Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:36:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 50 Bin TL ile Mining Yapılır mı?  (Read 3314 times)
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 21, 2017, 09:57:58 PM

ben buraya mininge girme onu trade'de kullan yazsam bugün için doğru fakat gelecek için hatalı birşey yazmış olurum. O yüzden siz en iyisi baikal miner X10 'u araştırın hem elektrik açısından verimli hemde ghs değeri yüksek.
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714077367
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714077367
Reply with quote  #2

1714077367
Report to moderator
1714077367
Hero Member
*

Ignore
1714077367
Reply with quote  #2

1714077367
Report to moderator
1714077367
Hero Member
*

Ignore
1714077367
Reply with quote  #2

1714077367
Report to moderator
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
October 23, 2017, 09:02:37 PM

bi kısmıyla mining yapıp bi kısmıyla btc al sat işine girip ikisini birden yürütebilirsiniz bence. ikisini de yapmış olursunuz içinizde kalmaz en azından
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
October 25, 2017, 02:54:42 PM

Madencilik ile ilgili bir bilginiz tecrübeniz varsa ya da yakınınızda bu tecrübeye sahip kişiler varsa yapılabilir ama hiçbir bilgi sahibi olmadan madenciliğe başlamanızı önermem size hocam.Çünkü tak fişe para kazan gibi bir iş değil madencilik.
punqpunq
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 25, 2017, 03:42:23 PM

Madencilik ile ilgili bir bilginiz tecrübeniz varsa ya da yakınınızda bu tecrübeye sahip kişiler varsa yapılabilir ama hiçbir bilgi sahibi olmadan madenciliğe başlamanızı önermem size hocam.Çünkü tak fişe para kazan gibi bir iş değil madencilik.
Kesinlikle katılıyorum. Zaman ayırmanız gereken bir iş, sürekli takip istiyor.
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
October 26, 2017, 09:54:50 AM

Arkadaşlar 50 Bin liralık bütçem var en karlı miningi nasıl yapabilirim? Hangi cihazlar alınabilir ve kazançları tahminen ne olur? İşin ustalarından cevap bekliyorum.

Kart başı 2000 TL fiyattan 20 adet 1070 alabilirsin ortalama ayılık 2000-2500 TL gelir fakat burada ki dikkat etmen gereken konu donanım anlamak ve ilgili...
Riglari kurarsın doğru donanım ve kurulumla uzaktan yönetebilirsin ama ilk kurulum genelde biraz zorlar...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
October 26, 2017, 10:04:15 AM

İlk kurulumdaki zorluk yine bir nevi atlatılır video vs izleyerek konularını okuyarak asıl sorun kurulumdan sonra çalışırken çıkacak sorunlar..Ram ,riser,psu,driver sorunun ne kaynaklı olduğunu anlamak insanı çileden çıkarır rig işi asic gibi tak fişi çalışsın olmuyor her zaman vaktiniz bol ve bu işe ayırabilecekseniz olur ancak..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 26, 2017, 10:40:46 AM

Madem madenciliğe pek zaman ayırmayıp kenarda kendi başına kazsın ben elektriğini vereyim gerisine karışmayayım. ek gelir olsun diyorsunuz. Bende baykal madenci önereceğim size.
Bana çok zahmetsiz görünüyor bu cihazlar. Denemelik bende bir tane edinme düşüncesindeyim.

ufakları çok karlı değil ama pek sevimli. minnacık Smiley
Şuna bir baksana :

Bu da en üst modeli :

cihazlar tak çalıştır tarzı cihazlar. öyle reiser - gpu - psu vs hiç uğraşmıyorsun.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 26, 2017, 11:16:57 AM

murathan abiye katılmakla birlikte baikalın giant modeline eş hatta daha kuvvetli hash değerlerine sahip aynı algoritmalı cihazlar var. gpu mining yerine değerlendirilebilir kesinlikle, forumda igotek in başlıkları var pazar alanın da ordanda kontrol edebilirsiniz.
mertler48
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 04:30:18 PM

merhabalar elden teslim sıfır antminer d3 satıyorum düşünenler özelden yazabilirler teşşekürler fiyat cihaz ve psu 5500 dolardır hayırlı akşamlar herkeze
vanillalatte
Member
**

Activity: 105

View Profile
November 03, 2017, 09:26:41 AM

Eğer sıkı araştırma yaparsanız, forumlar ve yeni çıkan coinleri takip edebilirseniz miktarın önemi yok muhakkak kazanırsınız, Lakin ben parayı vereyim sistemi kurayım bilgisayar çalışsın diyorsanız uzak durun.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 03, 2017, 09:33:59 AM

50.000 TL ile bu işe gidilmez Bence sen en iyisi onu daha uygun bir şekilde Yatırım yap Kripto paralardan al onları değerlendirmek üzere sakla veya trade yap hızlıca düşük al yüksek sat bir kaç ayda 50 bini 55 yaparsın bence
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 03, 2017, 08:20:28 PM

Madem madenciliğe pek zaman ayırmayıp kenarda kendi başına kazsın ben elektriğini vereyim gerisine karışmayayım. ek gelir olsun diyorsunuz. Bende baykal madenci önereceğim size.
Bana çok zahmetsiz görünüyor bu cihazlar. Denemelik bende bir tane edinme düşüncesindeyim.

ufakları çok karlı değil ama pek sevimli. minnacık Smiley
Şuna bir baksana :

Bu da en üst modeli :

cihazlar tak çalıştır tarzı cihazlar. öyle reiser - gpu - psu vs hiç uğraşmıyorsun.

üstteki resimdekinin ismi ve modeli ne benim de ilgimi çekti psu ebatlarında sanırım birde ne kazabilir bu cihaz,
Konu sahibine gelecek olursak git Ether Bitcoin Decred bitoin cash ekle biraz sepet yap sistem kurupta başını ağrıtma trade yap btc yükselirken tüm altcoinler serbest dalış yapar, tam tersi olursa da altcoinler uçusa geçer
kornkabzz
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
November 03, 2017, 08:58:09 PM

Asics için türkiyeye getirtebilceğimiz güzel bir cihaz önerisi olan varmı acaba?
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 04, 2017, 01:26:50 AM

Benim elimde bir adet cihaz var hocam, ilgilenirsen iletişime geçebilirsin.

thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
November 04, 2017, 01:49:34 AM

50 bin lira ile madencilik yapılır, çok da güzel yapılır, eğer uğraşırsanız madencilikte her zaman ekmek vardır hocam. borsa çok daha riskli bakın herkes terste kaldı btcnin yükselişi karşısında. madenci cihazlarını seçerken ayda 300 dolar -500 dolar getiriyor diye seçmeyin. o cihazların hepsi 2-3 ay içinde karsız hale geliyor. karları çok düşüyor.

mesela x firmasından versiyon 1.2 cihaz alacaksınız ayda 500 dolar getiriyor, 4 ayda roi oluyor hesapladınız.

x firmasının daha önce çıkardığı miner lara bakın mesela  ver 1.1 

aaa bir baktınız versiyon 1.1 1 yıl önce çıkmış ve şu an çöp olmuş.

o zaman bilin ki sizin o 10 bin tl- 20 bin tl olan cihazınızda çöp olacak.

iamugur
Member
**

Activity: 152
Merit: 12

View Profile
November 04, 2017, 01:16:58 PM

Rig kurarak Ethereum kazmak mantıklı sanki. Bende düşündüm ancak altından kalkamadım, çok iyi araştırıp en uygun donanımı ve ortamı sağlamak lazım.  Smiley

I'm interesting all Turkish translations for bounty programs. Give me your original text and get your Turkish translation. | Contact: celik.play@gmail.com
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
November 05, 2017, 12:50:26 AM

arkadaşlar mining ile ilgili bir süredir araştırma yapıyorum. şu değerlendirmelere vardım.

1- uygun ekran kartlarını ve mining cihazlarını ülkemize getirmek konusunda bazı sorunlar var gümrüğe takılma gibi veya ürünler sıkıntılı çıkabilir. sıkıntılı çıktığı zaman garanti problemi oluyor.

veya en garanti işi yapacaksın ekran kartı alacaksın bu da minig cihazlarına göre daha pahalı üretimi daha düşük. garantisi var.

2- miningin en sıkıntılı bir diğer tarafı enerji tüketimi.  enerji Türkiye'de elektrik ukraynanın 5-6 katı fiyatında rusyanın 3 katı bulgaristan macaristan gibi ülkelerinde 2 katı.

3- mining cihazları genel olarak çin ve asya ülkelerinde çıkıyor ve dünyaya buradan yayılıyor. türkiyeye gelmesi tabi ki daha uzun zaman alıyor. bu da ülkemiz için büyük bir dezavantaj.

4- çin, japonya, rusya ve birçok avrupa  ülkelesi blockchain teknolojisinde bizden çok önde oldukları için ciddi mining çiftlikleri mevcut. bu konuda çok daha bilgili ve tecrübeliler.

ben bu şartlar altında türkiye de mining yapmayı pek avantajlı olarak görmüyorum.
necas
Member
**

Activity: 62

View Profile
November 07, 2017, 10:14:07 AM

Güvenilebilse 10-15 ay gibi bir sürede kendini amorti eden bir yatırım çok iyi bence.
Mining işinde en kötüsü olsa fişi çekersin cihazlar elinde kalır. Tekrar karlı hale gelince yeniden başlarsın.
Ama borsada 'bilmeyen birisi için' paranın çoğunu kaybedebilirsen. 50 bin tl bir anda 10 bin olabilir.
benim 6 ay önce aldığım musicoin şu an 1/10 değerinde.  Grin Grin

aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 06:53:21 PM

Bence 50 bin tele mining e başlamak için gayet uygun bir rakam güzel bir sistem kurup iyi bir havuza girersen ben kısa sürede harcadığın parayı geri kazanacağını düşünüyorum.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 09, 2017, 07:19:21 AM

Madencilik için asics ciHazları daha kararlı Antminer S9 13,5 Th güç üretiyor coinwarz sitesinden mining calculator dan hesaplayabilirsiniz aylık şu anki zorluk seviyesi ile 400 dolar civarı kar bırakıyor. 1400 Watt güç tüketimi var ,  fiyatı da kasım paketinde güç kaynağı ile beraber 1370 dolar iken stoklarda bitti , Aralık’ta teslimatı yapılacak paket için ise 1618 dolar güç kaynağı ile beraber .
Litecoin madencilik için se antminer L 3 + var o da şu anki kur ile aylık 477 dolar civarı bırakıyor .litecoin ilerde yükselecek olursa en azından Ethereum kadar bişe olsa 6 ya katlar dememektir.onunda fiyatı 2150 dolar civarı Türkiye hariç dünyanın her yerine gönderiyor adamlar.2200 dolar civarı güç kayanın ile beraber

Bu 400 dolar kar derken elektrik masrafını çıktık demi. Yoksa az yakmiyormus 1.4kW demek aylık 400 450 ye yakın elektrik faturası yazar
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: