Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:34:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Prodajem Bitcoin  (Read 1447 times)
Ivekzg (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 43
Merit: 21


View Profile
October 05, 2017, 12:44:36 PM
Last edit: June 30, 2023, 09:32:10 PM by Ivekzg
 #1

.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713548072
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713548072

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713548072
Reply with quote  #2

1713548072
Report to moderator
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 05, 2017, 01:31:45 PM
 #2

Dakle prodajem Bitcoin, provizija minimalna 1%, preferiram kupoprodaju uzivo u Zagrebu.
Hvala

Ivek mislim da oglašavanje prodaje Bitcoina treba postati u pod rubriku Trgovina.

Kako je već otvoren novi topic iskoristio bih ga da se malo informiram kako u bit ide postupak trgovine.
Kako i ja mislim u skoroj budućnosti prodavati Bitcoine, molio bih informaciju iskusnijih kako u pravilu ide kupoprodaja uživo, kad su u pitanju iznosi od par tisuća kuna.
Pretpostavljam da se već nekako unaprijed dogovori koliko Kuna za koliko Bitcoina. Onaj dio koji me prvenstveno zanima je da li prvo primite novac pa onda šaljete kupcu kriptovalutu u njegov novčanik ili kako? Čekate li da se transakcija provede pa onda svako svojim putem ili je dovoljno samo pokazati da ste pokrenuli transakciju?
zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 06:17:49 PM
 #3

Zašto ne koristite burze? bitkonan.com je hrvatska burza i možete se bez nekih velikih problema registrirati na nju. Položite bitcoine, prodate ih i nakon toga povučete lovu na račun u banci.

Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 08:47:07 PM
 #4

Jer burze imaju veću proviziju i lova mora ići na bankovni račun
zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 09:46:40 PM
 #5

Kada polažete lovu na račun burze nema njihove naknade, samo bankina tj. razlika tečaja HRK/USD (oko 5% koliko sam ja skužio). Koliko se kreće naknada kada daješ lovu dileru na ruke?

zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 10:01:00 PM
 #6

Jer burze imaju veću proviziju i lova mora ići na bankovni račun
Aha, evo vidim da ima čak i do 1% kada se uživo kupuje. To je super ako si u gradu gdje ima dosta ekipe koja je u crypto modu. E sada, postavlja se drugo pitanje. Da li su ti dileri spremni porodati BTC kada mu cijena naglo padne po 20%-30% pa i više posto. Možda, ali ja da sam diler ne bih. Ja za taj slučaj vazda imam određeni dio love na burzi i kupujem u tim situacijama. Primjer: imam viška love, nabacim je na burzu i tu mi stoji. Dogodi se neko "sranje" u BTC svemiru (tipa neki moron koji je legalno opljačkao pola Amerike na hipotekarnim kreditima izjavi kako je BTC globalna prevara koja služi samo za kupovinu sranja na nekom klonu Silk Roada), cijena ludo padne, ja kupim i happy sam. Kada se cijena popenje na cijenu prije pada dio prodam, a dio ostavim ako se trend rasta nastavi.

Što si misio pod ovim lova ide na bankovni račun? Što je loše u tome? Jesi li mislio na gubitak anonimnosti ili nešto drugo?

Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 10:10:50 PM
 #7

Mislio sam na porez.

Da, mjenjačnice ti ne uzmu fee kad fiat sjedne, ali uzmu kad s tim fiatom zelis kupit coine.
zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 06, 2017, 09:41:36 AM
 #8

Mislio sam na porez.

Da, mjenjačnice ti ne uzmu fee kad fiat sjedne, ali uzmu kad s tim fiatom zelis kupit coine.

Čini mi se da do 4000 kn mjesečno nema nikakvih problema, nema nikakvog oporcezivanja.

Što se tiče mjenjačnica, Bitstamp recimo uzima 0,25% naknade od iznosa kupovine/prodaje. Povlacenje bitcoina sa mjenjačnice u novčanik je uglavnom besplatno.

Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 06, 2017, 11:45:04 AM
 #9

Mislio sam na porez.

Da, mjenjačnice ti ne uzmu fee kad fiat sjedne, ali uzmu kad s tim fiatom zelis kupit coine.

Čini mi se da do 4000 kn mjesečno nema nikakvih problema, nema nikakvog oporcezivanja.

Što se tiče mjenjačnica, Bitstamp recimo uzima 0,25% naknade od iznosa kupovine/prodaje. Povlacenje bitcoina sa mjenjačnice u novčanik je uglavnom besplatno.

Čini ti se? Imaš kakav zakon da potkrijepiš to mišljenje?

zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 07, 2017, 01:46:52 PM
 #10

Hmm, čini mi se da si možda u pravu. Sinoć sam googlao da ti postam taj zakon, ali čini se da je došlo do promjena kojih nisam bio svjestan.

Znači ovako su stvari prije stajale. U banci si mogao otvoriti dvije vrste računa(navest ću samo neke njihove najosnovnije karakteristike): tekući račun (račun za transakcije koje su već oporezovane) i žiro račun (račun koji se koristi u slučaju da se bavite nekim dodatnim djelatnostima koje se mora oporezovati). Po "Zakonu o bankama" država je imala pravo na uvid u sve transakcije koje su se obavljale preko žiro računa, ali nisu imali pravo na uvid tekućeg računa. Banka je bila zakonski (prema "Zakonu o pranju novca i financiranja terorizma") obavezna da prijavi samo sumnjive transakcije te transakcije koje prelaze 105 000 kuna u komadu ili uplate koje vezane prelaze tu istu sumu, a dolaze iz sumnjivih izvora.

Od 01.01.2017. se taj zakon mjenja i banke sada imaju uvid u sve vaše račune (sve račune koji su vezani za vač OIB). Na osnovu sporazuma o prekograničnoj suradnji Hrvatska ima pravo dobiti i listu računa koje imate otvorene i van Hrvatske (naravno samo u zemljama koje su potpisnice ovoga sporazuma, a čini mi se da ih je 89 za sada, možda se nešto promijenilo i na tom polju, nisam imao vremena istražiti). Samo da napomenem i USA je jedna od njih.

Istražiti ću ovo malo bolje narednih tjedan-dva dana kod banaka pa ću ovdje postat odgovore. Možda da pokrenemo i poseban topic o ovoj temi?

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 07, 2017, 03:44:32 PM
 #11

[...] Istražiti ću ovo malo bolje narednih tjedan-dva dana kod banaka pa ću ovdje postat odgovore. Možda da pokrenemo i poseban topic o ovoj temi?

Mislite na nesto poput ovoga...  Huh

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
October 07, 2017, 06:01:56 PM
 #12



Kako je već otvoren novi topic iskoristio bih ga da se malo informiram kako u bit ide postupak trgovine.
Kako i ja mislim u skoroj budućnosti prodavati Bitcoine, molio bih informaciju iskusnijih kako u pravilu ide kupoprodaja uživo, kad su u pitanju iznosi od par tisuća kuna.
Pretpostavljam da se već nekako unaprijed dogovori koliko Kuna za koliko Bitcoina. Onaj dio koji me prvenstveno zanima je da li prvo primite novac pa onda šaljete kupcu kriptovalutu u njegov novčanik ili kako? Čekate li da se transakcija provede pa onda svako svojim putem ili je dovoljno samo pokazati da ste pokrenuli transakciju?

Da li nitko ne trguje uživo ili se nitko ne smatra dovoljno iskusnim u trgovini uživo da odgovori na ova moja pitanja? Smiley
Nisam očekivao da neću dobiti odgovor.
zovkan
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
October 07, 2017, 07:04:11 PM
 #13

[...] Istražiti ću ovo malo bolje narednih tjedan-dva dana kod banaka pa ću ovdje postat odgovore. Možda da pokrenemo i poseban topic o ovoj temi?

Mislite na nesto poput ovoga...  Huh

Uh, vidim da se je na toj temi ekipa baš raspisala. Definitivno ću pročitati i pridružiti se raspravi

pedjo99
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 239
Merit: 107



View Profile
October 17, 2017, 08:57:12 PM
 #14

Pozdrav, javi mi se na PM koliko imaš za prodaju, planiram uskoro uzimat nešto, pa eto, možda jedan drugome uslugu napravimo  Smiley

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
MordorMurphy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
November 01, 2017, 01:26:39 PM
 #15

ima li koga iz okolice Siska
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
November 03, 2017, 08:03:38 PM
 #16

Imam 0,0463 BTC,na Coinomi ,za prodati,okolica Daruvara,na ruke, ili šaljem nakon uplate na račun,kontakt na pm.Lp
pejicica
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
January 13, 2018, 08:23:44 PM
 #17

Treba mi da kupim 0.2 bitcoina. Javite mi se na pp ili na gmail (isti kao user ovdje).
Fokyta
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
January 14, 2018, 04:15:49 PM
 #18

Prodajem BTC, Zagreb.
Javi na inbox koliko bi proda na cash?
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
January 16, 2018, 05:44:08 PM
 #19

Prodajem BTC, Zagreb.

Još uvijek prodaješ? Javi se na PM ako primaš i uplate preko tekućeg računa u banci.
ili16
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
February 21, 2018, 08:14:56 AM
 #20

Koliko BTC imas?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!