Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:15:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTurk'te sistem hatası var - Hata giderildi, zararlar telafi edildi  (Read 745 times)
cryptek1 (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 10:29:13 AM
Last edit: October 27, 2017, 07:19:04 PM by cryptek1

Sistem hatasında dolayı bazı durumlarda kullanıcılar zarara uğrayabiliyordu, yayınladığım video sonrasında hata anlaşıldı ve çözüldü, kullanıcıların ettiği zararı BTCTurk üstlendi ve bizle iletişime geçti. Hata kaldırıldığı ve kullanıcıların zararları karşılandığı için videoyu yayından kaldırıyorum.
1715123754
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715123754
Reply with quote  #2

1715123754
Report to moderator
1715123754
Hero Member
*

Ignore
1715123754
Reply with quote  #2

1715123754
Report to moderator
1715123754
Hero Member
*

Ignore
1715123754
Reply with quote  #2

1715123754
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715123754
Hero Member
*

Ignore
1715123754
Reply with quote  #2

1715123754
Report to moderator
1715123754
Hero Member
*

Ignore
1715123754
Reply with quote  #2

1715123754
Report to moderator
santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
October 24, 2017, 10:41:31 AM

Çok ciddi bir sorun, yeri geliyor aynı anda çok yüklü emirler giriyoruz.
BTCTurk daha önce komisyon yenilemesi sebebiyle de hacimleri sıfırladığında ben ağır eleştiri yaptım ama sonrasında tekrar farkları hesap edip üşenmeden iade ettiler, bunda da iade edeceklerini düşünüyorum...
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 24, 2017, 11:02:40 AM

Bu tür bir hizmet veren herhangi bir firmanın, kullanıcılarının doğru söylediğine inanmak için video bile çekmek zorunda bırakıyor olması hiç hoş değil. İnsanlar durumu gayet güzel sözlü olarak ifade ettiler. Umarım firma doğru yaklaşımı sergiler bu sefer.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 24, 2017, 11:05:06 AM

BTCTurk'te 2 tab üzerinden işlem yapmaya çalıştığınızda birinde ETH/TRY, birinde BTC/TRY ekranı açıkken oluşan bir sistem hatası sebebiyle BTC alış emri vermeye çalışırken piyasa fiyatından ETH alıyorsunuz, dolayısıyla zarara geçiyorsunuz, daha önce burada başka bir konu daha açıldı onda da hatalarını kabul etmediler ve kullanıcı hatası olduğunu iddia ettiler, yine aynı problemi ben yaşadım ve itiraz ettiğimde yine benim hata yaptığımı sistemde öyle gördüklerini söylediler. Ben de bunun üzerine bu hatayı kanıtlayan bir video çektim ve youtube da yayınladım. Lütfen izleyin ve BTCturk.com'daki sistem hatasını kendi gözlerinizle görün.

Kanıtın video linki: https://youtu.be/BV19AqtuXF4

Birde buradan tebrik etmek istedim; sizin 20TL kaybınız olmuş benim o an için ~1700TL(10ETH işlemde!), kim bilir belki çok daha fazla ETH ile işlem yapan oldu ve aynı cevabı verdiler!

Ve sorun hala bugün bile devam ediyor!

TEBRİKLER.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 24, 2017, 11:09:56 AM

Trt ye girmek akıllıca. Ayrıca siteyi bir süreligine durdurmaları lazım sorun çözülene kadar ya haberi olmayanlar ve sizin gibi zararını dile getiremeyenler ne olcak ?
cryptek1 (OP)
Newbie
*

View Profile
October 24, 2017, 11:13:17 AM

Sorunun çözümü de çok zor değil, bitcoin ve ethereum için farklı birer fiyat aralığı belirler örneğin en basit çözüm olarak. Gerektikçe güncellerler bu fiyat aralıklarını bu kadar basit. Bitcoin şu fiyattayken örneğin 15000-30000 TL arası işlem girilebilir, etherum da güncel fiyata göre örneğin 500 lirayla 2000 lira arası işlemlere açık olabilir. Gerçi bu çözüm piyasa fiyatından alış satış verenlerin sorununu çözmüş olmuyor. Bitcoin ve Ethereum sayfasının tamamen ayrıştırılması gerekiyor, aynı linkleri kullanıyor olmaları çok saçma olmuş zaten o sebeple bu problem yaşanıyor.
btclife01
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 11:17:19 AM

Sorunun çözümü de çok zor değil, bitcoin ve ethereum için farklı birer fiyat aralığı belirler örneğin en basit çözüm olarak. Gerektikçe güncellerler bu fiyat aralıklarını bu kadar basit. Bitcoin şu fiyattayken örneğin 15000-30000 TL arası işlem girilebilir, etherum da güncel fiyata göre örneğin 500 lirayla 2000 lira arası işlemlere açık olabilir. Gerçi bu çözüm piyasa fiyatından alış satış verenlerin sorununu çözmüş olmuyor. Bitcoin ve Ethereum sayfasının tamamen ayrıştırılması gerekiyor, aynı linkleri kullanıyor olmaları çok saçma olmuş zaten o sebeple bu problem yaşanıyor.

Ben konuyu,
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2266927.0

açtığımdan bugüne sorun hep devam etmiş demek ki!!?

Bir kullanıcı dahi sorunu bu kadar kolay bulabilirken kaç gündür inceleme yapıp, bizi magdur eden, BTCTurk.com sitesi yekilileri ne yapıyor acaba, demek ki o kadar da karmaşık bir sorun değilmiş!

Ve kesinlikle hemen herkesin başına gelebilecek bir sistemsel hata olduğu açık, mesela ben o gün 10TH ile değil 50ETH ile işlem yapsam ne olacaktı!? ki belki onu yapan da vardır!
Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
October 24, 2017, 11:45:27 AM

https://www.btcturk.com/Home/ChangePairSymbol?pairSymbol=BTCTRY
ya da
https://www.btcturk.com/Home/ChangePairSymbol?pairSymbol=ETHTRY

bu get işlemleriyle işlem yaptığınız coin türünü session ınıza kaydedilip işlem yapılıyor ve aynı anda farklı coin işlemi gerçekleştirdiğinizde en son hangi coin session ınıza kayıtlıysa ondan işlem yaptığı belli oluyor. Video çekmeniz çok güzel olmuş bu konuyu inceleyip aynı anda 2 coin işlemi yapılması için teknik çalışmayı başlatacaklardır.

btclife01
Sr. Member

View Profile
October 24, 2017, 11:46:58 AM
Last edit: October 24, 2017, 12:05:45 PM by btclife01

Site yetkilileri ile az önce Telefonda görüştüm;
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2266927.msg23457783#msg23457783
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 24, 2017, 12:03:51 PM

Evet ben bundan sonra video kaydı başlatacağım daha sonra işlem yapacağım, önceden ne olur ne olmaz diye görüntü alıyordum işlem anını gösteren. Vahim şekilde ne yapacağız video kaydı mı yapacağız diyenler oldu evet aynen öyle yapacağız gibi görünüyor. Bandicam kayıt programını kullanabilirsiniz.
belhanda
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 24, 2017, 12:09:59 PM

Ya video çeken bi arkadaş olmasaydı o zaman zarar eden insanların hakkı nasıl ödenecekti.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 24, 2017, 12:19:51 PM

Videoyu çekmekle (ve TRT vb. akıllıca çekmekle) çok iyi bir iş yapmışsınız bravo. Yeniden açıldığından beri sevmediğim btctürkün beş para etmez bir şirket olduğu da böylelikle iyice anlaşıldı.
Öncesinde ısrarla kullanıcıyı suçlayıp, salak yerine koyup, forumdan dolayı herkes öğrendikten, video kanıtı götlerine kaçtıktan sonra hatayı kabul etmelerinin hiçbir manası yok bana göre.
Kendi adıma sifonu çekip, btctürkü ait olduğu yere gönderiyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cryptek1 (OP)
Newbie
*

View Profile
October 24, 2017, 12:48:56 PM

Rica ederim arkadaşlar, zaten benim de buradaki amacım sürekli kullandığımız bu sitedeki hatanın anlaşılması ve çözülmesiydi, videoyu yayınladıktan kısa zaman sonra sitenin ceo'su aradı zaten hata sebebiyle özür diledi bulunmasında yardımcı olduğum için teşekkür etti, hatanın telafi edileceğini söyledi, ben de bu durumda hata düzeltildikten sonra buradaki konuyu editleyeceğimi söyledim. Tabi bu durumda iki tane problem var sistem hatası birincisi, ikincisi de bizim hatayı ilk olarak maille bildirdiğimizde baştan savılarak dönüş yapılması, umarım hepsi düzelir biz de güvenle bu piyasalarda işlemlerimizi yapmaya devam ederiz.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 24, 2017, 07:10:28 PM

türkiyede işler hep böyle, öyle maille şunla bunla medeni medeni işler yürümez. illa uğraşacaksın video çekeceksin şunu yapacaksın bunu yapacaksın, o zaman hemen ararlar adam yerine koyarlar. öbür türlü cidden insanın asabı bozuluyor şunu yap, şuraya başvur, bunu yap.

türkiyede çok güzel klasikleşmiş bir laf var, adeta deyimler sözlüğüne girecek kadar içselleştirilmiş bir laf. ''nereye baş vurursan başvur'' Cheesy
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
October 28, 2017, 04:55:40 PM

türkiyede işler hep böyle, öyle maille şunla bunla medeni medeni işler yürümez. illa uğraşacaksın video çekeceksin şunu yapacaksın bunu yapacaksın, o zaman hemen ararlar adam yerine koyarlar. öbür türlü cidden insanın asabı bozuluyor şunu yap, şuraya başvur, bunu yap.

türkiyede çok güzel klasikleşmiş bir laf var, adeta deyimler sözlüğüne girecek kadar içselleştirilmiş bir laf. ''nereye baş vurursan başvur'' Cheesy

Aynen öyle. Alış emrini iptal edemediğimi ve bitcoinin düştüğünü acilen alış emrimi iptal edin dememe rağmen ( sabah dedim, sorun akşam çözüldü) iptal etmek istediğim emir gerçekleşti. 0,30 BTC alacakken 0,26 btc sistemsel hata yüzünden alabildim.

BTCTurk'ün tarafıma attıkları mesajda sistemsel hata olduğu ve giderileceği söylendi. Zararımı karşılayın deyince de "btc vermiş olduğunuz alış emri üzerinden gerçekleşti, herhangi bir zararınız yoktur" denildi.

50 kez anlattım ama hala sistemsel hatayı kabul edip, zararınız yok diye direttiler.

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 28, 2017, 11:55:58 PM

Video çekerek adamlara hatalarını kanıtlamak zorunda kalıyorsunuz ve siz onu çekene kadar bir çok insanda bu durumdan muzdarip oluyor. Yazık vallahi insanların kayıplarını ve problemlerini bu kadar gözardı etmeleri hiç doğru değil. Sonlarını kendileri hazırlıyorlar demektir. Hayırlısı olsun, inşallah kimse bu işten zararlı çıkmaz.
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 29, 2017, 01:36:58 AM

Umarım bu şekilde zarar gören tüm müşterilerin zararları telafi edilmiştir. Piyasada çok güçlü rakipler var kimse alternatifsiz değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: