Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:16:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Youtube viodesunda dağıttığım Waves'in musluk sitelerinden gönderdiğim iddiası  (Read 724 times)
onurgozupek (OP)
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 19, 2017, 09:31:15 AM

Merhaba,
17 Ekim 2017 gecesi bit_gossip kullanıcısı Twitter üzerinden https://www.youtube.com/watch?v=kUciYEeCChI videomda 30 kişiye dağıttığım Waves'i musluk (faucet) sitelerinden gönderdiğimi ve sanki kendim göndermişim gibi prim topladığımı yazmış.

Ayrıca, musluk sitelerinin 0.003Waves hediye ettiğini iddia etmiş. Üstelim musluk sitelerinden gönderdiğime kanıt olarak da yeni cüzdan adresi istememi göstermiş. (0.003Waves göndermek için işlem yapılmamış cüzdan sahibi olunmasını istemiştim)

Referans gösteriği site (Musluk sitesinin reklamı):

Ardında takipçileriyle benimle ilgili epey atıp tutmuşlar. Benim de ertesi gün sabah haberim oldu. Okuyunca kan beynime sıçradı. Bir cevap yazdım ve gönderimlerimin ispatı olan cüzdan adresimi ekran görüntülerini gönderdim.

Cüzdan görüntüleri:

Olayı izah etmek istiyorum:

1. Gönderimlerin tamamını kendi cüzdanımdan yapıldı. Cüzdan adresim: 3PEwBfjjuJG5pWrdT4NCdVRwdo9yA8a9aoC

2. Yeni cüzdan istememin sebebi, Waves node'u 0.7.5 sürümünden önce ilk işlem için cüzdanınızda 0.003Waves olması gerekiyordu. (Video tarihinde node sürümü 0.7.3'tü) Cüzdanında Waves olan kişinin 0.003Waves'e ihtiyacı yoktu. Ben yeni cüzdanlara gönderim yaptım çünkü daha fazla kişinin Waves cüzdanıyla işlem yapabilmesi için fırsat yaratmaya çalıştım.

3. Arkadaşın "musluk siteleri 0.003Waves veriyor" diye örnek gösterdiği yazı Wavesdrop isimli bir node. Sıradan bir waves node'u ve referans yazısı da sitenin reklamı. Yazan, site sahibi. Resmi Waves node'u Wavesgo hiç bir zaman 0.003Waves vermedi. 0.001 ile 0.0001 waves arasında ödeme yapıyordu. Şimdi ise 0.0001 ile 0.00001 arası ödüyor ve bunu her saatte 1 kere yapıyor. Üstelik en üst ödülü günde en fazla 1 kere alabiliyorsunuz. Ancak lazım olan 0.003. Yani 0.003Waves'i toplayabilmem için 3 gün beklemem lazım. (Oysa ben bütün gönderimleri -toplam 34 kişi- aynı gün yaptım. Bunun ispatı da Youtube'da kullanıcıların mesaj gönderim ve benim verdiğim cevap saatlerine bakabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=kUciYEeCChI)

Tabi ben ispatlarımı ekran görüntüleriyle paylaştıkça arkadaşın verdiği cevaplar da mantıksızlaşmaya olay başka boyuta kaymaya başladı. Bu sefer de benim Waves'i "shillediğim" (sadece olumlu haberleri paylaşarak manipülasyon yaptığım) ve bunun ABD'de suç olduğunu iddia etti.

4. ABD'de yaşamıyorum ve kripto para borsaları regülasyona tabi değil. Ayrıca ben borsa simsarı değilim.

Sonrasında ise benim waves alın önerilerimi herkesle paylaştığımı, insanlara 0.0014'ten Waves aldırdığımı söyledi ve ekran görüntüsü paylaştı. Fakat, soruyu soranın mesajını da paylaş dediğimda onu paylaşmadı.
5. Ben, bana kaçtan Waves alayım diye soran bir takipçime 0.00090 altına inmediğinde almadıysanız 0.0010 civarından başlayarak 0.0014'e kadar uzun vadeli düşünerek alabilirsin demişim. (Kullanıcı artık kararını vermiş, kaçtan alayım diye soruyor.) Üstelik bu arkadaş benim 2019 iddiamdan (1Waves = 100$) da haberdar. ( https://twitter.com/onurgozupek/status/890464861406277632 )

Kısacası, beni takip etmeyip, takip etmediğim bir hesaptan hakkımda gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunarak eline ne geçtiğini bilmiyorum ama ben tüm bu olanlara sinirlenip sert bir giriş yaptım. (Özellikle belirtiyorum: Küfür etmedim!) ve yukarıdaki cevabı yazdım.

Sonra muhtemelen cevap vermemden sıkıldı ya da verecek cevabı kalmadığı için tweetlerini silmeye başladı. Ben de bunu farkettikten sonra hakaret ettiğim tweeti sildim ve kendisinden özür diledim: https://twitter.com/onurgozupek/status/920661521885270017

Lütfen sosyal medyadan ya da Telegram gruplarından tanımadığınız insanlar hakkında atıp tutmayın. Ya da en azından ispatlanabilecek şeyler konusunda yalan söylemeyin. Ben 2 aydır blokzinciri anlatmaya çalışıyorum: Kayıtlar kesindir, değiştirilemez diyorum. Adam kalkmış, blokzincirinde ispatı olan konu için yok öyle olmadı böyle oldu diye ithamda bulunuyor. Yapmayın, yapana da itimat etmeyin.

Konunun açıklığa kavuşması için yazma gereği duydum. Vaktiniz aldım, kusura bakmayın...
1714004181
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714004181
Reply with quote  #2

1714004181
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
FgGladio
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile WWW
October 19, 2017, 10:46:18 AM

Erindiğimden Mevzuyu Anlayamadım Fakat Sizinle Uğraşması Çok İlginç İşi Yok Galiba Musluktan Dağıtsanız Ne Olacak Waves Waves Dir Smiley

zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 19, 2017, 11:03:39 AM

Onur biz senin kim olduğunu biliyoruz. böyle karaktersiz insanlar için canını sıkma bu kişinin çabası çamur at izi kalsın ve kendi bilinirliliğini arttırmaktır.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
October 20, 2017, 11:53:03 PM

Onur Bey gözlemlediğim kadarıyla forum üyelerinin sevdiği güvendiği bir üyesiniz.Lakin anlamadığım bir konu şu 1 waves 3,68 dolar civarında şuan 0,003 waves'in dolar cinsinden değeri nedir  Huh Yani bu kadar küçük miktarlar için böyle tartışmaların çıkması beni derinden üzdü açıkcası.

thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
October 21, 2017, 01:38:54 AM

hayret ya 3 kuruş için ne olay çıkmış, bu o kişinin prim yapması için kullandığı bir olay bence, bence konu açıp zahmet etmişsiniz hocam.

onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 23, 2017, 08:14:49 AM

Onur Bey gözlemlediğim kadarıyla forum üyelerinin sevdiği güvendiği bir üyesiniz.Lakin anlamadığım bir konu şu 1 waves 3,68 dolar civarında şuan 0,003 waves'in dolar cinsinden değeri nedir  Huh Yani bu kadar küçük miktarlar için böyle tartışmaların çıkması beni derinden üzdü açıkcası.

İşin ilginç kısmı benim 0.003 waves vermek için benim 3,5 saat video çekmeye, 1,5 saat kurgu yapmaya zaman ayırıp ondan sonra herkese 0.003 waves verebilmek için günde 1 kere en yüksek tutarda ödeme yapan musluk sitelerinden kendim vermiş gibi waves dağıtmak için 34 gün boyunca beklediğimi sanması.

Kısacası Bitcoin cahili... Bu işe muhtemelen 1-2 ay önce girmiş, blokzinciri nedir, işlemler nasıl ispatlanır bilmeden bol keseden atıp tutmuş...
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 23, 2017, 08:15:50 AM

hayret ya 3 kuruş için ne olay çıkmış, bu o kişinin prim yapması için kullandığı bir olay bence, bence konu açıp zahmet etmişsiniz hocam.

Zaman ayırmamın nedeni, twitter'dan parça parça cevap verdim ve çoğu zaman cevaplar birbirine karıştı. Bunu engellemek için toplu bir cevap yazmak istedim.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
October 24, 2017, 07:04:59 PM

görünüşe göre çok önem verilecek biri değil iki like aldğına bakılırsa cok popüler biri değil onları takmasan senin için en faydal olur sen kendini biliosun boşver takma

Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 24, 2017, 07:16:42 PM

Onurgözüpek seni taniyan bilen öyle birsey söylemez,biz seni biliyoruz. bosver gitsin baslik actigina bile deymemis.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 24, 2017, 07:24:32 PM

0.003*30 =0.09 Waves eder. Hesap kitap bilen insan için anlaması zor şey değil. Bunun için açıklama yapmana bile gerek yok hocam, dikkate almaya bile değmez, sıkma canını. Sadece laf olsun diye  veya çekemediklerinden yazmışlardır.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
October 24, 2017, 07:49:32 PM

ortada bir emek var ve geri dönüşü böyle olunca onur kızmış(dogal olarak) ve burda derdini anlatmaya çalışmış.
şimdi 0.003 paramı? diye yazacak bazıları. bende henuz topic yeni açılmışken  ve bu tayfadan birileri henüz damlamamışken bunu yazmak istedim.eminim onurunda canını sıkan şey paradan ziyade yapılmaya çalışılan karalama kampanyasıdır.

sıkma canını onur, ne yazıkki  böyle dallamalar her zaman bir yerlerden çıkıp ''vurmaya'' çalışacaklar.
facelessboy
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
October 24, 2017, 08:00:27 PM

Onur Hocam, sizin crypto paralar ve blockchain konularında insanlara ne kadar bilgi verici ve yardımcı olduğunuzu zaten sosyal medyadan bilen bilir, Bilgi ünide ki konferansta bunu bir kere daha göstermiş oldunuz bizlere.O yüzden böyle boş atıp tutan insanlar için açıklama bile yapmanıza gerek yok bence.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 24, 2017, 08:35:23 PM

Böylelerini niye ciddiye alıp cevap veriyorsunuz hocam. Bu tiplerden sürüyle var çünkü. Cevap vermeye değmez!

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
October 24, 2017, 11:57:26 PM

Anlamadim simdi sen kampanya duzenledin ve 0.003 waves mi gonderdin? Ve bu kadar kucuk miktari almak icin insanlar elini yorup waves adreslerini sana mi yolladilar?
onurgozupek (OP)
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 26, 2017, 07:30:20 AM

Anlamadim simdi sen kampanya duzenledin ve 0.003 waves mi gonderdin? Ve bu kadar kucuk miktari almak icin insanlar elini yorup waves adreslerini sana mi yolladilar?

Ben Waves DeX'i tanıtmak için Youtube videosu çektim. Videoyu izleyenlere, yeni oluşturacakları cüzdanlarda ilk işlemi yapmak için gerekli olan 0.003 waves'i vereceğimi söyledim. (o zaman, ilk işlem için cüzdanda 0.003 waves olması gerekiyordu, bu sonradan düzeltildi) Yeni cüzdan oluşturanlar Waves adreslerini gönderdiler ben de 0.003 waves gönderdim. Cüzdanın içinde borsa hizmeti varken, cüzdanı yeni açan birinin başka borsadan Waves alıp cüzdana göndermesi, çok gerizekalıca bir kurguydu zaten Smiley Neyse ki düzelttiler...
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 26, 2017, 07:40:44 AM

@onurgözüpek Kardeşim ben seni tanımam etmem fakat atılan yorumlara bakılınca hiç öyle bir şey yapacakmış gibi birisi olmadığın anlaşılıyor. Sana attıkları iftiraya bakılırsa ne kadar çok sevenin varsa artık seni kim kıskandıysa iftira yoluna gitmiş fakat fotoğraflar tıpkı şunun gibi olmuş.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: