Bitcoin Forum
July 07, 2024, 07:57:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin halkın diline düşmeye başladı.  (Read 7261 times)
steadyrice
Member
**

Activity: 140
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 10:34:26 PM

Sadece konuşulmasının BTC e etkisi olacağını düşünmüyorum. Önemli olan aktif olmak, alıp satmak vs. Ve Türkiye’de insanların buna çekindiklerini düşünüyorum. Konuştuğum birçok kişi yasadışı bişeyden bahsediliyormuş gibi davranıyorlar. 2018’de talebin ve bilginin her halükarda artacağını düşünüyorum ancak diğer ülkelere kıyasla yine de daha düşük bir ilgi olur.

membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 10:36:32 PM

dünyanın en garantici insanlarından birisi olan abim bugün bitcoin almam için bana para göndermişse yakındır daha çok insan kendisine göre bir yatırım yapacak.

Olayın özeti şu cümle aslında. Millet kredi çekip çiftlik banka bile para yatırıyorsa bitcoini inceledikleri vakit daha fazlasını yaparlar açık ve net.
integrap
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 12:44:45 AM

Bu ay bitcoinin fena zıplamasının nedenlerinden birisi bu. Televizyonlarda ve yazılı haberlerde bas bas bitcoin diye bağırmaya başladılar. Hayır geçen gün berebere gittim mahalle berberi bile bana sordu nasıl alırım arabayı satıp basacam dedi. 2018 yılında düşünemiyorum bile.

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
December 09, 2017, 12:52:36 AM

Ülkemizde Bitcoin kullanım oranlarını göz önüne alırsak birçok kişinin yeni öğrenmesi gayet normal ama insanların bilinçlenmesi güzel bişey

edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 01:20:05 PM

bitcoin insanlarin diline dustu evet dogru ama halen kimse ne oldugunu bilmiyor. btc yi tam olarak anlamalari icin en az bu ise 1 yil falan kafa yormalari lazim. millet sonuca bakiyor surecle ilgilenen yok.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 09, 2017, 01:21:07 PM

Son bir haftadır hayatım değişti Smiley
Bir iki senedir anlattığım, alın dediğim fakat almayan adamlar arayıp sormaya başladı. Hafta sonları görüşmek falan istiyorlar.

koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
December 09, 2017, 02:57:11 PM

Bu halk halk diye ötekileştirmemek lazım, yani halk dediğimiz sen - ben- biziz, halkın diline düşmek kötü bir tabir
meer45
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile
December 09, 2017, 04:20:31 PM

Basında yer alan haberlerin çoğunluğunun Antalya'dan olması sadece benim ilgimi mi çekti acaba? Smiley

birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
December 09, 2017, 06:54:20 PM

fiyat şiştikçe şişti, bence bunun sebebi, birçok insanın alması
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 06:56:36 PM

Bence bir 5 bin tl kadar alım yapılıp tutmak gerekiyor, şöyle 5 sene, bence 50 bin dolarlar görülmeden btc nin tahtı yerinden oynamayacak,
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 09, 2017, 07:38:08 PM

Bilen bilmeyen herkes bu işe bulaşmaya başladı. Bizim halkımız balıklama atlamayı sevdiği için silkelenenler çok olacaktır. Bu silkelenenler çevresine bu olayı kasa kazanır mantığı gibi anlatınca bir geri çekilme olur. Televizyonda da buna karar veremeyen kanallar mevcut. Bitcoin'i övsek mi gömsek mi diyorlar. Erdoğan ağzından bununla ilgili saçma bir şey söylese de gömsek diye bakıyor çoğu. Hükümetin yakın zamanda kredi kartlarını ve banka hesaplarını yurt dışı Bitcoin sitelerine kapalı hale getireceğine adım gibi eminim. Sadece Türk sitelerini tanıyacaklar. Türk sitelerine de onay zorunlu hale gelecek. Bu aşamada yarı anonimlik sağlanacak. Siz o parayı harcamak istediğinizde kendinizi belli etmiş olacaksınız. Sonra haşırt diye vergi girecek tabii ki. Artık bu işlerde ciddi para döndüğünü anlayan hükümetimiz limonataya acımadığı gibi buna da özel tüketim vergisi, gelir vergisi, varlık vergisi falan ne varsa döşer.
selfxcoin
Jr. Member
*

Activity: 45
Merit: 1

View Profile
December 09, 2017, 08:04:41 PM

Özellikle 2017 yılında ciddi büyüme oldu artık direk Bitcoin ile birçok şey alınabiliyor
Calligiato
Member
**

Activity: 137

View Profile WWW
December 09, 2017, 08:55:45 PM

Yeni yatırımcıların gelmesi hacmi acayip büyüttü. Ondan ona duyula duyula çok geniş kitlelere yayıldı. Beni korkutan şu. Genelde 'küçük yatırımcı' denen kesim bir yatırıma giriştiğinde orda çok sağlam siz deyin 'düzeltme' ben deyim 'büyük oyuncuların kar realizasyonu' olur. Umarım bu kaide btcye işlemez. Daha önce Altlarda işlettiler ki hala toparlanmış değil altlar Mayıs-Haziran fiyatlarına göre.
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
December 09, 2017, 10:07:40 PM

artık, enişte bitcoin diye bişey varmış sağlam kazandırıyormuş bilezikleri satak da girelim moduna döndü  Smiley
ucancnvr
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 10, 2017, 09:21:35 AM

Malesef ülkemizde siyaset gündem malzemesi işlerine gelmediği zaman onu sömürmekten ibarettir. Bitcoinin durumu ne olacak neler yaşancak? Açıkçası herkes kadar umutlu değilim.
hdikmetas
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 10, 2017, 02:48:52 PM

Artık heryerdei, her sitede, her kanalda. Duymayan kaldimi acaba.
sletra
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 10, 2017, 11:00:14 PM

Düşmese daha iyiydi bazen o kadar boş beleş muhabbetler duyuyorum ki. Araştırma ve öğrenme alışkanlığı olmayan, sadece kulaktan duyma bilgilerle yetinen cahil bir halkın her konuyu dile düşürmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yanlış olmasın bunu küçümsemek amacıyla yazmıyorum, sonuçta biz de bu halkın bir parçasıyız. Fakat gelişime değişime bu kadar kapalı olunması gibi sebepler çok boş muhabbetlere sebep oluyor. Rahatsız edici.

■  RepuX  ■  Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs (https://repux.io/)
who should follow
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
December 11, 2017, 10:47:18 AM

Bu kadar bir anda yaygınlaşması bir PR çalışması olabilir mi diye düşünüyorum ? İnsanlar bir şekil borsalardan yüksek fiyatlardan BTC ' yi alırken aynı oranda erimeye başladığında panik satışıyla ellerinden çıkartacaklar ister istemez .. Sonra Bitcoin kazandırmıyor yeaa olarak nam salacak gibi . En azından Türkiye ' de ki yeni katılımcıların acele etmeleri durumunda söyleyeceklerin başında geliyor ..
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 11, 2017, 04:24:33 PM

Duyulmaması artık türkiye için ayıp olurdu zaten. İşin ilginç yanı bitcoine sadece biz gençlerin yani yeni jenerasyonun dışında ticaretten anlayan ağababalardan tutun da emekli olup az bir parasını dolarla altınla filan işleten amcalar bile bu topa girer oldu. Tabi bunlar güzel haberler..

Blausee
Newbie
*

Activity: 45

View Profile WWW
December 11, 2017, 05:04:09 PM

Haber bültenlerinde bitcoin ele alma şekline baktığımızda, bir geri dönüş var düne oranla. Çünkü daha önce full olumsuz bir tablo çizilirken, bugünlerde yavaş yavaş iyi kazandırıyor ama riski de var gibi bir çizgiye gelindi. Daha çok haber de yapılıyor. Hal böyle olunca halk arasında da ciddi bir konu ve konuşuluyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  

Jump to: