Bitcoin Forum
October 14, 2019, 12:20:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.18.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: Urząd Skarbowy  (Read 3940 times)
KaZeroTe
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 1

View Profile
January 29, 2018, 05:14:17 PM

Najświeższa porcja informacji o płaceniu podatku z kryptowalut.Po przeczytaniu tego zdania w artykule nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

"Ministerstwo Finansów we wspomnianej interpretacji uznało, że zamiana pomiędzy kryptowalutami, bez wymiany na FIAT również będzie generowała przychód podatkowy. Co to oznacza? Kupując dla przykładu litecoina i zamieniając go na bitcoin casha, również musimy rozliczyć się z urzędem podatkowym."
PARODIA Cheesy Cheesy

Więcej informacji jak rząd chce udupić kryptowaluty tutaj.
https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/jak-rozliczyc-podatek-z-kryptowalut-w-pit-jest-zmiana/z30sfew

Zgadzam się. Masakra - jak ktos kto realizuje nawet kilka transkacji dziennie ma to udokumentować pod koniec roku.
Chyba trzeba jakas grupę lobbującą utworzyć  Grin bo jak się biorą za regulacje czegos czego nie rozumieja to wymyslaja potem takie kwiatki
1571055606
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1571055606
Reply with quote  #2

1571055606
Report to moderator
1571055606
Hero Member
*

Ignore
1571055606
Reply with quote  #2

1571055606
Report to moderator
1571055606
Hero Member
*

Ignore
1571055606
Reply with quote  #2

1571055606
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1571055606
Hero Member
*

Ignore
1571055606
Reply with quote  #2

1571055606
Report to moderator
LeviTheFrog
Jr. Member
*

Activity: 74

The truth is out there.

View Profile
January 29, 2018, 05:26:40 PM

Najświeższa porcja informacji o płaceniu podatku z kryptowalut.Po przeczytaniu tego zdania w artykule nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

"Ministerstwo Finansów we wspomnianej interpretacji uznało, że zamiana pomiędzy kryptowalutami, bez wymiany na FIAT również będzie generowała przychód podatkowy. Co to oznacza? Kupując dla przykładu litecoina i zamieniając go na bitcoin casha, również musimy rozliczyć się z urzędem podatkowym."
PARODIA Cheesy Cheesy

Więcej informacji jak rząd chce udupić kryptowaluty tutaj.
https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/jak-rozliczyc-podatek-z-kryptowalut-w-pit-jest-zmiana/z30sfew

Zgadzam się. Masakra - jak ktos kto realizuje nawet kilka transkacji dziennie ma to udokumentować pod koniec roku.
Chyba trzeba jakas grupę lobbującą utworzyć  Grin bo jak się biorą za regulacje czegos czego nie rozumieja to wymyslaja potem takie kwiatki

Spokojnie, za miesiąc będzie nowa interpretacja, za kolejny miesiąc krypto będzie nielegalne, a w kwietniu będziemy chcieli zostać niebem dla krypto-inwestorów. Już mnie chyba nic nie zdziwi.
ethergeek
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
January 29, 2018, 07:02:38 PM

Spokojnie, za miesiąc będzie nowa interpretacja, za kolejny miesiąc krypto będzie nielegalne, a w kwietniu będziemy chcieli zostać niebem dla krypto-inwestorów. Już mnie chyba nic nie zdziwi.

O ile będzie się to działo wyłącznie na slajdach, to nie mam nic przeciw Wink
MadSciencist
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 07:40:32 PM

Bzdura totalna. Nikt nikomu nic nie udowodni. Jeśli jakakolwiek giełda wyjawi dane klientów zostanie momentalnie opuszczona przez wszystkich - to raz. Dwa - niby na jakiej podstawie ta kontrola miałaby się odbywać i w jaki sposób?
KaZeroTe
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 29, 2018, 09:09:01 PM

Bzdura totalna. Nikt nikomu nic nie udowodni. Jeśli jakakolwiek giełda wyjawi dane klientów zostanie momentalnie opuszczona przez wszystkich - to raz. Dwa - niby na jakiej podstawie ta kontrola miałaby się odbywać i w jaki sposób?

Zapewne to zadziala w druga strone - zobacza wplyw na konto i beda Tobie kazali udowodnic historie transakcji zeby nie bylo, ze kasa pojawila sie "z nieba". Zaraz sie wlaczy tlumaczenie ze to dla dobra wszystkich bo AML itd
MadSciencist
Newbie
*

View Profile
January 30, 2018, 09:14:07 AM

Zawsze można pokazać wyłącznie operacje z giełdy, gdzie wybierało się kasę, a co się działo po drodze z altcoinami... no cóż.
caex
Hero Member

Activity: 828
Merit: 512

View Profile
January 30, 2018, 03:16:17 PM
Last edit: January 30, 2018, 03:35:30 PM by caex

Polskie giełdy które są legalnie zarejestrowane będą musiały wyjawić dane klientów.To akurat pkt regulaminu Bitbay.net. Jeśli US zacznie atakować giełdy tak pomyslałem prędzej giełdy zwiną interes a my przejdziemy do szarej strefy unikać płacenia podatków za wymianę z shitcoina na shitcoina(bzdura totalna) Grin

Coż mamy premiera bankstera który dał dokładnie do zrozumienia że kryptowalut nie lubi i może PISIOROM już na 500+ brakuje i wprowadzaja takie buble podatkowe nękając zwykłych kopaczy i traderów:D
MadSciencist
Newbie
*

View Profile
January 30, 2018, 07:25:05 PM

A to ktoś poczytalny używa polskich giełd?  Shocked
No jasne w tym przypadku to nie ma nawet o czym gadać Smiley

PS. Śmiej się, że bzdura, ale w Niemiaszki już od jakiegoś czasu właśnie płacą w ten sposób (wymiana coin na inny coin).
smajler
Member
**

Activity: 124
Merit: 12

View Profile
January 30, 2018, 09:18:52 PM

PS. Śmiej się, że bzdura, ale w Niemiaszki już od jakiegoś czasu właśnie płacą w ten sposób (wymiana coin na inny coin).
Z tego co ja wiem to akurat Niemcy to kraj w którym jego obywatel nie musi płacić żadnego podatku dochodowego od kryptowalut  Smiley
MadSciencist
Newbie
*

View Profile
January 31, 2018, 11:25:13 AM

Z tego co ja wiem to akurat Niemcy to kraj w którym jego obywatel nie musi płacić żadnego podatku dochodowego od kryptowalut  Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2353282.msg26227658#msg26227658
Wink
creditor838
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 31, 2018, 06:34:21 PM

Niestety w jakiś sposób trzeba wymienić krypto na FIAT..
raiderosik
Full Member

Activity: 182
Merit: 101

View Profile
February 01, 2018, 01:17:03 PM

już to pisałem nie raz, płatności kartą prepaidową - niestety chwilowo ciężko o dobrą kartę prepaidową bo mnóstwo wypowiedzianych umów widać ostatnie miesiące.

smajler
Member
**

Activity: 124
Merit: 12

View Profile
February 01, 2018, 07:03:32 PM
Merited by ethergeek (2)

Wink

https://coinsutra.com/tax-free-bitcoin-countries/
lunabit
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
February 01, 2018, 09:56:07 PM
Last edit: February 01, 2018, 11:39:38 PM by lunabit

Jeśli chodzi o późniejsze ewentualne rozliczenia z US nie dokonca jeszcze jasne, to patrząc w przyszłość,  teraz lepszym pomysłem będzie kupić teraz krypto na polskiej giełdzie bez przejścia weryfikacji  czy jako osoba zweryfikowana na pewnej zarejestrowanej w Luksemburgu? Czy jest to bez znaczenia, bo zostają przecież zostają dane z historii przelewu konto bankowe>giełda
raiderosik
Full Member

View Profile
February 02, 2018, 02:14:35 PM

Wink

https://coinsutra.com/tax-free-bitcoin-countries/

O i takich informacji trzeba udzielać Cheesy, wielkie dzięki biore sie za lekture gdzie  najwygodniej mi będzie rozwijać firmęWink

ethergeek
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
February 02, 2018, 03:17:41 PM

już to pisałem nie raz, płatności kartą prepaidową - niestety chwilowo ciężko o dobrą kartę prepaidową bo mnóstwo wypowiedzianych umów widać ostatnie miesiące.

Karty prepaidowe, z tego co się zdążyłem zorientować mają też limity - średnio ok €15000 rocznie wpłat. Nie to, żeby jakoś limit doskwierał mi czy coś, ale z czasem może się problem pojawić Wink
Borin
Full Member

Activity: 264
Merit: 103

View Profile
February 02, 2018, 10:44:15 PM
Merited by malevolent (1)

A naprawde jest to dla was ciezkie pojechac gdzies na spotkanie F2F?  Rozumiem jesli ktos chce kupic mieszkanie czy jakis drozsze autko, to wtedy musi sie bawic ze skarbowka. Ale dla zwyklego smiertelnika, ktory potrzebuje kasy na obecne wydatki/wyjazd, jednorazowe wyjscie z jaskini nie powinno stanowic jakies bariery...
raiderosik
Full Member

View Profile
February 14, 2018, 02:59:13 PM

Karty prepaidowe, z tego co się zdążyłem zorientować mają też limity - średnio ok €15000 rocznie wpłat. Nie to, żeby jakoś limit doskwierał mi czy coś, ale z czasem może się problem pojawić Wink

Advcash : 90,000 USD/EUR monthly limit for ATM cash withdrawals
znajdziesz też kilka innych ciekawych opcji z dobrą  stopą wypłat rocznych:)

Jarokdw
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
February 20, 2018, 11:43:10 AM

A jak to sie ma w przypadku kopania walut? Czy mozna odliczyc koszt w postaci koparki??
AlienateAlien
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
February 27, 2018, 01:29:32 AM

A orientuje się ktoś jak to jest w przypadku bounty? Bo wszędzie w necie piszą o sprawach cryptopodatkowych wyłącznie w temacie ICO lub giełdy, a nikt nie wspomniał o bounty.

SpectivVR                                                Crowdsale: 12/08 - 12/29
VR Streaming Platform & Attention Markets                  [ Website ]
BitcoinTalk  |  Slack  |  Twitter  |  LinkedIn  |  Medium  |  Facebook  |  Instagram
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.