Bitcoin Forum
April 24, 2024, 11:04:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: öğrenci düzeyinde yatırım...  (Read 2041 times)
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
October 23, 2017, 09:10:30 PM

belki çoğunuza saçma veya boş bir olay gibi gelebilir. fakat şöyle bir düşüncem var aldığım krediyi harcamayıp 500 civarında yatırımlık coin almayı düşünsem ya da ona benzer bi şey yapsam nasıl olur neye yatırım yapsam en karlısı olur. ya da o bütçeyle hiç bulaşma mı dersiniz?
1713956689
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713956689
Reply with quote  #2

1713956689
Report to moderator
1713956689
Hero Member
*

Ignore
1713956689
Reply with quote  #2

1713956689
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713956689
Hero Member
*

Ignore
1713956689
Reply with quote  #2

1713956689
Report to moderator
1713956689
Hero Member
*

Ignore
1713956689
Reply with quote  #2

1713956689
Report to moderator
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1016
Merit: 146

View Profile
October 23, 2017, 09:12:22 PM

her malın alıcısı her paranın yatırımı olur.
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 09:16:26 PM

her malın alıcısı her paranın yatırımı olur.

doğru diyorsunuz hocam.
arlington
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
October 23, 2017, 09:19:55 PM

500 civarı ne demek 500 tl mi? Cobinhood ve Modul var benim girdiğim şu an ico fiyatının altında gidiyorlar. Kendi araştırmanı kendin yap tabi para az olsa da hayaller büyük.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
October 23, 2017, 09:41:19 PM

küçük parayla başlanmaz diye birşey yoktur.

bu paranın küçük bir kısmıyla borsa sihirbazları adlı kitabı almanı ve okumanı öneririm tabi internetten bedava indirip okumakta bir seçenek olabilir. Kitabın içeriği borsada uzman kişilerle yapılmış röportajlardan oluşuyor. Yazarın röportaj yaptığı borsacıların çoğu sanılanın aksine çok küçük miktarlarla başladığını söylüyordu. Her anlamda ufkunu açacak bi kitap.

ve şunu unutma ki borsada kazanmak için önce inanmak gerekiyor, hemde başkaları buna inanmazken.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 23, 2017, 09:46:36 PM

Valla alıcaksan şu gün alsan iyi olur çünkü yarın ortalık çarşamba pazarına dönecek 500 liranı düzgün coinlere yatırırsan arttırma şansın yüksek. Hakkında hayırlısı olsun

gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 10:04:27 PM

küçük parayla başlanmaz diye birşey yoktur.

bu paranın küçük bir kısmıyla borsa sihirbazları adlı kitabı almanı ve okumanı öneririm tabi internetten bedava indirip okumakta bir seçenek olabilir. Kitabın içeriği borsada uzman kişilerle yapılmış röportajlardan oluşuyor. Yazarın röportaj yaptığı borsacıların çoğu sanılanın aksine çok küçük miktarlarla başladığını söylüyordu. Her anlamda ufkunu açacak bi kitap.

ve şunu unutma ki borsada kazanmak için önce inanmak gerekiyor, hemde başkaları buna inanmazken.

inancım yüksek teşekkürler yardımcı olduğunuza emin olabilirsiniz Smiley
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 23, 2017, 10:06:52 PM

Eğer uzun vadede düşünüyorsa btc yada eth dısında alma ayda 500 atarım diyorsa yılda 6 bintl eder btc bir yılda %20min yapar eth de %30 yıllık artıs yapar. 5 yılda 30 bintl yatırsa yıl sonu sana dönüşü 60-100 bintl olur.
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 10:07:09 PM

Valla alıcaksan şu gün alsan iyi olur çünkü yarın ortalık çarşamba pazarına dönecek 500 liranı düzgün coinlere yatırırsan arttırma şansın yüksek. Hakkında hayırlısı olsun

umarım öyle olur teşekkürlerr
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
October 23, 2017, 10:07:15 PM

Uzun vadecisen yatırımın küçüğü büyüğü olmaz . Buradaki varsayımlar tutarsa seneye 4X-5X yapman çok olsayı. Ama adı üstünde varsayım.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 10:08:24 PM

500 civarı ne demek 500 tl mi? Cobinhood ve Modul var benim girdiğim şu an ico fiyatının altında gidiyorlar. Kendi araştırmanı kendin yap tabi para az olsa da hayaller büyük.

biraz daha araştırma yapacağım tabi sağolun
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 10:11:17 PM

Eğer uzun vadede düşünüyorsa btc yada eth dısında alma ayda 500 atarım diyorsa yılda 6 bintl eder btc bir yılda %20min yapar eth de %30 yıllık artıs yapar. 5 yılda 30 bintl yatırsa yıl sonu sana dönüşü 60-100 bintl olur.
ayda 500 atamam maalesef bir bursumu yatırmayı düşünüyorum şu an için her ay para yatıracak madd durumum maalesef ki yok..
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
October 23, 2017, 10:12:10 PM

kisa surede parani katlayabilirsin. biraz sansta lazim tabiki. denk getirebilirsen ve saglam psikolojiye sahipsen kazandiklarina bir sure sonra kendinde inanamayabilirsin. her sey tersine giderse kaybedecegin alt tarafi 500 tl. fazla kafa yormadan yap yatirimini
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112

View Profile
October 23, 2017, 10:22:41 PM

belki çoğunuza saçma veya boş bir olay gibi gelebilir. fakat şöyle bir düşüncem var aldığım krediyi harcamayıp 500 civarında yatırımlık coin almayı düşünsem ya da ona benzer bi şey yapsam nasıl olur neye yatırım yapsam en karlısı olur. ya da o bütçeyle hiç bulaşma mı dersiniz?

Ben bugün öğrenci olsam aldığım öğrenim kredisi ile her ay BTC alırım. 4 yıl sonunda okul bittiğinde öğrenim kredisini tek kalemde ödeyecek paranın nereden baksa 5 6 katını biriktirirsin.
Ben 2006 yılında üniversiteye gittim 2010'da bitirdim; geçenlerde 14.000 TL civarında öğrenim kredisi borcumu ödeyip kapattım. Öğrencilik döneminde o para çok tatlı geliyor, fakat bitirince... Devlet öğrencisini hayata adım atmadan önce borçlandırıyor, sonra işe girdiğinde faiziyle geri alıyor.

Sanırım yatan kredinin yarısını bile her ay yatırsan okul bittiğinde ciddi bir birikimin olur. Okulu bitirir krediyi kaparıt altına da bir araba çekersin Smiley

Öğrenim kredi için kaç liraya imza attın acaba?
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 10:58:40 PM

Ben bugün öğrenci olsam aldığım öğrenim kredisi ile her ay BTC alırım. 4 yıl sonunda okul bittiğinde öğrenim kredisini tek kalemde ödeyecek paranın nereden baksa 5 6 katını biriktirirsin.
Ben 2006 yılında üniversiteye gittim 2010'da bitirdim; geçenlerde 14.000 TL civarında öğrenim kredisi borcumu ödeyip kapattım. Öğrencilik döneminde o para çok tatlı geliyor, fakat bitirince... Devlet öğrencisini hayata adım atmadan önce borçlandırıyor, sonra işe girdiğinde faiziyle geri alıyor.

Sanırım yatan kredinin yarısını bile her ay yatırsan okul bittiğinde ciddi bir birikimin olur. Okulu bitirir krediyi kaparıt altına da bir araba çekersin Smiley

çok güzel aslında yatan paraya çok ihtiyacım olmasa hepsini atarım her ay ya da yarısını hiç farketmez ama ne yazık ki o krediden başka hiçbir gelirim yok bi de ailemin arada attığı üç beş kuruş. hal öyle olunca krediye ihtiyaç çok büyük ölçüde oluyor. 21k ya da 19k idi yanış hatırlamıyorsam attığım imzadaki miktar. verdiği 5 kurusu ağlata ağlata geri alacağından dolayı evet şu an tatlı ama bitirince lan keşke almasaydım denebilir. yapacak bi şey yok durum böyle bizde bu yollarla kendimizi rahatlatmaya bakıyoruz Smiley
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

View Profile
October 23, 2017, 11:00:32 PM

kisa surede parani katlayabilirsin. biraz sansta lazim tabiki. denk getirebilirsen ve saglam psikolojiye sahipsen kazandiklarina bir sure sonra kendinde inanamayabilirsin. her sey tersine giderse kaybedecegin alt tarafi 500 tl. fazla kafa yormadan yap yatirimini

gerçekten çok motive eden bir mesaj olmuş sağolun gaza geldim şu an Cheesy
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112

View Profile
October 24, 2017, 12:49:12 AM

çok güzel aslında yatan paraya çok ihtiyacım olmasa hepsini atarım her ay ya da yarısını hiç farketmez ama ne yazık ki o krediden başka hiçbir gelirim yok bi de ailemin arada attığı üç beş kuruş. hal öyle olunca krediye ihtiyaç çok büyük ölçüde oluyor. 21k ya da 19k idi yanış hatırlamıyorsam attığım imzadaki miktar. verdiği 5 kurusu ağlata ağlata geri alacağından dolayı evet şu an tatlı ama bitirince lan keşke almasaydım denebilir. yapacak bi şey yok durum böyle bizde bu yollarla kendimizi rahatlatmaya bakıyoruz Smiley

Valla kardeşim, Türkiye'de hayat gerçekten zor, üniversite aile desteği olmadan çok zor. Şimdiden büyük bir yükün altına giriyorsun. Ben üniversite okuduğuma pişma olmuş biriyim. Kimseye okuma demiyorum ama ufak bir hesap yapayım;

Üniversite en az 4 yıl yani 48 ay, 48 ay asgari ücretle çalışılsa bugünün şartlarında 1500 TL diyelim. Toplamda 72.000 yapar. Bu cepte. Üniversite boyunca alınan kredinin geri ödemesi 20.000 diyelim. Faizlerle birlikte o rakam en az 25 olacaktır. Birde aileden gelen para var. erkesin şartları eşit olmaya bilir ama ortlama 25.000 de aileden geldi dersek toplamda 122.000 TL oluyor.

Bugününü şartlarına göre yapılmış bir hesap. Yani üniversite okumanın bir kişiye 4 yıllık maliyeti 120.000 TL civarında. Birde üniversite bitince işsiz kaldığını ya da atanamadığını da düşünürsek maliyet daha çok artıyor. 4 yıl üniversite okuyan hiç kimse de asgari ücretle bir işe girmek istemez. Ama 4 yıl asgari ücretle çalışan biri mutlaka iyi çalışırsa maaşını yükseltir. Kimseye okuma demiyorum ya da üniversite gereksizdir demiyorum. Ama herkesinde okumasına gerek yok bence Smiley

Şahsen ben web tasarım ve yazılım işleriyle uğraşıyorum. Üniversitenin bana zerre kadar faydası olmadı. Diplomanın da bir faydasını görmedim henüz. Daha diploma soran bir müşterim olmadı Smiley Ailelerin gazıyla üniversite okumaktansa yeteneğinize uygun bir meslek bulup hayatınızı daha küçük yaşta kontrolünüz altına almanız mümkün olur.

Konu çok sapıttı ama birde işin yatırım boyutuna geleyim. Evli olmayan ve ayda 1500 TL maaş alan birisi her ay 500 TL btc yatırımı yaparak 4 yıl sonunda 24.000 TL olan ana parasını 4 yıl içindeki yükselmelerle en az 10a katlayarak 200.000 TL'den daha fazla bir miktarda paraya sahip olabilir. Sonrasında evini al evlen arabanı al. Hayat senin.

Benim hayatımdaki en büyük keşkem üniversite olmuştur. Çünkü liseyi bitirdiğimde o dönemin asgari ücretinin 2 katı kadar bir maaşla bir yazılım şirketinde işe başladım ve 2 ay çalışıp ailemin üniversite zorlaması ile işi bırakıp üniversiteye başladım. Benim zamanımda olacaktı bu BTC ah Smiley
amanmmm
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 01:00:26 AM

icodan yeni çıkmış projesine güvendiğiniz bir tokene yatırım yapabilirsiniz. İlk başka bountyden jeton kazananlar dumplarlar temiz bir düşüş olur sizde o arada alır unutursunuz. Kısa sürede kar etmeyi düşünmüyorsanız bu yol çok mantıklı
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 24, 2017, 01:08:18 AM

Walla 300 500 deme bendede o kadar var bende uzun dönemli bi yatırım bakıyorum yani al unut cinsinden bi tezos vardı o nuda şuanlık yalan ettiler tarihi ertediler falan filan bulursan ggüzel bişey bizede haber ver.
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
October 24, 2017, 01:08:43 AM

girilen para buyudukce kazanc kuculuyor, daha kolay tuzaga dusuyorsun, elimdeki az nakitle cok iyi yatirimlar yaparken, miktari bir anda 10katina cikarttim, simdi full zarardayim.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: