Bitcoin Forum
April 24, 2024, 10:09:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: bilinç altı meditasyon müzikleri  (Read 1135 times)
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 29, 2017, 11:57:36 PM

Hocam müzik linki göndermek isterdim ama şuan hepsini tek tek yazmaya erindim doğruyu söylemek gerekirse ama sanatçı isimleri verebilirim.

1-Yanni
2-Yiruma
3-Enya
4-Ludovico Einaudi
5-Omar Akram
6-Bach
7-Vivaldi
8-Chopin

Bu liste böyle uzar gider. Liste başına Yanni'yi koymamın sebebi ciddi bir takipçisi ve hayranı olduğumdandır. Türkiye'ye geldiği 2 konserine gittim ve hayatımda izlediğim en muhteşem gösteriydi resmen büyülenmiş bir şekilde çıkmıştım salondan...

Şiddetle tavsiye ederim tüm listeyi.
1713996550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713996550
Reply with quote  #2

1713996550
Report to moderator
1713996550
Hero Member
*

Ignore
1713996550
Reply with quote  #2

1713996550
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713996550
Hero Member
*

Ignore
1713996550
Reply with quote  #2

1713996550
Report to moderator
1713996550
Hero Member
*

Ignore
1713996550
Reply with quote  #2

1713996550
Report to moderator
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 04:15:34 PM

Evgeny Grinko-Valse
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
October 30, 2017, 05:30:29 PM

Meditasyon müziklerini kendimi gergin hissettiğim zaman dinliyorum beni sakinleştiriyor, müziğin etkisinin canlılar üzerinde çok fazla olduğunu kesin  , meditasyon müziklerini dinlemeyen arkadaşlar varsa dinlemelerini tavsiye ediyordum , osmanlı zamanında müzikle tedavi yonteminin olduğuda unutulmamalı.
erifubirugen
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
November 05, 2017, 12:17:54 PM

Beni hem sakin hem de uslandırıyor bu tarz müzikler. Mindfulness ile alakalı bişeyler okuyup uygulamaya çalışıyorum şu sıralar, iyi mi kötü mü geliyor bilmiyorum tam ama en azından huzurlu kalabilmek için birşeyler yaptığımı biliyorum bu da yeter Smiley

Bu 1 saatlik seti tavsiye ederim dinleyin:  https://www.youtube.com/watch?v=5PIBMLvcAzc
poorcuk
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 25, 2017, 09:46:59 AM

bir ara i doser diye birşey vardı tabi o biraz farklıydı böyle halisinojen etkileri olan bir çeşidi vardı denemiştim ama pek bişey olmamıştı bence pek güvenilir değil böyle şeyler Tongue meditasyon için olanını denemedim tabi
Lomionion
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
November 25, 2017, 03:24:06 PM

klasık muzuıklerın zıhnı actıgı soylenıyor ben de katılıyoum bı dıngınlık gelıyor ınsanın ıcıne
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 25, 2017, 04:30:27 PM

brown noise (kahverengi ses) diye bir şey var. dinlediğin zaman bağırsakların daha hızlı çalışıyormuş ve tuvalete koşuyormuşsun Smiley
denedim bende olmadı ama bazıları ne zaman dinlese kakası geliyormuş.

ha birde insanların bilinçaltında duygu ve düşünceleri değiştiren ses frekansları varmış. geçmiş zamanda karşılaşmıştım böyle bir şeye. hissetmek istediğin şeye göre farklı frekans aralığındaki sesler var.
atıyorum korku, cinsellik, sevgi, vb. birçok şey.
hafif uyku halinde zifiri karanlıkta kulaklıkla açıyorsun. 15 20 dk sonra vücudunda kıpırtılar oluyor.

benim üstümde denemişti. dedim hangi tür olduğunu söyleme, plasebo etkisi olmasın. zaten yorgunum birazdan başlatırsın. kulaklığı taktım ve yattım. sonra açtı yavaş yavaş uykuya daldım. arkasından garip bi kabus ve korkuyla uyandım. dedim bu nelan ne açtın sen bende de işe yaramış korku müziğini açmış.

uyandıktan sonra ben de ona denedim. işime yaradı müzik Smiley

da ne olduğunu tam hatırlamıyorum zaten kafamız iyiydi şimdi de kalkıp kıza sormak istemiyorum küfreder gibi. duyan bilen var mı aranızda böyle bir şeyi?
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 25, 2017, 06:17:21 PM

ya ciden bunalr işe yarıyomu arkdaşlar işe yarıyosa bir iki tane paylaşabilirmisiniz stresli zamanlar geçiriyorumda belki bi faydası dokunur ben bu stresle nası baş edicem Sad
Yani yarıyabilir tabiki herşey psikolojik sonuçta
https://www.youtube.com/watch?v=jaFh5AqGo0g bu şarkı beni dinlendiriyor mesela
haveyouever
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 26, 2017, 06:23:14 AM

brown noise (kahverengi ses) diye bir şey var. dinlediğin zaman bağırsakların daha hızlı çalışıyormuş ve tuvalete koşuyormuşsun Smiley

ha birde insanların bilinçaltında duygu ve düşünceleri değiştiren ses frekansları varmış. geçmiş zamanda karşılaşmıştım böyle bir şeye. hissetmek istediğin şeye göre farklı frekans aralığındaki sesler var.
hafif uyku halinde zifiri karanlıkta kulaklıkla açıyorsun. 15 20 dk sonra vücudunda kıpırtılar oluyor.

benim üstümde denemişti. dedim hangi tür olduğunu söyleme, plasebo etkisi olmasın. zaten yorgunum birazdan başlatırsın. kulaklığı taktım ve yattım. sonra açtı yavaş yavaş uykuya daldım. arkasından garip bi kabus ve korkuyla uyandım. dedim bu nelan ne açtın sen bende de işe yaramış korku müziğini açmış.

da ne olduğunu tam hatırlamıyorum zaten kafamız iyiydi şimdi de kalkıp kıza sormak istemiyorum küfreder gibi. duyan bilen var mı aranızda böyle bir şeyi?

Vallahi bende duydum hatta arkadaşımla birlikte denedim söylediğin frekansları. Dinlediğim ne varsa beni baya bi rahatsız ve huzursuz etti. Hoşlanmadığım için tavsiye etmiyorum. Onun yerine bu linktekini önerim size, beni baya bi rahatlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=n1TNAqCnFWw
bizans
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 26, 2017, 02:37:42 PM

beni çok etkılemeyen bir müzik türü.
Hardlifeand
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
November 26, 2017, 02:50:33 PM

ehil ellerden çıkması gereken müzik.

zamanında bugünkü eeg'nin temellerini de atan çalışmaların bir sonucu da insan beyninin elektrik potansiyelini keşfetmek olmuş. araştırmalar farklı frekansların, beynin farklı seviyelerde dalgalar üretmesini sağladığını ortaya koymuş.

delta: frekansı en düşük dalga tipi.
teta: uyku-uyanıklık hali arasında üretilen dalga (meditasyon için seçeceğiniz müzik, beyninizin bu dalgaları üretmesini sağlamalı)
alfa: dünyanın elektromanyetik alanıyla en uyumlu dalga tipi. geçiş alanı. bu dalgadan delta'ya veya beta'ya, gama'ya geçmek kolay.
beta ve gama: 5 duyunun devrede olduğu, beynin tetikte ve tüm uyaranlara açık olduğu anlarda üretilen dalga tipi. (seçtiğiniz müzik bu dalgaları üretmemeli mesela)

bu yüzden meditasyon yapacağınız zaman size yardımcı olması için seçeceğiniz müziğin, bu konuda donanımlı ve bilinçli insanların elinden çıkmış olması gerekmekte. bilmeden "bu müzik beni rahatlatır" diye seçtiğiniz bir şey sizi hayatınızda hiç olmadığınız kadar uyanık ve gergin hale getirebilir.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
November 26, 2017, 05:56:11 PM

Bu müzikler gerçekten işe yarıyor ben ezberleri bununla yaptığımda bariz farkı görüyorum

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
November 26, 2017, 11:31:19 PM

Valla ben birkeresinde youtubede gezerken denk gelmişti . Gün boyu çok müzik dinlediğimden artık sıkıldım şarkılara tıklamaya  açtım böyle bi meditasyon müziği (şu stres atan , dinlendirici tarzındaki) arkada lay lay lom çalıyo bi bok anlamıyosun ama cidden kafanı rahatlatıyo huzur veriyo yani . Bunların bir iki tanesini atıyım dostum bi dene ama beğenmezsen küfretme sonra Cheesy

https://www.youtube.com/watch?v=ICA8wdGRkVo

https://www.youtube.com/watch?v=c7benKGqJHQ

Genelde mutlu sonlu masaj salonlarında çalan müziklerdir ^^

merak ettim şimdi bak, hiç mutlu sonlu masaj salonuna gitmek nasip olmadı, tecrübelerini bir konu açıp paylaşsana  Roll Eyes

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
November 27, 2017, 04:44:37 AM

https://www.youtube.com/watch?v=BX8BrebUjjQ

gerçi biraz rakı lık oldu sanki  Roll Eyes

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 27, 2017, 09:54:28 AM

Vallahi bende duydum hatta arkadaşımla birlikte denedim söylediğin frekansları. Dinlediğim ne varsa beni baya bi rahatsız ve huzursuz etti. Hoşlanmadığım için tavsiye etmiyorum. Onun yerine bu linktekini önerim size, beni baya bi rahatlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=n1TNAqCnFWw

bende merak ettim. nereden bulabiliriz onları? ne olarak arattırmalıyız?
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 08:43:51 PM

Bi ara 6-7 ay uyumadan önce Farid Faljad- Golha dinleyerek uyudum gerçekten rahat bi uyku çekiyorsunuz müzik beyninizi rahatlatıyor uyumadan önce beyinde dönen tilkilerden kurtarıyor Cheesy
muham88
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 20, 2017, 09:03:52 AM

medet umulacak bir yer var oda belli. bunalma sıkılma meditasyonla olacak iş değil
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
December 20, 2017, 09:47:10 AM

ya ciden bunalr işe yarıyomu arkdaşlar işe yarıyosa bir iki tane paylaşabilirmisiniz stresli zamanlar geçiriyorumda belki bi faydası dokunur ben bu stresle nası baş edicem Sad

Canım sıkkın moralim bozuk olduğu zamanlar yatarım ve uyandığımda gayet iyi olurum uyku herşeyin ilacı Smiley

armutkafa
Member
**

Activity: 99
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 09:55:27 AM

Meditasyon muzigi genel olarak meditasyon sirasinda meditasyona odaklanabilmek icin bestelenmis muzik parcalarindan olusur.Geleneksel olarak dini musikiler icerir.Semazenler,sema ayini sirasinda muzik esliginde donerler.

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 21, 2017, 11:47:37 AM

vallaha ben bir iki baktım. dinliyosun dinliyosun birşey olucak gibi ha şarkı yükseldi ha güzel bir yeri gelecek diye bekliyorsun sonra bir şey olmuyor öyle devam ediyo. heralde sesteki istikrar mı iyi geliyor nedir bilemedim ki. benim meditasyon anlayaşım para ve mangal.  o müzikler yerini tutmuyor mangalın paranın...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: