahaber.com/bitcoin-yasaklanabilir-mi/

Çin yasakladı fakat ben bu yasağın bütün dünya ülkelerine sıçrayacğını düşünmüyorum. Çünkü online paralar gelecekte herkesin işine yarayacak ve hükümetler bu yüzden bitcoin ve benzerlerini kontrol edilebilir hale getirerek kendi çıkarları için kullanacaklar.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
October 29, 2017, 08:56:53 AM

yasaklanabilir. yasaklanmasa da sistematik çeşitli açıklamalarla değeri fena şekilde düşürülebilir. çinin ve jpmorganın ağustos ayında yaptıklarını hatırlayalım. ancak sizce yasaklanacak bir şeyin bu kadar göz önünde olmasina, ününü katlamasına, sokaktaki en bilgiye uzak adama kadar ulaşacak olmasına izin verilir miydi? diyelim ki kontrolden çikti bazı kişilerin iddia ettiği gibi hala gidilecek yer var gibi duruyor. akarken dolduralim Smiley
enonekarakoc
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
October 29, 2017, 11:34:17 AM

Btc'nin öncülüğünü yaptıgı fikir ve duruş yasaklanamaz. Yasaklamaya çalışmak da ülkerin kendini küçük düşürmesine sebep olur kanımca.
Bizimkilerin youtube'yi ve/veya sosyal medya araçlarını yasaklamaya çalışıp ta kendilerini rezil ettiği gibi olur Smiley
harsak06
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 10:06:55 AM

Yasaklanabilir ama biyere kadar bu teknolojiyi inkar eden ulkeler de zamani geldiginde yasagi kaldirir
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 11:57:17 AM

Bence her yerde yasaklanmaz. Bazı ülkeler anlaşmalarını feshetti ama hepsi buna dahil olmadı.
fkose58
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
October 30, 2017, 05:29:21 PM

Ne kadar yasaklamaya çalışsalarda zamanla önünü alamadıklarını görünce kabullenmek zorunda kalacaklar.
serguvan
Member
**

Activity: 532
Merit: 14

View Profile
October 30, 2017, 07:28:38 PM

bitcoin/dijital para bir devrimdir. önce yasaklanır ve istenmez, sonra anlaşılmaya ve analiz edilmeye çalışılır, daha da sonra herkes tarafından kabul görür ve arkasından koşulur. dünya şu an ikinci safhada. insanlar/hükümetler bitcoini, yani kripto paraları anlamaya çalışıyorlar. birkaç yıl içerisinde 3. safhaya geçeriz  Wink

özetle, bitcoin yasaklanamaz. yasaklanmaya çalışılsa bile başarılı olunamaz!
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 08:41:41 PM

devletler çok ağır yaptırımlar uygularlar ise bence bitirebilirler bu olayı ama bence devletlerde önce bu olaydan pay almak isteyeceklerdir sonra zaten ilaki sonu gelicek
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205

Coming Soon

View Profile
October 31, 2017, 07:54:39 PM

Türkiye açısından kısıtlanabilir, herkes kafasına göre takılıyor. Bir örnekle pekiştireyim;

Cex.io dan al-sat yapıyordum bir ara kredi kartımla, bir gün hata vermeye başladı. Cex.io ya yazdım. Türkçesi; hayırdır bu hata nedir diye, cevaben bankanızla görüşün bizlik bir durum yok dediler. Bankayı aradım biz bloke koyduk dedi. Cex.io sitesini sizin güvenliğinizi düşündüğümüz için bunu yaptık gibi bir şeyler söylediler. Ben de lütfen bu blokeyi kaldırın diyerek talimat verdim. O sıralar aylık 100.000 TL üzeri işlem yapıyordum. Hesap hareketlerinin yoğunluğu sanırım bankaya böyle bir karar almaya itti. Çalıştığım banka vakıfbank ve worldcardtı. Şu an kendileriyle çalışmıyorum ama nedense başka bankalarda da bu çekingelerim oluşmaya başladı sıkıntı çıkarırlar mı diye.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
October 31, 2017, 07:59:16 PM

devletler çok ağır yaptırımlar uygularlar ise bence bitirebilirler bu olayı ama bence devletlerde önce bu olaydan pay almak isteyeceklerdir sonra zaten ilaki sonu gelicek

sonu falan gelmesi mümkün değil.

doların hegemonyasını yıkacak tek çıkar yol dijital paradır. bu da çin rusya ve diğer amerikan karşıtı büyük kesimin istediği şey.

her kim ki bitcoin karşısında tamamen yasakcı bir zihniyete giderse kendi ayağına sıkar. yakın gelecekte hiç bir devlet tek başına bitcoin karşında duramayacak, geri çeviremeyecek. devletler o yüzden temkinli diğer ülkelerin neler yaptığına bakıyorlar.

son 3 yıldır inanılmaz popüler olmasına rağmen tamamen sert bi yasak gelemiyor büyük ülkelerden? bilmiyorlar mı şak diye önünü kesmeyi, ulaşımını zorlaştırmayı?
yapmıyorlar. rezil olmak istemiyorlar. ya da bu paranın büyümesini istiyorlar.

belki altında tek dünya düzeni için çok uzun vadeli bir plan var zaten. eğer bu olasılık varsa ki görüntü bunu doğrular nitelikte, o zaman zaten hiç bir ülke duramaz karşısında yasaklarla.

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
October 31, 2017, 08:05:05 PM

Yasaklanabilir tabi neden olmasın ama bu defa da tekrar çıktığı yer olan yeraltına iner. Bu yasaklama küresel olmayacağı için o zaman değeri katlanarak artar. Coinler durduk yere ortaya çıkmadı. Coinlerin çıkması durgunluğa giren ekonomiler için neredeyse can simidi oldu. Küresel bazda basılıp piyasaya verilmiş milyarlarca dolar, euro ve yen var. Satoshi Nakamoto tüm bu işler için güzel bir paravan bence.
minldem
Member
**

Activity: 252

View Profile
November 01, 2017, 01:21:57 PM

Ara ara ülkeler bu girişimlerde bulunabilirler ama tamamen bu sistemin ilerleyişini durdurabilecek bir güçte olduklarını sanmıyorum artık. Ama bizim ülkede her an her şey olabilir tabi tetikte olmak lazım.
perspin32
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
November 01, 2017, 01:33:18 PM

Yasaklanamaz. Al kapattık fişini çektik gibi bir mekanizma değil çünkü
firstwav
Member
**

Activity: 164
Merit: 17

The first celebrity management platform on the blo

View Profile
November 01, 2017, 07:50:27 PM

Vietnam'da da yasaklanmış arkadaşlar. 1 Ocak 2018 itibariyle Vietnam'da Bitcoin almak satmak ticaretini yapmak vs. sade bitcoin de değil tüm altcoinlerde dahil yasaklanmış.
Peki bu bitcoin'i ne kadar etkiler bi Çin kadar olmaz herhalde. Onu da zamanla göreceğiz bakalaım.

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
November 01, 2017, 07:57:39 PM

Vietnam'da da yasaklanmış arkadaşlar. 1 Ocak 2018 itibariyle Vietnam'da Bitcoin almak satmak ticaretini yapmak vs. sade bitcoin de değil tüm altcoinlerde dahil yasaklanmış.
Peki bu bitcoin'i ne kadar etkiler bi Çin kadar olmaz herhalde. Onu da zamanla göreceğiz bakalaım.

vietnam uzun zamandır uğraşıyordu zaten. kaçak elektrik ile madencilik yapılmasından patlamıştı olay. sonra kurumların da bitcoini ödeme aracı olarak kullanmak istemesi ile düzene sokamıyorsak yok ederiz mantığıyla tamamen yasaklamak istediler.

vietnam ın bu hareketi btc üzerinde etki bırakacağını düşünmüyorum
igny16
Full Member

Activity: 179
Merit: 100

Augmented Reality World Discovered

View Profile WWW
November 01, 2017, 08:25:43 PM

o iş hikaye kimse yasaklayamaz bence çünkü anonim birşeyden bahsediyoruz

Telegram
  Ann Thread
     Whitepaper        ▲◎▲◎◎▲   CARGO COIN  ◎▲▲◎▲◎
Revolutionising the Global Trade and Transport
          Twitter
    Facebook
  Website
GlobalFenix
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
November 02, 2017, 12:08:29 PM

her ülke kendi bazında mutlaka yasaklama belirtisi gösterecektir ama bu global karar olmadıkça etkisi az olur bu sebeple yolun üstündeki taş olur olay yol kapanmaz
filsdezeus
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 02, 2017, 12:37:43 PM

merkezi olmayan yapısıyla banlamak, durdurmak mümkün değil. Bitcoin madenini bir şekilde durdurmaları gerekiyor bunun için ki başkalarını durdursa bu sefer ben başlarım bitcoin basmaya, beni durdursa başkası başlar. o yüzden yavaş yasaklasınlar. En fazla hesabıma tl yatıramam, gider estonyadan çekerim paramı.

O değil de fiyat düşse de altcoin oyunumuza geri dönsek.
sirgawain
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
November 02, 2017, 12:45:06 PM

En fazla siteler erişime kapatılır, daha farklı bir yasaklama olamaz gibi geliyor bana.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: