Bitcoin Forum
May 30, 2024, 10:36:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: ukraynaya tatile gitmek  (Read 2838 times)
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 07, 2017, 08:33:10 PM

2014'te bir Ukrayna maceram oldu. Eylül ayının başında Odessa'ya gittik 5 arkadaş. Öncelikle şunu söylim size, ben yaklaşık 15 farklı ülkeye seyahat ettim ancak hayatımda hiç bu kadar güzel kadınları olan bir ırk görmedim. Beyoğlu İstiklal caddesine benzer bir yerleri var yanyana çok şık cafelerin olduğu güzel biryer. Orda oturduk ilk gider gitmez, süper lezzetli bizim damak tadımıza uygun yemekler var. Ben spagetti yedim kıymalı soslu ve harikaydı. Bol bol votka içtik domates suyuyla servis ediyorlar, müthiş oluyor. Bu arada kadınlara dönelim; cafenin olduğu caddeden geçen kadınlara baktığımızda "gerizekalı" olduk resmen ve bir süre sonra gülmeye falan başladık. Geçen her kadın mı güzel olabilir di? Size yemin ederim en az 400 kez aşık oldum 4 saat içinde! Neyse sonra gece klüplerinin olduğu bir mekan var oraya gittik. Itaka diye harika bir klübe gittik, üzeri açık bir yer, sahne şovları ve canlı müziklerin olduğu biryer. Herşey mükemmeldi. Bu arada yemek (yediğimiz yer çok lükstü, ayrıca deli gibi yedik içtik) adam başı 12$, gece klubü ise 25 $ tuttu. İstanbulda aynı şeyi yapsakdık adam başı 1000 tl zor yeterdi bize.
Demek istedğim çok ucuz ve eğlenceli bir yer Ukrayna. Ayrıca tarihi bakımdan da çok zengin. Ertesi gün de etrafı gezdik. Müthiş güzellikte binalar ve tarihi yerler vardı. Görmenizi tavsiye ederim. Tek dezavantaj İngilizce bilen sayısının çok az olması. Özellikle bir kızla tanışmak isterseniz ve Rusça'nız yoksa bu hayaliniz suya düşüyor. En azından yanınızda Rusça bilen birisi olması süper olur. Neyseki bizim yanımızda vardı Smiley

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 07, 2017, 08:35:24 PM

2014'te bir Ukrayna maceram oldu. Eylül ayının başında Odessa'ya gittik 5 arkadaş. Öncelikle şunu söylim size, ben yaklaşık 15 farklı ülkeye seyahat ettim ancak hayatımda hiç bu kadar güzel kadınları olan bir ırk görmedim. Beyoğlu İstiklal caddesine benzer bir yerleri var yanyana çok şık cafelerin olduğu güzel biryer. Orda oturduk ilk gider gitmez, süper lezzetli bizim damak tadımıza uygun yemekler var. Ben spagetti yedim kıymalı soslu ve harikaydı. Bol bol votka içtik domates suyuyla servis ediyorlar, müthiş oluyor. Bu arada kadınlara dönelim; cafenin olduğu caddeden geçen kadınlara baktığımızda "gerizekalı" olduk resmen ve bir süre sonra gülmeye falan başladık. Geçen her kadın mı güzel olabilir di? Size yemin ederim en az 400 kez aşık oldum 4 saat içinde! Neyse sonra gece klüplerinin olduğu bir mekan var oraya gittik. Itaka diye harika bir klübe gittik, üzeri açık bir yer, sahne şovları ve canlı müziklerin olduğu biryer. Herşey mükemmeldi. Bu arada yemek (yediğimiz yer çok lükstü, ayrıca deli gibi yedik içtik) adam başı 12$, gece klubü ise 25 $ tuttu. İstanbulda aynı şeyi yapsakdık adam başı 1000 tl zor yeterdi bize.
Demek istedğim çok ucuz ve eğlenceli bir yer Ukrayna. Ayrıca tarihi bakımdan da çok zengin. Ertesi gün de etrafı gezdik. Müthiş güzellikte binalar ve tarihi yerler vardı. Görmenizi tavsiye ederim. Tek dezavantaj İngilizce bilen sayısının çok az olması. Özellikle bir kızla tanışmak isterseniz ve Rusça'nız yoksa bu hayaliniz suya düşüyor. En azından yanınızda Rusça bilen birisi olması süper olur. Neyseki bizim yanımızda vardı Smiley

O kadar güzel anlatmışsınız ki gidesim geldi (: Ben de bu yaz ukraynaya gitmeyi düşünüyordum.
Dediğiniz kadar varsa ölmeden önce görülecek 100 yer listemin başına ekleyeceğim  Tongue

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 07, 2017, 09:10:48 PM

turizm amacı belli Cheesy:D onlar buraya gelıyo kardeş ama görcem dıyosan cok ucuz dıl bılen ırınıde buldun mu tamamdır o iş
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 09:26:29 PM

buradaki video ne kadar kötü görünse de yolcuların talebi bu yönde ve anlatan arkadaş da nabza göre şerbet veriyor. sadece bu otobüs de değil hemen herkesin bildiği gibi büyük bir kitle var bu videodaki benzeri.

2014'te bir Ukrayna maceram oldu. Eylül ayının başında Odessa'ya gittik 5 arkadaş...

çok keyifli anlatmışsınız hocam. gerçekten insanın gidip kafa dağıtası gelmiyor değil. alkol, sigara, benzin gibi ürünlerde tr kıyasla uygun olduğu sürekli söylenir. gece hayatına ve diğer tarihi görülecek yerlerine de bakmak, ölmeden önce bir tur yapmak lazım.
engin978
Member
**

Activity: 140

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
November 08, 2017, 02:42:24 PM

Hocam Aksaray daha mantikli degil mi?  Grin Grin Grin
 Ucak,otel vs....yerine direkt nokta atisi :-) 4 posta fazla gider :-)

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 08, 2017, 04:25:14 PM

sadece tatil için değil taşınmak istiyorum ukrayna'ya.

bakalım cesaret edebilecekmiyim
Erayakarsu
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
November 08, 2017, 06:58:52 PM

Hafta sonu Turkiyeden giden cok oldugundan kadinlarla oazarlik sansiniz daha az hafta ici daha iyi 😊😊

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 08, 2017, 07:00:40 PM

Ukraynalı iyidir ama moldovyalı tadıda başkadır Grin

XxX
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 08, 2017, 09:01:30 PM

ukrayna oldukça ucuz bir ülke, yemek içme özellikle bedavadan biraz pahalı. kalacak yerlerinde fiyatları uygun ve genelde hostelleri ve otelleri temiz oluyormuş, hiç gitmedim ama gidenlerin anlattıkları bunlar
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
November 09, 2017, 03:11:36 PM

valla bende gitmeyi düşünüyorum bakalım passaportumda var degerlendirmek lazım 3-4 gün gitsem yeterli benim içimn

harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 09, 2017, 09:12:03 PM

ilk ilk baharda bende gitmeyi planlıyorum. ukrayna da arkadaşlarımda var sağolsunlar baya anlattılar.  onların anlattıklarına göre;

1. kışın asla gitmeyin. hiç birşey yapamazsınız buz gibi oluyormuş ukrayna.

2. yeni kimliklerinizi almış olun.

3. bileti 1 ay kadar önceden alırsanız ankara-kiev biletleri yaklaşık 170 180 tl

4. rusça bilmiyorsanız gitmeden önce bir rehber bulun kendinize sizi karşılasın yoksa yazık edersiniz tatilinizi. alfabeleri bile farklı adamların

5. otel veya apartman dairesi kiralayabilirsiniz kalmak için.

6. giderseniz polislerden uzak durun hele 3 erkek gitmişseniz polis çevirdiği zaman biraz derdinizi anlatmaya çalışın yok olmadı uzuyor muhabbet hemen bi 5 dolar sıkıştırın cebine

7. kiev gece hayatı olarak en canlı olan şehir. üniversiteli nüfusunun fazla olmasından kaynaklı. ucuz eglence yerleri daha çok bulunur.

8. rehber rehber rehber. rusça yoksa anlaşın bi rehberle gitmeden önce ne zaman ne fazla para kaybedin.

9. son olarak 1 hafta için ortalama 1000dolar ile güzel bir tatil 1500 dolar ile mükemmel bir tatil yapabilirmişsiniz.

10. telefonunuzda tinder olsun Smiley benim daha şimdiden tinderden konuştuğumuz birkaç kız var kiev ve poltovadan
Hocam e!ine saglik baya emek vermissin yazmak icin
korgeneral
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 09, 2017, 09:32:43 PM

hocam ne işin var türk düşmanı memlekette ya ben olsam gürcistan derim hem daha ucuz orda harcıcağın parayla gürcistanda 5 katı daha iyi eğlenirsin  Wink
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
November 10, 2017, 03:00:27 AM

gitgel uçak bileti yaklaşık 100$
5 gece için yaklaşık 100 $ ikamete ayırsak
yazılanlara göre 300$ 5 günlük eğlenceye yeterli gelecek gibi

sanırım çok abartmadan bir tatil için 500 $ yeterli olacak.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
differentsituation
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
November 18, 2017, 09:15:27 PM

Odessa ( Yazın öneririm ) Kiev,Lviv:Kharkov şehirlerine mutlaka gitmeni tavsiye ediyorum ınsanın ayagı bır kere alısınca bagımlılık yapıyor şahsen ben 6 aya bir gidiyorum 1 haftalıgına kafamı dınleyıp donuyorum.Hayat sartları cok ucuz konaklamadan yıyecek ıcecek hersey a dan z ye bırazda kafa yapına baglı olan bır durum şahsen ev kiralıyorum ve hazır yıyecekler alıyorum her alanda ev kıralamak daha mantıklı.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 18, 2017, 09:32:27 PM

Vize sorunu olmadan gidilebilecek ülkeler günden güne azalırken  Ukrayna'ya bir engel yok iken gitmekte fayda var .Ukrayna bekarlıkta gidilip gezilecek yer  bizdeki Ukrayna'ya tatile gitme amacı gece hayatı ve oranın güzel kızları ben fiyatlara baktım çok uygun bu yıl bitmeden gitmeyi düşünüyorum .
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
November 18, 2017, 09:42:54 PM

bence 1 hafta için 500 dolarla iyi bi tatil yaparsınız ama kışın önermem

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
rigormortis1
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 19, 2017, 06:37:14 PM

bende gideceğim önümüdeki hafta ve merka ediyorum giden herkes çok övüyor bakalım ne olacak

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
pearon
Member
**

Activity: 68

#Blog Writer

View Profile
November 19, 2017, 06:42:50 PM

ukraynaya tatile gitmeyi düşnüyoruz bize kaç paraya patlar en güzel hangi mevsimde tad alırız 3  kişi gitmeyi düşünüyoruz problem olurmu fazlamıyız kız ayarlamak için hangi şehirleri öneririsiniz ?yoksa her şehri kız ayarlamak için güzelmi bide kalıcak yer fln neresi iyi olur güvenlimi Cheesy biraz yardım ederseniz çok mutlu olucam Cheesy

Amacınıza daha uygun olan yer Pattayadır. Pattayada daha az para harcar ve daha çok eğlenirsiniz.

Lonesome Cowboy...
PurplePin
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
November 19, 2017, 06:48:38 PM

ukraynada hava gerçekten soğuk o yüzden ben haziran ayını öneririm. gündüzleri sıcak oluyor enazından. akşamları özellikle mahalle aralarında tek gezmeyin. turistleri gasp eden gruplar dolaşıyor. bence odessaya gidin en hareketli yeri orası. ilgilenirsen mesajla ulaş ukraynada günlük ev kiralayan bi arkadaşımın telefon numarasını vereyim.
fa0ti2h
Member
**

Activity: 854
Merit: 20

View Profile
November 19, 2017, 06:56:19 PM

ülkemize yapılan ekonomik baskılardan dolayı türk lirası ciddi manada değer kaybetmiş durumda 3-5 sene öncesinde çin yeni arap riyalı gibi ülkelerin parası bizim paramıızın yanında yarı fiyatında iken şuan 1 yuan 1.75 1 rial  1.02 gibi bir fiyata gelmiş durumda bu yüzden dışarıya tatil alışveriş gibi maceralar bize oldukça pahalıya patladığı gibi dışarıya döviz çıkmaktadır güzel ülkemin gezilecek heryeri güzel ve çok fazla güzellik mevcuttur ülkede tatil yapın halkımız kazansın yerli malı kullanın dovizi ülkede bırakın devletimiz büyüsün inşallah Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: