Bitcoin Forum
April 23, 2024, 06:16:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: 25 Ekimden sonra ne olacak? İki seçim yapılabilir  (Voting closed: October 25, 2017, 07:57:39 PM)
Altcoinler %100 ün üzerinde artış sağlayacak - 23 (26.7%)
Altcoinler 17 Kasıma kadar bu seviyelerde kalacak - 8 (9.3%)
Altcoinler düşmeye devam edecek - 9 (10.5%)
BTC 5000$ altına inecek - 20 (23.3%)
BTC 7000$+ olacak - 13 (15.1%)
BTC 17 Kasıma kadar 5000$-6000$ seviyelerinde kalacak - 13 (15.1%)
Total Voters: 62

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Gold(BTG) Forku gerçekleşti / ANKET  (Read 4043 times)
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 23, 2017, 08:11:11 AM

segwitin başarılı olması durumda ki öyle bir öngörüm fork olan coinleri silip atıcak gibi bir durum yaşanıcak bu beklenti çok kişi tarafından kabul göreceğini düşünüyorum . bakalım zaman göstericek ben segwitten sonra altcoinlerin hareketleneceğini düşünüyorum. ozmandan sonra yeni bir fork muahbbeti segwittin fork coinlerin değerini düşürmesi olayı gerçek olursa tekrar lanmazz diye umuyorum Cheesy
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
buraktrn
Member
**

Activity: 75
Merit: 10

View Profile
October 23, 2017, 08:29:46 AM

bu tür başlıklarda milletin kişisel temennilerini kesin olacakmış gibi lanse etmelerine uyuz oluyorum. ne bir analiz var ne de bir kaynak var... resmen kahve muhabbeti.

bakın bende altcoin'lere yatırım yapmış biriyim ve temennim fork'tan sonra XRP başta olmak üzere yatırım yaptığım diğer altcoin'lerin değerlenmesi. ama dediğim gibi bu sadece bir temenni. demiyorum ki "XRP uçacak kaçacak 2$ olacak...". buraya yazdıklarınızla bilerek ya da bilmeyerek insanları yönlendirdiğinizi unutmayın. bende ilk bu işlere ilk girdiğim zamanlarda sırf bu tür yorumlara bel bağlayıp para kaybetmiştim. tamam kabahat bende, doğru düzgün araştırmadan yatırım yapmamalıydım. ama işkembeden sallayan adamın hiç mi kabahati yok?
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
October 23, 2017, 11:02:58 AM

bu tür başlıklarda milletin kişisel temennilerini kesin olacakmış gibi lanse etmelerine uyuz oluyorum. ne bir analiz var ne de bir kaynak var... resmen kahve muhabbeti.

bakın bende altcoin'lere yatırım yapmış biriyim ve temennim fork'tan sonra XRP başta olmak üzere yatırım yaptığım diğer altcoin'lerin değerlenmesi. ama dediğim gibi bu sadece bir temenni. demiyorum ki "XRP uçacak kaçacak 2$ olacak...". buraya yazdıklarınızla bilerek ya da bilmeyerek insanları yönlendirdiğinizi unutmayın. bende ilk bu işlere ilk girdiğim zamanlarda sırf bu tür yorumlara bel bağlayıp para kaybetmiştim. tamam kabahat bende, doğru düzgün araştırmadan yatırım yapmamalıydım. ama işkembeden sallayan adamın hiç mi kabahati yok?

Bu sistemde teknik analiz pek tutmuyor . Balinalar ne isterse o oluyor . Kimseye güvenip yatırımda yapmayacaksın. Kendi doğrularınla sevinip kendi hatalarınızla üzülmek en mantıklısı .

globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
October 23, 2017, 01:02:12 PM

Altcoinler 25 ekimden sonra kendine gelecektir ama uzun sürmeyecektir. 17 kasımdan sonra hepsi uçuşa geçer. Ben yine de altcoinlere gireceğim en fazla 1 hafta tutar karımı alır çıkarım. Sonra usdt ye geçer düşen btc yi alttan alırım.

btclife01 (OP)
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 23, 2017, 02:36:57 PM

Burada şunu unutmamak lazım BTG veren borsa ile BTG işlemi yapacak borsa FARKI önemli.

Önceki Forkda, BCH veren TR borsaları Withdrawal için sistemlerini açtıklarında(ki hemen o gün değil kendilerince sistemin tam güvenli olduğuna karar verdiklerinde!) BCH lerı işlem gören borsalara çekmek özellikle ilk günlerde neredeyse imkansızdı; 1 block ortalama 6-12 saatte bulunabildiğinden işlemler çok uzun sürüyodu. Elbette şimdi de kesinlkle öyle olacak diye birşey yok, fakat ihtimal dahilinde!

Eğer BTG lerı alıp bir süre tutma niyetiniz yoksa, mümkün olan en kısa sürede satayım istiyorsanız, Forka BTG işlemi yapacağını duyuran Exchange/Borslarda katılmak daha mantıklı olabilir.

Elbette malum olduğu üzere, RİSKİ tek başınıza üstleneceğinizi unutmayın!

Çok teşekkür ederim. Kulakta küpe olması gereken en önemli tavsiye bu sanırım.

Peki bu anlamda tavsiye edilen borsa Bittrex mi ? Alternatif olarak ne var... Özellikle Ağustos forkunda hızlı davranabilen arkadaşlar, tecrübelerine göre hangi platformu tavsiye eder ? Ne kadar duyuruları , açıklamaları takip etsekte , tecrübeleri dinlemek her zaman ağır basar.

Türk borsaları da destek verecek yüksek ihtimalle. Paribu' nun yaptığı açıklama var. Muhtemel bir fork'da BTCGold' larınız bakiyelendirilecektir demişler. Eğer TL ile al sat yapma amcı varsa Türk borsalarında da tutabilirsiniz. Fakat Türk borsaları biraz daha yavaş hareket ederler yabancılara göre. Bittrex bir nebze daha hızlı çözümleyecektir al/sat olayını.

Destek verecek olanların 2 kısıma ayrıldğına tekrar dikkat çekmek isterim;
BTG veren borsa ile BTG işlemi yapacak borsa FARKI önemli. Unutmayın daha önceki Forkda da TR borsaları BCH için de destek verdiler ama al-sat desteği değil, 1:1 oranında BCH verip, çekme desteği! Yani BCH lerinizi TR borsalarında satamazdınız çünkü işleme açmadılar!

Örneğin Paribunun bu Fork için açıklamasının son kısmı söyle;
"İlk etapta BTG bakiyeleri için sadece çekim işlemlerine olanak sağlanacak, markette alım satım olanağı sağlanması hususu, BTG'nin akıbeti takip edilerek, talep değerlendirilmesinden sonra netlik kazanacaktır."

Peki Paribu önceki Forkda nasıl bir açıklama yapmıştı;
"Paribu bir BTC/TL borsası olarak hizmet vermeye devam edecek olup, BCC'nin markete eklenip eklenmemesi konusu ise piyasalar netleştiğinde değerlendirilecektir."

Özetle BCH, TR borsalarında TL karşılığı al-sat işlemine açılmadı! Elbette bu BTG nin de açılmayacağı anlamına gelmez, ama açılacağı garantisi de vermez!

*BTG nin tam anlamıyla piyasalara girişi(deposit/withdrawal, buy-sell) 25 Ekim de değil, açıklamalara bakılırsa Forktan 1 hafta sonra; 1 Kasım gibi olacak!
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
October 23, 2017, 03:15:57 PM

Altcoinler 25 ekimden sonra kendine gelecektir ama uzun sürmeyecektir. 17 kasımdan sonra hepsi uçuşa geçer. Ben yine de altcoinlere gireceğim en fazla 1 hafta tutar karımı alır çıkarım. Sonra usdt ye geçer düşen btc yi alttan alırım.

beklenti o yönde umarım gene ters köşe olmayız.
uygulamayı düşündügünüz planın aynısını bende düşünüyordum eminim binlerce kişininde planı budur.
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 23, 2017, 07:00:57 PM

Yobit gün içerisinde BTG trade işlemlerini başlattı;
https://yobit.net/en/trade/BTG/BTC
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 23, 2017, 07:08:21 PM

Altcoinleri taş çatlasa %30 etkiler diye düşünüyorum, asıl hareketliliği 17 Kasım'dan sonra göreceğimiz kanısındayım.

btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 05:06:18 AM

Gece saat 03:00 gibi 491.407 numaralı block ile birlikte fork geçerkeleşti.

Şimdi sonuçlarını görme zamanı!
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 24, 2017, 05:54:40 AM

Gece saat 03:00 gibi 491.407 numaralı block ile birlikte fork geçerkeleşti.

Şimdi sonuçlarını görme zamanı!

Fork gerçekleşti biz uyuyorduk. BTC 6000 dolardan 5400 dolara kadar gerilemiş. İşlemimizi yapamadık. Kaçırdık. Buna da sağlık olsun. Bugün saat 13:00 diyorlardı. Ama erken olabilmesi için zorluğu bilinçli olarak düşüreceklerini tahmin edemedik. Bok gibi zarardayız.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
October 24, 2017, 06:39:36 AM

Bitcoin tekrar toparladı şu anda  5750$ civarında işlem görüyor.
mhmmtcn
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 06:48:45 AM

Yobit gün içerisinde BTG trade işlemlerini başlattı;
https://yobit.net/en/trade/BTG/BTC

yobit erken davrandı hayret daha hiç bir şey belli değil 435 $ civarından sokmuş borsaya
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
October 24, 2017, 07:02:45 AM

Gece tam olarak saat kaçta oldu fork işlemi?
Tam gece 04:36:18 'de btc almıştım  Sad
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
October 24, 2017, 07:17:48 AM

Gece tam olarak saat kaçta oldu fork işlemi?
Tam gece 04:36:18 'de btc almıştım  Sad

Uygun zamanda almışsınız. Tam olarak fork gerçekleşip pump dalgasının tamamlanmasına az bir zaman kala sarın almışsınız. 1 BTC başına ortalama 300 USD kar etmiş olmanız gerekior. Tabi saat tam olarak net ve doğruysa.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
October 24, 2017, 07:27:07 AM

Altcoinleri taş çatlasa %30 etkiler diye düşünüyorum, asıl hareketliliği 17 Kasım'dan sonra göreceğimiz kanısındayım.

katılıyorum zaten dediniz gibide oldu ama segwit2x ten sonra durumun netlik kazanmasından sonra asıl piyasa rahatlıyacak gene götlerinden bir zort çıkarmazlarsa iyi olur
heleki şu btg bir yarak yesin millet ozman görcem ben Cheesy birdaha fork yapcam diyen olduğunda sikip atcaklar
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 24, 2017, 08:01:55 AM

Yakında  TL'ye  fork gelecek . Merkez bankası ile hükümet TL yi forklayacak . Bu çatallanmadan yeni vergi coinleri çıkacak.

Hazinede ki açık büyüdükçe  , şuan olduğu gibi; bankalar  milletin yastık altı altınlarını  "getirin değerlendirelim, size TL  verelim, çıkarın altınlarınızı"  diyecek.   Altınını verenlere  Bounty olarak  TL ler verilecek.  Ama o TL nin pek bir değeri olmayacak.  Çataldan doğan yeni vergi coinlerine gidecek TL ' ler.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 24, 2017, 08:19:29 AM

bittimi sonunda laet fork muhabbeti, bakalım altlar ne zamana toparlayacak goruyorum %20 yukselmıs görünen coınler benım hala %200 uzerınde zararım var
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 08:50:32 AM

Koineks duyuru yayımladı;

Sayın Kullanıcılarımız,

Bitcoin Gold (BTG) çatallanması 24/10/2017 04:20:39'da 491.407'nci bloğun kazılmasıyla gerçekleşmiştir. Bu tarihte hesaplarında Bitcoin (BTC) bulunan kullanıcılarımızın bire bir(ör: 3 BTC karşılığı 3 BTG) Bitcoin Gold (BTG) tanımlamaları yapılmıştır. Bu tarihten sonraki BTC işlemlerinde BTG karşılığı olmayacaktır.

BTG ağı henüz aktif olmadığı için şu an itibariyle BTG gönderimleri yapılamamaktadır.

Hesaplarına BTG tanımlanan kullanıcılarımız BTG ağının çalışmaya başlamasıyla beraber çekme isteklerini sitemiz üzerinden yapabilecektir.

Bol kazançlar dileriz,
Koineks Ekibi
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
October 24, 2017, 08:58:40 AM

btc artık 5bin doların altına düşmez. toplam market hacmi arttı çünkü. btc yi pumplayan şey skindirik altcoinler değil dışarıdan btc ye giren para oldu. bu paralar destek görevi görecek.

btc de olupta altcoine girenlerde sattıklarından daha yüksek fiyata btc alacaklar her zamanki gibi.

btc yatırımcısı aptal değil aldığı fiyattan daha düşüğe neden satsın ki.

btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 09:05:13 AM

HitBTC de BTG işlemlerini açtı;

https://hitbtc.com/exchange/BTG-to-BTC
https://hitbtc.com/exchange/BTG-to-ETH
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: