Bitcoin Forum
April 16, 2024, 09:03:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Bu Seviyelere Dikkat!  (Read 1690 times)
sourz
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
October 22, 2017, 08:33:08 PM

tradingview De RSI göstergesi ile alım satım performansında karlı işlem 33 zararlı işlem 21 diye gösteriyor.

Açıkçası şu an bitcoin diğer borsalar gibi dengelenmiş bir yapısı olmadığı için bu paritelerden uzak anlık olarak büyük yatırımcıların işlemleri ile oynamaktadır.

Türkiye'de bile bildiğim birkaç küçük şirket bitcoin alımı yaparak nakit varlığını buraya yatırıyor. Bunun gibi hareketler küresel borsada büyük yatırımcılar tarafından da bu endekslerden bağımsız olarak yapılıyordur.
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
October 23, 2017, 07:00:03 AM
Last edit: October 23, 2017, 07:39:39 AM by spastikss

bitcoinin yükselebilmesi için 2 temel şey lazım. bunlardan birincisi btc sahiplerinin ketum davranıp satma taraftarı olmaması

ikincisi de toplam btc değerinini dolar cinsinden daha da artması yani şu anki 100 milyar dolarlık değerinin yukarı yöne devam etmesi.

piyasaya çok fazla miktarda yeni para girmese bile btc sahipleri satma konusunda aceleci ve gönüllü olmadıkları sürece btc yükselmeye devam edecektir.

btc toplam değeri 2 hafta önce 79 milyar dolarken şu anda 100 milyar dolar. yükselişin sebebi gayet açık ve ortada. bu para miktarı arttıkça btc de artacaktır.

bence btc sahiplerinin yapması gereken şey bitcoini daha fazla kişiye anlatmak. internet ortamında olsun arkadaş ortamında olsun daha fazla kişi bununla tanışır ve kullanırsa hem birçok firma ödeme aracı olarak kabul eder hem de yatırımcı sayısı artar.

tüm bu grafikler de bu eğilimin teknik yanı. yukarı yönlü göstergelerin sebebi daha fazla yatırım tutarının crypto dünyasına girmesi. toplam işlem hacmi 2 haftada 150 milyar dolardan 170 milyar dolara çıktı. yani 2 haftada bu piyasaya 20 milyar dolar daha fazla para girişi oldu. ve bunun neredeyse tamamı btc için diyebiliriz. bunlar yeni yatırımcıların parası mı yoksa mevcut yatırımcıların ekstra yatırımları mı? veya oransal olarak ne kadarı yeni ne kadarı  mevcut yatırımcının ekstra yatırımı? çünkü fork sonrası birçok mevcut yatırımcı parasını kar realizasyonuyla çekecek veya diğer coinlere bir miktar yönelecek. eğer tamamen yeni yatırımcılar sözkonusu ise yükseliş trendi devam edecektir. fork sebebiyle mevcut yatırımcıların ekstra ve geçici yatırımları bu yükselişi tetiklemiş ise bitcoin forktan sonra yine düşüş yaşayacaktır. ta ki yeni giren yatırımcıların kattığı değere kadar.

ne zaman alırım ne zaman satarım;

her zaman aldığımın üstünde satarım, bitcoinin değeri bizim beynimizde yavaş yavaş oturur. mesela btc şu an 5000 dolardan aşağı olursa bize ucuz olduğu izlenimini bırakır. psikolojik destek ve dirençler bu şekilde oluşuyor. bundan 3 ay önce btc 3900 dolarken bana pahalı geliyordu ve ben 3600 dolara inmesini bekliyordum. şimdi ise 5500 dolardan satan olursa dua ederim ona. aynı şekilde 3 ay önce biri bana 5000 dolar teklif etse btc mi anında satar sevinçeten uçardım. ama şimdi böyle bir teklif yapılması beni sinirlendirir. çünkü btc o kadar ucuz değil.

zamanla kafamızda bir değer oluşuyor. şimdilik 5500 doların btc için düşük bir seviye, 6500 dolarında en azından birkaç haftalığına yüksek seviye olduğunu düşünüyorsak yeni yatırımcıları ve piyasayı onların şekillendirmesini bir adım daha yukarı taşımasını beklemek zorundayız. bu seviyeler mevcut yatırımcıların oluşturduğu psikolojik destek ve direnç seviyeleri ve bu şekilde oluşuyorlar.

emrears05 (OP)
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 29, 2017, 04:02:44 PM

yeni konu açmak istemedim.
29 ekim itibari ile son durum
kırmızı ok ile işaretlediğim çizgiyi aştı, kırıp kırmayacağı teyide bağlı
iki farklı fibonacci çizgisi ekledim.

SRDT
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
November 21, 2017, 03:49:26 PM

Grafikler için teşekkürler..Baya aydınlatıcı oldu...btc her inişte dahada yükselerek geri geldi...
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 21, 2017, 08:35:40 PM

Adam neredeyse nokta atışı bilmiş Smiley)

İşi anlayana bırakmak lazım demek ki..

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

eteryum17
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 21, 2017, 08:59:51 PM

Şu grafik işini öğrenmek lazım. Çoğu zaman tutuyor.
ceferov
Full Member

Activity: 504
Merit: 101

View Profile WWW
November 21, 2017, 10:14:52 PM

Hakikaten çok iyi bir iş yapmış. Grafiki görünce yeni mi diye baktım eskiymiş. Önceden iyi görmüş

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
Grankk
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
November 21, 2017, 10:16:40 PM

Valla nokta atışı gibi grafik okuma olmuş. Grafik okumanın önemi işte buradan anlaşılıyor. Tebrikler.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: