Bitcoin Forum
March 19, 2024, 07:43:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 959325 times)
staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
April 20, 2017, 05:48:20 PM
Last edit: April 20, 2017, 10:29:59 PM by staysecure
 #861

Hello slovenci večina itak veste ampak vseeno podelim.

Na polno smo startali CoinTelegraph Slovenija.

Hvala za kakš všeček in follow:

FB: https://www.facebook.com/CoinTelegraph.si/

TW: https://twitter.com/CointelegraphSi

Naša ekipa:

https://cointelegraph.si/authors/rok_gornik
https://cointelegraph.si/authors/petra_simcic
https://cointelegraph.si/authors/ziga_perovic
https://cointelegraph.si/authors/dana.kodermac
https://cointelegraph.si/authors/tasa_ilersic
https://cointelegraph.si/authors/jure.pirc

Upamo da vam bo naše delo všeč in da boste pomagali razširiti glas.

Pozdrav vsem.

Jure


1710834195
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710834195

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710834195
Reply with quote  #2

1710834195
Report to moderator
1710834195
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710834195

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710834195
Reply with quote  #2

1710834195
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710834195
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710834195

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710834195
Reply with quote  #2

1710834195
Report to moderator
1710834195
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710834195

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710834195
Reply with quote  #2

1710834195
Report to moderator
7jaka7
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 628
Merit: 276

BTC, ETH, XMR, LTC


View Profile
April 21, 2017, 09:54:32 AM
Last edit: April 21, 2017, 11:17:04 AM by 7jaka7
 #862

Zdravo,

sem še povsem nov v svetu kripto valut. Smiley

Pa me zanima kje predvsem bitcoine kupujete? Vidu sm da jih na Petrolu prodajajo ampak kokr sm računu poberejo 6%, je to veliko, malo? (aja pa še to, sem računal kok poberejo včeraj pa je bil le 1%, zdj pa ne vem a sem se zmotil al se to tok hitr spreminja?)

Kaj pa glede minanja v Sloveniji in kakšna je na splošno cena elektrike v Sloveniji? Ma kdo kaj izkušenj s tem?

Hvala za odgovore!
LP, Jaka
(P.S. prosim za razumljive odgovore, saj sem še totalni začetnik)

SECURE YOUR CRYPTO ASSETS | GET SOME FREE SATOSHI'S | TRADE ON BINANCE 
Disclaimer: All links are affiliate/refferal! Thank you for using them! Smiley
staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
April 21, 2017, 10:05:35 AM
Last edit: May 06, 2017, 08:40:21 PM by staysecure
 #863

Zdravo,

sem še povsem nov v svetu kripto valut. Smiley

Pa me zanima kje predvsem bitcoine kupujete? Vidu sm da jih na Petrolu prodajajo ampak kokr sm računu poberejo 6%, je to veliko, malo? (aja pa še to, sem računal kok poberejo včeraj pa je bil le 1%, zdj pa ne vem a sem se zmotil al se to tok hitr spreminja?)

Kaj pa glede minanja v Sloveniji in kakšna je na splošno cena elektrike? Ma kdo kaj izkušenj s tem?

Hvala za odgovore!
LP, Jaka
(P.S. prosim za razumljive odgovore, saj sem še totalni začetnik)

Zdravo Jaka

Na Petrolu je fiksna 6% provizija.

Bitnik ATM-i 4,99% - live fee rate lahko spremljaš na https://bitnik.eu/

BitIns ATM-u v GHU Buy: 7.6%, Sell: 9.5%

BitIns ATM Petrol LJ Buy: 10.6%, Sell: 9.5%

Lokacije ATM-ov v Sloveniji https://coinatmradar.com/country/194/bitcoin-atm-slovenia/

Najugodnejša izbira je spletna menjalnica npr. Bitstamp.net , seveda se boš pri vseh regularanih borzah moral KYC/AML verificirat. Feeje boš našel pa tu https://www.bitstamp.net/fee_schedule/

Osebno grem najraje na Petrol ali pa do Bitnika saj je fee pač nekaj nujnega saj mora operater/ponudnik tudi od nečesa živeti.



Sm00kew
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
April 21, 2017, 04:44:40 PM
 #864

Zdravo

8. marca je bil vec kot uspesen mislim da prvega slovenskega company coina NETKO

vec info tukaj : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1810858.0

in pa tukaj

https://chainz.cryptoid.info/netko/

exchange cryptopia

pripravljamo se kar nekaj stvari vezanih na ta coin tako da miners welcome.

Je pa blake2s  tako da zaenkrat ASIC in CPU proof
Nvidia only....

vse dodatne info in update pa na povezavi zgoraj

lep pozdrav
vsem
Grega

Čisto tako me zanima zakaj ste se odločil svoj blockchain razvijat? Nebi blo bolš en ico narest pa token dat gor na ethereum?

Bom kar jaz tole odgovoril. ICO pomeni nič nimam dajte denar pa obljubimo da nekaj pravimo skupaj. Tako pa open in pošten launch kar mislim da nekako že samo po sebi pove da ni scam in da je NETKO chain here to stay. Ethereum zna biti na dolgi rok tudi velik jojride, več ko bo kapitala večje bodo možnosti za nove hardfork-e kar pa ima posledično vpliv tudi na token-e.

Moje mnenje je da delat nov chain za en projekt nima smisla. Nov chain rabi določeno število nodeov, da je varen. To je tko kakor razvijat prepoznavalnik jezika neki na svoje, google ma pa že vse narjen in se bolj splača njegovga uporablat kukr pa svojega razvijat. Forki tut niso tak hud problem, če se platforma razvija nebo prišlo do kakšne hude delitve Smiley
Edina stvar ki bi to opravičevala je tehnična omejitev platforme, o čemer sem pa v bistvu spraševal v prejšnjem postu. Mogoče nisem dovolj tega poudaril. Nisem strokovnjak, zato bi od strokovnjaka (nekoga iz te ekipe) rad izvedel kateri so tehnični razlogi za tako pot, da se kaj novega naučim Smiley

❘|❘ ICONOMI  Fund Management Platform
7jaka7
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 628
Merit: 276

BTC, ETH, XMR, LTC


View Profile
April 22, 2017, 07:00:44 PM
 #865

Hvala za prejšnje odgovore!

Uporablja kdo to stran in kakšne mate izkušnje? https://www.cashila.com/
Mislim, da je to od iste ekipe kot Iconomi.
Lahko kdo to enostavno razloži? To piše na njihovi strani

Pa a pozna kdo kakšno stran da bi imel ti neke vrste denarnico za več kripto valut in bi vse na eni strani menjal? Npr. lahko menjaš bitcoine za litecoine in maš na isti strani/denarnici še zmeri obe valuti, ki jih lohk poljubno menjaš med seboj. Seveda pa je dobro, da bi blo na voljo čimveč valut, tudi tistih ki še niso zelo razvite. Pa če obstajajo takšne strani koliko bi oni približno vzeli pri vsaki menjavi (je ponavadi fiksno ali določen %).

SECURE YOUR CRYPTO ASSETS | GET SOME FREE SATOSHI'S | TRADE ON BINANCE 
Disclaimer: All links are affiliate/refferal! Thank you for using them! Smiley
amacar1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 707
Merit: 501


View Profile
April 22, 2017, 11:19:13 PM
 #866

Cashilla je zaprta.
Za vec valut uporabis kaksno borzo: kraken, poloniex, bittrex ...
staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
April 24, 2017, 04:46:27 PM
 #867

Zdravo

8. marca je bil vec kot uspesen mislim da prvega slovenskega company coina NETKO

vec info tukaj : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1810858.0

in pa tukaj

https://chainz.cryptoid.info/netko/

exchange cryptopia

pripravljamo se kar nekaj stvari vezanih na ta coin tako da miners welcome.

Je pa blake2s  tako da zaenkrat ASIC in CPU proof
Nvidia only....

vse dodatne info in update pa na povezavi zgoraj

lep pozdrav
vsem
Grega

Čisto tako me zanima zakaj ste se odločil svoj blockchain razvijat? Nebi blo bolš en ico narest pa token dat gor na ethereum?

Bom kar jaz tole odgovoril. ICO pomeni nič nimam dajte denar pa obljubimo da nekaj pravimo skupaj. Tako pa open in pošten launch kar mislim da nekako že samo po sebi pove da ni scam in da je NETKO chain here to stay. Ethereum zna biti na dolgi rok tudi velik jojride, več ko bo kapitala večje bodo možnosti za nove hardfork-e kar pa ima posledično vpliv tudi na token-e.

Moje mnenje je da delat nov chain za en projekt nima smisla. Nov chain rabi določeno število nodeov, da je varen. To je tko kakor razvijat prepoznavalnik jezika neki na svoje, google ma pa že vse narjen in se bolj splača njegovga uporablat kukr pa svojega razvijat. Forki tut niso tak hud problem, če se platforma razvija nebo prišlo do kakšne hude delitve Smiley
Edina stvar ki bi to opravičevala je tehnična omejitev platforme, o čemer sem pa v bistvu spraševal v prejšnjem postu. Mogoče nisem dovolj tega poudaril. Nisem strokovnjak, zato bi od strokovnjaka (nekoga iz te ekipe) rad izvedel kateri so tehnični razlogi za tako pot, da se kaj novega naučim Smiley

Mislim da nam gre kar v redu za 1 mesec since genesis block! V primerjavi z 6000 plus noeds na Bitcoinu v 8 letu življenja.

Lasten chain lastna pravila konsenza ali pa ubijanje samega sebe na vseh forkih, ki še bodo na Eth. Plus malo smešno je Netko brand identity in loyalty token met pa da je IT firma zadi pa da maš elevator pitch:

Ej smo slovenska IT firma z svojim blokchainom, nismo pa sposobni seednode networka svojega met pa smo zato raje pr Vitaliku.  Wink




staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
April 24, 2017, 04:50:31 PM
 #868

Hvala za prejšnje odgovore!

Uporablja kdo to stran in kakšne mate izkušnje? https://www.cashila.com/
Mislim, da je to od iste ekipe kot Iconomi.
Lahko kdo to enostavno razloži? To piše na njihovi strani

Pa a pozna kdo kakšno stran da bi imel ti neke vrste denarnico za več kripto valut in bi vse na eni strani menjal? Npr. lahko menjaš bitcoine za litecoine in maš na isti strani/denarnici še zmeri obe valuti, ki jih lohk poljubno menjaš med seboj. Seveda pa je dobro, da bi blo na voljo čimveč valut, tudi tistih ki še niso zelo razvite. Pa če obstajajo takšne strani koliko bi oni približno vzeli pri vsaki menjavi (je ponavadi fiksno ali določen %).


Drži Cashila s.r.o je Iconomi. Poglej si wallet Coinomi. Multiwallet z vgrajenim shapeshift-om.

aBTCd
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
April 25, 2017, 06:31:13 AM
 #869

Pozdravljeni vsi!
Potrebujem vašo pomoč. Že nekaj dni brskam po vseh možnih straneh, forumih in nikjer nisem zasledil točne informacije, kako je z obdavčitvijo v primeru izplačevanja BTC (ali altcoina) v fiat.
Vem, da se po zakonu trgovanje na borzah ala Bitstamp ne obdavči, rudarjenje pa se. Ali se DURS vtakne samo v izplačila na TRR ali tudi v kakšne druge oblike izplačil (beri zlato)? Kako sploh poteka prijava narudarjenih coinov (iz prakse)?...in še malo morje podvprašanj
Nočem se opeči že na začetku, po enem letu pa me bo doma čakala kuverta s plačilom dohodnine  Shocked ali pa klepet z davčnim inšpektorjem. Undecided

Če ima kdo od vas konkretno izkušnjo, bi prosil, da jo malo opiše, lahko tudi na ZS, vsekakor pa nočem načeti teme, kjer bodo padali polpredlogi in bodo zmedli vse nadaljnje bralce foruma.
Pennywis3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 100


View Profile
April 25, 2017, 07:54:26 AM
 #870

Pozdravljeni,

Vprašal bi, če ima mogoče kdo za prodati 6 riserjev?  Grin
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
April 25, 2017, 09:11:22 AM
 #871

Pozdravljeni vsi!
Potrebujem vašo pomoč. Že nekaj dni brskam po vseh možnih straneh, forumih in nikjer nisem zasledil točne informacije, kako je z obdavčitvijo v primeru izplačevanja BTC (ali altcoina) v fiat.
Vem, da se po zakonu trgovanje na borzah ala Bitstamp ne obdavči, rudarjenje pa se. Ali se DURS vtakne samo v izplačila na TRR ali tudi v kakšne druge oblike izplačil (beri zlato)? Kako sploh poteka prijava narudarjenih coinov (iz prakse)?...in še malo morje podvprašanj
Nočem se opeči že na začetku, po enem letu pa me bo doma čakala kuverta s plačilom dohodnine  Shocked ali pa klepet z davčnim inšpektorjem. Undecided

Če ima kdo od vas konkretno izkušnjo, bi prosil, da jo malo opiše, lahko tudi na ZS, vsekakor pa nočem načeti teme, kjer bodo padali polpredlogi in bodo zmedli vse nadaljnje bralce foruma.

Hej,

Ce imas dokazilo, da si kupil BTC (npr. imas email iz menjalnice ali kaj podobnega), potem trenutno kripto stvari v Sloveniji niso obdavcene. Izjema je rudarjenje, tu si obdavcen 25%.

Kripto spremljam od 2011 in ne poznam nikogar, ki bi moral obiskat kaksnega davcnega inspektorja zaradi prodaje BTCjev. Glede tega je Slovenija kar "kripto prijazna" : )  Je pa res, da ni noben od nas kaksnih blaznih vsot menjal.


Tule je se uradni odgovor na vprasanje glede prodaje BTCjev:
Quote
Zadeva: Odgovor zavezancu - Poslovanje s kriptovaluto Bitcoin

V zvezi z vašimi vprašanji, ki ste jih posredovali po elektronski pošti, vam sporočamo, da je
pojasnilo v zvezi z davčno obravnavo poslovanja z virtualno valuto po Zakonu o dohodnini in
Zakonu o davku od dobička pravnih oseb, objavljeno na spletni strani Finančne uprave
Republike Slovenije, in sicer:

http://www.fu.gov.si/arhiv_durs/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/dohodek_iz_kapitala/dobicek_iz_kapitala/vrednostni_papirji_in_delezi_v_gospodarskih_dru/davcna_obravnava_poslovanja_z_virtualno_valuto_/index.html

Iz pojasnila izhaja, da se od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem
kriptovalute (npr. Bitcoinov), ne plača dohodnine. Torej, če fizična oseba s prodajo bitcoinov
doseže dobiček, tega ni dolžna pri Finančni upravi Republike Slovenije napovedati v nobeni
napovedi.

Ob tem pa dodajamo, da se dohodek, ki ga fizična oseba dosega v obliki kriptovalute (npr.
Bitcoinov) pri kreiranju oz. »rudarjenju«, obdavči kot drug dohodek po 105. členu ZDoh-2. V
skladu s 131. členom ZDoh-2 se akontacija dohodnine od drugih dohodkov izračuna in plača po
stopnji 25 % od davčne osnove.

Za morebitne dodatne informacije lahko pokličete na tel. št. 01 369 32 98.

S spoštovanjem,
aBTCd
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
April 26, 2017, 06:28:37 AM
 #872

minimalB hvala za odgovor, vendar bi vseeno potreboval še nekaj informacij.
Verjetno se bom res moral obrniti na kontakt, ki si ga predlagal a bom vseeno še tukaj na forumu poskusil s konkretnim primerom:

Scenarij:
Nekaj BTC in drugih valut "obrnem" s trgovanjem:
- nakazilo na eno borzo, špekulacije, izplačilo.
- nakazilo na prvo borzo, špekulacije, prenos na drugo, špekulacije... in nazaj na prvo, izplačilo
- nakazilo na prvo borzo, prenos na drugo, kjer špekuliram z altcoini (nekatere holdam)..., izplačilo na drugi/tretji borzi

Potem pa težava, če npr. 1/2 (alt)coinov narudarim:
- narudarjen coin gre npr. iz walleta na borzo z drugimi (nakazanimi) sredstvi iz zgornjih alinej, kjer potem s coini obeh izvorov špekuliram, in si ob profitu izplačam (celoto ali pa samo profit).

Sedaj je pa težava, za katero bi potreboval mnenje iz prakse. Razumem, da so narudarjeni coini obdavčljivi 25% ampak kako jih v tem primeru, ko so pomešani z vloženimi sredstvi sploh dokazati? Zakon si tolmačim tako, da se davek obračuna takrat, ko je coin prisvojen. Torej vsakič, ko ga GPU/asic miner (z ali brez sodelovanja v poolu) nakoplje. Sicer odvisno od coina ampak to je lahko večkrat dnevno. Ali pa si narobe razlagam in se plača takrat, ko si npr. iz poola nakažeš coine na wallet? In če se coin narudari večkrat dnevno, je potrem treba večkrat dnevno dokazovati narudarjene kovance?

In še to, če si prav razlagam - PoS je kapitalski dobiček, torej je neobdavčen? In če je tak kovanec narudarjen, se plača davek na narudarjeno vrednost, kar pa je PoS-a, pa je kapitalski dobiček?

Glede narudarjenih coinov - ljubiteljsko bi si rad sestavil 6x GPU rig, kasneje mogoče celo 2x6, torej ne gre povsem za zanemarljivo vrednost narudarjenih coinov.

Ne bi rad davčne preveč razburjal in nočem jim dati povoda za nov zakon, zato bi bil vesel, če mi zna kdo odgovoriti tukaj (ali PM). Smiley
f3tus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 317
Merit: 275


View Profile
April 26, 2017, 07:47:14 PM
 #873

Razumem, da so narudarjeni coini obdavčljivi 25% ampak kako jih v tem primeru, ko so pomešani z vloženimi sredstvi sploh dokazati?
You don't, niti ne bo nihče to zahteval od tebe, razen, če boš kar naenkrat začel nakazovati zneske z več nulami na TRR. V tem primeru boš pač moral spraskati iz blockchaina in borze vse relevantne transakcije, vrednost na borzi ob tistem času, njihov izvor, itd., vsaj v teoriji. Je pa ta zakon "way over their heads," saj ni na davčnem/finančnem sektorju zaposlenega nobenega t.i. "cryptocurrency experta," ki bo šel skozi blockchain in vse tvoje informacije potrdil (plus, kaj če uporabiš mixer?). Če jim ne boš poslal vsega tega v powerpoint prezentaciji, ki jo lahko razume tudi osnovnošolec, tako ali tako ne bodo imeli pojma o čem se gre. Lahko tudi sfejkaš in sprintaš zgodovino nakazil/transakcij iz borze, kjer namesto dejanske transakcije tvojih narudarjenih bitcoinov na borzo vneseš neko drugo, te pa si "kao" pridobil z menjavo altcoinov (v teoriji vsaj, I do not condone illegal activities! Cheesy). Kaj pa bodo, zahtevali tvoje uporabniško ime in geslo, da preverijo, če to na borzi res drži? Poslali sodni nalog borzi? Lol...

Sploh pa je obdavčeno rudarjenje izključno bitcoinov, rudarjenje vseh ostalih altcoinov ni obdavčeno.
aBTCd
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
April 28, 2017, 01:28:44 PM
 #874

f3tus hvala za odgovor. Smiley Vsaka informacija pride prav. Se mi je pa že precej razjasnila slika, ko sem klical na eno izmed izpostav FURSa in čisto informativno vprašal kako je z obdavčitvijo kriptovalut. Najprej nekaj prevezav med referenti, nato pa mi zadnji reče da je zunaj dopis in da naj si ga najprej preberem če ga še nisem, za kaj več informacij pa jim pošljem mail, ker ne znajo odgovorit in ga bodo posredovali dalje. Maila jim jasno ne bom pošiljal, za dopis pa vsi vemo, kako je napisan. Tako da...  Roll Eyes
Še 1x tnx!
BS001
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
April 30, 2017, 01:22:26 PM
 #875

Pozdravljeni vsi!
Potrebujem vašo pomoč. Že nekaj dni brskam po vseh možnih straneh, forumih in nikjer nisem zasledil točne informacije, kako je z obdavčitvijo v primeru izplačevanja BTC (ali altcoina) v fiat.
Vem, da se po zakonu trgovanje na borzah ala Bitstamp ne obdavči, rudarjenje pa se. Ali se DURS vtakne samo v izplačila na TRR ali tudi v kakšne druge oblike izplačil (beri zlato)? Kako sploh poteka prijava narudarjenih coinov (iz prakse)?...in še malo morje podvprašanj
Nočem se opeči že na začetku, po enem letu pa me bo doma čakala kuverta s plačilom dohodnine  Shocked ali pa klepet z davčnim inšpektorjem. Undecided

Če ima kdo od vas konkretno izkušnjo, bi prosil, da jo malo opiše, lahko tudi na ZS, vsekakor pa nočem načeti teme, kjer bodo padali polpredlogi in bodo zmedli vse nadaljnje bralce foruma.

Hej,

Ce imas dokazilo, da si kupil BTC (npr. imas email iz menjalnice ali kaj podobnega), potem trenutno kripto stvari v Sloveniji niso obdavcene. Izjema je rudarjenje, tu si obdavcen 25%.

Kripto spremljam od 2011 in ne poznam nikogar, ki bi moral obiskat kaksnega davcnega inspektorja zaradi prodaje BTCjev. Glede tega je Slovenija kar "kripto prijazna" : )  Je pa res, da ni noben od nas kaksnih blaznih vsot menjal.


Tule je se uradni odgovor na vprasanje glede prodaje BTCjev:
Quote
Zadeva: Odgovor zavezancu - Poslovanje s kriptovaluto Bitcoin

V zvezi z vašimi vprašanji, ki ste jih posredovali po elektronski pošti, vam sporočamo, da je
pojasnilo v zvezi z davčno obravnavo poslovanja z virtualno valuto po Zakonu o dohodnini in
Zakonu o davku od dobička pravnih oseb, objavljeno na spletni strani Finančne uprave
Republike Slovenije, in sicer:

http://www.fu.gov.si/arhiv_durs/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/dohodek_iz_kapitala/dobicek_iz_kapitala/vrednostni_papirji_in_delezi_v_gospodarskih_dru/davcna_obravnava_poslovanja_z_virtualno_valuto_/index.html

Iz pojasnila izhaja, da se od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem
kriptovalute (npr. Bitcoinov), ne plača dohodnine. Torej, če fizična oseba s prodajo bitcoinov
doseže dobiček, tega ni dolžna pri Finančni upravi Republike Slovenije napovedati v nobeni
napovedi.

Ob tem pa dodajamo, da se dohodek, ki ga fizična oseba dosega v obliki kriptovalute (npr.
Bitcoinov) pri kreiranju oz. »rudarjenju«, obdavči kot drug dohodek po 105. členu ZDoh-2. V
skladu s 131. členom ZDoh-2 se akontacija dohodnine od drugih dohodkov izračuna in plača po
stopnji 25 % od davčne osnove.

Za morebitne dodatne informacije lahko pokličete na tel. št. 01 369 32 98.

S spoštovanjem,


Ja no načeloma ti mora tole vse pokriti, vprašanje pa je v kateri smeri bodo stvari šle v prihodnosti. Načeloma so na FURSu zelo razumljivi in če je zakonodaja takšna kot je ni kaj, oni jo samo izvršujejo.
staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
May 04, 2017, 05:10:28 PM
Last edit: May 04, 2017, 06:54:05 PM by staysecure
 #876

Kripto Slovenija vljudno vabljeni na sedmo obletnico Bitcoin pice.

Povezava do dogodka: https://www.facebook.com/events/1851124251819473/

Dogodek so omogočili:



Bitcoin društvo Slovenije (sodček piva in družinske bitcoin pice) - https://bitcoin.si

Four Poins by Sheraton Ljubljana Mons (pokrovitelj namestitve) - http://www.fourpointsljubljanamons.com/

AquariusCoin (pokrovitelj vode) - http://aquariuscoin.com

Bitnik (pokrovitelj pogostitve) - http://bitnik.eu

Xaurum Foundation (pokrovitelj pogostitve in hostes) - http://www.xaurumfoundation.com/

Iconomi Fund management platforma (pokrovitelj pogostitve - http://iconomi.net

Qauntum Project (pokrovitelj pogostitve) - http://quantumproject.com

BitIns (pokrovitelj pogostitve) - http://bitins.net

LanaCoin in TajCoin (pokrovitelj pogostitve) - http://lanacoin.com - http://tajcoin.tech

CoinTelegraph Slovenija (medijski partner) - http://cointelegraph.si

Vljudno vabljeni. Udeležbo prosim potrdite na FB ali pa z epošto na (info (at) bitcoin.si )


Kako se je zgodba o "10.000 BTC picah" začeka pa  lahko preberete tu: https://bitcointalk.org/?topic=137.0

amacar1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 707
Merit: 501


View Profile
May 04, 2017, 08:03:23 PM
 #877

Še kaj podobnega na mariborskem koncu v prihodnje   Smiley
staysecure
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1472
Merit: 505


We are cryptocurrency


View Profile WWW
May 04, 2017, 08:05:43 PM
 #878

Še kaj podobnega na mariborskem koncu v prihodnje   Smiley

Ko bo kaka membership podpora na https://bitcoin.si iz štajerske pa kak place vMB , kjer lahko kako rundo prtegnemo z Bitcoin-i no problem  Wink .

Sicer je pa event odprte narave tako da enega "designated" šoferja pa pridite kriptomaribor na pico Smiley

CryptoRama
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 453
Merit: 100



View Profile
May 13, 2017, 02:21:46 PM
 #879

Pozdravljeni! Evo me, še en zelenec v svetu bitcoina.  Grin
imate kakšne dobre nasvete za začetnika?

|██████| | ██████SECURE AND LICENSED CRYPTOCURRENCY EXCHANGE██████ |██████| |
| INVECH |
WHITEPAPER | ANN THREAD | FACEBOOK | TWITTER | TELEGRAM | MEDIUM | INVECH |
|██████| | ███████JOIN INVECH INITIAL EXCHANGE OFFERING NOW!████████ |██████| |
CryptoRama
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 453
Merit: 100



View Profile
May 13, 2017, 03:14:55 PM
 #880

Hvala za ponudbo ampak se bolj zanimam v nakup in holding BTC-ja ali kakšne druge valute.  Smiley

|██████| | ██████SECURE AND LICENSED CRYPTOCURRENCY EXCHANGE██████ |██████| |
| INVECH |
WHITEPAPER | ANN THREAD | FACEBOOK | TWITTER | TELEGRAM | MEDIUM | INVECH |
|██████| | ███████JOIN INVECH INITIAL EXCHANGE OFFERING NOW!████████ |██████| |
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!