Bitcoin Forum
May 11, 2024, 06:13:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Neden artık hep token ICO ları yapılıyor?  (Read 1345 times)
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 16, 2017, 09:18:17 PM

Bir şey dikkatinizi çekti mi?
2017 başından beri Tezos hariç ki oda ilerde çıkaracak, kendi cüzdanı, kendi blok zinciri, blok explorer'ı, node u olan hiç Coin çıkmadı. varsa yoksa ethereum / waves üzerinde tanımlanan token lar.
Artık bir ihtiyacı çözmeye yönelik farklı teknolojiler ortaya koyan Coinler çıkmıyor. waves, Ethereum, Bitshares, NXT gibi yapılar uzayın üretkenliğini ciddi oranda baltaladı gibi geliyor bana.
Sizlerin yorumlarınızı merak ediyorum.
1715407992
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715407992
Reply with quote  #2

1715407992
Report to moderator
1715407992
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715407992
Reply with quote  #2

1715407992
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 16, 2017, 09:21:18 PM

daha bi iki hafta önce wanchain icosu yapıldı hocam . token değil kendisi . gerçi token verdiler şimdilik de ; mainnet açılınca gerçek coinlerle swap yapacakmışız onları . eli kulağında 1-2 ayı var.

başka varsa bilmiyorum , bi ara korenin vardı , icon muydu neydi adı . bilen arkadaşlar yazar , ama wanchain diyerek +1 ekleyim şimdiden.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 16, 2017, 09:25:00 PM

yeni yapılan bir coin kendi ekosistemini kurmak ve sağlam bir kod altyapısı sağlamak zorunda
var aralarda yeni coin çıkıyor ama basit eklentilerle gediği için ses çıkmıyor
waves yaptı ama daha pek bir şeye derman olmadı
tezos da aynı şekilde
ama ethereum altyapısı hazır işleyen bir sistem fikrin varsa hızlı bir şekilde sisteme dahil olunabiliyor.

çıkacaktır mutlaka teknolojik gelişim devam ettikce yeni ihtiyaçlara göre yapılan coinler mutlaka olacaktır
bu sene ico yılı oldu seneye bakalım ne şekilde genişleyecek.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 16, 2017, 09:31:06 PM

Blockchain kodlamasıyla uğraşmak yerine esas yapmak istediklerine (gerçek projelerden bahsediyorum elbette) odaklanmaları ve kaynaklarını o şekilde değerlendirmeleri daha olumlu bir durum olmuyor mu?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
pitipawn
Full Member

View Profile
October 16, 2017, 09:35:42 PM

yeni yapılan bir coin kendi ekosistemini kurmak ve sağlam bir kod altyapısı sağlamak zorunda
var aralarda yeni coin çıkıyor ama basit eklentilerle gediği için ses çıkmıyor
waves yaptı ama daha pek bir şeye derman olmadı
tezos da aynı şekilde
ama ethereum altyapısı hazır işleyen bir sistem fikrin varsa hızlı bir şekilde sisteme dahil olunabiliyor.

çıkacaktır mutlaka teknolojik gelişim devam ettikce yeni ihtiyaçlara göre yapılan coinler mutlaka olacaktır
bu sene ico yılı oldu seneye bakalım ne şekilde genişleyecek.

seneye daha da artacağını bekliyorum hocam icoların

aynı zamanda ortalığın tam bi mayın tarlası olmasını da bekliyorum , scam sayısı da acaip tırmanacak(şimdiki durumu mumla arayacağız muhtemelen) , epey zor olacak seçmesi .

yine de sağlam projeler gelmeye , sağlam kazandırmaya devam edecektir , tüm inovatif beyinlerin toplu intihara kalkıştığına dair bişey görmedim haberlerde .
seneye bu senenin kat kat fazlası ico olacaktır. bakalım neler olacak da , acaip umutluyum 2018den.

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 16, 2017, 10:11:08 PM

yeni coin gelip gelmemesi çok da önemli değil hatta gelmemesi sistemin dallanmasını engellediği için
market cap in büyümesini sağlıyor.
mümkün mertebe piyasaya güven ve stabilite gelmesi.
canı sıkılan fork diye bir idda atıp 3 ay piyasayı pert ediyor.
şu anda bile sadece bu fork muhabbetinin bitmesini bekleyen bir sürü ico vardır.

PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 16, 2017, 11:32:55 PM

Son zamanlarda yapanlar oluyor aslında. Bunun örnekleri wanchain ve neblio olabilir son zamanlar açısından söylersek. Dediğiniz gibi neblio kendi blockchaini ve kendi walletıyla çıktı piyasaya çok bi yatırım toplamadı ama 18 cent bonussuz ico fiyatıyla çıktı ve şuan 2.5 dolar civarında geziyor. Wanchainin de öyle olacağını düşünüyorum. Kendi blockchainini kuran icoları gözden kaçırmamaya çalışıyorum çünkü eninde sonunda kazandırıyorlar.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
October 16, 2017, 11:38:37 PM

yerli ve milli coinimiz de geliyor, bol bol yerli ve milli tokenı destekleyecek, yerli ve milli haftası vardı eskiden chiquita muzlarla falan kutlardık  Wink Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
October 16, 2017, 11:38:51 PM

Bu konuda katılıyorum kendi sistemiyle gelen yok denecek kadar az. Neblio sadece cryptopia'da var mesela ama çok iyi kazandırdı. Wanchain'i bilmiyordum takibe alayım.
PastirmaliYumurta
Full Member

View Profile
October 16, 2017, 11:48:21 PM

yerli ve milli coinimiz de geliyor, bol bol yerli ve milli tokenı destekleyecek, yerli ve milli haftası vardı eskiden chiquita muzlarla falan kutlardık  Wink Cheesy
Ülkemizde blockchainde uzmanlaşmış programcılar veya bilgisayar mühendisleri mevcut mu kendi blockchainimizi yapacak kadar? Yoksa makara mı yapıyorsunuz  Grin

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
October 16, 2017, 11:50:32 PM

Ülkemizde blockchainde uzmanlaşmış programcılar veya bilgisayar mühendisleri mevcut mu kendi blockchainimizi yapacak kadar? Yoksa makara mı yapıyorsunuz  Grin

walla ben demiyorum CoinAK47 diyor  Wink Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
October 16, 2017, 11:55:42 PM

yerli ve milli coinimiz de geliyor, bol bol yerli ve milli tokenı destekleyecek, yerli ve milli haftası vardı eskiden chiquita muzlarla falan kutlardık  Wink Cheesy

Yerli milli coinlerimiz vardı zaten tabi onlar tokendi Smiley rte coin mi ne çıkarmıştı biri bir de helal coin mi ne vardı ahahaha Smiley
pitipawn
Full Member

View Profile
October 17, 2017, 12:29:17 AM

Son zamanlarda yapanlar oluyor aslında. Bunun örnekleri wanchain ve neblio olabilir son zamanlar açısından söylersek. Dediğiniz gibi neblio kendi blockchaini ve kendi walletıyla çıktı piyasaya çok bi yatırım toplamadı ama 18 cent bonussuz ico fiyatıyla çıktı ve şuan 2.5 dolar civarında geziyor. Wanchainin de öyle olacağını düşünüyorum. Kendi blockchainini kuran icoları gözden kaçırmamaya çalışıyorum çünkü eninde sonunda kazandırıyorlar.

ağzından bal damlıyor hocam ya , wanchain çıksın oralara ; haberleri aç izle ' yalova heykelde zeybek oynayan genç' diye . el sallarım sana

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
October 17, 2017, 05:10:24 AM

Yav forumda ne cevherler var neblio ve wanchain'i ilk kez duyuyorum, bunları takıp için bir başlık gerekiyor bence nerelerden nereye gelmiş coinler bunlar.
pitipawn
Full Member

View Profile
October 17, 2017, 05:25:35 AM

Yav forumda ne cevherler var neblio ve wanchain'i ilk kez duyuyorum, bunları takıp için bir başlık gerekiyor bence nerelerden nereye gelmiş coinler bunlar.

wanchain için başlık açıp haber verdim millete hocam ; kimse gelip iki satır bişey yazmadı . monethanın götünde dolanmaya devam ediyolar .

acaip soğudum o yüzden . çok ender gelip çıtlatıcam artık bişeyleri , demin quantstamp için başlık açtım . yine kaybolur gider arada , temiz 2-3x i alır uzarım ben .

forum tayfa monethanın mabadında tavafa devam eder.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 17, 2017, 05:29:46 AM

wanchain için başlık açıp haber verdim millete hocam ; kimse gelip iki satır bişey yazmadı . monethanın götünde dolanmaya devam ediyolar .

acaip soğudum o yüzden . çok ender gelip çıtlatıcam artık bişeyleri , demin quantstamp için başlık açtım . yine kaybolur gider arada , temiz 2-3x i alır uzarım ben .

forum tayfa monethanın mabadında tavafa devam eder.

kardeşim bunu bir başlık altında devam ettirsen, arkadaşa katılıyorum. Hani ico sinyal alanım gibisinden gerçekten faydalı olur. şimdi quantstamp ile ilgileneceğim teşekkür ederim bilği için
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 17, 2017, 07:01:15 AM

Neblionun imzasındaydım, borsaya girince biraz tırsak anıma denk geldi ve hemen sattım, full member olarak iyi para almıştım ama sabırlı olsaymışım daha da iyi olurmuş.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
October 17, 2017, 07:28:01 AM

etherium zaten token icoları kolay yapılsın diye yazılmadı mı ? token olan icoların vaatteiği şeyler blockzinciriyle ilgili bi değişim değil daha farklı şeyler o yüzden erc-20 şeklinde token oluşturmaları yetiyor.

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
October 17, 2017, 08:50:07 AM

Çünkü zor bir şey ve çok para gerektiriyor. Bir contract yapmak ve onun security audit'i bile acayip para demek. Aslında ico scam değilse başta baya para harcıyorlar.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 17, 2017, 08:54:01 AM

Hazır işleyen bir ekosistem varken yenisini yaratmak ekstra maliyet.
Ethereum'un amacı da bu değil miydi zaten?
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
October 17, 2017, 09:17:07 AM

Gerek yok ki. Zaten muntazam bir şekilde tasarlanmış olan Ethereum varken neden bir projeniz için yeni bir chain oluşturasınız? Bunun ne kadar zor bir şey olduğunu bilen bilir. Forumda bazen "Bitcoini al, ismini değiştir, yap üret, bu kadar basit" gibi yorumlar okuyorum. Bunları belli ki bir coinin nasıl ortaya çıkartıldığı konusunda hiç bir bilgi sahibi olmayanlar yazıyor. Gülüp geçiyorum. Hele ki bunu geliştirmek? Bu çok daha zor bir iş. Ethereum altyapısı ise zaten hali hazırda her şeyi size sunuyor. Waves konusuna girmeyeceğim çünkü o platform henüz çok yeni.
PastirmaliYumurta
Full Member

View Profile
October 17, 2017, 03:00:53 PM

Aslında yatırım yaparken düşünmek gerekiyor. Ethereum kusursuz olabilir evet ama icolar da kolaya kaçıyor kolaya da kaçmaktan ziyade smart contractları kullanıyorlar. Ortada kendi zincirlerini oluşturan icolar daha çok emek veriyor ve bunun tutması için daha fazla bi efor sarfediyorlar. Yatırım yaparken ne kadar ekmek o kadar köfte kafasıyla bakarsak belki bir faydası olabilir.

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
October 17, 2017, 09:22:13 PM

Zaten yürüyen bir sistemden devam etmek kolaylarına mı geliyo diyosunuz yani?
pitipawn
Full Member

View Profile
October 18, 2017, 12:41:16 AM

ya şu gerek yok zaten var diyen tipleri anlamıyorum amına koyyım , daha iyisi yapılamaz mı lan ? daha tıkır tıkır yürüyeni ? yapılabilir .

yapılmayacak mı ? yapılacak , daha bir sürü yapılacak hem de .

ne gerek var diyen arkadaşlarım , bankalarla da rahat rahat tıkır tıkır yürüyodu işimiz , blockchaine ne gerek vardı lan ?

sen gelip şurda bi finansal devrimin parçası oluyon , hala ne gerek var kafasındasın . wanchain yapıldı , polkadot yapıldı ama 2019a kadar kilitli polkadot coinleri.

daha bunlar bu ay içinde olanlar ha , sadece bu ay içinde 2 yeni blockchain . daha da fazlası gelecek .

şu nere gerek var saçmalığını bırakın amına koyyım .

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
October 18, 2017, 02:26:44 AM

ICO lar olmasaydı şuan ethereum hala 10$ altında olurdu.Ico lar sayesinde circulating supply ı arttırdı bu kadar.
Benim merak ettiğim şey patreon tarzında bir sitenin ICO'su yapıldımı hiç? Steemit i saymıyorum
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 18, 2017, 07:05:39 AM

şu an takip ettiğim universa var dediğiniz şekilde proje. iş yapabilir olarak görüyorum hatta forumda konusu açılmıştı dün  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2277781.0
sitesine üye olarak 50 token kazanablirsiniz, bu arada bounty başlığıda mevcut forumda. proje yatırım toplarda piyasaya girerse uzun vadede iyi kazandırablir bence.
o yüzden bounty veya icodan gelenlere bi süre dokunmamak gerek
casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
October 18, 2017, 01:40:50 PM

Bu konu altında bu tarz coinleri takip edenler paylaşırsa çok tatlı olur. Ben de gördükçe yazarım buradan neblionun geldiği yer ortada 5400 sat ico fiyatı şuan 81200 ve gördüğüm incelediğim kadarıyla da natural bi büyüme.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
October 18, 2017, 04:36:53 PM

ARkadaş millet üşengeç herkes sasha gibi uğraşıp blockchain kurep çok büyük riskleri göze almaz.Kolay yoldan nasıl para kazaılır ona bakılıyor artık yeni ICOlar hem yatırımcısıda hemde takımıda.Allah sabır versin işimiz çok zor ICO ların hepsi çatır çutur patlıyor bende bi düzenleme getirilmesi kanaatindeyim artık.çok fazla paramız milletin cebine gidiyor

jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
October 18, 2017, 06:22:16 PM

Bir şey dikkatinizi çekti mi?
2017 başından beri Tezos hariç ki oda ilerde çıkaracak, kendi cüzdanı, kendi blok zinciri, blok explorer'ı, node u olan hiç Coin çıkmadı. varsa yoksa ethereum / waves üzerinde tanımlanan token lar.
Artık bir ihtiyacı çözmeye yönelik farklı teknolojiler ortaya koyan Coinler çıkmıyor. waves, Ethereum, Bitshares, NXT gibi yapılar uzayın üretkenliğini ciddi oranda baltaladı gibi geliyor bana.
Sizlerin yorumlarınızı merak ediyorum.

Minexcoin ve Neblio var hocam. Neblio çok sağlam değer kazandı aynı şeyin Minexcon içinde olacağını ve fiyatının çok hızlı bir şekilde değerleneceğini düşünüyorum geç olmadan toplayanalr iyi kar edecektir diye düşünüyorum.

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 18, 2017, 06:56:12 PM

Adamlar işimiz kolaylaşsın diye zaten ETH'yi yaptılar daha bu saatten sonra fantezi aramanın bir anlamı yok ha ciddi anlamda birileri çıkar ciddi paralar harcar ve harika bir fikirleri vardır işte o zaman ETH'nin karşısında bile durabilecek gücü arkasına alır. Bu süreçte insanlar sadece para kazanma derdinde o yüzden kimse kendini taşın altına atmaz.
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
October 18, 2017, 07:57:14 PM

herkes kolaya kaçıyor artık. smart contractlı yeni bi blockzinciri yazmak aşırı zaman alır. bunu mine edecek gücü ayarlamak vs sıkıntılı. en iyi yöntem asset oluşturmak oluyor bu durumda.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
October 18, 2017, 09:02:07 PM

Qtum da geçtimiz günlerde kendi networküne geçti, proje bazlı bakıldığında eth tabanlı token çıkarmak daha kolay geliyor muhtemelen.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 11, 2017, 09:51:32 AM

Evet dikkatimi çekti kendi alt yapısı olmayan coin çıkmamasından ziyade ne kadar fazla ICO yapıldığı dikkatimi çekiyor. Bu ikisi arasında bir farkta yoktur amaç kısa zamanda para toplamak, kestirme yolu varken alt yapı falan gibi detaylarla uğraşmalarını beklemek saflık olur. Bu kadar fazla ICO yapıldığı zamanda ICO lardan para kazanmayı beklemekte saftlık olur ve bizim saf olduğumuzun farkında olanlar yeni ICO yapıyorlar. Bu iş mesleğe dönüştü ekip kuruyorlar sonra bir fikir oluşturarak yatırım toplamaya başlıyorlar.

Bunun bizler için direkt zararı şöyle oluyor yatırım yapıyoruz sonrasında neden değer kaybettiğini düşünüyoruz. Önce bir projeyi gözümüze kestirdik yatırım yaptık çok fazla ICO olduğu için nefes aldırmıyorlar kafamız karışıyor , yol haritaları uzun oluyor ve yatırımcı genelde sabırsız. İki gün sonra yeni proje görüyoruz daha iyi olduğu kanısına varıyoruz zararına satarak çıkış yapıyorlar veya ne kar ne zarar var diyerek çıkış yapılıyor. Çıkış çoğalınca fiyat düşüyor panik satışlar başlıyor yatırımcı umudunu kesiyor ama hiçbir projenin birbirinden farkı olmadığını anlamıyoruz.

Kripto para çoğalınca enflasyon artıyor. Yatırımcı zaten projeye ilgi göstermiyor karımı yapar topuklarım diyor kim daha önce çıkış noktası yakalayarak çıkarsa şanslı geri kalan çoğunluk kesim şanssızlığa mahkum oluyor. Büyük bir borsaya girsin değeri artar sözlerini hep görüyorum ama anlam veremiyorum. ICO dan almayan adam borsadan neden alsın, sürekli yeni ICO varken neden eskisine yatırım yapılsın. Tabiri caizse alanın elinde kalıyor.  Yenileri çıktıkça birbirinin kopyası olmaya başlıyor bundan dolayı ICO ların gözden düşeceğini ve eski projelerin daha çok rağbet görmeye başlayacağını düşünüyorum.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
November 11, 2017, 10:15:18 AM

Yazılması gerekenler zaten yazılmış. Benim değinmek istediğim nokta şu. Kendi chaini olsa ne olur olmasa ne olur? Ortaya yeni bir chain koymak iş gücünü boşa kullanmaktan başka bir şey değil. Zaten çıkarılan projelerin çoğu blockchain teknolojisini hali hazırda var olan konseptlere entegre ederek proje üretiyor. O kadar yazılan çizilen şey bir iki sene içinde çöp olup gidecek bari fazla masraf yapamayalım deniyor  Smiley.
Sekon
Full Member

View Profile
November 11, 2017, 10:22:18 AM

Çok daha nadir kendi cüzdanı, kendi blok zinciri, blok explorer'ı, node çıkaran oluyor evet ethereumdan hatta wavesden çıkarmak tokenı daha kolay onlar uğraşmaya gelemiyorlar başka bir neden göremiyorum kolay yoldan para kazanma daha az uğraşarak artık sistem böyle.
Neverminds17
Full Member

Activity: 192

View Profile
November 11, 2017, 10:30:29 AM

Ethereum ve Waves üzerinde token yapabilmek için bilmeniz gereken tek şey webtasarımı yani ihtiyaç olan tek şey bir grafiker bulup, birde teknik sayfa yazdırmaktır. Ben bu balonun söneceğine inanıyorum daha çok kendi zincirini oluşturmayı planlayan coinlere yatırım yapılmalı.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
November 11, 2017, 10:36:45 AM

Kolay geliyor adamlara, kimsenin canı en baştan zincir üretmek istemiyor. Bu tokenlerin değerli olmasının tek sebebi Ethereum altyapısını kullanmalarından kaynaklanıyor, ben gelecekleri olduğuna inanmıyorum. Bitcoin, Ethereum, Stratis gibi kendi zincirini oluşturmuş kriptoparalarda uzun vade oynuyorum.
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
November 11, 2017, 11:24:51 AM

Bu konuya bende katılıyorum kendi sistemiyle gelen yok ve wawes gıbi cop bir siteden zaten bu olur
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 11, 2017, 11:30:37 AM

Yeni çıkan kendi blokzincirine sahip coinler var, piyasayı doğru takip etmek gerekiyor.

cripton
Full Member

Activity: 147

View Profile
November 11, 2017, 05:06:14 PM
Last edit: November 11, 2017, 05:37:22 PM by cripton

önce esege bindik, sonra at, bisiklet derken araba cikti. artik binip gidion. ehliyete bile gerek yok bzilarina,

kendi coinini cikarmak zordur, herkesin yapabilcegi birsey degil. o kadar becerikli olamayanlara token var..

yani ethereum biraz inglizcen varsa, az ugrasirsan her az bu isten anlayan kendi tokenini cikarir. yani ekmegi gidip firinda kendin yapion. hersey hazir sen sadece firina atip cikarion.

-o nu bile beceremeyen ,ama illa tokenim olsun diyen, banada burdan ekmek ciksin diyen, ama hic bir becerisi olmaya, hic bir yetenegi olmayan ekmek elden su gölden diyenler icinde, waves tokenleri cikti..

sadece giriyprsun siteye, tokenim olsun diyon, tiklion, kac tane olsun soruyor. milyonlarca diyon. ismi ne olsun. türk koyun olsun diyon. kime kime koyucan diyo ona buna diyo. tamam diyor al sana doya doya koyun, koy koyabildigin kadar.  ama bbedava degil. hepisi sana 1 waves e patlar.. okey diyon. ve artik seninde bir tokenin var.

coinden anlamadin, ethereumda token ugrastirici geldi. al sana waves te ,her isteyen token yapabilir.
.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 11, 2017, 05:18:03 PM

Hocam yanılıyorsun. Böyle projeler hali hazırda kurulum aşamasındalar. Forumda çok fazla konusu açılmasa da sessiz sedasız şekilde başarısız icolar gerçekleştirdiler ve şuan için baya gelecek vaadediyorlar.

Örneğin; Wanchain.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 19, 2017, 04:38:43 PM

Olay tamamen tembellikten kaynaklanıyor yani. Yeni bir zincir yapalım uçsun kaçsın diyen yok artık.
Canı sıkılan üzerinde token yaratılabilen her hangi bir zincir de (waves, ethereum, bitshares, nxt vs..)
tak bir token yaratıp geçiyor.
Peki bu token lar zamanla POW / POS yapılarını tamamen yok edecek anladığım kadarıyla.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
November 19, 2017, 05:06:40 PM

Kim uğraşacak yeni algo yeni cüzdan sistemle diye eth kullanıp çıkarıyorlar.Bu ethnin sınırsız olduğunu duyduğumdan beri kılım zaten

yobit.net is banned from signatures
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
November 19, 2017, 05:23:59 PM

Sizin de dediğiniz gibi biraz da tembellikten kaynaklı. Aslında şöyle ki hazır olan bir sistem üzerinde çok hızlı şekilde kurmak varken neden aylarca uğraşıp kendileri sistem yazsınlar ki. Yazılım işlerinde de öyledir mesela, çoğu yapılacak olan şeyin zaten büyük firmalar tarafından yapılmışı vardır, onların kütüphanesini alır kullanırsınız vesaire. Zaman kaybı olmaması için yapıyorlar tembellik olmasa bile bu yönden düşününce haklılık payları var.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 19, 2017, 06:02:48 PM

Şu bilgi bir kere herkesin üzerinde anlaşmış olduğu bir konu, bitcoin kraldır. Ethereum dahi teknolojisi çok daha önde olsa bile bitcoin yıllarda geçse en değerli dijital para olmaya devam edeceğini düşünüyorum, ama gelelim asıl meseleye, ethereum teknoloji ve blockchain e uyum olarak çok önde gelir ve hız açısındanda gayet iyidir, icoların token olarak ethereum tabanlı yapılma sebebi budur

fazlioz
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 01:20:28 AM

ence kolay para kazanmanın yolunu buldular. Öyle kendi nodeları walletları ile uğraşmıyorlar. Bir kaç günde kodunu githubdan klonlayıp edit edip üzerine yatıyorlar.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
November 22, 2017, 01:42:09 AM

Token yaratmak beş dakikalık iş. Coin forklamak da çok uzun sürmüyor ama biraz daha uğraştırdığı kesin. Kendi blokzincirini sıfırdan yaratmayı amaçlayan projeler ise aylarca çalışıyor. Hal böyle olunca insanların kolayına geliyor akıllı kontratı yazıp tokeni basmak. Zaten bu tokenleri crowdfunding yapan şirketler olarak düşünmemiz lazım. Regülasyonsuz bir pazarda hisse senedi gibi hareket edebiliyorlar. Yoksa Bitcoin'e, Ethereum'a alternatif olalım gibi bir amaçları yok.
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: