Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:10:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gayrimenkul Sektörü Neden Bitcoin'i Benimsiyor?  (Read 1005 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
September 22, 2017, 08:26:50 AM

Bitcoin sayesinde böyle yüksek ücretlerden kaçınılabilir. İşlem ücretleri işlemin büyüklüğüne bağlı olsa da, SegWit özellikli cüzdanla bir milyon dolarlık bir transferi 10 dolar gibi bir miktar ile halletmek mümkün.

Yazının devamı http://kriptokoin.in/gayrimenkul-sektoru-neden-bitcoini-benimsiyor/

Düşük işlem ücretleri gayrimenkul sektörünün iştahını kabartıyor.

1714072254
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714072254
Reply with quote  #2

1714072254
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
September 22, 2017, 10:57:30 AM

Öyle de sorun şu btc ila evi almak ne kadar mantıklı. düşünsene evi 4k dolardan aldın 2 yıl sonra btc 30k dolar oldu. moral bozar.
gerçi zaten  aslında btc bozup evi aldığında da aynı durum var bunun ucu yok. Cheesy
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
September 22, 2017, 08:27:12 PM

Yanlış biliyorda olabilirim. Gayrimenkul alım satiminda vergi falan kesildiği için bitcoinde yükselen bir değer olduğu için tercih ediliyor olabilir. Gerçi haberinde okudum şimdi tahminime uygun şeyler yazılmış.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 24, 2017, 09:29:12 AM

Alakasız bir şey yazacağım, konuyu açan arkadaş kendi kurdukları haber sitesine yönlendiriyor ama uyanıklık yapmadığı için beni rahatsız etmedi, adını zaten site adıyla almış, başka bir konuda sitesini duyurmuş vb.
Ama site kurup farklı isimle üye olarak sanki bir haber duymuş da paylaşıyormuş gibi yazıp, karşısındakini salak yerine koyan çakallar var ya, onlara sinir oluyorum.
Size de iki eleştirim var;
1) Sitenizin tasarımı çok fazla basit (sade demiyorum, sadelik iyidir)
2) Daha yeni sayılabilecek bir siteyken koyduğunuz 3 tane google reklamı size bir şey kazandırmaz ama kullanıcıya itici geleceği için hit kaybettirir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
September 24, 2017, 09:39:44 AM

Alakasız bir şey yazacağım, konuyu açan arkadaş kendi kurdukları haber sitesine yönlendiriyor ama uyanıklık yapmadığı için beni rahatsız etmedi, adını zaten site adıyla almış, başka bir konuda sitesini duyurmuş vb.
Ama site kurup farklı isimle üye olarak sanki bir haber duymuş da paylaşıyormuş gibi yazıp, karşısındakini salak yerine koyan çakallar var ya, onlara sinir oluyorum.
2) Daha yeni sayılabilecek bir siteyken koyduğunuz 3 tane google reklamı size bir şey kazandırmaz ama kullanıcıya itici geleceği için hit kaybettirir.

Aynen hocam size katılıyorum. Bazı çakal insanlar bizleri salak yerine koymaya çalışıyorlar. En sinir olduğum şey bu.
Bende inceledim siteyi tasarım baya basit hemde. Sadece para kazanalım diye yapılmış gibi. Siteyi kuran arkadaş yanlış anlamasın ama
harbi bu işi yapacaksan şu para kazanma işini ikinci bir planda tutmalısın bence. Söylediklerimi sana çamur atmak anlamında algılama sadece öneri.

kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
September 25, 2017, 02:09:02 AM

Selamlar,

Reklamlar konusunda çok haklısınız, adsense kurulumunu yeni yaptığımız için deneme amaçlı yayındaydılar. Şimdi yayından kaldırıldı geri bildirim için teşekkürler Smiley

Site tasarımı konusunda ise daha fazla yardımınıza ihtiyacımız var, çünkü site tasarımı basit demek pek yardımcı olmuyor. Hangi sayfa tipini beğenmediniz veya tasarımını beğendiğiniz, örnek olarak gösterebileceğiniz siteler var mı?

Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
September 27, 2017, 01:15:03 PM

Bence güzel bir şey ticarette bitcoin kullanımı bitcoinin gelişmesi açısından. Ticarette kullanılan farkı alım satım yöntemlerine göre daha fazla bir riski de yok. Bitcoinin varsa alırsın işte o an ki değerinden ev apartman bu kadar.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 27, 2017, 01:44:49 PM

Gayrimenkul transferi yaparken alış-satış fiyatı farkı varsa (2.el için konuşuyorum) o farkın vergisini vermek zorundasın. (oranı var) bitcoinde ise fee vererek btcni alıyorsun ister 1$ fee ver ister 0.2$ ver.
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266

View Profile
September 27, 2017, 01:47:16 PM

Değerlendiği için sanırım genellikle gayrimenkul sektörü türkiyede yaşasak bile euro ya da dolarla işlem yapıyor, bitcoini benimsemesi normaldir sebep buysa tabii.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610

View Profile
October 07, 2017, 07:54:53 AM

Sadece vergi ödememek için olduğunu düşünüyorum birde evini satan daha önceden btc ile ilgileniyorsa evden daha çok kâr getireceği için btc kabul ediyor olabilir. Kendi görüşüm bu yönde. Benimde evim olsa nakit paraya değilde btc ile satmaya çalışırım. Gerçi nakit paraya sattıktan sonra o parayla btc de alabilirim ikisi aynı kapıya çıkıyor gibi birşey bilemedim şimdi.
Vergi yüzünden nasıl oluyor onu anlamadım. Bu vergi konusunda pek bilgim yok açıkçası bilgilendirirseniz sevinirim. Benim düşüncem yüklü miktarda bitcoini olan insanların ev alacağı zaman bitcoini bir anda türk lirasına çevirirse karşılaşacağı sorunlardan dolayı olabilir. Bu nedenle yüklü miktarda btc ye sahip olup euro,dolar,tl gibi parası olmayanların kolayca ev sahibi olmasını sağlamak amacıyla sektörde bitcoin önemseniyor.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 07:57:58 AM

Sadece vergi ödememek için olduğunu düşünüyorum birde evini satan daha önceden btc ile ilgileniyorsa evden daha çok kâr getireceği için btc kabul ediyor olabilir. Kendi görüşüm bu yönde. Benimde evim olsa nakit paraya değilde btc ile satmaya çalışırım. Gerçi nakit paraya sattıktan sonra o parayla btc de alabilirim ikisi aynı kapıya çıkıyor gibi birşey bilemedim şimdi.

Zaten evi satarken vergi ödeniyor ki burada kurumsal satıcılardan bahsediyoruz bu adamlar o vergiyi her halükarda ödemek zorundalar ödemez iseler sıkıtnı yaşarlar, ben sırf vergi ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum işin içinde farklı durumlarda vardır mutlaka.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
October 07, 2017, 09:40:29 AM

Bitcoini harcamak yerine herkes elinde tutmayı düşünüyor bence alım yapmak yerine ama elindeki nakitle bitcoin alıp ordan gayrimenkula girip alırsa vergiden falan sıyrılmak amacıyla o zaman olabilir. Bence btc nin baska yerlerde alım satıma girmesi aracı olması iyi bir durum.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 07, 2017, 01:46:34 PM

Vergiden dolayı kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Ayrıca daha pratik daha kolay ama bana sorarsanız bitcoin ile evde almam evde satmam neden derseniz elime o para değsin benim ya . :=)

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
October 08, 2017, 09:51:47 AM

Bitcoini olup da ev alacak kadar TL'si olmayanlar için iyi bir durum bu. Çok işlerine yarayacaktır. İnsanlar o kadar yüksek değerde bitcoini bozdurup uğraşacağına direkt btc olarak kolayca alabilir. Satış yapanlar da bunu bildiği için satışları kolaylaştırmak adına böyle güzellikler yapıyor kendilerinin de işine geliyor.
jamesdean35
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
October 08, 2017, 01:22:38 PM

Ankarada bi residance kabul ediyordu bence tamamen vergi muhabbetine ya suanda belli bir vergi dilimine girmediği için hem alıcı hem satıcı için çok daha karlı oluyodur

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 08, 2017, 02:56:59 PM

Konut alırken zaten her türlü tapu ücretini, konutun vergisini, sigortasını vb ödemek zorundasın. Ödemeyi istersen btc ile al istersen git altınla al sonuçta tapuda devir edilirken evin değeri kadar vergi veriyosun.(Türkiye şartlarında böyle) Fakat benim düşüncem, gayrimenkul sektöründekilerde bitcoinin iyi bir yatırım olduğunun farkında ve doğal olarak bir ev 3-5 ay satılmadığında aşırı bir değer kazanmaz, fakat bitcoin yükselen değeriyle bir kazanç kapısı gözüyle gözüküyor. Örneğin 30btc ye satılan 2+1 bir ev, (135k$ civarı) değeri 125k olsun. Gayrimenkulun satıcısı hem 10k bu şekilde kar edip, hemde o btcyi wallette tutarak yükseldiğinde güzel bir kar elde eder. Bana göre açıklaması bu yönde Smiley
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 509
Merit: 500

View Profile
October 09, 2017, 08:27:35 PM

Şuan ev arsa satis piyasasi aşiri durgun elinde parasi olan cikarmiyor kendini kasiyor. Dolayisiyla herkez farkli yontemlere girisiyor.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
October 10, 2017, 04:23:47 PM

İnsan bitcoinlerini şuan elden çıkarması çok mantıksız geliyor elden geliyorsa evi arabayı satıp bitcoin almak lazım.Bi 10 sene sonra kafamızı duvarlara vuracaz niye ozaman daha fazla almadık diye şuanki amaç bitcoin çoğaltmak olmalı

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
October 13, 2017, 04:03:24 AM
Last edit: October 13, 2017, 05:22:40 AM by ankara44

Bu kadar hızlı değişen bir meta ile ev almak ve satmak mantıklı değil. Bir de btc yeterince yaygın değil. Sadece olsa olsa btc ile ilana çıkmak btc nin reklamını yapmak olur.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 13, 2017, 04:32:19 PM

Çünkü bir taşla iki kuş vuruluyor.Birincisi doların artışı bir kazanç sağlıyor.İkincisi bitcoin sürekli artıyor o da bir kazanç sağlıyor bence çok mantıklı bir satış şekli.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀