Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:23:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitfinex ve Tether ! (Mt.Gox Vakası Yaklaşıyor)  (Read 1835 times)
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
November 11, 2017, 12:05:52 AM

Dolaşımdaki tether sayısı 490 milyon.

Bitcoin'in market hacmi $110.354.089.394.

Sonuç olarak, okuyup takip edebilen arkadaşlar için söylüyorum, ne bitfinexed'e ne de aksine olarak iddia ve ispat niteliği taşıyan delillere tam anlamıyla inanmak ya da bunlar vesilesi ile bir tarafından dediğine ikna olmak mümkün değil.

Bugün özel bir slack kanalında aynen şunu dedim: Tether'in scam olduğuna %100 eminim, Tether'in scam olmadığına %100 eminim.

Bitfinex'in Tether basmadığına, firma olarak alakaları olmadığına eminim. Bunu birinci kaynaktan biliyorum. Ancak onlar da Tether hakkında yorum yapmıyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715070212
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070212
Reply with quote  #2

1715070212
Report to moderator
1715070212
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070212
Reply with quote  #2

1715070212
Report to moderator
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
November 11, 2017, 12:22:19 AM

tether in altı boş ise btc çöküyor.birebir btc market cap kadar olmasada ana borsalarda belirlenen fiyat üstünden btc fiyatlandırılıyor.
eğerki altı dolu gayette dolaşımdaki tether kadar usd var o zamanda btc fiyatını tether belirlemiş oluyor.
üstüne bitfinexin başını çektiği grup yüzünden fork iptal ediliyor

hep sorgulanan kısmı ise tether hiç bir şekilde kayıtları ortaya atmıyor.
madem bu kadar spekulasyon var denetlensin bitsin.
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 11, 2017, 03:45:00 PM

tether in altı boş ise btc çöküyor.birebir btc market cap kadar olmasada ana borsalarda belirlenen fiyat üstünden btc fiyatlandırılıyor.
eğerki altı dolu gayette dolaşımdaki tether kadar usd var o zamanda btc fiyatını tether belirlemiş oluyor.
üstüne bitfinexin başını çektiği grup yüzünden fork iptal ediliyor

hep sorgulanan kısmı ise tether hiç bir şekilde kayıtları ortaya atmıyor.
madem bu kadar spekulasyon var denetlensin bitsin.
Evet ben de katılıyorum sana ama burada sıkıntı denetleme mekanizması nasıl olacak kim nasıl denetleyecek eğer denetlenecekse kripto para piyasasının ne anlamı kalacak?

thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
November 11, 2017, 07:46:33 PM

Hatırlayanlar olacaktır, daha önce tether değer kaybedip $0.90 civarı bir değerden işlem görmüştü bir süre. Şu an da Bitcoin fiyatındaki düşüşten ötürü birçok kişi altcoinlere yönelmekten korkup sermayesini dolar-tetherde tutuyor. Konu başlığında bahsedilen, balonun patlama noktası her zamankinden daha da yakın bu pozisyonlarda.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 19, 2017, 09:35:09 PM

Sonuç olarak, okuyup takip edebilen arkadaşlar için söylüyorum, ne bitfinexed'e ne de aksine olarak iddia ve ispat niteliği taşıyan delillere tam anlamıyla inanmak ya da bunlar vesilesi ile bir tarafından dediğine ikna olmak mümkün değil.

Bugün özel bir slack kanalında aynen şunu dedim: Tether'in scam olduğuna %100 eminim, Tether'in scam olmadığına %100 eminim.

Bitfinex'in Tether basmadığına, firma olarak alakaları olmadığına eminim. Bunu birinci kaynaktan biliyorum. Ancak onlar da Tether hakkında yorum yapmıyor.
Dolaşımda ki terher 490 milyon mu ? Daha 2 gün önce 650 milyon $ olarak gördüm ve hep değişiyor.Bence kim ne derse desin en az 2 milyar $ terher bastılar.Bitfinex hertürlü patlayacak.Daha önce de patladı geçmişine bakın.Bu piyasayı bitfinex mahfedecek göreceksiniz.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
dannyjr89
Sr. Member

Activity: 275
Merit: 250

View Profile
November 20, 2017, 11:18:17 AM

Dolaşımda ki terher 490 milyon mu ? Daha 2 gün önce 650 milyon $ olarak gördüm ve hep değişiyor.Bence kim ne derse desin en az 2 milyar $ terher bastılar.Bitfinex hertürlü patlayacak.Daha önce de patladı geçmişine bakın.Bu piyasayı bitfinex mahfedecek göreceksiniz.

2 milyarlık tether bastıklarına dair kanıtın nerede? Böylesi spekülasyonlara gerek olduğunu düşünmüyorum.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
November 20, 2017, 11:23:31 AM

Geçen gün Oracles Network'e 6100 Ethereum atan şahis transferi Bitfinex walletinden yapti belki de Bitfinex'in kendisi Oracles'e yatirim yapmiş olabilir. Oracles'e yatirim yapan cüzdanlari takibe almakta fayda var.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
November 21, 2017, 04:26:57 AM

30 milyon dolarlık tether hacklenmiş.
bu işin sonu iyiye gitmiyor pis birşeyler dönüyor ama gerçekte olan ne kimse bilmiyor.
piyasa kaynıyor şuan.

https://tether.to/tether-critical-announcement/
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
November 21, 2017, 04:55:26 AM

Tetherlerin karşılığı olmadığını çok konuşulmaya başlayınca, bu olayın olması çok ilginç.
Heklendik falan diyip kendilerini aklamaya çalışıcaklar galiba.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 21, 2017, 05:50:07 AM

Bitcoin , bitfinex ve tetheri söküp atmadıkça biryerlere gelemeyecektir göreceksiniz.Ne zaman kurtulursa işte o zaman sağlıklı büyür..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 21, 2017, 06:57:31 AM

Tetherlerin karşılığı olmadığını çok konuşulmaya başlayınca, bu olayın olması çok ilginç.
Heklendik falan diyip kendilerini aklamaya çalışıcaklar galiba.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum. Muhtemelen bir çıkış yolu gibi bir şey yaratmaya çalıştılar kendilerince.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
November 21, 2017, 03:05:05 PM

bitfinex inde tetherinde....
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 21, 2017, 05:18:46 PM

daha öncede yazmıştım şimdi böyle bir kriz anında tetherden kaçmaya başlanırsa tether in bunu karşılabilecek mevduatı varmı belli olacak.
tetherden hacklendik hamlesi bekliyordum zaten bu klasik numara hacklendik de bitsin.btc ye yapılan pump ne olacak bu durumda
sen o kadar tether sür btc al sonra hacklendik de.kapatıp gitselerde kurtulsak yada doru dürüst bir altyapı kurulsa yoksa bu piyasa rahat yüzü görmez.
lazcemal
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
November 22, 2017, 12:45:50 PM

600 milyon dolarlık tether var, bitcoin market capi 140 milyar dolara yaklaşıyor. tether patlasa nolur patlamasa nolur, 600 milyon dolarla 140 milyar dolarlık piyasayı nereye etkiliyorsun
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: