Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:56:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Finans Devi CME Group'un Açıklamasıyla Bitcoin Rekor Kırdı.  (Read 403 times)
Clixus (OP)
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
October 31, 2017, 10:17:32 PM

Bitcoin Gold ayrımından sonra 6200 dolar seviyelerinden 5500 dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı, Çin’deki Bitcoin işlemlerinin yeniden yasal hale geleceği söylemlerinden sonra şimdi de ABD’den gelen güzel haber ile tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı.

ABD’nin önde gelen finans kuruluşlarından CME Group, dijital para birimi Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmelerine başlanmasının planlandığını duyurdu.

Dünyanın en büyük vadeli işlemler ve opsiyon borsası işletmecisi CME Group’tan yapılan açıklamada, bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin’in vadeli işlemlerine başlanmasının planlandığı belirtilerek, gerekli düzenleyici kurumların onayının beklendiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CME Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Terry Duffy, “Gelişen kripto para piyasalarında artan müşteri ilgisi göz önüne alındığında, Bitcoin vadeli sözleşmelerini uygulamaya sunma kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından, Bitcoin’in değeri yüzde 5’e yakın değer kazanarak 6 bin 420 dolara kadar tırmandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Sanal para biriminin değeri ekim ayının başından itibaren yüzde 48 artış gösterirken, bu senenin başından itibaren de yüzde 560 değer kazandı.

Bitcoin Market Hacmi 106 Milyar Dolara Ulaştı

Bu ani artış ile birlikte Bitcoin’in market hacmi 106 milyar doları aşarken, kripto koinlerin toplam market hacmi de 182 milyar dolara ulaşmış oldu.

Uzmanlar, ABD’de düzenleyici kurumların Bitcoin vadeli işlemlerine fazla müdahale etmeyeceğine inandıklarını belirtirken, bu kurumların “bekle ve gör” bakış açısı içerisinde Bitcoin vadeli sözleşmelerini ilk başta yakından takip edeceklerini ve piyasalara etkilerini inceleyeceklerini ifade etti.

Çin hükümeti, ağustos ayında, ülkede sanal para birimlerinin ilk halka arzında para toplamayı yasaklamış ve ülkede Bitcoin işlemlerinin de kısa süre içinde durdurulacağını açıklamıştı. Ancak eylül ayında, Çin hükümeti ülkede Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin işlemlerine daha fazla regülasyon getirerek devam edeceğinin sinyalini vermişti.

Bitcoin fiyatı şu sıralar zaman zaman 6400 doların üzerinden işlem görüyor.

Yazar Umut Can Yurt on Kasım 1, 2017
Kaynak : kriptokoin.in

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 01, 2017, 08:12:23 AM

Ben nedense artık bitcoinin dış olaylardan etkilenmediğini düşünüyorum biri iyi dedi diye artış kötü dedi diye düşüş olacağını sanmıyorum Çin yasaklarım dediğinde bile düşüş 2 gün sürdü.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
November 01, 2017, 12:13:32 PM

Açıklamada görüşlerine yer verilen CME Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Terry Duffy, “Gelişen kripto para piyasalarında artan müşteri ilgisi göz önüne alındığında, Bitcoin vadeli sözleşmelerini uygulamaya sunma kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

yeni yıldan itibaren bu işlemlere başlanacağını okudum bir başka kaynakta. o donem bitcoin fiyatı ne olur tahmin etmek güç olsada bu işlemler başlayınca gene buna benzer anlık bir pump bekliyorum.
Clixus (OP)
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
November 01, 2017, 01:07:50 PM

yeni yıldan itibaren bu işlemlere başlanacağını okudum bir başka kaynakta. o donem bitcoin fiyatı ne olur tahmin etmek güç olsada bu işlemler başlayınca gene buna benzer anlık bir pump bekliyorum.

Aynen işlemler başlarsa fiyat yine fırlar.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
November 01, 2017, 01:54:48 PM

Çin deki kötü haberlerden sonra ardardına gelen guzel haberlerle birlikte Bitcoin resmen bizi hayretler içinde bıraktı, ha düştü ha düşecek derken fiyat 6500 dolarlara geldi böyle giderse, yılbaşına 10 bin dolar olabilir.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
November 01, 2017, 06:47:36 PM

her ne olursa olsun yeteri kadar beklendiginde düşüş degil her zaman yükseliş ve kar olucagını düşünüyorum btc de.Ne kadar yasaklamaya calıssanız da btc yi kabul etmek zorundasınız.Tüm ülkeler artık bunla ugrasmayıp bırakıp gerekeni yapıp bitcoini kabul etmeli.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 01, 2017, 06:53:03 PM

Bu finans şirketleri hem aç gözlü, hem fırsatçı hemde yalancı.
Türkiye'de ki  dandik menkul değerler firmaları bile müşterileri için açıktan bitcoin alıp satarken.
Bu olay yurt dışındaki menkul değerler firmalarında çok çok daha yaygın iken.
Zaten olanın yeniymiş gibi duyurulması bana çok saçma geliyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: