Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:51:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gde uloziti? POW rudarenje, POS rudarenje, trgovina ili nešto drugo  (Read 825 times)
Kumic (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 533
Merit: 100



View Profile
September 20, 2017, 12:09:15 PM
 #1

Pozdrav svima.
Da li imate neki savet gde uloziti novac? Da li u POW rudarenje, POS rudarenje, trgovina ili nešto drugo?
Pošto ovo mozda nije tema samo za mene i nema svako istu kolicinu novca, gde bi bilo najbolje uloziti nekoliko stotina, nekoliko hiljada odnosno nekoliko desetina hiljada EUR-a

1714539090
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714539090

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714539090
Reply with quote  #2

1714539090
Report to moderator
1714539090
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714539090

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714539090
Reply with quote  #2

1714539090
Report to moderator
1714539090
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714539090

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714539090
Reply with quote  #2

1714539090
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714539090
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714539090

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714539090
Reply with quote  #2

1714539090
Report to moderator
1714539090
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714539090

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714539090
Reply with quote  #2

1714539090
Report to moderator
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 20, 2017, 12:26:01 PM
 #2

Isplativost rudarenje ovisi o cijeni valute i rastu difficultia. Mislim da je trgovanje puno bolja investicija, ali je aktiva zarada, a ne pasivna kao kod rudarenja. Ja sam ovaj mjesec udvostručio svoju investicuju dok sa rudarenjem to se ne može desiti jer se ne može profitirati od velikih oscilacija u cijeni (rast LTC-a za 73% u par sati).
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 20, 2017, 12:36:16 PM
 #3

Moj savjet je da kupis Signatum - za tjedan dana ulazi u POS fazu i cijena ce mu sigurno rasti.
Trenutno ga dosta napadaju i ruse cijenu koja se drzi na stabilnih 750 satoshija i mislim da je to idealno vrijeme za kupovinu.
Dobar projekt, aktivni developeri, velik community.
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 21, 2017, 05:54:48 AM
 #4

Signatum. Nije losa ideja...Kupicu I ja nek bude sta bude Smiley
CroBoy12
Member
**
Offline Offline

Activity: 536
Merit: 43


View Profile
September 21, 2017, 03:59:55 PM
 #5

koje trade stranice preporucate jer vidim neke imaju velike provizije.
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 22, 2017, 12:07:11 PM
 #6

Mozete li mi reci na Kojoj stranici mogu kupiti signatum ili gde mogu najbezbednie kupiti coine sa malom provizijom?
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 22, 2017, 12:23:31 PM
 #7

Mozete li mi reci na Kojoj stranici mogu kupiti signatum ili gde mogu najbezbednie kupiti coine sa malom provizijom?

Yobit i Novaexchange
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
September 22, 2017, 01:22:17 PM
 #8

Mozete li mi reci na Kojoj stranici mogu kupiti signatum ili gde mogu najbezbednie kupiti coine sa malom provizijom?

Yobit i Novaexchange

Hvala
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 22, 2017, 02:24:00 PM
 #9

Isplativost rudarenje ovisi o cijeni valute i rastu difficultia. Mislim da je trgovanje puno bolja investicija, ali je aktiva zarada, a ne pasivna kao kod rudarenja. Ja sam ovaj mjesec udvostručio svoju investicuju dok sa rudarenjem to se ne može desiti jer se ne može profitirati od velikih oscilacija u cijeni (rast LTC-a za 73% u par sati).

Rudar može biti daleko uspešniji trgovac jer je bolje upoznat sa materijom i samim načinom funkcije raznih coina.
Mislim da ko želi biti uspešan trgovac obavezno treba imati kolki tolki rudnik.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 23, 2017, 06:56:55 AM
 #10

Isplativost rudarenje ovisi o cijeni valute i rastu difficultia. Mislim da je trgovanje puno bolja investicija, ali je aktiva zarada, a ne pasivna kao kod rudarenja. Ja sam ovaj mjesec udvostručio svoju investicuju dok sa rudarenjem to se ne može desiti jer se ne može profitirati od velikih oscilacija u cijeni (rast LTC-a za 73% u par sati).

Rudar može biti daleko uspešniji trgovac jer je bolje upoznat sa materijom i samim načinom funkcije raznih coina.
Mislim da ko želi biti uspešan trgovac obavezno treba imati kolki tolki rudnik.

Tu si u krivu. Za rudarenje cijena crypto valute treba rasti, inace se ne isplati. Za trgovanje, cijena treba oscilirati. Meni kao trgovcu nije bitno da li BTC ima vrijednost od 3000 eura ili 100 eura. Ako bi sutra cijena BTC-a pala 90%, rudarenje se ne isplati više, trgovanje bi išlo meni i dalje bez problema. I pošto ja držim crypto samo dok vidim stanje tržišta (bavim se dnevnim trgovanjem) meni pad od 90% u jednom danu nebi napravio nikakvu ili malu štetu.
Kumic (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 533
Merit: 100



View Profile
September 23, 2017, 10:04:59 PM
 #11

Isplativost rudarenje ovisi o cijeni valute i rastu difficultia. Mislim da je trgovanje puno bolja investicija, ali je aktiva zarada, a ne pasivna kao kod rudarenja. Ja sam ovaj mjesec udvostručio svoju investicuju dok sa rudarenjem to se ne može desiti jer se ne može profitirati od velikih oscilacija u cijeni (rast LTC-a za 73% u par sati).

Rudar može biti daleko uspešniji trgovac jer je bolje upoznat sa materijom i samim načinom funkcije raznih coina.
Mislim da ko želi biti uspešan trgovac obavezno treba imati kolki tolki rudnik.

Tu si u krivu. Za rudarenje cijena crypto valute treba rasti, inace se ne isplati. Za trgovanje, cijena treba oscilirati. Meni kao trgovcu nije bitno da li BTC ima vrijednost od 3000 eura ili 100 eura. Ako bi sutra cijena BTC-a pala 90%, rudarenje se ne isplati više, trgovanje bi išlo meni i dalje bez problema. I pošto ja držim crypto samo dok vidim stanje tržišta (bavim se dnevnim trgovanjem) meni pad od 90% u jednom danu nebi napravio nikakvu ili malu štetu.

Kako mi je jedan dobar drugar Wink rekao, skoro da ne postoji nešto što bi se nazvalo neisplativo rudarenje. Koliko sam do sada shvatio u svetu kriptovaluta rudari vole i velike padove tržišta, a kada kažem rudari, mislim na iskusnije rudare koji znaju to da iskoriste. Svakako i trgovina ima svojih prednosti, ali i tu verovatno bolje prođu oni malo iskusniji.

Hvala svima na komentarima i pomoći. Omogućili ste mi da sagledam stvari iz više uglova, koje će mi pomoći u daljim aktivnostima u kripto svetu.
P.S. Ako bude neke zarade, vodim na pivo ako se slažete Wink

dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
September 24, 2017, 04:54:41 AM
 #12

Isplativost rudarenje ovisi o cijeni valute i rastu difficultia. Mislim da je trgovanje puno bolja investicija, ali je aktiva zarada, a ne pasivna kao kod rudarenja. Ja sam ovaj mjesec udvostručio svoju investicuju dok sa rudarenjem to se ne može desiti jer se ne može profitirati od velikih oscilacija u cijeni (rast LTC-a za 73% u par sati).

Rudar može biti daleko uspešniji trgovac jer je bolje upoznat sa materijom i samim načinom funkcije raznih coina.
Mislim da ko želi biti uspešan trgovac obavezno treba imati kolki tolki rudnik.

Tu si u krivu. Za rudarenje cijena crypto valute treba rasti, inace se ne isplati. Za trgovanje, cijena treba oscilirati. Meni kao trgovcu nije bitno da li BTC ima vrijednost od 3000 eura ili 100 eura. Ako bi sutra cijena BTC-a pala 90%, rudarenje se ne isplati više, trgovanje bi išlo meni i dalje bez problema. I pošto ja držim crypto samo dok vidim stanje tržišta (bavim se dnevnim trgovanjem) meni pad od 90% u jednom danu nebi napravio nikakvu ili malu štetu.

Moguce da sam i u krivu  Smiley Al za ovih pet godina prosao sam bezbroj padova, a svaki veliki pad isplativosti koji je prelazio u neisplativost kopanja je donosio
samo lep nizak diff za kopanje.
Sad se situacija malo i promenila jer u sustini ni nije bilo tako ozbiljnih padova da je struja bila skuplja od zarade u kopanju, a svi su se veoma ojacali sa rudnicima.
Tako da ko zna, mozda jednog dana tvoja teorija bude u pravu u odnosu na moju praksu koja je do sada pobedjivala Smiley

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
September 24, 2017, 01:32:32 PM
 #13

U te pow pos i slične stručne pojmove se ne razumem, al ovi rigoli su jedino pametno što ja vidim u ovom poslu. Te razne novčiće ili odnesu akeri ili pobegnu burzaši.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!