Bitcoin Forum
May 14, 2024, 12:27:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Airdrop katılımları sonrası sıfır açılmış mail hesaplarına spam yağmaya başladı  (Read 825 times)
altcoinci (OP)
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 05:07:28 PM

Sadece airdrop katılımı için açtığım mail hesaplarına spam yağmaya başladı. Çoğu kişi maillist oluşturup satıyor. Nasıl ETH hesabınızı sıfır olarak açıp veriyorsanız, mail hesabını da sırf bu iş için açın.
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715689654
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715689654
Reply with quote  #2

1715689654
Report to moderator
1715689654
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715689654
Reply with quote  #2

1715689654
Report to moderator
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 30, 2017, 05:21:35 PM

alan razı satan razı niye dert ediyorsun.
internet aleminde bir mail adresini bir yere verirsen spam yemen için başka hiç bir şey yapmana gerek yok
altcoinci (OP)
Full Member

View Profile
October 30, 2017, 05:36:04 PM

alan razı satan razı niye dert ediyorsun.
internet aleminde bir mail adresini bir yere verirsen spam yemen için başka hiç bir şey yapmana gerek yok

Üste neden alınıldı bilmiyorum ama sadece uyarı amaçlı konu açtım.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
October 30, 2017, 05:48:17 PM

Bir ara Slack'den at koşturan elemanlar şimdi airdrop ayağına "milletin parasını cebinden nasıl çalarım?" sorusuna yanıt arıyorlar anlaşılan. Gelen hiç bir maile tıklamamanızı öneririm. Muhtemelen pishing yada benzeri saldırılara maruz kalabilirsiniz.
fernando1905
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 06:16:26 PM

alan ile satanın ne alakası var. arkadaş bir konudan bahsetmiş siz ise anlamsız bir cevap vermişiniz.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 30, 2017, 06:19:17 PM

Yakında mail'den soyuldum haberleri gelmeye başlar herhalde . Açmayın size gönderilen hiçbir çakma maili .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 30, 2017, 06:40:32 PM

Yakında mail'den soyuldum haberleri gelmeye başlar herhalde . Açmayın size gönderilen hiçbir çakma maili .
Maili açmakta sıkıntı yokta linklere pek tıklamayın siz  Grin Madem airdroplara giriyorsunuz iş güç edindiniz kendinize bunun için ayrı bi mail açın ve telefonunuzdan bakın maillerinize daha sağlıklı olur sizin için

Ebat
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 06:44:04 PM

Gunluk hayatta kullandigi maili airdroplara kimse vermiyordur zaten , ben cogunda sallama mail verdim.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 30, 2017, 07:25:33 PM

alan ile satanın ne alakası var. arkadaş bir konudan bahsetmiş siz ise anlamsız bir cevap vermişiniz.

mail adresini veren o riski biliyor razı
bedava airdrop yollayanda bu mailerden para kazanma derdinde o da razı.

airdrop a mail adresi veriyor hiç zarar etmeyeceğinizi umuyorsanız o sizin hayalperestliğiniz.
adamlar scam token yapmış nereye kadar  sömürsek vurup kaçsak derdinde

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
October 31, 2017, 05:40:30 AM

Sesli güldüm, airdroplar için multi hesap kullanacaksın , spam geliyor diye kızacaksın :=) . Ava giderken avlanmak gibi bir şey olmuş. Herkese açık ortamlar da mail adresleri gösteriliyor. Yani spamciler ya burdan ya airdrop u yapan kişi/kişler veya firmalar tarafından kullanılabilir. Buna da katlanmak lazım. Airdrop u seven spam ine katlanır  (yine sesli güldüm ) Smiley)
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 31, 2017, 08:55:28 AM

Mailleri zaten bu yüzden istiyorlar. Adamlar spam yapmak istiyor. Hiç kullanmadığınız mailleri verin bu yüzden. Bi de bazı airdroplarda spreadsheetste mailler görünüyor.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
October 31, 2017, 09:21:41 AM

Sadece airdrop katılımı için açtığım mail hesaplarına spam yağmaya başladı. Çoğu kişi maillist oluşturup satıyor. Nasıl ETH hesabınızı sıfır olarak açıp veriyorsanız, mail hesabını da sırf bu iş için açın.

Uyarı için teşekkürler. Bilinmedik airdroplara katılmayı tamamen bıraktım. Ortalık çer çöp dolu bir tanesi tutacak da 3 5 dolar getircek diye saatlerce uğraşamam.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 31, 2017, 07:43:35 PM

gmailin spam filtresi çok iyi süzüyor verselerde pek sıkıntı olmaz gibime geliyor...ama yine de sıfır mail vermek daha iyi olabilir tabi
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 31, 2017, 07:50:29 PM

E-posta spamı yemek yetmiyormuş gibi bide telegram spamı var neyseki normal hayatta telegram kullanmadığım için tüm bildirimleri kapatıp rahat ettim yoksa çekilicek gibi değil.
Discovery06
Full Member

Activity: 424

View Profile
November 01, 2017, 01:48:25 PM

Bence spam mailden ziyade bu hesapları boşaltılanlar felan hep bu airdrop yüzünden oluyor.Bir arkadaşım cüzdanını hiç internete bağlı olmayan linux yüklü pc de tuttuğu halde cüzdan malesef boşaltıldı.Diğer pc den çok airdropa giriyordu..Bu airdrop işiyle uğraşanlar bence cüzdanlarına dikkat etsinler...

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 01, 2017, 03:27:41 PM

haklısın zaten bedava para için açtın başka bişey için kullanmalarına karşısan alın airdrop silin mail listelerinden de
alem adam  görsün Cheesy
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
November 01, 2017, 03:35:07 PM

Yapacak bir şey yok. Hocam her şeyin bir karşılığı olmak zorunda ama uyarınızı dikkate alacak bilmeyen çok kişi vardır onlar için yararlı olduğu kesin.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
altcoinci (OP)
Full Member

View Profile
November 01, 2017, 03:42:41 PM

Yapacak bir şey yok. Hocam her şeyin bir karşılığı olmak zorunda ama uyarınızı dikkate alacak bilmeyen çok kişi vardır onlar için yararlı olduğu kesin.

Ben sadece uyarı yaptım. İsteyen her zaman kulladığı mail adresi verir isteyen sıfır açar bu iş için kullanır. Private key ile cüzdan adresini karıştıranlar var. Eminim bu bile aklına çoğu kişinin gelmeyecektir.
jamesdean35
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 02:38:53 PM

neden airdroplar için ayrı eth adresi veriyosunuz ki?Ben herseyi aynı eth adresine atıyorum.Ayrıca zaten spam olur diye ayrı mail açmışsın spam gelincede şikayet ediyosun anlamadım derdin ne :d

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 02, 2017, 04:14:30 PM

Ya da sadece bu işler için kullandığınız bir email adresiniz olsun. Doğrulama işlemi dışında da açıp bakmayın.
altcoinci (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2017, 04:48:21 PM

Ben uyarımı yaptım. Garip yorumlara o yüzden bir şey demiyorum. Bir kişi bile uyarımdan faydalansın benim için kâfi.
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
November 02, 2017, 05:37:51 PM

Ozaman ne diyoruz gelen mailleri açmayın yalnışlıkla tıklarsanız bile içindeki linke tıklamayın. Buraya yazayım bu airdrop işi yüzünden birisinin cüzdanı boşaltırılır yakında yazdım kalsın burda gün gelir gösteririm çıkartıp Cheesy Güldüğüme bakmayın aslında üzülürüm bende tabii ki ama dikkatli davranması lazım herksin. Uyarı içinde teşekkürler.

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: