Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:59:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 1000751 times)
amoruccio
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 01, 2017, 02:09:07 PM
 #921

pozdravljeni.

sem zacetnik in sem si ustvaril racun na bitstampu. kar se tice kriptovalut mi je dokaj jasno vendar se mi pri tehnicnih zadevah ustavi (nekako sem ignoriral v lajfu informatiko in anglescina me zafrkava ker je en kup novih izrazov odkar se stem ukvarjam) torej ce sem prav razumel moram imeti en pc ki ni bil kej dosti uporabljen (zaradi varnosti) na kateremu imam wallet oz usb kljucek za shranjevanje denarja coinov?,... s telefonom pa naj bi le upravljal z nekimi majhnimi vsotami ker je nevarno imeti denar na tako odprtem? zdej sem downloadal DUO app ker zahtevajo authentication pa zgleda da z eno napravo nemores niti skenirat barcode oz prepisat tako hitro kljuc Key. ne razumem vec nic.. vec dni prebiram angleske in slo forume in bi prosil ce mi kdo to zna na hitro z enostavnimi besedami razloziti kako zaceti na varen in enostaven nacin.

upam da si bo kdo vzel minutko zame.

iz srca hvala v naprej
Lp

Pozdravljen!
Najprej moraš vedeti, da Bitstamp ni denarnica za kriptovalute ampak menjalnica. To pomeni da so tvoji npr. Bitcoini v lasti Bitstampa (oni imajo privatni ključ), in če stran napadejo in okradejo bodo vzeli točno ta tvoj denar, in ne denar Bitstampa. Torej previdno s tem!
Problem PC-ja je, ker ti lahko nekdo vdre nanj. In če lahko upravlja s tvojim računalnikom lahko tudi s tvojo denarnico (seveda imaš še razne passworde, ki preprečujejo pošiljanje iz te denarnice). Torej večje vsote je najbolje hraniti offline- hardwallet ali paper wallet.
Glede telefona si pa predstavljaj podobno kot danes, v denarnici v žepu nikoli nimaš vseh evrov, ki jih imaš v lasti. Večje vsote so shranjene na ''varnem''.

O kripto valutah boš največ zvedel, če boš sam brskal po internetu, žal je večinoma strani v angleščini, ampak zato pa je Google translate Smiley. Veliko je že posnetkov na youtube, kjer ti na enostaven način razložijo praktično vse.
https://bitcoin.org/sl/ - slovenska stran
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6jlop4/rbitcoin_faq_newcomers_please_read/?st=j4l70gsb&sh=dad80699 - članek na forumu Reddit, če boš pozorno prebral in pogledal videe v tem postu, boš razumel vse osnove Bitcoina oz. Blockchaina

najlepsa hvala!
to sem potreboval, potrditev da mi je nekaj vseglih jasno.
1714057144
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057144

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057144
Reply with quote  #2

1714057144
Report to moderator
1714057144
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057144

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057144
Reply with quote  #2

1714057144
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
amoruccio
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 01, 2017, 02:23:16 PM
 #922

...sem zelel nadaljevati zgornji post ampak sem ponesreci pritisnil post.
nekaj posnetkov o sami varnosti sem ze pregledal vendar mi povzroca probleme ravno anglescina in razni izrazi..
torej.. ce jaz kupim za 100€ nekih coinov in jih pospravim na ta usbwallet alpa paper wallet so na varnem ali so vseeno na bitstampu izpostavljeni raznim nevarnostim? kako pa gre z day to day trading?
kjer nimas ravno casa skakat vedno na mesto kjer imas fizicno denarnico?? recimo... ogledujes si iz mobitela pa opazis da bi bil pravi trenutek iztopit nemores kar tekat okoli in v tem casu pomoznosti izgubiti nekaj %.

katero menjalnico pa mi priporocate za odprtje racuna zacetnika??
in kje se nabavi ta usb wallet ? vem tudi da se placa okoli 60-100€ zanjo.
amoruccio
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 01, 2017, 03:01:21 PM
 #923

ce pa imas naprimer trezor hardware wallet lahko potem nemoteno kupis shranjujes prodajas brez strahu pred kakrasnim koli hack vdorom in problemi pri nakazilih ??
Febo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1288



View Profile
July 01, 2017, 04:41:04 PM
 #924

ce pa imas naprimer trezor hardware wallet lahko potem nemoteno kupis shranjujes prodajas brez strahu pred kakrasnim koli hack vdorom in problemi pri nakazilih ??

Ne moreš trgovat iz hardware denarnice. Tale paranoja z krajo je mal pretiravanja. Saj sem bil jest isti 3 leta nazaj, ker tu pišejo le tisti  ki se jim je kraja naredila in ne unih 99.999999% ki se jim ni. Ja ne puščat na menjalnicah denar ki si ga ne moreš privoščit izgubit. Ampak če day trejdaš ti drugega ne preostane ne moreš vsak dan dvigovat pa nakazovat ker ti bodo feeji vse pobrali.

Hardware denarnica je super. Amapk če si kupu za $100 Bitcoina je mal pretiravanje. Sta dve firmi Ledger pa Trezor in se prodajata v ogromno tehničnih trgovin. Na sestavi.si jih tud z BTC lahko kupš.



Ko sprašuješ kako je na bitstampu al pa kateri koli drugi menjalnici. Če se tam odločjo da bodo zaprli pa vse bitcoine pobrali pa šli živet na sejšele potem boš brez vsega ostal kot vsi drugi. To je razlika. Nisi ti tisti ki kontroliraš situacijo ampak oni.


Menjalnice se pa delijo v dve skupini. Prve so te kjer lako kupuješ z evri. In te so bolj regulirane in se moraš legitimirati. ČE si začel z Bitstamp je to super. Lahko bi tud Kraken probal. Pa še par maš solidnih.
Potem so pa menjalnice kjer ne trguhjejo z evri ampak samo z kriptovalutami. Tu če ne dvigaš večjih količin na dan se ti sploh ni treba verificirati. Najbolj znani sta Poloniex in Bittrex.


Kar se tiče angleščine ti povem zgodbo moje osnovnošolske profesorice angleščine. Ko so meli en izpit ali kar koli že so ji dali za prevesti neki zdravniški izvid ali en zdravniški članek in je to lahko delala s slovarjem in se ji je zdelo super lahko kar pa je pozneje ugotovila da to ni res in se ji je zdelo da sploh ne zna več angleško.   Kriptografija je sicer zelo stara veda ampak tole kar se sedaj z njo dogaja se dogaja tako hitro da je nemogoče sledit. Še težje kot da znamo vse angleške izraze je znati slovenske. Tongue


Z ničemer ti ni treba hiteti. Ker kriptovalute ne bodo mainstream tudi v naslednjih deset letih. Imaš ogromno časa da bereš in se učiš.
amoruccio
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 32
Merit: 0


View Profile
July 01, 2017, 05:06:32 PM
 #925

ce pa imas naprimer trezor hardware wallet lahko potem nemoteno kupis shranjujes prodajas brez strahu pred kakrasnim koli hack vdorom in problemi pri nakazilih ??

Ne moreš trgovat iz hardware denarnice. Tale paranoja z krajo je mal pretiravanja. Saj sem bil jest isti 3 leta nazaj, ker tu pišejo le tisti  ki se jim je kraja naredila in ne unih 99.999999% ki se jim ni. Ja ne puščat na menjalnicah denar ki si ga ne moreš privoščit izgubit. Ampak če day trejdaš ti drugega ne preostane ne moreš vsak dan dvigovat pa nakazovat ker ti bodo feeji vse pobrali.

Hardware denarnica je super. Amapk če si kupu za $100 Bitcoina je mal pretiravanje. Sta dve firmi Ledger pa Trezor in se prodajata v ogromno tehničnih trgovin. Na sestavi.si jih tud z BTC lahko kupš.



Ko sprašuješ kako je na bitstampu al pa kateri koli drugi menjalnici. Če se tam odločjo da bodo zaprli pa vse bitcoine pobrali pa šli živet na sejšele potem boš brez vsega ostal kot vsi drugi. To je razlika. Nisi ti tisti ki kontroliraš situacijo ampak oni.


Menjalnice se pa delijo v dve skupini. Prve so te kjer lako kupuješ z evri. In te so bolj regulirane in se moraš legitimirati. ČE si začel z Bitstamp je to super. Lahko bi tud Kraken probal. Pa še par maš solidnih.
Potem so pa menjalnice kjer ne trguhjejo z evri ampak samo z kriptovalutami. Tu če ne dvigaš večjih količin na dan se ti sploh ni treba verificirati. Najbolj znani sta Poloniex in Bittrex.


Kar se tiče angleščine ti povem zgodbo moje osnovnošolske profesorice angleščine. Ko so meli en izpit ali kar koli že so ji dali za prevesti neki zdravniški izvid ali en zdravniški članek in je to lahko delala s slovarjem in se ji je zdelo super lahko kar pa je pozneje ugotovila da to ni res in se ji je zdelo da sploh ne zna več angleško.   Kriptografija je sicer zelo stara veda ampak tole kar se sedaj z njo dogaja se dogaja tako hitro da je nemogoče sledit. Še težje kot da znamo vse angleške izraze je znati slovenske. Tongue


Z ničemer ti ni treba hiteti. Ker kriptovalute ne bodo mainstream tudi v naslednjih deset letih. Imaš ogromno časa da bereš in se učiš.

No no , super si mi odgovoril hvala.

 zacel bom s 100 - 200 evri kolikor trenutno imam viska.. zdej cez poletje bom malo day tradal ( imel coine na racunu) in se zraven izobrazeval pa cakal na avgust oz september ko naj bi se spet zacelo vse prebujat in za potem sem neki ze premisljeval in sledil eth in xpr na daljsi rok oz po obcutku. preucil pa bom se kako drugo valuto v tem casu in bi se za kasneje  potem tudi odlocil za hardware wallet. torej ce prav razumem  menjalnica na kateri imam odprt racun zapre ostanem js brez coinov tudi ce jih imam na hardware walletu ?
naprimer ce day tradam in jaz imam v eth vlozeno in ga zelim pobrati dol ker sklepam da bo zacelo padati.. najprej menjam eth v btc in  ampak btc pada ( nekaj dni cakat na ponovno priloznost za vlozek v drugo valuto te lahoo stane tudi 10% tvojega imetja) imas lahko ti na racunu evre ki so dosti stabilnejsi?? se potem to ne splaca zaradi konstantne menjave zaradi feeja??
f3tus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 317
Merit: 275


View Profile
July 02, 2017, 08:18:30 AM
Last edit: July 02, 2017, 01:19:55 PM by f3tus
 #926

Z ničemer ti ni treba hiteti. Ker kriptovalute ne bodo mainstream tudi v naslednjih deset letih.
Lol... "Who is going to use e-mail?" - some guy 1995

@amoruccio razmisljaj o menjalnici kot banki, personal/hardware wallet pa kot tvoja denarnica v zepu. To kar imas ti v tvoji osebni denarnici ni povezano z banko, ce se zgodi hack na menjalnici in pokradejo kaj so cisto mozno pokradli tudi to kar si ti imel na tvojem racunu, tisto v tvojem personal walletu pa je na varnem. V najboljsem primeru bo menjalnica povrnila strankam iz svojega lastnega zepa. To kako pisejo, da ni varno puscati kripto na menjalnicah... V 7 letih smo prisli dalec z varnostjo in se ucili iz napak, garantiram, da je za tipicno osebo bolj varno svoje kriptovalute puscati na menjalnicah (kraken, bitstamp, gdax) kot pa v lastnih denarnicah (obvezno si nastavi 2FA avtentikacijo na telefonu ob prijavi in ko hoces kripto prenakazati kam, tako da tudi ce kdo dobi tvoje geslo, brez tvojega telefona ne bo mogel nicesar). Ce imas res visoke cifre potem si nabavis hardware wallet in laptop, ki ga ne uporabljas za popolnoma nicesar drugega, ampak za 100€-1000€ je to popolnoma nepotrebno. Za tipicne uporabnike je bolj verjetno, da bodo dobili kaksen virus/trojan/keylogger, tako da bodo dosti prej izgubili kriptovalute, ce jih hranijo v personal walletu kot pa na menjalnici. Ce mislis, da to nisi ti, go ahead, napravi si personal wallet in backup kljuca na USB, zunanji disk, itd. Za 100€-200€ ne priporocam, sploh ce mislis day trejdat, pusti na menjalnici. Za 100€-200€ niti ne priporocam, da kupis bitcoine, kaj, bos mel 15€-30€ profita, ce bitcoin spet zraste do $3000, bos mogoce imel 1€ profita z day tradingom? Ce sploh zraste, glede na trenutno dogajanje in prihajajoc 1. avgust. Fuck bitcoin, ne splaca se ti. Vlozi raje v ethereum, napravis si racun na kraken.com, pa tudi bitstamp bo kmalu dodal ether trading. In seveda lahko imas eure na menjalnici, ce vrednost zacne padati, kriptovalute enostavno prodas, ali za eure ali pa kaksno drugo kriptovaluto. Se bolj pomembno pa je, da se naucis "holdati." Ce vrednost en dan pade 10%, so fucking what, ne prodaj v paniki, naslednji dan ali teden bos nazaj v plusu (seveda ni vedno garantirano, mogoce bo trajalo tudi mesec ali vec).
f5jfreak
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
July 04, 2017, 04:49:09 AM
 #927

Zdravo

Mene pa zanima kaj se bo zgodilo 1 avgusta. Na večih koncih sem že zasledil ta datum toda nikjer konkretno pa ne kaj bo?

LP
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
July 04, 2017, 06:05:56 AM
 #928

Mene pa zanima kaj se bo zgodilo 1 avgusta.

1. avgusta obstaja moznost, da se bitcoin razdeli na 2 ali vec delov (fork).
Povdarek je na "obstaja moznost". V primeru da se velika vecina industrije postavi na eno stran (recimo 85% ali vec),  se prakticno (iz vidika navadnega uporabnika) ne bo zgodilo nic. Se najbolj se bo verjetno vse skupaj poznalo na ceni.

Preberi si clanke na temo SegWit, SegWit2x, UASF (BIP148) in Bitmain Press Release
https://medium.com/@jimmysong

Vsekakor se je pametno v tem obdobju izogibat transakcijam in imet kovance v privat denarnici (npr. breadwallet, mycelium, copay, paperwallet, trezor, leger, etc). Na ta nacin imas sredstva na varnem ne glede na to kaj se zgodi.
LukaZV
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
July 06, 2017, 06:56:07 PM
 #929

Pozdravljeni, sem nov na forumu. Ker se ravno omenja 1. avgust imam pa se jaz vprasanje glede ethra.

Pri minerjih ETH-ja je veliko govora o spremembi na POS. Sem bral v anglescini pa mi ni cisto jasno. Lahko kdo obrazlozi bolj poenostavljeno Smiley?
amacar1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 707
Merit: 501


View Profile
July 06, 2017, 08:45:28 PM
 #930

S spremembo na POS se neha minanje in se potrjevanje blokov zgodi na drugačen način (s tem ko kovance holdaš).
LukaZV
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
July 07, 2017, 06:28:45 AM
 #931

S spremembo na POS se neha minanje in se potrjevanje blokov zgodi na drugačen način (s tem ko kovance holdaš).

Hvala za odgovor.
7jaka7
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 628
Merit: 276

BTC, ETH, XMR, LTC


View Profile
July 07, 2017, 10:53:56 AM
 #932

Pozdravljeni, sem nov na forumu. Ker se ravno omenja 1. avgust imam pa se jaz vprasanje glede ethra.

Pri minerjih ETH-ja je veliko govora o spremembi na POS. Sem bral v anglescini pa mi ni cisto jasno. Lahko kdo obrazlozi bolj poenostavljeno Smiley?

Pri proof-of-work rešujejo minerji matematične probleme. Ko je ta problem rešen lahko s to rešitvijo potrdijo blok. Tisti, ki prvi najde rešitev je nagrajen.
Pri proof-of-stake pa je nekdo ''naključno'' izbran, in on določi kateri bo naslednji blok. Večji delež valute pomeni večjo možnost, da si izbran.
Vsak način ima svoje prednosti in slabosti. Maš pa veliko posnetkov na youtubu, ki dobro prikažejo principe delovanja. (Če sem kaj povedal narobe, me popravite)


Mene samo zanima, če je kje že kakšen chat, kjer so večinoma slovenci in je namenjen povsem splošnim pogovorom o blockchain tehnologijah, kriptovalutah?
Ker vsi vemo, da so začetki zelo težki bi lahko imeli nek chat, kjer bi bili tisti že bolj izkušeni Slovenci in tisti povsem novi v svetu kriptovalut.
Če kakšen chat že obstaja, mi prosim povejte.

http://chat.mibbit.com/?channel=%23CryptoSlovenia&server=rizon.mibbit.org To je chat na IRCu. Pridružite se samo z izbiro imena.

SECURE YOUR CRYPTO ASSETS | GET SOME FREE SATOSHI'S | TRADE ON BINANCE 
Disclaimer: All links are affiliate/refferal! Thank you for using them! Smiley
michaelangelo
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 250



View Profile
July 23, 2017, 04:18:20 PM
 #933

Pozdravljeni crypto slovenci

Vidim, da se tukaj kaj dosti ne dogaja, tu in tam kdor kaj vpraša oziroma rabi kakšen nasvet in je to to.
Veliko stvari je razloženih ampak v angleščini, tako da si sami lahko vse preberemo po dolgem in počez.

Se kdo kaj na veliko ukvarja z miningom ali bolj tak domači hobi program z 2 - 3 rigi...?

Imajo še kakšna srečanja v Ljubljani na temo bitcoina ali je to že zamrlo...
Premalo ljudi zna verjetno še za to ali jim je pa vseeno in jih ne zanima, kaj so to sploh virtualne valute.

Pa lepo pozdravljeni  Cool

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
DeepVault
Blockchain File Signatures
deeponion.org
rausvi15
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 806
Merit: 507


Trusted Campaign manager


View Profile WWW
July 24, 2017, 07:02:30 AM
 #934

Pozdravljeni, sem nov na forumu. Ker se ravno omenja 1. avgust imam pa se jaz vprasanje glede ethra.

Pri minerjih ETH-ja je veliko govora o spremembi na POS. Sem bral v anglescini pa mi ni cisto jasno. Lahko kdo obrazlozi bolj poenostavljeno Smiley?

Pri proof-of-work rešujejo minerji matematične probleme. Ko je ta problem rešen lahko s to rešitvijo potrdijo blok. Tisti, ki prvi najde rešitev je nagrajen.
Pri proof-of-stake pa je nekdo ''naključno'' izbran, in on določi kateri bo naslednji blok. Večji delež valute pomeni večjo možnost, da si izbran.
Vsak način ima svoje prednosti in slabosti. Maš pa veliko posnetkov na youtubu, ki dobro prikažejo principe delovanja. (Če sem kaj povedal narobe, me popravite)


Mene samo zanima, če je kje že kakšen chat, kjer so večinoma slovenci in je namenjen povsem splošnim pogovorom o blockchain tehnologijah, kriptovalutah?
Ker vsi vemo, da so začetki zelo težki bi lahko imeli nek chat, kjer bi bili tisti že bolj izkušeni Slovenci in tisti povsem novi v svetu kriptovalut.
Če kakšen chat že obstaja, mi prosim povejte.

http://chat.mibbit.com/?channel=%23CryptoSlovenia&server=rizon.mibbit.org To je chat na IRCu. Pridružite se samo z izbiro imena.


PoS  je obrestovanje. Vsaj koliko jemeni znano. torej ko enkrat imaš v denarnici pozitivno stanje, potem je PoS da dobivaš na to obresti !

Npr. Nemška Marka je en takih, kjer PoS začneš dobivat po 30 dnevih nakazila v denarnico. Oni imajo 3.6% letne obresti !
http://deutsche-emark.de/

ervin-lemark
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile WWW
July 31, 2017, 04:41:08 PM
 #935

Prijateljice in prijatelji, pozdravljeni.

Tole sem ravnokar napisal  - pomoč pri kreiranju slovenskega podforuma pod local. Kaj pravite? Ste za?

Če ste, vas prosim, da napisano podprete in dopišete svoje argumente.

Kot sem napisal v omenjenem sporočilu - ne javljam se za moderatorja. Kandidati? Smiley

Hvala!!!

Želim vam super teden, predvsem pa mirno današnjo noč in prihodnje dni.
ervin-lemark
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile WWW
July 31, 2017, 06:03:34 PM
 #936

Spoštovani!

Spodnja najava je prevod uradne objave WCX ekipe, ki jo najdete v tej temi.

---

[ANN][MENJALNICA] WCX - Cenovno ugodna menjalnica digitalnih valut, pripravlja jo Apple & Wall St team

Dragi prijatelji na Bitcointalku, pozdravljeni!

Z velikim veseljem vam predstavljamo WCX, novo spletno menjalnico digitalnih valut, ki bo svoje spletišče odprla 10.10.2017.

https://wcex.co

---

V čem se WCX razlikuje od drugih?

- Zelo nizke provizije. Tudi do desetkrat ceneje kot je na voljo zdaj. če si posrednik (nekdo, ki postavlja omejena naročila), si za svoja naročila, ko so izvršena, plačan namesto, da sam plačaš.
- Ekipa. Prihaja iz Appla, IBM in Deutsche Bank. Ima veliko izkušenj pri gradnji razširljivih rešitev.
- Varnost. 98% sredstev je na hladnem. Ločeni strežniki. Ekipa ima na področju varnosti poglobljeno znanje.
- Razširljivost. Menjalna platforma, ki so jo zgradili veterani Wall Streeta in je leta preizkušana. Sposobna je več kot milijon transakcij, brez posebnega pritiska.
- Globalno in anonimno. Menjalnica je na voljo za državljane vseh držav. Ni preverjanja osebnih podatkov.
- Še več na wcex.co.


---

Delitev prihodka z imetniki WCX žetonov

Z ICO, ki ga v WCX načrtujemo 09.09.2017, izdajamo WCX žetone. Zgodnjim uporabnikom bomo omogočili pridobitev deleža v začetnem uspehu platforme z dodelitvijo žetonov. Imetniki žetonov pridobijo delež dobička, ki ga WCX ustvari preko provizij. Delež dobička se izračuna glede na delež, ki ga ima vsak uporabnik glede na celotno količino žetonov.

Ker WCX pridobiva provizije in izplačuje imetnike žetonov v različnih digitalnih valutah, je lastništvo WCX žetonov podobno lastništvu portfelja različnih digitalnih valut.

Omejen čas lahko brezplačno pridobite WCX žetone na naslednje načine:

- registracija na wcex.co
- pridobivanje novih uporabnikov (referral) preko osebne povezave (povezava je vidna na strani, ko ste prijavljeni)
- sledenje WCX na Twitterju ((@wcxofficial) – izpolnite ta obrazec
- glasovanje v anketi o valutah, za katere želite, da se z njimi lahko menja na WCX – izpolnite ta obrazec

Naj poudarimo: WCX ni decentralizirana menjalnica. Decentralizacija uporabniških denarnic je sicer na seznamu možnosti. WCX žetoni so ERC20 žetoni (Ethereum blockchain).


---

Promocija za nove uporabnike

Časovno omejena promocija: brezplačno pridobi 50 WCX žetonov (~ $5), ko se prijaviš na https://wcex.co.


---

Promocija vsebine


Novo! Časovno omejeno - pridobi plačilo v WCX žetonih, ko objaviš visoko kvalitetno besedilo o WCX na svojem blogu, spletni strani, YouTube kanalu ali poštnem seznamu. Sprejemamo besedila v vseh jezikih.

Oglej si podrobnosti in izpolni ta obrazec.


---

Pretekle promocije

- Plačila za promocijo, ki se je zaključila 23.07.2017, so izvedena. Seznam je tu.



---

Prevodi

Prevajalci, rezervirajte si možnost prevoda v svoj jezik z odgovorom v tej temi. Na voljo: arabsko, grško.

nemško
špansko
portugalsko
filipinsko


Prihaja:

kitajsko
rusko
indonezijsko
vietnamsko
francosko
italijansko
poljsko
turško
hindu
nizozemsko
hrvaško


---

Odgovori na pogosta vprašanja

Na vprašanja, ki jih pogosto postavljata, smo odgovorili v tej temi v naslednjih odgovorih:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2026078.msg20340135#msg20340135
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2026078.msg20362180#msg20362180
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2026078.msg20385130#msg20385130


---

O pridobitvah s pomočjo neželenega oglaševanja (spam)

Prosimo, da upoštevate, da s pomočjo vaših osebih kod nadzorujemo vire pridobljenih novih uporabnikov. Če boste uporabljali načine, kot so oglaševalna programska oprema in reklamne strani, avtomatizacija in skripte, spam pošta, Twitter blast, neetično oglaševanje, in druge metode neželenega oglaševanja, bomo vaš uporabniški račun ukinili brez obvestila.


- Ekipa WCX
amacar1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 707
Merit: 501


View Profile
August 17, 2017, 06:49:26 AM
 #937

Sedaj tudi v MB bitcoin bankomat, ki omogoča nakup in prodajo btc/eth. Obstoječ od bitnika (prestavljen v tuš center) omogoča samo nakup btc.
Lokacija: https://coinatmradar.com/bitcoin_atm/2350/bitcoin-atm-general-bytes-maribor-pekarna-evropa/
rausvi15
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 806
Merit: 507


Trusted Campaign manager


View Profile WWW
August 18, 2017, 07:46:27 AM
 #938

kakšen je kurs na teh bankomatih  ? to se menda da preveriti nekje, ker imajo povzeto po nekom ??
ve kdo kje lahko to čekiraš ?




amacar1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 707
Merit: 501


View Profile
August 18, 2017, 11:06:48 AM
 #939

Kolikor sem čekiral je 4.4% pri nakupu 5.7% pri prodaji (za ta dotični bankomat), verjetno se pa razlikuje od bankomata do bankomata (proizvajalca).
rausvi15
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 806
Merit: 507


Trusted Campaign manager


View Profile WWW
August 18, 2017, 06:05:44 PM
 #940

Kolikor sem čekiral je 4.4% pri nakupu 5.7% pri prodaji (za ta dotični bankomat), verjetno se pa razlikuje od bankomata do bankomata (proizvajalca).


hmm tole bi moralo biti kje na spletu, da bi lahko preveril preden se odpraviš do bankomata in kupiš ali prodaš....

sicer pa za kak drobiž ni problem, za kaj večjega pa .. meni itak ni pomembno Smiley

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!