Bitcoin Forum
April 18, 2024, 02:32:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Προωθηση bitcoin απο εκπομπη του Star  (Read 2288 times)
vapapgr (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 30, 2017, 01:35:00 PM
Last edit: October 30, 2017, 01:54:06 PM by vapapgr
 #1

Καλησπερα κυριοι. Την τεταρτη 1/11 το απογευμα στις 4 θα ερθει απο το καφε
cardia  μια δημοσιογραφος η οποια θελει να καλυψει το θεμα bitcoin .
Επισης μου ζητησε αν ειναι εφικτο να υπαρχει καποιος ο οποιος ν αγορασει με BTC ενα καφε.
Ο λογος σε εσας τωρα. Νομιζω οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να δειξουμε πως λειτουργει το BTC στη πραξη
στο ευρυ κοινο.  

Liberland.org   To live and let live
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 170


View Profile WWW
October 30, 2017, 01:51:40 PM
 #2

Μήπως 1/11;

vapapgr (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 30, 2017, 01:53:54 PM
 #3

Μήπως 1/11;
Σωστα Δημητρη το διορθωνω..Επισης να ξερεις εσενα ειχα στο μυαλο μου να κανεις το πελατη!  Grin Grin

Liberland.org   To live and let live
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
October 30, 2017, 01:55:12 PM
 #4

Δε νομιζω πως θα ηταν σωστο να παραπλανηθει ο κοσμος . Αυτη τη στιγμη με τα fees που υπαρχουν δε νομιζω οτι αγοραζεις καφε . Διορθωστε με αν κανω λαθος , δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν εναλλακτικες . Ισως θα επρεπε να κανετε μια επιδειξη με καποιο πιο γρηγορο και λιγοτερο κοστοβορο νομισμα ωστε ο κοσμος να μαθει συνολικα για το χωρο των κρυπτονομισματων . Οσο για να εμφανιστει καποιος στην τηλεοραση , νομιζω πως η ανωνυμια ειναι ανεκτιμητη .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
October 30, 2017, 01:59:13 PM
 #5

στημενο θα ειναι  Grin
βασικα και με μια σπεκτρο καρτα σε Pos παλι εμμεσα με Btc πλερωνεις την καφεδια να ουμαι Cool
vapapgr (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 30, 2017, 02:07:59 PM
 #6

στημενο θα ειναι  Grin
βασικα και με μια σπεκτρο καρτα σε Pos παλι εμμεσα με Btc πλερωνεις την καφεδια να ουμαι Cool
Παιδες εννοειται οτι δεν θ αναφερθει οτι ειναι τυχαιος ο πελατης.
Ηρθε ενας φιλος για να σας δείξουμε τη διαδικασια.
Αυτο ειναι το πνευμα. Δεν κανουμε καποια παρανομια. Ουτε κοροιδευουμε κανενα.
Θα φροντισουμε να εχουμε και οι 2 μια segwit διευθυνση και θ αναφερθουμε επ
ακριβως στα fees.
Ο περισσοτερος κοσμος νομιζει οτι ειναι κατι διαστημικο....Σκεφτειτε τον εαυτο σας
οταν πρωτοξεκινησατε....οχι με οσα γνωριζετε τωρα.
Αν το θεωρειτε κακη ιδεα ...το ακυρωνω

Liberland.org   To live and let live
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
October 30, 2017, 02:11:37 PM
 #7

οκ. παντως προσωπικα ειμαι αντιθετος με οποιαδηποτε προβολη στα ελληνικα μεσα!
δεν εχουν την αξιοπιστια να υποστιριξουν τετοιες πρωτοποριακες τεχνολογιες και ο
αδαης κοσμος θα το προσπερασει και θα το γυρισει στην παρθενα ζωη και το nomads!  Cheesy
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 170


View Profile WWW
October 30, 2017, 02:31:21 PM
 #8

Βασίλη εν ανάγκη θα το κάνω εγώ. Προτιμώ να βγει κάποιος με περισσότερη φωτογένεια. Panagot ακούς; Smiley

Σου έστειλα μήνυμα στο FB.


Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 170


View Profile WWW
October 30, 2017, 02:36:02 PM
 #9

Επίσης έχω XL tshirts αν θέλουν να φορέσουν όποιοι τελικά βγουν στο γυαλί: 1) Bitcoin 2) Bitcoin King (σε στυλ Burger King) 3) Institute of Cryptoanarchy.

vapapgr (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 30, 2017, 03:08:24 PM
 #10

Επίσης έχω XL tshirts αν θέλουν να φορέσουν όποιοι τελικά βγουν στο γυαλί: 1) Bitcoin 2) Bitcoin King (σε στυλ Burger King) 3) Institute of Cryptoanarchy.
Grin Grin Grin Αφου ξερεις οτι ειμαι medium!!!

Liberland.org   To live and let live
dukektm
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 690
Merit: 500


View Profile
October 30, 2017, 08:02:35 PM
 #11

Αντε ωραια..οταν με το καλο γινει το γυρισμα να μαθεις απο την δημοσιογραφο  ποτε θα προβληθει να κατσουμε να το δουμε. Wink

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
October 30, 2017, 11:15:05 PM
 #12

Δε νομιζω πως θα ηταν σωστο να παραπλανηθει ο κοσμος . Αυτη τη στιγμη με τα fees που υπαρχουν δε νομιζω οτι αγοραζεις καφε . Διορθωστε με αν κανω λαθος , δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν εναλλακτικες . Ισως θα επρεπε να κανετε μια επιδειξη με καποιο πιο γρηγορο και λιγοτερο κοστοβορο νομισμα ωστε ο κοσμος να μαθει συνολικα για το χωρο των κρυπτονομισματων . Οσο για να εμφανιστει καποιος στην τηλεοραση , νομιζω πως η ανωνυμια ειναι ανεκτιμητη .

τα fee μια χαρά είναι αν χρησιμοποιήσεις segwit συναλλαγή. Τις δύο τελευταίες μέρες μου πέρασαν συναλλαγές μέσα σε μια ώρα με 80 satoshi per kb κάτι cent δλδ την ίδια ώρα που για κανονική συναλλαγή απαιτούσε 2 ευρώ Tongue
Δλδ όποιος έχει λεφτά για πέταμα απλά χρησιμοποιεί παραδοσιακά wallet. Οι υπόλοιποι περνάνε σε segwit.
Mobile wallet για segwit συναλλαγές φυσικά το Samurai Wallet

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
October 30, 2017, 11:17:15 PM
 #13

Αν δεν είχα δουλειά θα σας είχα φέρει μπλουζάικ Bitcoin  Magin internet money  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
panagot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 577
Merit: 314



View Profile WWW
October 31, 2017, 10:53:30 AM
 #14

χαχα αυτό μου θυμίζει όπως στο στρατό και στο φροντιστήριο.

Που με ζητάγανε πάντα να κάνω την λεγόμενη αντιπροσώπευση στον διοικητή και στους υπεύθυνους επειδή ήμουν πολύ σημπαθής προς όλους.  Grin

Provide a little Bitcoin with bitfortip.com to give the incentive for people to search for you online in order to win the bitcoin reward.
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 170


View Profile WWW
October 31, 2017, 11:15:06 AM
 #15

Θα πάω εγώ τελικά  Smiley

Κοιτάμε Samurai και Green Address για segwit και low fees.

panagot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 577
Merit: 314



View Profile WWW
October 31, 2017, 11:29:06 AM
 #16

Now you are talking.

Samourai
a bitcoin wallet for the streets

Provide a little Bitcoin with bitfortip.com to give the incentive for people to search for you online in order to win the bitcoin reward.
Aiolos79
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 148
Merit: 100



View Profile
October 31, 2017, 11:38:05 AM
 #17

πάντως ενημερώστε μας όταν είναι να παιχτεί στην τηλεόραση.
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
November 01, 2017, 05:22:34 PM
 #18

Δε νομιζω πως θα ηταν σωστο να παραπλανηθει ο κοσμος . Αυτη τη στιγμη με τα fees που υπαρχουν δε νομιζω οτι αγοραζεις καφε . Διορθωστε με αν κανω λαθος , δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν εναλλακτικες . Ισως θα επρεπε να κανετε μια επιδειξη με καποιο πιο γρηγορο και λιγοτερο κοστοβορο νομισμα ωστε ο κοσμος να μαθει συνολικα για το χωρο των κρυπτονομισματων . Οσο για να εμφανιστει καποιος στην τηλεοραση , νομιζω πως η ανωνυμια ειναι ανεκτιμητη .

τα fee μια χαρά είναι αν χρησιμοποιήσεις segwit συναλλαγή. Τις δύο τελευταίες μέρες μου πέρασαν συναλλαγές μέσα σε μια ώρα με 80 satoshi per kb κάτι cent δλδ την ίδια ώρα που για κανονική συναλλαγή απαιτούσε 2 ευρώ Tongue
Δλδ όποιος έχει λεφτά για πέταμα απλά χρησιμοποιεί παραδοσιακά wallet. Οι υπόλοιποι περνάνε σε segwit.
Mobile wallet για segwit συναλλαγές φυσικά το Samurai Wallet

Ομολογω πως δε γνωριζα για τη συγκεκριμενη εναλλακτικη , μπορεις να βοηθησεις με link για υλικο που μπορω να διαβασω ? Για συναλλαγη 0,5 btc fees 0,03 .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
November 01, 2017, 11:05:31 PM
 #19

Δε νομιζω πως θα ηταν σωστο να παραπλανηθει ο κοσμος . Αυτη τη στιγμη με τα fees που υπαρχουν δε νομιζω οτι αγοραζεις καφε . Διορθωστε με αν κανω λαθος , δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν εναλλακτικες . Ισως θα επρεπε να κανετε μια επιδειξη με καποιο πιο γρηγορο και λιγοτερο κοστοβορο νομισμα ωστε ο κοσμος να μαθει συνολικα για το χωρο των κρυπτονομισματων . Οσο για να εμφανιστει καποιος στην τηλεοραση , νομιζω πως η ανωνυμια ειναι ανεκτιμητη .

τα fee μια χαρά είναι αν χρησιμοποιήσεις segwit συναλλαγή. Τις δύο τελευταίες μέρες μου πέρασαν συναλλαγές μέσα σε μια ώρα με 80 satoshi per kb κάτι cent δλδ την ίδια ώρα που για κανονική συναλλαγή απαιτούσε 2 ευρώ Tongue
Δλδ όποιος έχει λεφτά για πέταμα απλά χρησιμοποιεί παραδοσιακά wallet. Οι υπόλοιποι περνάνε σε segwit.
Mobile wallet για segwit συναλλαγές φυσικά το Samurai Wallet

Ομολογω πως δε γνωριζα για τη συγκεκριμενη εναλλακτικη , μπορεις να βοηθησεις με link για υλικο που μπορω να διαβασω ? Για συναλλαγη 0,5 btc fees 0,03 .


τα hardware wallet όπως το trezor και το ledger έχουν ήδη segwit διευθύνσεις. Μετά στα mobile wallet αυτά που έχουν segwit είναι το greenadrress και το samurai wallet. Απλά δημιουργείς μια νέα διεύθυνση segwit σου έχουν αυτή την επιλογή και μεταφέρεις μετά εκεί τα bitcoin που τα θέλει για καθημερινή χρήση. Τα fee είναι πολύ ποιο κάτω αν στέλνεις bitcoin από segwit διευθύνσεις από τι είναι με τις κανονικές. Ακόμα και λιγότερα fee από τα προτινόμενα να βάλεις πάλι θα σου γίνει confirm η συναλλαγή καθώς γενικά οι segwit συναλλαγές "χωράνε" πάντα να μπούνε σε ένα block κάτι που δεν συμβαίνει με τις κανονικές bitcoin συναλλαγές.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
November 04, 2017, 01:27:20 AM
 #20

Τελικά τι έγινε? ήρθαν?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!