Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:25:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
  Print  
Author Topic: Nano Ledger S iskustva  (Read 20342 times)
hi-men (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
October 14, 2017, 11:40:58 PM
 #1

Pozdrav ljudi,

planiram narucit ovaj hardware wallet pa me zanima kakva su iskustva? Do sad sam sve drzao u paper walletima. Jel postoje slucajevi hackiranja ovakvih walleta? Ne mislim na social engineering ili neku moju bedastocu.  Smiley

Hvala na odgovrima.
1714055115
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714055115

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714055115
Reply with quote  #2

1714055115
Report to moderator
1714055115
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714055115

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714055115
Reply with quote  #2

1714055115
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
petaelite
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
October 15, 2017, 07:45:48 AM
 #2

Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji.
A kolko je stvaro pouzdan je tesko znati.
On u principu cuva isto sto i paperwallet, pirvatni kljuc.
Samo sto je laksi za rukovanje.
hi-men (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 11:01:26 AM
 #3

Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji.
A kolko je stvaro pouzdan je tesko znati.
On u principu cuva isto sto i paperwallet, pirvatni kljuc.
Samo sto je laksi za rukovanje.

Hvala Cheesy Ono sto me malo muci je da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes povratit keyeve. To bi znacilo da se oni cuvaju negdje i online, pa se teoretski mogu ukrast. Paper wallete sam radio na offline kompjuteru koji nikad nije bio spojen na internet.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 01:38:51 PM
 #4

Ono sto me malo muci je da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes povratit keyeve. To bi znacilo da se oni cuvaju negdje i online, pa se teoretski mogu ukrast.

Vidiš, nisam razmišljao o tome. Možeš malo pojasnit?
hi-men (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 05:41:47 PM
 #5

Ono sto me malo muci je da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes povratit keyeve. To bi znacilo da se oni cuvaju negdje i online, pa se teoretski mogu ukrast.

Vidiš, nisam razmišljao o tome. Možeš malo pojasnit?

Nisam skroz upucen, ali na webu pisu da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes pomocu odredjenih fraza povratit keyeve. Da bi to bilo moguce keyevi se moraju spremit na neke servere. Mozda grjesim u logici al ne znam kako drugacije. Pretpostavljam da je to sve jako kriptirano, mozda i offline. Ali negdje mora bit pospremljeno.
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
October 15, 2017, 05:54:13 PM
 #6

Ledger je dobra stvar narocito jer podrzava najcesce koristene coine.
Ako nekim cudom crkne imas na papiru reci sa kojim novi mozes da napravis kao da je taj stari.
Sve u svemu ko radi na veliko za svaku preporuku.
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
October 15, 2017, 11:08:23 PM
 #7

Sigurno je korisno, narocito ako se pogleda njegova cena trebalo bi da bude i potpuno zasticeno.
U svakom slucaju jabi i ovako odstampao sve potrebne podatke istavio na sigurno mesto.
Sada razmislam i da napravim dva primerka od sve i da ih cuvam na dva mesta.
Nikada se nezna sta moze da se desi.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 16, 2017, 01:02:09 PM
 #8

Ja sam svoj Nano dobio neki dan. Da li podržava sve erc20 tokene?
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
October 18, 2017, 08:37:08 PM
 #9

Moram priznati da i ja vec neko vreme razmisljam da ga porucim. Ne zbog toga sto imam neki poveci iznos u kripto valutama vec zato sto smatram da bi to bila dobra investicija pogotovo sto se sve cesce mogu cuti raznorazne price kako su ljudi na razlicite nacine ostajali bez svojih koina. Sudeci po onome sto sam procitao na ovoj temi i po onome sto se moze procitati na drugim stranicama ovog foruma ovo je jedan od najsigurnijih hardwerskih novcanika.  Svidja mi se dizajn, i svidja mi se sto je mali i kompaktan.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 19, 2017, 04:09:39 PM
 #10

ko planira držati i ne dirati coinove - hardware wallet je najbolji i najsigurniji način. mogućnosti hakiranja su skoro nepostojeće. naravno ako ga izgubiš, malo je zeznuto ali, ima načina da vratiš keyeve, plus podržava dosta valuta tako da je sigurno dobra investicija. 
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
October 19, 2017, 08:38:31 PM
 #11

Nisam skroz upucen, ali na webu pisu da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes pomocu odredjenih fraza povratit keyeve. Da bi to bilo moguce keyevi se moraju spremit na neke servere. Mozda grjesim u logici al ne znam kako drugacije. Pretpostavljam da je to sve jako kriptirano, mozda i offline. Ali negdje mora bit pospremljeno.

Imam ga ja, jednostavan je za koristenje i siguran, nista se ne sprema na nikakve servere, prilikom prvog pokretanja zapises si seed i spremis na sigurno, ako izgubis ledger pomocu tog seeda si mozes restore-at  wallet. (npr kao i na electrum walletu)
Ledger tvoj private key drzi offline tako da nemas brige, transakcije se potpisuju offline automatski i isto tako automatski broadcastaju online.
Svaki put kada se spojis moras pinom uci u njega, pa cak i da ti neko ukrade mora prvo roknut pin, a tesko da ce, a ti u medjuvremenu mozes putem seeda napravit restore i poslat crypto na druge adrese.

Imas crome extenzije za btc i eth koje je vrlo lako za koristiti,za xrp standalone aplikacija, LTC kroz BTC crome ekstenziju ide.
Mozes koristit i sa npr Electrumom ali meni se ne svidja jer electrum nema trenutno Segwit podrsku za Ledger (dok sam ledger kroz Crome app ima segwit).
Ledger za eth mozes isto kroz npr. myetherwallet koristiti.
Tako da sto se mene tice super, ja sam dosad koristio electrum cold storage ali ovo je jos jednostavnije iako mi je i sa Electrumom kroz dual boot sa linuxom trebalo svega 1-2 min za odradit transakciju.

edit: lose je sto kroz crome app ne mozes birati adrese sa kojih zelis slati i na koje zelis primati lovu, to se radi automatski, kroz electrum mozes sam birati adrese ali nema segwita, no siguran sam da ce u vrlo skorom update-u biti i to u electrumu. Inace svakako mi je draze kada odredim adrese sa kojih saljem i na koje primam, ali nekog kome to nije bitno crome ekstenzija najbolja i najjednostavnija opcija.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 19, 2017, 09:22:30 PM
 #12

Da li ima neki dobar kompletni tutorial, otkad ga dobijemo pa cijeli proces, kako, šta, zašto, da je sve objašnjeno?
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
October 20, 2017, 07:43:58 AM
 #13

Da li ima neki dobar kompletni tutorial, otkad ga dobijemo pa cijeli proces, kako, šta, zašto, da je sve objašnjeno?

https://www.ledgerwallet.com/start/ledger-nano-s

To ti je samo za pocetak, inicijalni setup, seed i podesavanje pina. Ostalo si malo potrazi na njihovoj stranici kako se koriste ekstenczije i sl, nema na jednom mjestu sve, neke stvari sam iz FAQ-a citao.
Npr moras imati iskljucen browser support na walletu (unutar samog ledgera) ako koristis crome ekstenzije i za npr electrum dok za MyEtherWallet ti browser support mora biti ukljucen.
Medjutim jednom kad skuzis kako radi zaista je jednostavno.

edit: uostalom dobio si karticu uz njega na kojoj ti pise web adresa za inicijalni setup, nije ova koju sam stavio a nemogu se sjetit sad koja je...
hi-men (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
October 21, 2017, 10:56:54 AM
 #14

Nisam skroz upucen, ali na webu pisu da u slucaju gubitka/prestanka rada uredjaja mozes pomocu odredjenih fraza povratit keyeve. Da bi to bilo moguce keyevi se moraju spremit na neke servere. Mozda grjesim u logici al ne znam kako drugacije. Pretpostavljam da je to sve jako kriptirano, mozda i offline. Ali negdje mora bit pospremljeno.

Imam ga ja, jednostavan je za koristenje i siguran, nista se ne sprema na nikakve servere, prilikom prvog pokretanja zapises si seed i spremis na sigurno, ako izgubis ledger pomocu tog seeda si mozes restore-at  wallet. (npr kao i na electrum walletu)
Ledger tvoj private key drzi offline tako da nemas brige, transakcije se potpisuju offline automatski i isto tako automatski broadcastaju online.
Svaki put kada se spojis moras pinom uci u njega, pa cak i da ti neko ukrade mora prvo roknut pin, a tesko da ce, a ti u medjuvremenu mozes putem seeda napravit restore i poslat crypto na druge adrese.

Imas crome extenzije za btc i eth koje je vrlo lako za koristiti,za xrp standalone aplikacija, LTC kroz BTC crome ekstenziju ide.
Mozes koristit i sa npr Electrumom ali meni se ne svidja jer electrum nema trenutno Segwit podrsku za Ledger (dok sam ledger kroz Crome app ima segwit).
Ledger za eth mozes isto kroz npr. myetherwallet koristiti.
Tako da sto se mene tice super, ja sam dosad koristio electrum cold storage ali ovo je jos jednostavnije iako mi je i sa Electrumom kroz dual boot sa linuxom trebalo svega 1-2 min za odradit transakciju.

edit: lose je sto kroz crome app ne mozes birati adrese sa kojih zelis slati i na koje zelis primati lovu, to se radi automatski, kroz electrum mozes sam birati adrese ali nema segwita, no siguran sam da ce u vrlo skorom update-u biti i to u electrumu. Inace svakako mi je draze kada odredim adrese sa kojih saljem i na koje primam, ali nekog kome to nije bitno crome ekstenzija najbolja i najjednostavnija opcija.


Hvala na opseznim inforamcijama Smiley stigo mi je neki dan i moram priznat da sam odusevljen, em kvalitetom i robusnoscu uredjaja em jednostavnim i logicnim izbornicima. Vecina portfolia mi je na dugom cekanju tak da je ovo idealno za mene.
BobBoulder
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 16


View Profile
October 21, 2017, 04:23:20 PM
 #15

Da li je jedina mogucnost nabavke uredjaja putem online narudzbe sa officijalnog sajta ili postoje neki lokalni zastupnici kod kojih recimo mozes da ga prvo vidis uzivo pre nego sto ga kupis? Kako ste vi kupili svoj? Da li je recimo sigurno da ga kupis putem oglasa? Ja jos uvek nemama neka znacajna sredstva zbog kojih bi mi trebao ovakav wallet ali bi svakako voleo da ga imam u buducnosti.
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
October 21, 2017, 05:04:56 PM
 #16

Da li je jedina mogucnost nabavke uredjaja putem online narudzbe sa officijalnog sajta ili postoje neki lokalni zastupnici kod kojih recimo mozes da ga prvo vidis uzivo pre nego sto ga kupis? Kako ste vi kupili svoj? Da li je recimo sigurno da ga kupis putem oglasa? Ja jos uvek nemama neka znacajna sredstva zbog kojih bi mi trebao ovakav wallet ali bi svakako voleo da ga imam u buducnosti.

Ja ga ne bi kupovao od nigdje drugdje osim sa oficijelnog site-a.
Zamisli da kupis uredjaj od kojeg netko zna seed! Hvala lijepa.
Cak stovise, dobro provjerit dal je originalno zapakiran kad stigne. Paranoja na najjace  Grin
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 21, 2017, 07:07:15 PM
 #17

Drug kaze da se kod formiranja trazi pin pa ne moze seed pre toga da se formira.
Znaci ne bi trebalo biti problema ni tako ako se uzme.  A sa oficijalng je meni problem zbog carine pa cu morati nesto preko oglasa naci.

Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
October 22, 2017, 04:10:27 PM
 #18

Drug kaze da se kod formiranja trazi pin pa ne moze seed pre toga da se formira.
Znaci ne bi trebalo biti problema ni tako ako se uzme.  A sa oficijalng je meni problem zbog carine pa cu morati nesto preko oglasa naci.

Ako ces prolazit kroz Zgb navrati, imam jednog viska pa ti ga mogu prodat, nedavno sam uzeo par komada, što za sebe što za druge, jedan prijatelj je odustao u medjuvremenu pa imam viska 1 komad.
Original je zapakiran...
javorcro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 0


View Profile
October 22, 2017, 08:01:44 PM
 #19

Drug kaze da se kod formiranja trazi pin pa ne moze seed pre toga da se formira.
Znaci ne bi trebalo biti problema ni tako ako se uzme.  A sa oficijalng je meni problem zbog carine pa cu morati nesto preko oglasa naci.

Ako ces prolazit kroz Zgb navrati, imam jednog viska pa ti ga mogu prodat, nedavno sam uzeo par komada, što za sebe što za druge, jedan prijatelj je odustao u medjuvremenu pa imam viska 1 komad.
Original je zapakiran...

Cijena?
dmurko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
October 22, 2017, 08:15:54 PM
 #20

Drug kaze da se kod formiranja trazi pin pa ne moze seed pre toga da se formira.
Znaci ne bi trebalo biti problema ni tako ako se uzme.  A sa oficijalng je meni problem zbog carine pa cu morati nesto preko oglasa naci.

Ako ces prolazit kroz Zgb navrati, imam jednog viska pa ti ga mogu prodat, nedavno sam uzeo par komada, što za sebe što za druge, jedan prijatelj je odustao u medjuvremenu pa imam viska 1 komad.
Original je zapakiran...

Cijena?

I mene zanima,idem za 9 dana u ZG.Lp
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!