Bitcoin Forum
April 18, 2024, 01:52:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24013 times)
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 30, 2017, 09:36:24 AM

şöyle birkaç şey sorucam .
waves kaç ico yapıldı ve işe yarar olan oldu mu?
waves platformunda kaç coin eli ayağı düzgün bir borsada işlem görüyor ?
waves kendini en son ne zaman güncellediki alt coinlerine destek olsun ?
bence yolun başındasınız waves yerine eth hatta neo ne bileyim omni bile kulansanız daha başarılı olacağını düşünüyorum Nxt bile daha iyi

Sorular için çok teşekkürler,

Öncelikle ICO yapmıyoruz, mali olarak bir para toplama girişimine ihtiyacımız yok, angel investmen mantığı ile ilerleyecek, yatırım şirketleriyle son detayları görüşüyoruz, yakında açıklamalar yapılacak.

Waves ilk etapta akçe alımı için ilk adım diyebiliriz, kendi borsmaız için çalışmalara başladık, tamamen oraya trasnfer gerçekleştireceğiz.

Waves eth neo vs bakacak olursak, son dönemde hangi ico doğru düzgün ilerleyebildi ki Smiley her yer ico çöplüğü maalesef, o yüzden işin o kısmından ziyade kendi borsamıza yoğunlaştık,

inanıyorum ki Türkiye de birçok proje mevcut ve bunları hayata geçirilmesi için el ayak olabilirsek ne mutlu bize.

Not: papaz eriğini imam eriğine döndüren projeler için Tübitak a başvurabilirsiniz Smiley
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713448373
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713448373
Reply with quote  #2

1713448373
Report to moderator
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 30, 2017, 09:40:06 AM

Aslında birkaç kişi olumsuz yazmış ama kırmakta istememiş. Sorularınıza katılıyorum.
Şuan proje scam desem değil, ponzi hiç değil, hiçbir gelecek vaad etmiyor. tek özelliği tl nizi akçe yapıyorsunuz ama bu akçe ne işe yarıyacak oda belli değil. Mesela bu coini aldık değeri nasıl artacak? Sorulan sorulara hep aynı cevap verilmiş. adam bu coin ne işe yarıyacak demiş cevap olarak ether tabanlı coin yapmadık cunku hiçbir borsa kabul etmedi demiş. Ama waves kabul eden borsada yok. Soruya verilen cevap başka ama verilen cevapta saçma.
Büyük ihtimalle birkaç aya sonlanacaktır. Ben ekibin bile neden bu coini cıkardıgını bildiğini sanmıyorum. Ekibin coğu birbiriyle arkadaş muhabbet sırasında proje yapalım diyip yapmışlar gibi gözüküyor.
Globale çıkma ihtimali yok. Localde de ekibin kendisi dışında şuan destekcisi olacağını sanmıyorum.
Keşke 29ekim cıkarıcaz diye bu kadar aceleye getirmeselerdi.

Doğru şekilde ifade edilmemiş olabilir ancak halka arz ile şirket,  imece platformu oluşturulacak.
imece platformu startup projelere finansman sağlayacak bir yapı.
Elinde akche token'ı olanlar imece platformu üzerinde danışmanların süzgecinden geçmiş startup ları inceleyip yatırım yapılıp yapılmamasını oylayacak
isteyen akche sahibi bu startup a yatırım yapacak.
exchange hedefi ise daha ileri aşamada bu startup ların token larının işlem göreceği bir yapı olarak kondu.

akche nasıl değer kazanacak sorunuzun cevabı da şu;
1. akche waves DEX üzerinden USD/BTC/EUR/ETH ile alınıp satınalınabiliyor. (yakında TL ilede alınabilecek)
2. startup projelere yatırım yapıldıkça ve platform büyüdükçe akche de bu platformun para birimi olarak değerlenecek.

Yanıtların için teşekkür ederim. Şimdi bu aslında bir tür fonlama. yani iconomi yada taas tarzı diyebiliriz o zaman. Ama bir kar dağıtım vaadi yok. Daha cok melek yatırımcı gibi düşünüyorsunuz.
Anladığım kadarıylada bir bakıma guweraların yaptıgı fonun daha coin haline dönüşmüş hali.
Doğrumu anlamışım yoksa başka bir işmi yapacaksınız?
Fonlayacağınız kişileri nasıl seçeceksiniz? Örneğin Bob geldi ben trade yapıcam 10 btc istiyorum dedi. Bunun verme yada vermeme kararını kim verecek?

Ben de dahil olayım Smiley

öncelikle teşekkür ediyorum sorular gayet güzel ve verilen cevaplarla insanların anlamasını kolaylaştıracak cinsten o yüzden dolayı çok sağolun.

Evet aslında tamamen melek yatırım mantığı ile işleyecek,

Angel Investor şirketleriyle görüşmelerimiz son aşamada, onları yakın zamanda açıklayacağız.

İşleyiş genel oalrak şu şekilde olacak basitçe,

Tamamen proje üzerine kurulu, yani bob gelip 10 btc lazım derse,çayımızı içer gider Smiley

Elinde projesi olan arkadaşlar akche ye iletecek, bu konuda projeyi değerlendirecek 3 ekip mevcut, teknik olarak projelendirme ve fizibilite ekibi, uygulanabilirlik ve kullanım kolaylığını düzenleyecek bir ekip ve mali yönden projenin geri dönüşümünü, sürecini inceleyecek bir ekip...ileride akche sahiplerinin oylama yapacağız bir sistemde olacak.

Bu ekip onayından geçen projeye startup desteği sağlanacak, road mapinden web sayfasına kadar tüm detaylara kadar ve akche platformundan halka sunulacak, projeye yeterli ilgi olursa (proje fizibilite değerinin %20 si), angel investor şirketi projenin finansmanını üstlenecek.

AKche borsasını önümüzdeki sene devreye alınca bu proje için token üretilip o borsada da listelenecek,

Proje hayata geçip katma değer yaratınca, hem proje hem akche hemde yatırım yapanlar kazanacak.

Basit olarak bu şekilde özetleyebilirim.

Saygılar
Sallıyorum size geldik dedik ben blockchain üzerinde kahve satıcam aha projemde bu. Aha bu kahve makinalarını kullanıcam para yerine kahvecoin üreticem onu kullanıcaz dedi. Sizde oha projeye bak harika dediniz kabul ettiniz ve finansı sağladınız. sizin platformda bu kahvecoinde al sat işlemi görecek değil mi? Siz finansor oldunuz ve adam parayı kırdı geri ödemeyi yaptı herhangi bir faiz odeyecek mi? 1milyon akce almıstı yatırım icin 1 milyon akcemi geri ödeyecek? Öyle olursa ben akçe yatırımcısıysam benim kazancım ne olacak?Piyasada bu gelişen haberlerden dolayı akcenin değeri artmaz cünkü akçe miktarında artış yada azalış olmuyor. Sadece siz faizsiz kredi sağlamış gibi olmuyor musunuz? Yada siz bu kahvecoine ortak mı olacaksınız? Örneğin her akce sahibine 1 kahvecoin ücretsiz mi dağıtacaksınız tutan holderlarınız icin?
AKCHE
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 30, 2017, 09:44:30 AM

Yanıtların için teşekkür ederim. Şimdi bu aslında bir tür fonlama. yani iconomi yada taas tarzı diyebiliriz o zaman. Ama bir kar dağıtım vaadi yok. Daha cok melek yatırımcı gibi düşünüyorsunuz.
Anladığım kadarıylada bir bakıma guweraların yaptıgı fonun daha coin haline dönüşmüş hali.
Doğrumu anlamışım yoksa başka bir işmi yapacaksınız?
Fonlayacağınız kişileri nasıl seçeceksiniz? Örneğin Bob geldi ben trade yapıcam 10 btc istiyorum dedi. Bunun verme yada vermeme kararını kim verecek?

Fonlama kısmı doğru. Kar dağıtımı, proje kar ederse var. Siz, Akche ile projeye yatırım yaparsanız ve proje hedefine ulaşırsa projenin %40'ına ortak oluyorsunuz. Şirket kar ettiği zaman siz de o kardan pay alıyorsunuz.

Fonlayacağımız kişilerin projelerini danışman ekibimiz değerlendirecek fakat fonlanıp fonlanmayacağına Akche sahipleri karar verecek. Bir proje Akche sahiplerinden yatırım alırsa, Melek Yatırımcı'lar devreye girecek. Fonlanamazsa, Akche sahipleri ödemelerini geri alacak.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 09:45:46 AM

Türkiyenin bu tarz projelere ihtiyacı var. Kolay gelsin, başarılar dilerim ama klasik bir sorum olacak
Neden Waves ?

Ayrıca ACT bunu yapmaya çalışıyordu küçük fonlar ile proje kurulması aynı işi yapıyorsunuz
Allah utandırmasın
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1284
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 09:51:59 AM

Sallıyorum size geldik dedik ben blockchain üzerinde kahve satıcam aha projemde bu. Aha bu kahve makinalarını kullanıcam para yerine kahvecoin üreticem onu kullanıcaz dedi. Sizde oha projeye bak harika dediniz kabul ettiniz ve finansı sağladınız. sizin platformda bu kahvecoinde al sat işlemi görecek değil mi? Siz finansor oldunuz ve adam parayı kırdı geri ödemeyi yaptı herhangi bir faiz odeyecek mi? 1milyon akce almıstı yatırım icin 1 milyon akcemi geri ödeyecek? Öyle olursa ben akçe yatırımcısıysam benim kazancım ne olacak?Piyasada bu gelişen haberlerden dolayı akcenin değeri artmaz cünkü akçe miktarında artış yada azalış olmuyor. Sadece siz faizsiz kredi sağlamış gibi olmuyor musunuz? Yada siz bu kahvecoine ortak mı olacaksınız? Örneğin her akce sahibine 1 kahvecoin ücretsiz mi dağıtacaksınız tutan holderlarınız icin?

Yatırımı alan proje aldığı yatırım için geri ödeme yapmayacak, faiz ödemeyecek. O proje için (Örn. kahvecoin) kurulacak şirkete Akche yatırımcıları %40 ortak olacak. Şirket kar ederse kar payı Akche sahiplerine dağıtılacak. Melek yatırımcılar ise sadece %20 ortak olabilecek. Yani girişimciyi ve projeyi engellemeden girişimin büyümesi için herkes el birliğiyle destek olmuş olacak.

Daha fazla proje Akche ile fonlandıkça ve başarılı oldukça Akche'nin değeri artacak çünkü Akche ile fonlanan projeler, Akche sahiplerine para kazandıracak... Daha fazla kazanç sağlamak için daha fazla projeye yatırım yapmak isteyenlerin olacak ve bu sayede piyasadaki Akche değerlenecek.
AKCHE
Newbie
*

View Profile WWW
October 30, 2017, 09:56:10 AM

Türkiyenin bu tarz projelere ihtiyacı var. Kolay gelsin, başarılar dilerim ama klasik bir sorum olacak
Neden Waves ?

Ayrıca ACT bunu yapmaya çalışıyordu küçük fonlar ile proje kurulması aynı işi yapıyorsunuz
Allah utandırmasın

Türkiye'nin, kendi projelerini üretmesine ihtiyacı var. Bizim amacımız girişimciler - halk - yatırımcılar üçgenini oluşturmak. Ama bu arada ne girişiminin, ne de halkın madur olmasının önüne geçmek istiyoruz. Yatırımcı, parası olduğu için projeyi ele geçiremesin ya da projenin geleceğine karar veremesin ancak elindeki bilgi birikimi ve kaynakları ile girişimlerini yükselmesine yardımcı olarak kazansın istiyoruz.

Bu sayede herkes kazanacak, Türkiye kazanacak.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
October 30, 2017, 09:59:05 AM

Kampanyalar başladığında türkçe çeviriyi ben almak istiyorum Smiley)
Herşeyden önce konunun açılış tarihi ve saati beni benden aldı.
projede güvendiğim insanların olmasına da çok sevindim.
İnşallah hayırlısı olur. Allah utandırmasın 👏 👏 👏
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 30, 2017, 10:04:30 AM

Kampanyalar başladığında türkçe çeviriyi ben almak istiyorum Smiley)

ironi yaptıysanız komik, ironi değilse daha da komik  Smiley Smiley
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
October 30, 2017, 10:17:56 AM

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten Smiley
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen Smiley
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.

“SCAM ALERT!”
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 10:30:31 AM

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen Smiley
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

“SCAM ALERT!”

Şu forumda saygı duydugum 5 kişiden birisi sensin karmen, adamlar biraz yol alsaydı keşke direk yapıştırmışsın
daha once ACT ico'sunu incelediğimden proje bana hiç yabancı gelmedi yani bunlar ne yapacak diye sorma gereksinimi duymadım
ama arkadaşlar ICO yapmayacağız para toplamayacağız dediklerine göre Scam olma ihtimali yok, artık bu melekler kimse olan onlaramı olacak anlamadım benim bildiğim melekler eş dost akraba olur

Sorular için çok teşekkürler,

Öncelikle ICO yapmıyoruz, mali olarak bir para toplama girişimine ihtiyacımız yok, angel investmen mantığı ile ilerleyecek, yatırım şirketleriyle son detayları görüşüyoruz, yakında açıklamalar yapılacak.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 30, 2017, 10:41:41 AM

Gelen postlardan imece platformunun daha detaylı anlatılması gerektiği ortaya çıkıyor.
imece her akche token sahibinin doğal üyesi olacağı devasa bir portal olacak.
Bu portal üzerinde üyeler danışmanların süzgecinden geçmiş, topluluğa sunulmaya değer startup projeleri detaylı olarak inceleyebilecek.
Beğendikleri projelere cüzdanlarındaki akche ler ile yatırım yapacaklar.
proje topluluk tarafından fonlaması tamamlandığı takdirde melek yatırımcı tarafından da fonlanacak ve hayata geçirilecek.

Örnek bir senaryo ile anlatsam daha doğru olur.
Misal yeni bir fikir buldunuz. Projenizi hayata geçirmek için 100.000 TL ye ihtiyacınız var.
projeyi sundunuz danışmanların onayından geçti topluluğa sunuldu.
topluluk projenize imece portalı üzerinden yatırım yapmaya başlayacak.
topluluk 40.000 TL karşılığı akche ile projenizi onaylarsa kalan kısmını da melek yatırımcı şirketler tarafından fonlanacak.
Aranızda BTC loan servislerini kullananlar bilir. bir loan ın gerçeklenebilmesi için yüzlerce kişi küçük küçük paralar akıtıyor.
loan hedef rakama ulaşırsa borçlanma gerçekleşiyor, eğer ulaşamazsa o loan a para verenlerin paraları geri dağıtılıyor.
işleyiş kabaca bu şekilde olacak.

startup finansmanı sağladı yatırımı yaptı bunun için şirketleşti. Akche ana şirket, topluluğun koyduğu 40.000 TL karşılığı, topluluğu temsilen startup şirkete resmi ortak olacak.
böylece yatırımınızı koruyacak.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 30, 2017, 10:56:32 AM

mhanbostancı forumda saygı duyulan bir arkadaş onun girdiği proje scam olmaz, eğer olacak olursa bostancı forumu uyarır zaten
başarılar dilerim umarım iyi olur ama tutarsızlıklar olduğunu kabul edelim biraz daha hazırlanmanız gerekiyor
oscarates
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
October 30, 2017, 10:56:59 AM

şimdiden hayırlı uğurlu olsun.. Türkiye'den böyle bir proje çıkıyor olması gurur verici, yakın takipçisi ve destekçisi olacağız. Başarılar diliyorum arkadaşlar..
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
October 30, 2017, 10:59:53 AM

Selamlar Arkadaşlar,

İlk duyuruyu bitcointalk tan yapma sebebimiz, zorlayıcı sorularla yüzleşerek eksikliklerimizi gidermek. Eleştirin, soru sorun bizde projemizi bu doğrultuda geliştirelim.

Daha duyurumuzu yapalı 24 saat olmadı. Karar vermekte acele etmeyin lütfen. Sorular geldikçe kendimizi anlatıyoruz. Takipte kalırsanız bizim hakkımızda daha dogru fikirleriniz kendiliğinden oluşacaktır.

Şuana kadar gelen tüm eleştiri ve soruları listeledik. Bunu yapmaya da devam edeceğiz. Ardından haftalık olarak giderilen eksiklikleri sizlerle paylaşacağız. Sılça sorulan soruların cevaplarını da bir FAQ dökümanı olarak paylaşacağız.

Saygılarımızla,
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 30, 2017, 11:04:45 AM

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.

“SCAM ALERT!”

SCAM demek ne kadar kolay olmuş Smiley ya anlatamıyoruz ya da anlamamakta ısrar ediyor insanlar,

ben senden para istiyormuyum ?

para toplayıp bir proje mi yapacağım  mı diyorum ?

bi projemiz var duyurusu da burda diyoruz, ico yok bişey yok, seyret gör gelişmeleri izle sonra karar ver,

bas scam i geç,

Uğraşmaya değmezsiniz diyerek özellikle,

neyse zamanın gerçekleri ortaya çıkarmak gibi güzel bir özelliği vardır,

ileride yanılmışım özür dilerim deme erdemini de gösterirsiniz umarım.

Defalarca yazdık,el elden üstündür, eksik gördüğünüz yer var ise her türlü sert yumuşak farketmez eleştiriye açığız,

gelin beraber düzeltelim, TÜrkiye de kalıcı bi iz bırakalım, ha amaç direkt bağcıyı dövmek ise buyrun gelin ben kendi iş adresimi yazayım size pm atın,

kahve içelim konuşalım tartışalım.

Herkese saygılar
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1284
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 11:09:17 AM

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

“SCAM ALERT!”

Bu mesajı özellikle alıntılıyorum. 1 ay sonra SCAM ALERT'e ayrıca cevap vereceğim.

1. Mükemmel olduğumuzu söylemedik.
2. Projenin eksiklikleri olduğunu görüyoruz, bildirimleri alıyoruz, cevaplar veriyoruz.
3. Türk borsaları bu "coini" değil, bizim kendi dijital paramızı sitelerine entegre etmek istemediler. Biz de o yuzden Waves platformunu kullandık.
4. Hosting konusunda haklısın. Web sitesiyle farklı bir ekip ilgileniyor. Hızlı çözüm üretmek için bu yol izlenmiş. Ancak bu yine de projenin genelini çöpe atman için yeterli neden değil.
Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 11:17:49 AM

Yatırımı alan proje aldığı yatırım için geri ödeme yapmayacak, faiz ödemeyecek. O proje için (Örn. kahvecoin) kurulacak şirkete Akche yatırımcıları %40 ortak olacak. Şirket kar ederse kar payı Akche sahiplerine dağıtılacak. Melek yatırımcılar ise sadece %20 ortak olabilecek. Yani girişimciyi ve projeyi engellemeden girişimin büyümesi için herkes el birliğiyle destek olmuş olacak.

Daha fazla proje Akche ile fonlandıkça ve başarılı oldukça Akche'nin değeri artacak çünkü Akche ile fonlanan projeler, Akche sahiplerine para kazandıracak... Daha fazla kazanç sağlamak için daha fazla projeye yatırım yapmak isteyenlerin olacak ve bu sayede piyasadaki Akche değerlenecek.

diyelim bir proje gerçekleşti
totalde %40 akche sahipleri + %20de melek yatırımcı alacak = %60. proje sahibine %40 kalacak öyle mi?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 30, 2017, 11:19:38 AM

Fonlayacağınız kişiye akçemi vereceksiniz yoksa direk tl mi? akçe verecekseniz bu kişinin bu akçeyi dumplaması gerekecek. örnek veriyorum 100 bin tl verdiniz %40 karşılığı, işletmeci bu akceyi tl ye çevirmesi gerekecek bunun için markete dumplaması gerekecek bu sürekli olarak bir baskı oluşturmayacakmı? yada adama 100bin tl icin verdiğiniz akçeyi adam dumpladı 80bin tl si oluştu o zaman ne yapacak?
Bence şuan yapmak istediğiniz şey anladığım kadarıyla inanılmaz komplike bir iş. Bunun altyapısını oluşturmak bile oldukça emek istiyor. Ve bunlar için inanılmaz kodlama yapan kişilere ihtiyacınız var. Yada ben çok yanlış anladım olayı
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 30, 2017, 11:21:22 AM

Gelen postlardan imece platformunun daha detaylı anlatılması gerektiği ortaya çıkıyor.
imece her akche token sahibinin doğal üyesi olacağı devasa bir portal olacak.
Bu portal üzerinde üyeler danışmanların süzgecinden geçmiş, topluluğa sunulmaya değer startup projeleri detaylı olarak inceleyebilecek.
Beğendikleri projelere cüzdanlarındaki akche ler ile yatırım yapacaklar.
proje topluluk tarafından fonlaması tamamlandığı takdirde melek yatırımcı tarafından da fonlanacak ve hayata geçirilecek.

Örnek bir senaryo ile anlatsam daha doğru olur.
Misal yeni bir fikir buldunuz. Projenizi hayata geçirmek için 100.000 TL ye ihtiyacınız var.
projeyi sundunuz danışmanların onayından geçti topluluğa sunuldu.
topluluk projenize imece portalı üzerinden yatırım yapmaya başlayacak.
topluluk 40.000 TL karşılığı akche ile projenizi onaylarsa kalan kısmını da melek yatırımcı şirketler tarafından fonlanacak.
Aranızda BTC loan servislerini kullananlar bilir. bir loan ın gerçeklenebilmesi için yüzlerce kişi küçük küçük paralar akıtıyor.
loan hedef rakama ulaşırsa borçlanma gerçekleşiyor, eğer ulaşamazsa o loan a para verenlerin paraları geri dağıtılıyor.
işleyiş kabaca bu şekilde olacak.

startup finansmanı sağladı yatırımı yaptı bunun için şirketleşti. Akche ana şirket, topluluğun koyduğu 40.000 TL karşılığı, topluluğu temsilen startup şirkete resmi ortak olacak.
böylece yatırımınızı koruyacak.

en mantıklı açıklama bu post sanırım, başlığı baştan sona okudum, bir süre daha yorum yapmadan takip edicem
şimdilik başarılar diliyorum.
AKCHE
Newbie
*

View Profile WWW
October 30, 2017, 11:23:00 AM

diyelim bir proje gerçekleşti
totalde %40 akche sahipleri + %20de melek yatırımcı alacak = %60. proje sahibine %40 kalacak öyle mi?

Bu dağılım, proje için kurulacak şirketteki ortaklık payları. Proje sahibi kurulacak şirketin %40'ına ortak olmuş olacak. Dolayısıyla, kar ederse %40 pay alacak.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 62 »
  Print  

Jump to: