Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:10:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 994229 times)
bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
November 28, 2015, 04:37:16 PM
 #601

Pozdravljen, hvala za komentar.

Prednost pred ostalimi vidimo v tem, da je pri nas možno hraniti prejeta sredstva na svojem računu, prav tako je možno prehajati iz BTC-> EUR in obratno, torej je možno tudi kupovanje bitcoinov.
Predstavljaj si nas kot spletno banko, preko katere lahko izvršuješ plačila na klasični način ob tem pa tudi kupuješ bitcoine, polneš pa jo prav z bitcoini ali klasičnimi nakazili Smiley

Medtem ko ostali omogočajo zgolj enosmerno in enkratna plačila, lahko pri nas po potrebi porabljaš svoja sredstava ali jih pretvarjaš v bitcoine. To nam omogoča prav licenca, ki smo jo pridobili s strani češke nacionalne banke in nam omogoča legalno poslovanje v SEPA območju, vsi ostali delujejo na "sivem" območju in je zgolj vprašanje koliko časa bodo lahko to še počeli.

Kar se tiče morda 0,5% večjega fee-ja, pa je smiselno pogledat kakšno ceno bitcoina ponujajo drugi:

Cashila: 335,70
Bitwala: 331,92
Bitbill: 324,08

Smo pa bili med vsemi mi prvi na trgu s tem konceptom, vsi ostali so "posnemovalci" in morda zato podoben logotip Wink

Hvala za pohvale, trudimo se, da bi bili čim enostavnejši za začetnike in na ta način dodatno spodbudimo uporabo bitcoina. Morda nam v prihodnje ob večjem obsegu, uspe tudi znižati samo ceno storitve.

Vabimo te, da probaš storitev, v kolikor še nisi Wink


Ahaaaa tam dobijo potem ostali denar:D. Zmanjsajo fee, hkrati pa zmanjsajo tarifo enega Bitcoina.
Hvala za obrazilo.
1713539444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539444
Reply with quote  #2

1713539444
Report to moderator
1713539444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539444
Reply with quote  #2

1713539444
Report to moderator
1713539444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539444
Reply with quote  #2

1713539444
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713539444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539444
Reply with quote  #2

1713539444
Report to moderator
1713539444
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713539444

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713539444
Reply with quote  #2

1713539444
Report to moderator
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
November 28, 2015, 10:15:02 PM
 #602

Pri Cashili.com lahko vsak na novo registrirani uporabnik plačuje do 1.000 EUR/letno povsem anonimno. Nad tem zneskom pa se je potrebno verificirati.
S 1.000 EUR mislim, da lahko narediš kar nekaj transakcij za male zneske Smiley

Kar se mene tice - ne gre tu toliko za anonimnost kot za uporabnost / hitrost.
Ce zelis nekomu novemu pokazat kako lahko svoje btc-je pretopi nazaj v eur, mu:
1. ne zelim to kazat cez svoj obstojeci racun
2. zelim to izvesti kar se da hitro
f3tus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 317
Merit: 275


View Profile
November 29, 2015, 09:53:18 AM
Last edit: December 04, 2015, 09:48:56 AM by f3tus
 #603

Vprašanje... Piše na vaši strani, pa double-checkam vseeno... Delam kot freelancer, torej je možno, da stranke prek slovenskega TRR-ja nakažejo na moj račun na Cashili, jaz pa lahko potem: a) prenakažem ta denar na moj TRR, b) nakažem ta denar na drug TRR, c) spremenim ta denar v bitcoine?

****edited****
wisecoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile WWW
November 29, 2015, 10:54:19 AM
 #604

@minimalB:
Te razumem. Registracija z emailom je še en dodaten korak v procesu, ki pa po našem mnenju spet ni tako velik, da ne bi uporabil naše storitve.
Bi pa bilo super, če bi lahko tudi to preskočil, se strinjam. Vendar pa mislim da smo, glede na to da smo regulirani, primorani k temu, da ohranimo vsaj delček informacij s kje je prišlo nakazilo.

Vprašanje... Piše na vaši strani, pa double-checkam vseeno... Delam kot freelancer, torej je možno, da stranke prek slovenskega TRR-ja nakažejo na moj račun na Cashili, jaz pa lahko potem: a) prenakažem ta denar na moj TRR, b) nakažem ta denar na drug TRR, c) spremenim ta denar v bitcoine?
Drži vse troje, ja Smiley
Freelancerji so tista skupina, ki jim je Cashila najbolj pisana na kožo, če želijo del svojih prihodkov prejemati v bitcoinih. Seveda pa to velja tudi za ostale redno zaposlene.

Kot freelancer lahko komot prosiš stranke, da del tvoje plače izplačajo preko Cashile. V Cashili enostavno uporabiš funkcijo "Request payment", kjer izpolniš ustrezne podatke in ti ta avtomatsko pripravi obrazec, ki ga nato pošlješ stranki. Kako boš od tam koristil svoja sredstva, pa je povsem tvoja stvar.

PRINCIPLE NETWORK  ❘|❘ Main ❘|❘ World Cup 2018 Prediction Competition
f3tus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 317
Merit: 275


View Profile
November 29, 2015, 11:17:34 AM
 #605

Drži vse troje, ja Smiley
Freelancerji so tista skupina, ki jim je Cashila najbolj pisana na kožo, če želijo del svojih prihodkov prejemati v bitcoinih. Seveda pa to velja tudi za ostale redno zaposlene.

Kot freelancer lahko komot prosiš stranke, da del tvoje plače izplačajo preko Cashile. V Cashili enostavno uporabiš funkcijo "Request payment", kjer izpolniš ustrezne podatke in ti ta avtomatsko pripravi obrazec, ki ga nato pošlješ stranki. Kako boš od tam koristil svoja sredstva, pa je povsem tvoja stvar.
Kul Smiley Kako dolgo pa "Request payment" obrazec velja, 24 ur, 48 ur...?
wisecoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile WWW
November 29, 2015, 11:34:47 AM
 #606

Mislim, da tukaj nimamo časovne omejitve Smiley

PRINCIPLE NETWORK  ❘|❘ Main ❘|❘ World Cup 2018 Prediction Competition
f3tus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 317
Merit: 275


View Profile
November 29, 2015, 12:09:20 PM
 #607

Hvala za odgovor!

Prvo Bitstamp, zdaj Cashila. Slovenija in bitcoin smo očitno super kombinacija. This is gonna be big! Želim vam veliko uspehov!

Vsekakor posredujem vsem znancem Wink
wisecoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile WWW
November 29, 2015, 12:47:17 PM
Last edit: November 30, 2015, 09:39:05 AM by wisecoin
 #608

Slovenija je veliko več kot samo Bitstamp in Cashila.

Ravno par dni nazaj je bil intervju na to temo na CoinTelegraph http://cointelegraph.com/news/115735/jure-pirc-we-promote-bitcoin-and-blockchain-for-common-users-in-slovenia-to-make-government-adopt-it
Imamo 7 startupov, ki se ukvarja na področju bitcoina. Sam osebno poznam še borzo Loyalbit, ki je ni na spisku, so pa fantje iz Portoroža. Smo, kar močni na tem področju, ja Smiley

Drugače pa hvala! Se priporočamo Wink

PRINCIPLE NETWORK  ❘|❘ Main ❘|❘ World Cup 2018 Prediction Competition
bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
December 06, 2015, 06:58:37 PM
 #609

Lahko kej priokrožite naokoli na www.bitcoinslovenija.com in kej komentirate ipd Cheesy
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 09, 2015, 05:23:00 AM
 #610

Pozdrav vsem!

Jaz sem popolnoma frišen pri Bitcoinih, čeprav sem jih občasno opazoval in imel občutek, da nekaj je pa res treba ukrepati.
Sedaj z branjem intenzivno not prinašam zamujeno, nakupna cena pa mi medtem neustavljivo uhaja navzgor.
Tudi na www.bitcoinslovenija.com sem že bil in tam mi je izjemno všeč članek o odpiranju denarnice.
Kakšni so stroški med premikanjem BTC iz Bitstampa v to denarnico in nazaj, pa zopet tja in zopet nazaj?

Lp iz Kranja

M.

skrjo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 09, 2015, 07:35:45 AM
 #611

Pogovor - Ronny Boesing, ustanovitelj podjetja CCEDK
Objavljeno 2. dec 2015
 
Danska spletna menjalnica kripto valut Crypto Coins Exchange Denmark (CCEDK) je prejšnji teden najavila izid nove digitalne valute po imenu “OBITS,” ki bo uporabniku ponujala pravico do deleža zaslužka, ki ga ustvarja platforma. OBITS valuto bo gostil decentraliziran finančni sistem OpenLedger, ki predstavlja BitShares 2.0 platformo.
Novinar CoinReport-a Carlo Thomas je pripravil intervju z ustanoviteljem CCEDK Ronnyjem Boesingom. Pogovor je tekel med drugim tudi o ustanovitvi CCEDK, kjer je ideja o kripto valutnem sistemu delitve prihodka izhaja iz vključevanja novih virov prihodka na strani.
Moj prvi stik z digitalnimi valutami
Ronny se je prvič srečal z digitalnimi valutami januarja 2014, ko je zaključeval svoj 3 ˝-letni študijski program iz managementa tehnologije. “Prvič sem slišal za kripto valute, ko je nekaj študentov iz moje skupine začelo omenjati bitcoin in litecoin,” pravi Ronny.
Po prvem srečanju z digitalnimi valutami je Ronny združil moči s starim prijateljem. “V tistem času sem bil veliko odsoten, saj sem po 34 ur na vikend delal kot natakar v Ruths hotelu s petimi zvezdicami, na severu države, kakšnih 110 km oddaljenih od doma.” To službo je sprejel, da bi lahko preživljal svojo družino v času svojega študija.
Vseeno je uspel preko elektronske pošte in programa Skype vzpostaviti stik s prijateljem, ter se mu zatem ko je Aprila 2014 zaključil službo v gostinstvu, pridružil pri ustvarjanju prve spletne menjalnice virtualnih valut na Danskem. “Najino medsebojno zaupanje izhaja iz najinega prijateljevanja v 90ih, zato sem verjel da lahko ustvariva uspešno podjetje ki temelji na kripto valutah.”
Na srečo je prva Danska spletna menjalnica kripto valut zaživela. “Velik del ustvarjanja je temeljilo na principu sprotnega učenja” pravi Ronny in brez pritoževanja dodaja “Vedno sem užival v tem, da začnem iz nič in ustvarim nekaj velikega.”
Čeprav sta bila s prijateljem le redko v kontaktu v preteklih 15ih letih, je njuno prijateljstvo hitro znova zaživelo. “Zdi se kot da je bilo včeraj ko sva se zadnjič videla. Bil je dober prijatelj takrat in kot se je izkazalo je to še vedno tako” pravi Ronny.
 
Ustvarjanje digitalne valute ki temelji na sistemu nagrajevanja
Čeprav je ideja o digitalni valuti ki temelji na sistemu nagrajevanja večini od nas nekaj novega, le ta že kar nekaj časa roji po glavi Ronnyju. “Lahko bi dejali, da je bila ideja o takšni valuti zakopana nekje v mojih mislih in je končno lahko zaživela s postavitvijo prve fintech decentralizirane spletne platforme za izmenjavo valut - OpenLedger, ki je omogočila njeno realizacijo. Začelo se je z ustvarjanjem kriterijev za dodajanje ostalih valut na spletno platformo CCEDK.”
Res je, CCEDK je uspešno dodajala nove valute, vključno z “uspešno priključitvijo valute NXT, in kasneje v letu 2014 doživela največji uspeh s priključitvijo valute (NBT), podporo za dolar, in končno z dodajanjem valute BTS iz platforme BitShares in njenih pametnih valut, kot so  BITUSD, BITEUR in BITCNY, katere so eventualno pripeljale do ustanovitve platforme OpenLedger in CCEDK kot upravitelja. V ozadju je družba odigrala pomembno vlogo pri odločitvi glede vključevanja v novo rastočo organizacijo.”
Ronnyjeva strast za digitalne valute je iz dneva v dan naraščala. “Ena stvar je dodajanje valut na spletno platformo, nekaj povsem drugega pa je, ko se povežeš z organizacijo in njenimi uporabniki pri čemer začne dotična družba spoznavati tvojo zagnanost in željo po ustvarjanju nečesa novega.”
Ko so bile različne valute dodane platformi, se je pojavilo naslednje vprašanje: v kolikšni meri platforma profitira od dodanih storitev? “No, ko smo razglabljali kako kar najbolje izkoristiti vse te projekte, ki smo jih priključili naši platformi sem čutil, da lahko izkušnje ter možnosti zaslužka iz platforme združimo in ustvarimo valuto ki bo temeljila na strasti, vključenosti, povezanosti ter inovativnosti.”
Ko so začeli ustvarjati novo valuto je Ronnyju prišlo na misel nekaj novega: ljudje. “Dobil sem idejo o vključitvi širokega kroga uporabnikov v to kar želimo ustvariti, saj so oni tisti, katerim je produkt tudi namenjen. Lahko bi ponudili svetu del tega kar ustvarjamo, hkrati pa ohranili enostavnost in preglednost, kar nam lahko omogoči blockchain tehnologija v povezavi z kripto valuto, pri čemer izhaja vrednost valute iz zaslužka ki se ustvarja pri poslovanju preko spletne platforme, kar je vse bolj razširjeno kot posledica naraščanja zavedanja ljudi o obstoju kripto valut.

Ta nove valuta naj se imenuje OBITS.


OBITS in vrednost CCEDK

“Uporabniki te nove kripto valute OBITS bodo deležni projekta kateremu se vrednost vztrajno povečuje preko priključevanja dobička ustvarjenega na platformi ter dodajanja novih projektov, ki bodo dvigovali vrednost OBITS-ov s zagotavljanjem dodatnega dobička. Poleg tega bo imel uporabnik možnost biti osebno vpleten v delovanje in razvoj platforme, kar mu omogoča večji nadzor, ter preglednost in varnost njegovih sredstev v vsakem trenutku.”
Ronny pojasnjuje, da provizije zagotavljajo to da lahko CCEDK ponuja varno platformo za trgovanje. “CCEDK ponuja decentralizirano platformo za finančno trgovanje ki temelji na BTS 2.0 in Graphene odprtokodnem programskem sistemu.” CCEDK ponuja “možnosti za dodajanje novih projektov, ki prinašajo dodaten zaslužek skupnosti, hkrati pa zagotavlja prepotrebno varnost pri poslovanju. Uporabnik dobi kripto valuto ki je bila razvita in izdana na popolnoma funkcionalni spletni trgovalni platformi, katera hkrati tudi napaja novo valuto preko vključevanja dela dobička iz poslovanja k njeni vrednosti.”
Po mnenju Ronnyja, so ključni dejavniki za uspeh OBITSov, ter platforme OpenLedger ki temelji na Bitshares blockchain tehnologiji sledeči:
•   Inovativne Rešitve
•   Storitev
•   Funkcionalnost
•   Program priporočil ki lahko prinaša dobiček
Te tehnološke rešitve v kombinaciji z:
•   Človeškim faktorjem
•   Strastjo
•   Vključenostjo
•   Posvečenostjo
•   Izkušnjami
•   Občutkom kdaj je treba nekaj storiti.
“Tukaj je moj osebni pogled na to kaj v resnici predstavlja OBITS!” pravi Ronny.
 
Viri prihodka
Ronny pravi da časa za počitek ni, saj je neprestano nadgrajevanje, ter dodajanje novih virov dohodka njegova glavna naloga. “Čas mineva hitro in December je že tu, vseeno upamo, da bomo že v tem mesecu uspeli na OpenLedger dodati izplačila za klasične valute, ter internetni kazino z ruleto, pokrom, ter ostalimi aparati, ki bo baziral na virtualnih valutah. Ravno tako bo v mesecu Decembru zaživel Sharebits.io – socialno obrežje virtualnih valut.”
Dodatna nadgradnja naše ponudbe ja planirana tudi v začetku novega leta. “Zaslužka od prodaje deleža CCEDK, ki se bo zgodila v Januarju bo priključen k sredstvom za odkup. Ravno tako velja za prihodke iz naslova Ripple nakazil, ter Paypala, ki bosta platformi OpenLedger predvidoma dodana v Januarju, ter za nanocard –  plačilno kartico vezano na virtualni račun, kar je novost v svetu in ki bo premierno zaživela konec januarja oziroma začetek februarja. Nanocard boste lahko napolnili v trenutku direktno preko platforme, pri čemer bo za varnost poskrbljeno z novo varnostno aplikacijo z več podpisovanji. Poleg tega stremimo k temu, da bi na OpenLedger dodali tudi valuto Ethereum, katera je že prisotna na platformi CCEDK.”
Predprodaja valute OBITS
Do 30. novembra so lahko ljudje direktno preko Ronnyja kupovali OBITS v predprodaji. “To da sem predprodajo vodil sam je bilo zelo zahtevno, ampak kaj pa ni zahtevno v današnjem poslu. Zavedam se, da je pot do uspeha strma in to obožujem. Rad imam občutek, da sem ves čas resnično del tega, kar počnem.”
Ronnyjeva odgovornost ni omejena zgolj na upravljanje z OBITSi ter platformo CCEDK: še vedno namreč nadaljuje svoje šolanje, ima ženo in kar 6 otrok. “Na trenutke je bilo zelo zahtevo pisati zaključne izpite, pripravljati vse potrebno za vzpostavitev ter delovanje CCDEK ter ob enem biti na voljo družini ko me je potrebovala. Moj dober prijatelj je nekoč dejal, da dejanja pomenijo več kot besede. Jaz hočem dokazati svetu, da so tako besede, kot dejanja lahko zelo pomembna, kar skušam vsak dan dokazovati s svojo predanostjo.”
Veliko truda je vloženega v promocijo OBITSov. “Mislim, da smo z postavitvijo kluba OBITS blogerjev 500, povabilom revijam ter blogerjem po celem svetu k obisku naše večjezične spletne strani, ter povabilom k sodelovanju pri širjenju novic o OBITSih, pri čemer bodo posamezniki lahko tudi nekaj zaslužili preko programa priporočil na platformi OpenLedger, na dobri poti k večji prepoznavnosti nove valute. Večja prepoznavnost bo povečala tudi povpraševanje po valuti, in kdor ne bo kupil OBITSov sedaj, bo v prihodnje moral plačal višjo ceno.”
Čeprav je trg digitalnih valut pozitivno sprejel OBITSe nas čaka še ogromno dela. “Imam občutek, da se je vsakdo ki je razumel OBITSe priključil naši platformi, vendar je dejstvo da glas OBITSov ni še dosegel množice, kar nameravamo spremeniti z v prihodnjih mesecih. Intenzivnejša reklamna kampanja bo omogočila širšemu krogu ljudi, da spoznaju prednosti in ugodnosti OBITSov, ter dala ljudem možnost, da postanejo del nečesa za kar menim, da je največji dosežek kripto industrije.”
Ronny upa da bodo OBITSi presegli družbene okvirje kripto valut. “Naš cilj ni le ta, da se osredotočimo na obstoječe uporabnike virtualnih valut, saj OBITS ponuja nešteto možnosti, med drugim tudi način varčevanja za pokojnino. Zaradi narave OBITSov, ki je ustvarjen tako da se bo njegova vrednost povečevala bomo lahko vložena sredstva koristili za mirno uživanje v jeseni našega življenja, brez skrbi kaj bo prinesel jutri. Nobena naložba ni 100% varna, vendar dejstvo da prihaja vrednost OBITSov iz zaslužka, ter prihodkov mnogih organizacij je ravno to dodana vrednost ki me prepriča da se postanem del razvijajoče se skupnosti.”
“Menim da OBITS ni le kripto valuta ampak ima dodano tržno vrednost zaradi naraščajoče vrednosti zapisane že v osnovi, kar bo pritegnilo nove projekte, kateri bodo zopet predstavljali dodaten vir dohodka in s tem novo rast vrednosti. V zameno bodo ti projekti dobili platformo za delovanje in rast, kar predstavlja vzajemnost v najboljši obliki, zame pa delo ki ga z veseljem opravljam. Biti del projektov, ki se nekoč srečajo ter združijo v večjo celoto in tako ustvarjajo sinergijo ter neprestano dosegajo nove uspehe je zame nekaj nepozabnega, posledično pridejo tudi rezultati.”

Obišči platformo: https://bitshares.openledger.info/#/
Če se odločiš za nakup vpiši promocijsko kodo Slovenija, ter si prisluži dodatnih 25 OBITSov.
XBTFreelancer
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100


View Profile WWW
December 09, 2015, 12:56:22 PM
 #612

I need someone to voice-over these phrases in a VERY enthusiastic voice.

https://www.xbtfreelancer.com/prj/637/slovak-voiceover

minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
December 09, 2015, 02:12:22 PM
 #613

I need someone to voice-over these phrases in a VERY enthusiastic voice.

https://www.xbtfreelancer.com/prj/637/slovak-voiceover

Wrong section... this is Slovenia not Slovakia : )
bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
December 10, 2015, 09:55:05 AM
 #614

Pozdrav vsem!

Jaz sem popolnoma frišen pri Bitcoinih, čeprav sem jih občasno opazoval in imel občutek, da nekaj je pa res treba ukrepati.
Sedaj z branjem intenzivno not prinašam zamujeno, nakupna cena pa mi medtem neustavljivo uhaja navzgor.
Tudi na www.bitcoinslovenija.com sem že bil in tam mi je izjemno všeč članek o odpiranju denarnice.
Kakšni so stroški med premikanjem BTC iz Bitstampa v to denarnico in nazaj, pa zopet tja in zopet nazaj?

Lp iz Kranja

M.



Pozdrav,

me veseli da ti je članek vsec. Glede stroškov pa je tako:
-če posiljas iz svoje denarnice na Bitstamp je strosek le standardni 0.0001 BTC fee.(oziroma kolikšen fee sam nastavis, priporočljivo je 0.0001)
-če pa iz Bitstampa v denarnico pa stroškov ni.

Lp

Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 11, 2015, 05:42:09 AM
 #615

Gledam dnevni promet na Bitstampu. 9600+ v tem trenutku, pa me takole mal firbec matra pri kateri količini poslujejo pozitivno in pri kateri tolčejo izgubo. Ima kdo kakšno predstavo?

Trenutno so tudi na 3-4 mestu po prometu ... Kaj bi morali narediti, ponuditi, da bi se trdno zavihteli na tretje mesto?
Nadalje predvidevam da bodo "kmalu" morali dodati tudi trgovanje z LTC, ki bo najbrž postal edina resna alternativa BTC ...
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 11, 2015, 05:49:50 AM
 #616

Pozdrav vsem!

Jaz sem popolnoma frišen pri Bitcoinih, čeprav sem jih občasno opazoval in imel občutek, da nekaj je pa res treba ukrepati.
Sedaj z branjem intenzivno not prinašam zamujeno, nakupna cena pa mi medtem neustavljivo uhaja navzgor.
Tudi na www.bitcoinslovenija.com sem že bil in tam mi je izjemno všeč članek o odpiranju denarnice.
Kakšni so stroški med premikanjem BTC iz Bitstampa v to denarnico in nazaj, pa zopet tja in zopet nazaj?

Lp iz Kranja

M.



Pozdrav,

me veseli da ti je članek vsec. Glede stroškov pa je tako:
-če posiljas iz svoje denarnice na Bitstamp je strosek le standardni 0.0001 BTC fee.(oziroma kolikšen fee sam nastavis, priporočljivo je 0.0001)
-če pa iz Bitstampa v denarnico pa stroškov ni.

Lp



Denarnica, oziroma denarnici, sta primerni tudi za LTC?
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
December 11, 2015, 06:37:23 AM
 #617

Denarnica, oziroma denarnici, sta primerni tudi za LTC?

Ne, BTC denarnica ne bo delovala za druge kripto valute. Sicer obstaja nekaj denarnic, ki ti ponujajo moznost, da v njih drzis vec razlicnih kripto valut, ampak to je bolj izjema kot pravilo.

Vecina BTC denarnic (npr Breadwallet, Mycelium, Electrum, Coinkite, Blockchain, Core, XT, Armory, etc) deluje samo z BTC valuto.

Glede LTC: dolgo casa je bil LTC nekako pripet na BTC, z drugimi besedami - ce je sel BTC gor, je sel tudi LTC gor in obratno. Nekje v 2014 se je ta trend ustavil in obe valuti sta priceli svojo relativno neodvisno pot... zanimanje za LTC je trenutno precej manjse, tako da osebno ne bi dal ravno roke v ogenj za LTC kot "edina resna alternativa BTC" : )
Mirkoca
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 11, 2015, 03:29:12 PM
 #618

Denarnica, oziroma denarnici, sta primerni tudi za LTC?

Ne, BTC denarnica ne bo delovala za druge kripto valute. Sicer obstaja nekaj denarnic, ki ti ponujajo moznost, da v njih drzis vec razlicnih kripto valut, ampak to je bolj izjema kot pravilo.

Vecina BTC denarnic (npr Breadwallet, Mycelium, Electrum, Coinkite, Blockchain, Core, XT, Armory, etc) deluje samo z BTC valuto.

Glede LTC: dolgo casa je bil LTC nekako pripet na BTC, z drugimi besedami - ce je sel BTC gor, je sel tudi LTC gor in obratno. Nekje v 2014 se je ta trend ustavil in obe valuti sta priceli svojo relativno neodvisno pot... zanimanje za LTC je trenutno precej manjse, tako da osebno ne bi dal ravno roke v ogenj za LTC kot "edina resna alternativa BTC" : )


No, to sem jaz tako nekako čez prst ocenil v smislu, da nekako ni prostora za več kot dve kripto valuti ... kot recimo $ in €. Seveda se lahko motim. Celo zelo verjetno je, da se. Ampak, katera pa potem, če ne LTC?
bearex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 501



View Profile
December 11, 2015, 08:33:39 PM
 #619

Denarnica, oziroma denarnici, sta primerni tudi za LTC?

Ne, BTC denarnica ne bo delovala za druge kripto valute. Sicer obstaja nekaj denarnic, ki ti ponujajo moznost, da v njih drzis vec razlicnih kripto valut, ampak to je bolj izjema kot pravilo.

Vecina BTC denarnic (npr Breadwallet, Mycelium, Electrum, Coinkite, Blockchain, Core, XT, Armory, etc) deluje samo z BTC valuto.

Glede LTC: dolgo casa je bil LTC nekako pripet na BTC, z drugimi besedami - ce je sel BTC gor, je sel tudi LTC gor in obratno. Nekje v 2014 se je ta trend ustavil in obe valuti sta priceli svojo relativno neodvisno pot... zanimanje za LTC je trenutno precej manjse, tako da osebno ne bi dal ravno roke v ogenj za LTC kot "edina resna alternativa BTC" : )


No, to sem jaz tako nekako čez prst ocenil v smislu, da nekako ni prostora za več kot dve kripto valuti ... kot recimo $ in €. Seveda se lahko motim. Celo zelo verjetno je, da se. Ampak, katera pa potem, če ne LTC?

Kot je rekel minimalB, je dejansko BTC edina potencialna valuta (trenutno). Kot druge pa lahko omenim tudi Dash (za Litecoinom seveda). Svetujem pa ti, da za začetek kupiš Bitcoine, saj so v tem trenutku še najbolj obetavni zaradi prepoznavnosti (več ljudi pozna znakec BTC kot znakec od recimo Litecoina ali Dasha)
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
December 11, 2015, 10:44:17 PM
 #620

Evo, malo svezih bitcoin novic:
http://4d.rtvslo.si/arhiv/tele-m/174376366 (od 33:13min dalje)
http://4d.rtvslo.si/arhiv/porocila/174376604 (od 8:40min dalje)
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!