Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:00:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Šta? Kako? Zašto?  (Read 2202 times)
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
January 22, 2018, 09:19:27 PM
 #61

Trebam pomoc! Novi sam na forumu i ispricavam se ako sam postavio pitanje na krivo mjesto. Kad krenem majnovati..izbaci mi ovaj tekst...'nheqminer.exe' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.


Na prvu mi pada par mogućnosti napamet zašto dobivaš tu poruku o greški:
1. exe file koji želiš pokrenuti ne zove se točno tako. Često s novom verzijom minera se promijeni naziv izvršne datoteke a ti si samo iskopirao bat datoteku iz stare verzije.
2. Antivirus je izbrisao 'nheqminer.exe', provjeri imaš li 'nheqminer.exe' u folderu iz kojeg pokrećeš bat file.
3. Ako je naveden put do 'nheqminer.exe' da li se 'nheqminer.exe' i nalazi na kraju puta?
1714842016
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714842016

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714842016
Reply with quote  #2

1714842016
Report to moderator
1714842016
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714842016

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714842016
Reply with quote  #2

1714842016
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714842016
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714842016

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714842016
Reply with quote  #2

1714842016
Report to moderator
Beganvk
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 60
Merit: 3


View Profile
January 27, 2018, 10:58:21 AM
 #62

Hvala vam na informacijama puno Ste mi pomogli

* Denarius: Ancient Money for a New World *
- Bitcoin Talk -  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1967207.0)
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
January 28, 2018, 05:06:53 PM
 #63

Ja bih malo ipak (barem iz svoje neke perspektive) pokušao odgonetnuti što je točno to pitanje trebalo predstavljati, pa ću u skladu s time dati i odgovor.

Kao prvo, iako ima entuzijasta koji ovo shvaćaju kao igru koja će im ispuniti dan, pretpostavljam da većinu ovdje dovodi želja za nekakvom zaradom. Pritom se, jasno, do iste želi doći uz što manje uloženog truda.
Bitcoin uz altcoinove zapravo pruža sjajnu mogućnost da se to zaista i ostvari, međutim mnogo toga treba uzeti u obzir želi li se to napraviti kako spada. Najjednostavnije je kupiti bitcoina koliko se može i vjerojatnost je vrlo vrlo velika da će se taj iznos poprilično uvećati kroz neko vrijeme. Gledajući sveukupno stanje i ulazak kriptovaluta u svakodnevni život, može se reći da smo se tek malo odmakli od početne faze, što znači da je potencijal na ovom području strahovito velik, ali stvari se ovdje odvijaju puno brže nego što smo navikli gledati, zato je dobro ući u čitavu ovu priču što prije. Na pragu smo masovnog korištenja kriptovaluta, ali taj prag još nismo prošli. Tko se ozbiljnije ugura u ovo prije nego što se to dogodi, mislim da će imati lijep život što se financijskih sloboda tiče. Naravno da postoje i nevjernici koji ovo zovu balonom, na što nedvojbeno imaju svako pravo. No sve i da jest balon, prisjećajući se nekih prošlih balona, a s obzirom na globalnost kriptovaluta i koliko se novca trenutno tu vrti, minimalno bi trebao narasti još 50 do 100 puta prije nego se rasprsne, iako osobno zaista ne smatram ovo balonom.

Imajući sve to na umu, potrebno se najprije zapitati koliko smo truda ipak spremni uložiti (ili koliko nam prilike dozvoljavaju da ga uložimo). Već sam napomenuo da tko uloži u bitcoin danas, najvjerojatnije će kroz neko vrijeme pokupiti pozamašnu dobit, no to ne znači da se ne može više i bolje, međutim to više i bolje zahtijeva i više truda. Trud se ulaže na način da se puno čita i prikuplja znanje, da se prate događaji i uče neke zakonitosti, da se uđe u srž i da nestanu sve nepoznanice. Znanje je uvijek moć, a ovdje to naročito dolazi do izražaja.

Drugo pitanje na koje je potrebno odgovoriti jest koliko smo sredstava spremni uložiti (ili koliko nam prilike dozvoljavaju da ga uložimo). Prije svega je potrebno znati i prisjetiti se nečega što je već mnogo puta ponavljano, ali vrijedi uvijek i svagda, a to je da ne smijemo uložiti ni mrvu više nego što smo spremni izgubiti. Ne uzimajte si kruh iz usta ili krov nad glavom da biste ušli u ovu priču, vrlo vjerojatno se nećete dobro provesti. Ako ne razumijete kako sada govorim da se nećete dobro provesti, a prije rekoh da je vrlo mala vjerojatnost da nešto pođe po zlu, to samo znači da morate uložiti još truda u znanje prije nego počnete ulagati sredstva u kriptovalute. Potrebno je razumjeti da čak i ako sve na kraju krene po mojim predviđanjima što se rasta vrijednosti tiče, ljudi su ipak vrlo labilna bića, a kriptosvijet je vrlo dinamičan svijet, i primjerice gledati padove od 30-40-50 i više % na sredstva koja vam doslovno život znače dovest će do mnogo neprospavanih noći, do mnogo očaja, stresa, panike i tuge. Nipošto to nemojte raditi, život je prelijep da ga se skraćuje na takav način. Dakle, ulažite samo višak sredstava koji imate i na koji doslovno možete zaboraviti bez da vam to pričinjava problem. Ukoliko tih sredstava baš i nema, alternativa tome jest da uložite trud i naoružate se znanjem.

S obzirom na dva navedena pitanja (sredstva i trud/znanje), ulaganje u kriptovalute se možete podijeliti na tri razine:
1. Bitcoin - Bitcoin je bio i ostat će kralj kriptovaluta, virtualno zlato. Što više sredstava imate i što manje truda ćete uložiti, to veći dio uložite u bitcoin. Ovdje je rizik daleko najmanji i zapravo nije puno ni truda ni znanja potrebno da budete u plusu, no isto tako nećete ni profitirati koliko biste mogli s nekim alternativama. Prema mojim analizama, u budućnosti bi mogao narasti i po 20-30 puta, no ako nemate dovoljno sredstava da vam vaš ulog povećan 20 puta kroz X godina omogući ranu mirovinu, tada predlažem da ipak pokušate uložiti više truda u znanje, a samim time i dobar dio sredstava u alternative.

2. Top altcoinovi - Bilo da se radi o trenutnih top5 ili top10  po tome koliko sredstava se u njima vrti, to su coinovi koji imaju potencijala povećati vaš ulog više nego bitcoin. Među tim (a i nekim nadolazećim) coinovima ima nekih koji imaju potencijal čak i nadmašiti bitcoin (ne kažem da ga zaista i hoće nadmašiti), ali isto tako i nekih koji imaju potencijal propasti. Dakle, oprez je nužan, a upravo zato je tu potrebno više truda i znanja nego kod bitcoina. Rekao bih da je ovo najpogodnije tlo za one koji će raditi kratkoročne trejdove i lagano svakodnevno povećavati svoj imetak ako znaju što rade. No za takvu vrstu igre, znanje je ključno, tko bez dubokog znanja počne trejdati na dnevnoj razini, gledat će kako mu se imetak topi umjesto da raste.

3. Ostali altcoinovi - Najveći rizik, ali uz mogućnost najvećeg veselja. Ako imate malo sredstava i razmišljate odigrati loto, predlažem da radije uložite napamet u neki altcoin. Ako imate malo sredstava i ne razmišljate igrati loto, ali razmišljate o kriptovalutama, predlažem da uložite trud, informirate se i odaberete neki altcoin koji je u povojima. Ako imate i puno sredstava, ali i vremena i volje baciti se u proučavanje, opet bi dobar dio uloga trebao ići u ovom smjeru. Tu ima coinova koji će narasti po 1000 i više puta, tako da već uz mali ulog možete biti u značajnom plusu. Kako odabrati pravi altcoin uz što manji rizik? Informirajte se, čitajte, proučavajte, ukratko proširujte svoje znanje i vidike. Kad pronađete nešto za što vidite da rješava neki konkretan problem (koji je potrebno riješiti, ne neku glupost), uložite.

Dakle, što više sredstava imate, to veći dio uložite u bitcoin naspram ostalih. Suprotno tome, što više znanja imate i što više truda ćete uložiti u sve ovo, toliko veći ulog neka bude prema ostalim altcoinovima.

Uglavnom, uz sve navedeno moj je savjet da se naoruža strpljenjem i disciplinom i razmišlja dugoročno. Iako budućnost neće biti identična, ako pogledamo unazad kroz ovo desetljeće, lako je uočiti da su najbolje prošli oni koji su davnih dana uložili nešto u bitcoin i nisu to ni dirali sve do sada. Iz toga proizlaze dvije važne stvari na koje sam već upozorio, no nije na odmet ponoviti ih.
Kao prvo, uložite ono što ste potpuno spremni izgubiti, odnosno ono na što možete potpuno zaboraviti, jer u suprotnom nećete ni moći primirisati onoj razini strpljenja koja je potrebna.
Kao drugo, strpljenje je ključ. Sve je ovdje jako dinamično i česti su i veliki padovi, ali i veliki rastovi. Ne smije se pokleknuti kod prvog većeg pada i pasti u paniku i izaći sa velikim minusom (zato je neophodno da se ne ulažu sredstva koja su vam potrebna za život), ali isto tako nema smisla ni izlaziti kod prvog većeg rasta (bit ćete u plusu, ali propušta se puno više). Nemojte pokušavati hvatati kupnju na niskoj, a prodaju na visokoj cijeni. Ostavite to trejderima koji znaju što rade, u suprotnom ćete brzo istopiti što imate ili propustiti imati više. Ako razmišljate o takvoj kratkoročnoj strategiji, tada vam je potrebno znanje koje čini ovaj post besmislenim.
Dakle, ako čitate ovo što sam napisao s namjerom da nešto naučite (naspram onih koji čitaju tražeći greške da me isprave), tada niste na dovoljnoj razini znanja da uspješno radite kratkoročne trejdove. Ostavite si dugoročan ulog, zadajte si unaprijed neki cilj tj. izlaznu strategiju i držite je se, korigirano za eventualno novo znanje koje ste prikupili.

Svašta se tu još može napisati, no smatram da je to za početak bez nekih tehničkih detalja sasvim dovoljno da se dobije neka vrlo općenita slika i da sami prosudite gdje stojite vezano uz ovaj svijet, a svatko će nakon pročitanog imati svoja pitanja, mišljenja i kritike, tako da ću tu stati. Za neke konkrentije odgovore potrebna su ipak i konkretnija pitanja.
Jedino ću nadodati nešto što nije nužno vezano uz kriptovalute, nego općenito uz život - ne zadovoljavajte se malim stvarima. Znam da ovdje ima učenika, studenata, radnika, neradnika, lošestojećih i dobrostojećih ljudi, tako da ne može svatko ući u istom opsegu, no svatko od nas ima pravo na velike stvari. Nekima je uložiti i 100$ (rekao bih 100kn, ali znam da čitaju i ljudi koji ne razmišljaju u kunama) puno, no nemojte samo zato što vam je sad to puno misliti da ne zaslužuje puno više. Ono što hoću time reći jest da ako ste ušli i sa samo 100$, ne izlazite sa tisuću puta povećanim ulogom (tj. 100.000$) i mislite da je to to, vrh vrhova i nema potrebe za dalje. Kao neki srednji cilj, put prema nečemu većem, to je u redu, no nemojte stati dok si ne osigurate miran život, jer potencijal je svakako tu. Putem do toga prikupite dodatno znanje, unaprijedite sebe i iskoristite blagodati koje vam život pruža, jer zaista nema razloga da vam ne bude lijepo. Smiley
Prijatelju, Ti si rekao toliko toga korisnog da i ljudi koji su "malo" duže u ovoj "priči" nije loše da s vremena na vreme pročitaju ovaj tekst, pa sam zato i ja morao da napišem koju rečenicu da "podržim" ovo, što je ovde napisano.
Znanje je najvrednije i ne treba se štedeti već što više ga ulagati u sebe.
To je najbolja investicija i ona će vredeti više i od BTC i od ETH ... i ostalih kovanica i novčića.
Naoružajte se voljom i strpljenjem i uspeh neće izostati (pre ili kasnije).
SREĆNO!  Wink
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!