Bitcoin Forum
May 10, 2024, 11:53:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa incelemelerim  (Read 2874 times)
CTRLX (OP)
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
November 20, 2017, 09:27:41 AM

Borsalarda paranizi tutmayin Ledger gibi fiziksel cüzdanlar bir lüks degil, ihtiyaçtir. Eğer yatirim amaciyla burada bulunuyorsak kimse üç yil sonra cüzdanini açtiğinda boş bir cüzdanla karşilaşmak istemez.
1715385214
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715385214
Reply with quote  #2

1715385214
Report to moderator
1715385214
Hero Member
*

Ignore
1715385214
Reply with quote  #2

1715385214
Report to moderator
1715385214
Hero Member
*

Ignore
1715385214
Reply with quote  #2

1715385214
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715385214
Hero Member
*

Ignore
1715385214
Reply with quote  #2

1715385214
Report to moderator
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
November 20, 2017, 05:31:19 PM

Teşekkürler elinize sağlık.Kucoini merak ediyorum açıkçası.Büyük borsalardan birine dönüşme potansiyeli olabilir mi araştırmak lazım.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 21, 2017, 01:43:02 AM

Teşekkürler elinize sağlık.Kucoini merak ediyorum açıkçası.Büyük borsalardan birine dönüşme potansiyeli olabilir mi araştırmak lazım.

Referans sistemi olan hiçbir kriptopara ya da borsa şu anki dev borsalarla boy ölçüşemeyecektir.
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 21, 2017, 12:14:40 PM

EtherDelta: Piyasaya yeni giren kripto paraların satıldığı, alt - orta seviye sayılabilecek, işlemleri yavaş güvenilirliği sorgulanan bir borsa.

demişsiniz fakat şuan piyasadaki en güvenilir borsa etherdelta. çünkü borsa tamamen decenterilazed. smart contract üzerine kurulmuş bi yapısı var. her al satta gas ödersiniz dikkat edersiniz. sebebi her trade aslında blockchain üzerinde gerçekleşiyor. bi cold storage falan yok. diğerleri gibi değil. bugün etherdelta kapansa paralarınız hala yerinde durur. çünkü paralar etherdeltada değil blockchain üzerinde.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 21, 2017, 05:54:28 PM

EtherDelta: Piyasaya yeni giren kripto paraların satıldığı, alt - orta seviye sayılabilecek, işlemleri yavaş güvenilirliği sorgulanan bir borsa.

demişsiniz fakat şuan piyasadaki en güvenilir borsa etherdelta. çünkü borsa tamamen decenterilazed. smart contract üzerine kurulmuş bi yapısı var. her al satta gas ödersiniz dikkat edersiniz. sebebi her trade aslında blockchain üzerinde gerçekleşiyor. bi cold storage falan yok. diğerleri gibi değil. bugün etherdelta kapansa paralarınız hala yerinde durur. çünkü paralar etherdeltada değil blockchain üzerinde.

Private keyini paylaştiğin bir borsa ayrica EtherDelta'nin cuzdanina transfer edilen kriptoparalar var yani satmak için o cüzdana transfer yapiliyor diye biliyorum. EtherDelta'da riskli.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
November 25, 2017, 04:05:15 PM

Uzakdoğu borsalarından Quoinex'i kullandım. Özellikle margin trading bölümünde risk ettiğim sermayeye göre iyi paralar kazandım diyebilirim. Benim işlem yaptığım dönemde en fazla 25x kaldıraç oranıyla işlem yapmanıza izin veriyordu. Şuan bu oranı 100x düzeyine çıkarmışlar. Ancak withdraw işlemleri diğer borsalara göre biraz uzun sürüyor.  1 işgünü sonra çektiğiniz kripto para cüzdanınıza yansıyor. Ayrıca bazı zamanlarda hacim düşüklüğünden dolayı alış satış emirleri arasındaki makas oldukça açılıyor. Spot yani birebir usd/btc paritesinde sıfır komisyon uyguluyorlar sanırım.  Eğer işlem yapacaksanız bunları dikkate almanızı öneriyorum.
CTRLX (OP)
Hero Member

View Profile
November 25, 2017, 04:21:41 PM

Şu an hiçbir borsayı tavsiye edemeyecek konuma geldim hangi borsayı kullansam sistemlerinde aşırı derecede bir yavaşlık sözkonusu çünkü devamlı ddos saldırılarına maruz kalıyorlar. Şu saatten sonra hükümet destekli bir inceleme olmadığı sürece büyük borsaların batacağını düşünmüyorum komisyon bazlı kazançları çok yüksek, yinede 'fiziksel cüzdan' en iyisidir.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 26, 2017, 08:34:49 AM

Poloneix'deki ticket, hesap onaylama sorunlarına yönetici kadrosunun önemsediğini sanmıyorum.
Bizde kural böyle işine gelirse havasında devam ediyorlar.

Koinim için diğer Türkiye'deki borsalardaki gibi işlem yoğunluğunda zaman zaman donmalar, derinliğin geç gelmesi durumu vardı.
Şu anda test edemedim ama en son bakıma almışlardı.
Sevdiğim kısmı müşteri hizmetleri ticketlara hızlı cevap veriyor ve para yatırma, çekimi hızlı olması.
Coin satışı için daha uygun olduğunu eklemem gerekli.
İlgili sorunlar düzeldiğinde alış-satış için daha uygun olduğunu düşünüyorum.
poorcuk
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 26, 2017, 10:00:01 AM

yeni başlayanlar için güzel bir inceleme olmuş hocam eline sağlık  Kiss
Legar
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 26, 2017, 08:00:40 PM

Bitfinex ile ilgili görüşleriniz neler? Altcoinler için kullanmayı düşünüyorum da.
Kyyz
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
November 26, 2017, 09:53:36 PM

Btc'nin yanında Eth, Dash, Ltc ve Doge coinin Türk Lirası ile alınıp satılabilmesi Koineksin en büyük avantajı. İşlem hızı ve onay süreci de başarılı gözüküyor. TL ile alım satım işlemlerinde çok iyi bir alternatif oldu. Coin sayısını çoğaltırlarsa daha da başarılı olacaklardır.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 26, 2017, 11:07:19 PM

Btc'nin yanında Eth, Dash, Ltc ve Doge coinin Türk Lirası ile alınıp satılabilmesi Koineksin en büyük avantajı. İşlem hızı ve onay süreci de başarılı gözüküyor. TL ile alım satım işlemlerinde çok iyi bir alternatif oldu. Coin sayısını çoğaltırlarsa daha da başarılı olacaklardır.

Evet belki fazla kriptopara çeşitliliğine sahipler fakat yeni bir borsa olmasından dolayı deneyimli kullanıcılar pek yanaşmıyor. Şu an birçok borsa dolandırıcıların hedefinde, bir arka kapı bulunduğu anda patlatırlar ortalığı.
CTRLX (OP)
Hero Member

View Profile
November 26, 2017, 11:11:01 PM

Evet belki fazla kriptopara çeşitliliğine sahipler fakat yeni bir borsa olmasından dolayı deneyimli kullanıcılar pek yanaşmıyor. Şu an birçok borsa dolandırıcıların hedefinde, bir arka kapı bulunduğu anda patlatırlar ortalığı.

Size katılıyorum belki günahlarını alıyor olabiliriz ama yeni borsalara karşı temkinli olmakta fayda var diye düşünüyorum. İnsanlar parasını sokakta bulmuyor, hatta paranızı borsalarda değil private keyi elinizde olan cüzdanlarda tutun.
CTRLX (OP)
Hero Member

View Profile
December 01, 2017, 07:56:28 PM

Konu güncel, yeni üyeler bu konudan faydalanabilir bundan dolayı üste çıkartıyorum ayrıca Binance.com adlı borsa son derece stabil ve hızlı çalışmaktadır. Orta - üst hacim segmentine uygun olarak Binance'yi kullanabilirsiniz, borsa dışında cüzdanlar hakkında da bana soru sorabilirsiniz. Günlük olarak özel mesajlarımı kontrol ediyorum.
CTRLX (OP)
Hero Member

View Profile
December 05, 2017, 01:14:17 AM

Son günlerde tamamiyle Binance kullanmaya başladım, borsa gerçekten çok stabil ve hızlı çalışıyor. 2017'nin en iyi borsası olduğunu size garanti edebilirim, tavsiye edilir.
Jackling
Sr. Member

Activity: 357

View Profile
December 05, 2017, 05:43:45 AM

icolarla ilgilenen herkesin biraz zaman ayırıp etherdeltayı ogrenmesi gerekiyor bana kalırsa. kişisel olarak kullandııgm borsalar binance poloniex ve bittrex. turkiyeden ise paribu. koineksteki hacimlerin artmasını bekliyorum butun işlemleri oraya kaydırmak için.

bunun dışında hitbtc erken alımlar için etherdeltadan sonraki ikinci favorim. kuexchange hoşuma gidiyordu ama daha katetmesi gereken çok yol var. trden dijilirayıda merakla bekliyorum umarım istediklerini yapabilip turk kripto piyasasına faydaları dokunur.

yobit,cryptopia bunlar en bulaşılmaması gereken borsalar benim gözümde.
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478

View Profile
December 08, 2017, 09:40:33 AM

Güvenilir olarak Kraken kullanılıyordu bir aralar fakat Poloniex gibi oldu, Bittrex'te son dönemlerde bozduğuna göre geriye bir tek Binance kalıyor. Ben şu anlık Binance, Türkiye tarafındaysa Paribu kullanıyorum. Her ikisinden de son derece memnunum, Paribu çekim işlemlerini başarıyla gerçekleştiriyor.
borjn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
December 08, 2017, 03:03:42 PM

hocam dediklerine katılıyorum btctürk için söyleyeceğim şey çok fazla komisyon alıyor insanı gerçekten zorluyor, Paribu bu aralar populer olmaya ve etraftan duymaya başladım sanırım bir sonraki alışverişim oradan olucak
membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 03:42:39 PM

Referans sistemi olan hiçbir kriptopara ya da borsa şu anki dev borsalarla boy ölçüşemeyecektir.

O iş öyle olmuyor dev borsalardan olan Binance'de de referans sistemi var. Referans sisteminin bir borsanın büyümesine engel bir tarafı yok.
CTRLX (OP)
Hero Member

View Profile
December 13, 2017, 12:05:12 AM

O iş öyle olmuyor dev borsalardan olan Binance'de de referans sistemi var. Referans sisteminin bir borsanın büyümesine engel bir tarafı yok.

KuCoin'le Binance'yi bir tutmak bana pek samimi gelmedi, Binance kendini kanıtlamış ve şu an işlev olarak en sorunsuz borsadır.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: