Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:44:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Uzun vade yatırım mı Kısa vade yatırım mı ???  (Read 752 times)
krm4700 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 20, 2017, 06:30:03 PM

Arkadaşlar sizde biliyorsunuzki eski  katlanmaları artık göremiyoruz.nisanda bu işe girdim 2 ayda müthiş katlanmalar oldu o gündür bugün param o anki değeri geçemedi aksine eriyor karda yapıyoruz gene bir şekilde iniyor. aslında burda önemli etken paramın çoğu uzun vadede olduğundan artmadı aksine eridi . sizler ne yapıyorsunuz bir coini alı unutmak mı yoksa alıp karını gördün mü mantıklı .sizler ne düşünüyorsunuz. ben şuan uzun vadeyi biraz kısa vade al sata çevirdim yoksa para mara kalmazdı ortada

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
1714063440
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063440
Reply with quote  #2

1714063440
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714063440
Hero Member
*

Ignore
1714063440
Reply with quote  #2

1714063440
Report to moderator
1714063440
Hero Member
*

Ignore
1714063440
Reply with quote  #2

1714063440
Report to moderator
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 20, 2017, 06:32:37 PM

karı gördün mü sat. düşünce tekrar al. baktın düşmüyor mu başka coin alırsın.
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
October 20, 2017, 06:40:54 PM

parayı bölümlere ayır. bir kısmıyla uzun vade diğeriyle kısa vade. uzun vade kısmınıda parçalara ayır ve coinlere bölüştür bence. ben kısa vade alım yapcağım zaman ayırdığım tüm parayla yapıyorum

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
mahirqan
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
October 20, 2017, 06:42:19 PM

Merhaba, ben  uzun vadede yeni coinlerden alıyorum henüz yükselmemiş olanlardan ama çok değil en fazla 50 tl lik falan birkaç ay içerisinde neredeyse 500 katı artabiliyor. henüz yeni olduğum için daha gözle görülür kazanç elde edemedim ama bekliyorum sabırla bakalım.
Coffee06
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 20, 2017, 08:26:12 PM

Hocam ben yeni sayılırım piyasada fakat diyeceğim o ki sağlam koinlerden 4-5 tane satın al ve uzun vadede bekleme yap. Güzel karlar bırakır diye düşünüyorum eğer sabırsızsan fiyatı artacak coinleri takip et hangi coin ne olur öngör varsa ıcodan al fiyatı artınca sat düşerse tekrardan alırsın ama kazanç sağlayabilmek için sabır çok önemliymiş. Sen sabrettin bişey mi geçti eline diye soracak olursan şu anda dünya zararım var şu btg boku yüzünden satıp çıkamıyorumda ama ilerde kendine gelecektir altcoinler tek ümidim bu. Şu elimdeki alt coinleri karı boşverdim artık aldığım fiyata çıksın btc alıcam onda bekliyeceğim valla sizde btc alacaksanız benim almamı bekleyin ben aldıktan sonra kesin olarak düşüş yapar. Hep öyle oldu bana ben alırım düşer satarım yükselir.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
October 20, 2017, 08:45:54 PM

Vadenin uzun yada kısa olacağı kime  neye göre, hangi coine göre   çok değişir. Bazen  bu coini 1 yıl tutacam dersin 3 ayda takla atar satar gidersin , bazen 3 gün tutacam satacam dersin aylarca bekletir elinde kalır.  Balinaların insafına kalmışız.
Coffee06
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 20, 2017, 08:50:08 PM

Vadenin uzun yada kısa olacağı kime  neye göre, hangi coine göre   çok değişir. Bazen  bu coini 1 yıl tutacam dersin 3 ayda takla atar satar gidersin , bazen 3 gün tutacam satacam dersin aylarca bekletir elinde kalır.  Balinaların insafına kalmışız.
Hocam sende haklısın öyle bi durumda var adama üşenmez sabah kadar küçük küçük emirler ile şişir şişirir ne olduğunu bile anlamazsın çok garip şeyler dönüyor bu piyasada güzel para kaldırmak istiyorsan güzel paran olmadı benim düşüncem Smiley
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 20, 2017, 10:02:27 PM

Hocam bu süreçte her şey sıkıntılı şu kara günleri atlatalım hele o zaman sende kendine bir yol çizersin. Kendini sabırlı bir insan olarak görüyorsan uzun vadede beklemek mantıklıdır ama yok ben sabırsızım, ben aksiyon arıyorum diyorsan kısa vade senin için bir seçenek haline gelir. Ama unutma kısa vade genelde tehlikelidir.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 20, 2017, 10:12:49 PM

Karı görünce satmakta bazen insana saç baş yoldurtabiliyor hocam,zamanında edgeless tutuyordum elime güzel bir miktar kar ile sattım ama ben sattıktan sonra değerini ikiye katladı.Şuan çok düştü o ayrı bir konu Smiley
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
October 20, 2017, 11:07:18 PM

Bence yatırım yaparken kısa veya uzun diye net çizgiler koymamak gerekiyor.
Belli bir oranda uzun vadeli, riske edilebilecek oranda da kısa vadeli yatırımların peşinden gitmek mantıklı geliyor.
Uzun vadede de BTC en sağlam liman olarak görünüyor.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 21, 2017, 08:52:41 AM

Valla adam biraz panikse ve işi bilmiyorsa.
1 btc lik altcoin alsın
O 1 btc si durduğu yerde erir yok olur.
😂( başıma geldi )
Arkadaşlar tecrübe ve bilgi birikimi çok önemli dikkate alın bunları.
Belli bir noktadan sonra çok spekülatif haberler çıkmazsa nerde zarar
Nerde kar edebileceğinizi anlıyorsunuz.
forumu çok okumak gerekiyor.
Eski konularda güzel bilgiler mevcut.
Tabi jenarasyon değişince forumda ki konularda biraz değişti.
Ve eskisi kadar açıklayıcı bilgiler yok.
Eski konular bu yönden çok faydalı.
Ama biraz zaman geçince forum eskisi gibi toparlanacaktır.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 21, 2017, 09:22:07 AM

Bence stratejimizi sürekli güncel tutmamız gerekiyor çünkü piyasa değişiyor güncelleniyor balinalar ve büyük yatırımcılar farklı teknikler kullanıyor. Bu bakımdan uzun süreli elde tutmak ancak doğru coin seçilirse işe yarayacaktır. Uzun süreli ama ne kadar uzun eskisi gibi uzun dönemler kalmadı çok fazla coin veya token çıkıyor sonuç olarak yatırımlar bölünmekte. Bitcoin direkt olarak hepsini etkiliyor en sağlam olan ethereum bile çok fazla etkileniyor böyle bir gerçek varken karını yapıp çıkmak yenilerine yönelmek tecrübe ve araştırma gerektiren ama daha gerçekçi bir model olmaya başladı.

Ayrıca zaman çok kıymetli zaman uzadıkça elde edebileceğin paradan kaybetmiş oluyorsun bundan dolayı uzun vadeli düşünüyorsan sağlam gördüğüne paranın hepsini değil bir kısmını yatırabilirsin. Yatırım yaparak bekleme kısmı aslında iyice zorlaşıyor herkes trade yapmaya başladı ne kadar az yatırım bu kadar çok fiyatta oynaklık demek bunun için en sağlam kazanç trade işinde var.
umutdmrx
Member
**

Activity: 104
Merit: 10

View Profile
October 21, 2017, 10:02:20 AM

Ben malesef her gun , her saat ayiracak vakit bulamadigim icin zorunlu olarak uzun vadedeyim, ikinci sebebi ise 21.10.2016 tarihinde bu piyasada heyecan aramayip , direk ilk 10 icerisinde coinlere yatirim yapmaya baslayipta  su an zararda olan kimseyi tanimadim acikcasi.  Her sene illa ki boyle olmaz ama yeni buyuyen bir piyasada oldugumuz icin  cok fazla treni kacirmadigimizi dusunuyorum. 

Herkese bol kazanclar.
krm4700 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 21, 2017, 04:02:10 PM

25 ekim sonrası altlar kendine geldiğinde y yüzde 50 btc elimde tutacağım .  nedeni uzun vade diyoruz ama hazirandan beri farkındaysanız o zamanki en yüksek değerlere daha coinler yanından dahi geçmiyor . btc hepsinden daha çok katladı kafa yormadan . elbette bazı coinler baya katlanıyor ama ben riski azaltıp yüzde 50 bekletecem . bu tip tam dip durumlarda altları toplayım biraz karla tekrar yüzde 50 btc mii elinde tutup daha çok kazanılabilir.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672

View Profile
October 21, 2017, 05:07:20 PM

bence ne kısa vadede yatırım yapmak lazım ne de uzun vadede yani diyeceğim o ki yatırımlarımızı böyle gruplandırmamalıyız.
En önemli kriter güvenli yatırım olmalı zaman sıkıntı olmamalı
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 22, 2017, 07:07:05 AM

Karı görünce satmakta bazen insana saç baş yoldurtabiliyor hocam,zamanında edgeless tutuyordum elime güzel bir miktar kar ile sattım ama ben sattıktan sonra değerini ikiye katladı.Şuan çok düştü o ayrı bir konu Smiley
Aynısı bende neo için olmuştu hocam. 2x ile sattım benden sonra 4x daha yaptı. Eger tutsaydım çok sağlam para edecekti.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
October 22, 2017, 11:44:54 AM

uzun vadede yatırım için boşta paramızın olması lazım hocam ben shift bekletiyodum uzun vadede paraya sıkıştık çektik sonra mübarek roket gibi fırladı anasını satayım
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
October 22, 2017, 11:50:26 AM

Eskiden uzun vade taraftarıydım fakat artık uzun vade için sadece BTC tutacağım. Onun dışında kısa vadeli altcoin alım satımları yaparak btc miktarımı arttırmayı hedefliyorum. Hadi hayırlısı  Grin
Serhat1988
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 22, 2017, 12:18:28 PM

Ripple üzerinden bir örnekle cevaplandırayım.

Piyasayı takip edenler 'Swell by Ripple' duyurusundan önce alım yaptılar, duyurudan hemen sonra sattılar (%75 kazanç). Sonra baktılar Çin krizi geldi "ulen bunun daha etkinliği var" deyip dipten alım yaptılar, etkinliğin ilk günü yine sattılar (%80 kazanç).

https://imgur.com/a/4DOf9

Ah bu kısa vadeli yatırımcılar ah  Grin
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 22, 2017, 12:26:25 PM

Kısa vade akıllı oynanırsa her zaman kazandırır. Örneğin dün Bitcoin 6200 dolar seviyelerinde dolanırken sadece Bittrex' de 20 dakika içerisinde 5.28M USD' lik satış geldi ve fiyat bir anda 5860 dolara kadar geriledi. Bunu sıkı analiz edebilen biri rahatlıkla 5 BTC gibi bir rakamla 20 dakika içerisinde 600-1000 USD aralığında kar edebilirdi. Altcoin'ler ile böyle BTC dalgalanmalarında kar daha da arttırılabilir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol