Bitcoin Forum
April 19, 2024, 04:42:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] Paycoinex [İPTAL EDİLD] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌  (Read 2885 times)
orcungunay
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 4

View Profile
November 04, 2017, 06:58:12 PM

Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713501760
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713501760
Reply with quote  #2

1713501760
Report to moderator
1713501760
Hero Member
*

Ignore
1713501760
Reply with quote  #2

1713501760
Report to moderator
1713501760
Hero Member
*

Ignore
1713501760
Reply with quote  #2

1713501760
Report to moderator
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 04, 2017, 09:04:51 PM

Bana çok yeterli ve açıklayıcı bir anons metni gibi görünmedi. Çok ucu açık, hani siz yatırım yapın da biz kafanızdaki neyse onu yapmayı taahhüt ediyoruz gibi bir açıklama olmuş bana göre. Daha spesifik bilgilendirmeler yapılması gerek.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
paycoinex
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile WWW
November 04, 2017, 09:39:29 PM
Last edit: November 04, 2017, 10:15:35 PM by paycoinex

Anonsa biraz göz gezdirdim. Ama tam amacını anlayamadım projenin. Kripto para için akıllı çözümler, maddi getirinin yanında manevi getiri de sağlıyoruz....

Çok havada sözler gibi geldi bana.

merhabalar, gördüğümüz kadarıyla okuduğunuz kısım ilk 3 paragraf ve slogandan ibaret, fakat gözden kaçan kısımlarda üretilmek istenilen hizmetlere / projelere yer verdik. "Paycoinex Projeler" başlığını inceleyebilirsiniz. Özetle, geliştirmek için desteğe ihtiyaç duyduğumuz projelerin kar payı dağıtımında %75'i yatırımcılara olacak. Bu da ICO ile hak edilen coinlerin, yatırımcılarımıza periyodik olarak dağıtılmasında kullanılacak. Teşekkürler

Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?

coin üretilmesinin sebebinin "hisse" kar payı olduğundan bahsetmiştik sanırım detaylı okumadığınız için size "yetersiz" gelmiş. konu detaylarına tekrar göz atmanızı ve aklınızda takılan soru işaretleri varsa paylaşmanızı isteriz, aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Coin'in whitepaper ini yinede okumak istiyorsanız buyrun https://cryptonote.org/whitepaper.pdf  
 Teşekkürler

Bana çok yeterli ve açıklayıcı bir anons metni gibi görünmedi. Çok ucu açık, hani siz yatırım yapın da biz kafanızdaki neyse onu yapmayı taahhüt ediyoruz gibi bir açıklama olmuş bana göre. Daha spesifik bilgilendirmeler yapılması gerek.

Merhaba keşke sizlerinde konuda ve websitesinde yer verdiğimiz proje detaylarını gözden kaçırdınız sanıyorum. Biz vizyonumuza, hedeflerimize, gerçekleştirmek istediğim projelere yatırım talebinde bulunuyoruz. Bunların ne olduğunu öğrenmek için sadece "Poloniex Projeler" başlığını okumanız bile yeterli. Hızlıca göz atarken kaçırmak mümkün, detayları incelemeye davet ediyoruz. Bundan sonraki adımda hala anlamadığınız nokta varsa size özel anlatmakta ve sizleri aydınlatmaktan memnuniyet duyarız. Teşekkür ederiz.

"Yerli girişime gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz"
orcungunay
Jr. Member
*

View Profile
November 04, 2017, 10:31:26 PM

coin üretilmesinin sebebinin "hisse" kar payı olduğundan bahsetmiştik sanırım detaylı okumadığınız için size "yetersiz" gelmiş. konu detaylarına tekrar göz atmanızı ve aklınızda takılan soru işaretleri varsa paylaşmanızı isteriz, aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Coin'in whitepaper ini yinede okumak istiyorsanız buyrun https://cryptonote.org/whitepaper.pdf  
 Teşekkürler

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Ortada bir ICO var ve projenin detaylarının yazdığı bir doküman yok öyle mi? Klonladığınız coinin 2013'te hazırlanmış whitepaper'ını göndererek daha da mantıksız bir hareket yapıyorsunuz.

Hisse kar payı vereceksiniz onu anladık da ben projenin detaylarını, neyin nasıl, ne zaman olacağını nasıl göreceğim? Neye göre senin ICO'na para yatıracağım? Projenizin bir internet sitesi yok ama ICO'ya başlayıp, yatırım alıyorsunuz. İyi de kardeşim, neye göre niye yatırım yapacağız?

Yol haritanızda 1. Etap için %50 tamamlandı demişsiniz.

Alın %50'si bitmiş etabın görüntüsü bu:

Sadece alanadı alıp %50'ye ulaştıysanız, bravo. Diğer %1'leri de sadece ofiste kağıda yazdınız herhalde. Öyle %1 oldu.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
November 04, 2017, 10:44:01 PM
Last edit: November 04, 2017, 11:15:49 PM by by rallier

Teşekkürler

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Ortada bir ICO var ve projenin detaylarının yazdığı bir doküman yok öyle mi? Klonladığınız coinin 2013'te hazırlanmış whitepaper'ını göndererek daha da mantıksız bir hareket yapıyorsunuz.

Hisse kar payı vereceksiniz onu anladık da ben projenin detaylarını, neyin nasıl, ne zaman olacağını nasıl göreceğim? Neye göre senin ICO'na para yatıracağım? Projenizin bir internet sitesi yok ama ICO'ya başlayıp, yatırım alıyorsunuz. İyi de kardeşim, neye göre niye yatırım yapacağız?

Yol haritanızda 1. Etap için %50 tamamlandı demişsiniz.

Alın %50'si bitmiş etabın görüntüsü bu:

..

Sadece alanadı alıp %50'ye ulaştıysanız, bravo. Diğer %1'leri de sadece ofiste kağıda yazdınız herhalde. Öyle %1 oldu.

Projemizin websitesi var konu içeriğinde o da yer alıyordu sanırım görmediniz.
Websitesi: https://ico.paycoinex.com

Proje detaylarımız :

PAYCOINEX PROJELER.
Yatırımlarınızla gerçeğe dönüştürmek istediğimiz projeleri etaplara böldük, her bir etap bizim için bir sonraki adımı ifade etmektedir.

1. Etap: Ödeme Hizmetleri
Proje Durumu:%50 Tamamlandı
coinileodeme.com web sitesi üzerinde yakında fatura ödeme hizmetleri sunmaya başlayacağız.
Bitcoin ile fatura ödeyebileceksiniz. İlerleyen dönemlerde fatura ödemelerinin yanı sıra otobüs biletleri, uçak biletleri ödemeleri gibi yeni sistemler entegre edilecektir. Aynı zamanda burada elde edilen bitcoin vb. kripto para birimleri 2. Etap projemiz olan borsamızda bozdurulacaktır.
Diğer coinler de zamanla eklenecektir. Bu projeden yüksek kar marjı beklenmiyor, 3. Etap'ta bu proje bizim için araç olarak kullanacaktır.

2. Etap: Kripto Borsa Hizmeti
Proje Durumu:%10 Tamamlandı
Türkiye de günlük ortalama 20 milyon TL BTC market hacmi vardır. Bazı zamanlar toplam 150 milyon TL'e kadar çıktığına da şahit oluyoruz.  
Seneye bu hacmin günlük 100 milyon TL e ortalama olarak ulaşacağını hesaplamaktayız. Günlük 50 Milyon TL hacim, %0.1 fee üzerinden hesaplandığında 50 Bin TL işlem ücretine tekabül etmektedir ve bu pastayı bölüşen şuan 3 borsa bulunmaktadır.
Yatırım toplamamızdaki en büyük sebeplerden bir tanesi bu etaptaki işlemleri hızlıca yayına geçirecek iş gücünü sağlamak ve diğer etaplara odaklanabilmektir.

3. Etap: (sadece yatırımcılar ile detay paylaşılaxak)
Proje Durumu:%1 Tamamlandı
Proje içeriği 2. Etap için gerekli yatırım toplandıktan sonra yatırımcılar ile paylaşılacaktır.
2. Etap ile birlikte çalışmalarına başlanacaktır, 2018 Q1 sonlarında yayına girmesi hedeflenmektedir.

4. Etap: Ürünlerin Global Pazara Açılması
Proje Durumu:%0 Tamamlandı
Mevcut hizmetlerimizi global pazarda tanıtımlarını yaparak işlem hacimlerinin katlanması hedeflenmektedir.
Bu etap şirketin 2. yılı 3. çeyreğine denk gelen dönemde başlangıç verilmesi hedefleniyor.

Coinileodeme.com adresinde 1. etap projemiz için yayına gireceğinden bahsettik yayına aldığımızı söylemedik bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.Çalışmaları devam eden bir proje güvenlik sebeplerinden ötürü internet sitesinde yayınlanmaz. Profosyonel çalışan bir taraftan böyle bir adım beklemek hata olur sizde hem fikirsinizdir diye düşünüyorum.
Sizlere ekran görüntülerini paylaşalım bu hafta zaten demosunu yayınlayacağız. Ama ilginizi yanıtsız kalsın istemeyiz. 5 Dk'mı ayırıp Şirket VPN'imize bağlanıp sizlerle ekran görüntülerini paylaşmak istedim.

Buda entegrasyonu yaptıgımız "hot wallet" 'ın IP sini güvenlik sebebi ile gizledim. Henüz firewall, statik IP erişimi gibi güvenlik önlemlerini test aşamasında olduğundan yapılandırmadık o yüzden Fatura Odemenin API sini public açamıyoruz.

Gördüğünüz üzere "stage-web" diye adlandırdığımız test ortamında geliştirmeler devam etmektedir. Ekran görüntülerinde URL adresini görebilirsiniz. Ama bahsettiğim gibi siz erişemezsiniz. Şirket VPN'ine bağlı olmanız gerekiyor ve sadece ekip üyelerimizde VPN bağlantısı tahsis edildi.
Profosyonel yazılım geliştiren şirket bünyesinde bulunan herkes, test ortamı, canlı ortam kavramlarını hakimdir, bizde yaptığımız tüm projeler için aynı yaklaşım ile geliştiriyoruz.
Umarız ekran görüntüleri yardımcı olmuştur. Güven noktasında da kafanızı kurcalayan noktalara aydınlık tutacağını düşündüğümüz bir kısım var şurada:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24026352#msg24026352 buradaki yorum içeriğinide okumanızı rica ederiz.
Yatırım sonrasında düzenli olarak haftalık periyotlarla proje geliştirmelerinide paylaşmayı düşünüyoruz, O kısma geçtiğimizde isteğimizi ve istikrarımızı umarım sizlerle de yatırımcımız olarak paylaşmış oluruz.
Paycoinex Ekibi adına teşekkür ederim.

signature not found.
paycoinex
Newbie
*

View Profile WWW
November 04, 2017, 11:11:33 PM
Last edit: November 06, 2017, 09:33:17 AM by paycoinex

Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten Smiley
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen Smiley
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.
“SCAM ALERT!”

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Orada yerli coin e sahip çıkıp, scam diyenlere ağızlarının payını verirken, bizimkine tamamen eleştirel, açık ararcasına bakıyor olmanız bizi üzdü. Umarız fikrinizi değiştirebilmişizdir sunduğumuz bilgilerle. Biz her türlü yerli girişimin başarıya ulaşmasını arzuluyoruz, sadece kendi projemizin değil. Umuyoruz ki sizlere vermek istediğimiz kalite yerli hizmetlerle bu olumsuzlukları kafanızdan silmiş olacağız.
Teşekkürler.
orcungunay
Jr. Member
*

View Profile
November 04, 2017, 11:43:19 PM

Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Dikkat ettiyseniz ben sizin projenizi hiç araştırmadan "scam"dir demedim.

Çok basit sorular sordum.

Web siteniz var mı? Var diyorsunuz ama doğrudan ICO sayfasına gidiyor.

Whitepaper var mı? Var diyorsunuz ama 2013'te hazırlanmış bir coin'in whitepaper'ını gönderiyorsunuz.

%50'si tamamlanmış 1. Etabınız bu mu diyorum, bana "5 dakikamı ayırıp şirket VPN'ine bağlandım" ile başlayan bir cümle ile cevap veriyorsunuz. Tamam sitenin staging'i devam ediyor olabilir ona itirazım yok da en azından alanadını boş bir sayfaya yönlendirmeyi düşünebilirdiniz. Ayrıca, zahmet olmuş, 5 dakikanızı ayırıp VPN'e bağlanmışsınız. Ben de zahmet edip sizin ICO sayfanızı incelemiştim ama "5 dakikamı ayırıp ICO sayfanızı inceledim" demedim.

Misal 2. Etap %10 tamamlandı demişsiniz ama ne yaptığınız ortada yok. Borsa ile ilgili ne yaptınız da o etabın %10'u bitti. Yani bu projede yatırımcılardan 300binUSD istemeniz için argümanınız borsa ise borsa ile ilgili çalışmalarınızı anlatmadan borsa için para istemeniz doğru değil. (Benden duymuş olmayın ama 300bin USD ile o borsanın sadece yazılım ve donanım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Devam etmek için 300bin USD yeterli değil. BTCTürk 1 Milyon TL, Paribu ise 3 milyon TL'lik BTC rezerviyle yayına başladı dersem umarım biraz da net ifade etmiş olurum.)

Şimdi, ortada %50'si tamamlandı dediğiniz coinileodeme.com sitesi ve %10'u tamamlandı dediğiniz Borsa projeniz için ICO ile para topladığınızı varsayarsak (diğer 2 etapla ilgili zaten bir argümanınız olmadığından, o etaplar için yatırımcıdan para beklentiniz olmadığını düşünüyorum) elinizde sadece ekran görüntülerini bile paylaşmak için 5dakika harcamanıza neden olan bir internet sitesi ve hiç bir detayı belli olmayan borsa projeniz için 300bin USD toplamaya çalıştığınızın farkında mısınız?

Ayrıca, diğer yerli girişimlere gösterdiğim hassasiyeti de tekrar okursanız iyi olur. Ben projeyi desteklediğimi söylemedim. Sadece sırf bir proje Türkiye'den çıktı diye, arkasında Türkler var diye SCAM olduğunu iddia eden arkadaşa cevap verdim. (Benim mesajım yeterli değilse, cevap verdiğim arkadaşın diğer mesajlarına bir bakın mümkünse)

Siz de kendi projenizin arkasında durursanız, sorulan sorulara net cevaplar verirseniz sizin de desteklenmemeniz için bir sebep yok. Hatta gidip o projenin anonsuna gelen tepkilere bir bakın bakalım yatırım yapacak insanlar ne almak istiyor? Bahsi geçen diğer projeyle ilgili de bi dünya eksik var. Örneğin en az 15-20 kişi sizde hiç olmayan whitepaper'dan şikayet etmiş. Ama bu tek başına, birilerine, her yerli projeye bok atma hakkı vermez.

Başka projelere yazılan yorumları örnek alacağınıza siz kendi projenizi nasıl geliştirebileceğinize bakın derim. Eleştirileri dikkate alır, projenizi daha iyi anlatacak adımlar atarsanız herkes kazanır. Yoksa, yatırımcı zaten hangi projeye nasıl yatırım yapacağına bir duyuru okuyarak karar vermiyor.
paycoinex
Newbie
*

View Profile WWW
November 05, 2017, 12:04:53 AM
Last edit: November 05, 2017, 12:19:07 AM by paycoinex

Dikkat ettiyseniz ben sizin projenizi hiç araştırmadan "scam"dir demedim.

Çok basit sorular sordum.

Web siteniz var mı? Var diyorsunuz ama doğrudan ICO sayfasına gidiyor.

Whitepaper var mı? Var diyorsunuz ama 2013'te hazırlanmış bir coin'in whitepaper'ını gönderiyorsunuz.

%50'si tamamlanmış 1. Etabınız bu mu diyorum, bana "5 dakikamı ayırıp şirket VPN'ine bağlandım" ile başlayan bir cümle ile cevap veriyorsunuz. Tamam sitenin staging'i devam ediyor olabilir ona itirazım yok da en azından alanadını boş bir sayfaya yönlendirmeyi düşünebilirdiniz. Ayrıca, zahmet olmuş, 5 dakikanızı ayırıp VPN'e bağlanmışsınız. Ben de zahmet edip sizin ICO sayfanızı incelemiştim ama "5 dakikamı ayırıp ICO sayfanızı inceledim" demedim.

Misal 2. Etap %10 tamamlandı demişsiniz ama ne yaptığınız ortada yok. Borsa ile ilgili ne yaptınız da o etabın %10'u bitti. Yani bu projede yatırımcılardan 300binUSD istemeniz için argümanınız borsa ise borsa ile ilgili çalışmalarınızı anlatmadan borsa için para istemeniz doğru değil. (Benden duymuş olmayın ama 300bin USD ile o borsanın sadece yazılım ve donanım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Devam etmek için 300bin USD yeterli değil. BTCTürk 1 Milyon TL, Paribu ise 3 milyon TL'lik BTC rezerviyle yayına başladı dersem umarım biraz da net ifade etmiş olurum.)

Şimdi, ortada %50'si tamamlandı dediğiniz coinileodeme.com sitesi ve %10'u tamamlandı dediğiniz Borsa projeniz için ICO ile para topladığınızı varsayarsak (diğer 2 etapla ilgili zaten bir argümanınız olmadığından, o etaplar için yatırımcıdan para beklentiniz olmadığını düşünüyorum) elinizde sadece ekran görüntülerini bile paylaşmak için 5dakika harcamanıza neden olan bir internet sitesi ve hiç bir detayı belli olmayan borsa projeniz için 300bin USD toplamaya çalıştığınızın farkında mısınız?

Ayrıca, diğer yerli girişimlere gösterdiğim hassasiyeti de tekrar okursanız iyi olur. Ben projeyi desteklediğimi söylemedim. Sadece sırf bir proje Türkiye'den çıktı diye, arkasında Türkler var diye SCAM olduğunu iddia eden arkadaşa cevap verdim. (Benim mesajım yeterli değilse, cevap verdiğim arkadaşın diğer mesajlarına bir bakın mümkünse)

Siz de kendi projenizin arkasında durursanız, sorulan sorulara net cevaplar verirseniz sizin de desteklenmemeniz için bir sebep yok. Hatta gidip o projenin anonsuna gelen tepkilere bir bakın bakalım yatırım yapacak insanlar ne almak istiyor? Bahsi geçen diğer projeyle ilgili de bi dünya eksik var. Örneğin en az 15-20 kişi sizde hiç olmayan whitepaper'dan şikayet etmiş. Ama bu tek başına, birilerine, her yerli projeye bok atma hakkı vermez.

Başka projelere yazılan yorumları örnek alacağınıza siz kendi projenizi nasıl geliştirebileceğinize bakın derim. Eleştirileri dikkate alır, projenizi daha iyi anlatacak adımlar atarsanız herkes kazanır. Yoksa, yatırımcı zaten hangi projeye nasıl yatırım yapacağına bir duyuru okuyarak karar vermiyor.

Eleştiriler yapıcı olduğu sürece bizlerde dikkate alıp konunun başından beri iyileştirmeler yapmaya gayret ediyoruz, sizinkileride dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz. Bazı bilgileri kafa karıştırıcılığı olmaması adına başta paylaşmadık, talep edenlerin olduğunu gördükçe paylaşma ihtiyacı hissettik. ICO muzu çoğu yorumların doğrultusunda daha iyileştirmeye gayret ediyoruz. Biz borsa ile ilgili bahsettiğiniz gibi asıl ihtiyaç duyuyoruz konuda belirttiğimiz gibi. Biz bizim ihtiyaç duyduğumuz limitleri belirttik. Kendi ek portföylerimiz de var olası risk değerlendirmesi yapabilmek ve yatırımcılarımızı mağdur etmemek için.
Whitapaper konusuna gelince, bahsi geçen 2013 yılındaki "coin" in klonunu tasarlayarak hisse dağıtımı ve snapshot alınması, coinin hali hazırda güvenlik sorunları olmaması ve örneklerinin piyasada kullanılıyor olması sebebi ile seçtik, üzerinde gerekli değerlendirmeleri daha önce yaptık kullanımımıza uygun mu değil mi diye. Whitepaper'ı ekstra yeni bir coin geliştirmediğimiz için mevcut kullanılacak olan ürünün orijinal kopyasını paylaştım sizlerle. Token/Coin bazında Waves gibi bir proje tasarlamadığımız için coin ile ilgili başka bir whitepaper'ımız mevcut değil. Yanlış anladıysak eğer bahsettiğiniz iş planı ise, yol haritası ile birlikte yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.
Vaktinizi ayırdığınız, bunları konuşma fırsatı verdiğiniz ve eksiklerimizi düzeltmemiz için ilettiğiniz geri bildirimlere çok teşekkür ederiz.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 05, 2017, 09:45:24 AM

Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 05, 2017, 02:29:16 PM

Projeyi inceledim ve takım üyelerinden Mustafa ile telefonda görüştük, bazı sorular sordum cevabını da aldım. Daha önce elastic projesi ile ilgili de fikir alışverişi yapmıştık. Forumda da uzun süredir aktif yani çeşitli topluluklarda güven kazanmış birisi, projenin arkasında duracağına şüphem yok. İlerleyen zamanlarda ben de elimden geldiğince katkıda bulunurum, neticede bizden çıkan bir proje. Global pazara girme potansiyeli de var. Vizyonu da yüksek ee hepimiz bir el atsak neden bişeyler olmasın?  Grin

Toplanacak miktar projenin potansiyeline ve ihtiyaçlarına göre gayet makul bence, ben de yatırım yapmayı düşünüyorum.
orcungunay
Jr. Member
*

View Profile
November 05, 2017, 06:00:31 PM

Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.

Dostum ben kimseyi küçük görmeye çalışmıyorum. Sadece sorduğum sorulara cevaplar istiyorum. İlk seferde son seferde verdikleri cevapları verselerdi zaten uzatmazdım. Ama soru sorana sizin için 5 dakika uğraştım şirket VPN'ine bağlandım dersen kusura bakma ama ben de buna cevap veririm. Siz muhtelemen kendiniz de yan hesaplar kullandığınız için herkesin yan üyelik açtığını düşünüyorsunuz. Devam edin.

Ben zaten proje kötü olmuş sallamayın gibi bir yorum yapmadım. Yatırım yapmayı düşünen herkesin yapacağı gibi bazı sorular sordum. Lan zaten benim sorduğum soruları sormadan yatırım yapan adam ya zengindir ya da manyaktır. Projenin detaylarını soruyorum, gelen tepkiye bak...

Yol haritasında 4 yuvarlak var %50 %10 %1 %1 denmiş. %50 denilen kısım hostingin default sayfasına gidiyor. %10'u tamam dedikleri kısım için tek bir argüman yok. Ama o kısım için ICO yapıp 300bin USD para istiyorlar. Hadi canım sen de...

Açık açık yazsana şunları şunları yaptık ve %50'si tamamlandı. Ekran görüntüsü için zahmet edip şirket VPN'ine bağlandık diyene kadar o görüntüleri bi yere koysan da para istediğin adam neye para vereceğini görse ya...

Hadi site için para istemediler, Borsa için para lazım tamam. Ama %10'u tamam dedikleri iş için bir tek kelime yok. Ne yaptılar da %10 tamamlandı. Yazılımcı mı buldular? Yazılımı nasıl yapacaklarına mı karar verdiler? Hiç olmadı, borsanın ismine mi karar verdiler? Ne yaptılar da %10'u tamamlandı?

Diğer iki kısım (sadece yatırımcılarla paylaşılacak ve global pazara açılma) için de müneccim olmamızı bekliyorsanız, orası da ayrı bir konu...

Yani bu sorulardan bir tanesi saçma ise ya da bir tanesi sırf eleştirmek için sorulmuşsa o zaman gerçekten kusura bakmayın, özür dilerim.

Fakat, para yatıracak adama ne için para yatıracağını söylemezseniz, şimdiye kadar para yatıranların neye güvenip, projenin hangi aşaması için para yatırdıklarını anlamakta zorlanmaya devam edeceğim...

Yanlış mıyım? Abartıyor muyum?

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için Smiley Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...
paycoinex
Newbie
*

View Profile WWW
November 05, 2017, 06:14:53 PM

Dostum ben kimseyi küçük görmeye çalışmıyorum. Sadece sorduğum sorulara cevaplar istiyorum. İlk seferde son seferde verdikleri cevapları verselerdi zaten uzatmazdım. Ama soru sorana sizin için 5 dakika uğraştım şirket VPN'ine bağlandım dersen kusura bakma ama ben de buna cevap veririm. Siz muhtelemen kendiniz de yan hesaplar kullandığınız için herkesin yan üyelik açtığını düşünüyorsunuz. Devam edin.

Ben zaten proje kötü olmuş sallamayın gibi bir yorum yapmadım. Yatırım yapmayı düşünen herkesin yapacağı gibi bazı sorular sordum. Lan zaten benim sorduğum soruları sormadan yatırım yapan adam ya zengindir ya da manyaktır. Projenin detaylarını soruyorum, gelen tepkiye bak...

Yol haritasında 4 yuvarlak var %50 %10 %1 %1 denmiş. %50 denilen kısım hostingin default sayfasına gidiyor. %10'u tamam dedikleri kısım için tek bir argüman yok. Ama o kısım için ICO yapıp 300bin USD para istiyorlar. Hadi canım sen de...

Açık açık yazsana şunları şunları yaptık ve %50'si tamamlandı. Ekran görüntüsü için zahmet edip şirket VPN'ine bağlandık diyene kadar o görüntüleri bi yere koysan da para istediğin adam neye para vereceğini görse ya...

Hadi site için para istemediler, Borsa için para lazım tamam. Ama %10'u tamam dedikleri iş için bir tek kelime yok. Ne yaptılar da %10 tamamlandı. Yazılımcı mı buldular? Yazılımı nasıl yapacaklarına mı karar verdiler? Hiç olmadı, borsanın ismine mi karar verdiler? Ne yaptılar da %10'u tamamlandı?

Diğer iki kısım (sadece yatırımcılarla paylaşılacak ve global pazara açılma) için de müneccim olmamızı bekliyorsanız, orası da ayrı bir konu...

Yani bu sorulardan bir tanesi saçma ise ya da bir tanesi sırf eleştirmek için sorulmuşsa o zaman gerçekten kusura bakmayın, özür dilerim.

Fakat, para yatıracak adama ne için para yatıracağını söylemezseniz, şimdiye kadar para yatıranların neye güvenip, projenin hangi aşaması için para yatırdıklarını anlamakta zorlanmaya devam edeceğim...

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için Smiley Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...

Merhabalar,
Stratejik olarak görüntülerini paylaştığımız projeyi , demo olarak önümüzdeki hafta yayına almayı planladığımız için daha önce görüntülerini paylaşmadık. Sizin potansiyel yatırımcı gözüyle sormanız ve ilgilenmeniz sebebi ile sizler için paylaştık. Konuyu okuyanlarda yanlış bir algı oluşmaması adına(ilk başta sizde olduğu gibi) bu algıyı düzeltmek adına konu içeriğine de ekledik. Dizaynda, arayüzde toparlamamız gerekenleri düzelttiğimizde umuyoruzki inceler ve daha çok yorumlarınıza tanıklık ederiz. Stratejik olarak yaptığımız hamle size amatörce gözükebilir biz ise ICO sürecimizin uzun tutmamızdan dolayı olayı sıcak sıcak tutma anlayışımıza dayanıyor.

Projelerde %1 olan ler iş planlamasının yapılmasına ve pazar araştırmalarını içeriyor. Temsili olarak koyuldu. %0 olunca websitesinde "yuvarlak" circle ler kötü gözüküyor diye %1.
2. Etapta %10 olan kısım proje planlamasını, yazılacağı dili, kullanılacak teknik özelliklerini içeren dökümantasyonlar, yazılımcı arkadaşlarımızın kodlamanın yapılacağı DevOps süreçlerinin hazır hale getirilmesi, pazar araştırmaları ve marketing çalışmaları gibi detayları içeriyor.
Bunlarla ilgilide bilgileri yatırımcılarımızla yine paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizlerinde yatırımlarını görmek dileğiyle. Teşekkürler.

Paycoinex Ekibi adına verilen tüm desteklere, yatırımlara ve geri bildirimlere teşekkür ederiz

edit:/ Biz herkese karşı açık görüşlüyüm hatamızın eleştirilmesine de açığız bu yüzden geri bildirimleri ciddiye alıyoruz ve iyileştirme yapmaya gayret ediyoruz. Yazarak anlaşmak her zaman konuşarak ifade etmekten daha zordur bir virgülün bile koyulduğu yerin önemi vardır bilirsiniz. Bu yüzden ifade edemediğimiz varsa tekrar tekrar üzerinde konuşabiliriz diyoruz. Yapmak istediğimiz girişimde inançlı ve azimliyiz. Tekrar teşekkürler.
SpringfieldM1A
Hero Member

Activity: 966
Merit: 550

View Profile
November 05, 2017, 06:23:50 PM

Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.
paycoinex
Newbie
*

View Profile WWW
November 05, 2017, 06:35:16 PM

Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.

Merhabalar, kesinlikle öyle bu yüzden önümüzdeki sene mevcut pastanın da ikiye çıkacağını tahmin etmekteyiz, bitcoin fiyatlarında ki Volatilite nin fazla olması günlük yapılan işlem sayılarına yansıyor doğal olarak.
Ekibimize gelirsek; ekibimiz vizyona hakim, yapılacak tasarım ve dizaynlar noktasında bütün tartışmaları yaptığımız ve tarttığımız çekirdek ekibimizdir.
Özellikle kripto borsa yazılımını istediğimiz vadede bitirebilmek ve daha fazlasını yapabilmemiz için yatırım toplama yoluna gittik. Çünkü bizdeki çekirdek ekiple istediğimiz zamanda bitiremeyiz, daha fazla rekabet ortaya çıkacaktır her geçen gün ve mevcut hizmetlerden daha fazlasını, en iyi sunmadığınız sürece tercih sebebi olmaz hiç bir ürün. Pastayı farkedenler de sadece bizler değiliz.

Bu yüzden ekipte vizyonumuza uyum sağlayacak yeni arkadaşlar istihdam edeceğiz ve iş gücünü arttıracağız bundan hiç şüpheniz olmasın. ICO sonrası yine bu forumda çalışma arkadaşı olarak algısı açık, uzman arkadaşlara ulaşmak adına duyuru açmayı da planlıyoruz. İnanıyoruzki bizlere inananları, güvenenleri yüz üstü bırakmayacağız.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
November 05, 2017, 07:53:43 PM

Evet whitepaper ne zaman yayımlanacak. Büyük eksiklik.
orcungunay
Jr. Member
*

View Profile
November 05, 2017, 08:01:38 PM

Merhabalar,
Stratejik olarak görüntülerini paylaştığımız projeyi , demo olarak önümüzdeki hafta yayına almayı planladığımız için daha önce görüntülerini paylaşmadık. Sizin potansiyel yatırımcı gözüyle sormanız ve ilgilenmeniz sebebi ile sizler için paylaştık. Konuyu okuyanlarda yanlış bir algı oluşmaması adına(ilk başta sizde olduğu gibi) bu algıyı düzeltmek adına konu içeriğine de ekledik. Dizaynda, arayüzde toparlamamız gerekenleri düzelttiğimizde umuyoruzki inceler ve daha çok yorumlarınıza tanıklık ederiz. Stratejik olarak yaptığımız hamle size amatörce gözükebilir biz ise ICO sürecimizin uzun tutmamızdan dolayı olayı sıcak sıcak tutma anlayışımıza dayanıyor.

Projelerde %1 olan ler iş planlamasının yapılmasına ve pazar araştırmalarını içeriyor. Temsili olarak koyuldu. %0 olunca websitesinde "yuvarlak" circle ler kötü gözüküyor diye %1.
2. Etapta %10 olan kısım proje planlamasını, yazılacağı dili, kullanılacak teknik özelliklerini içeren dökümantasyonlar, yazılımcı arkadaşlarımızın kodlamanın yapılacağı DevOps süreçlerinin hazır hale getirilmesi, pazar araştırmaları ve marketing çalışmaları gibi detayları içeriyor.
Bunlarla ilgilide bilgileri yatırımcılarımızla yine paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizlerinde yatırımlarını görmek dileğiyle. Teşekkürler.

Paycoinex Ekibi adına verilen tüm desteklere, yatırımlara ve geri bildirimlere teşekkür ederiz

edit:/ Biz herkese karşı açık görüşlüyüm hatamızın eleştirilmesine de açığız bu yüzden geri bildirimleri ciddiye alıyoruz ve iyileştirme yapmaya gayret ediyoruz. Yazarak anlaşmak her zaman konuşarak ifade etmekten daha zordur bir virgülün bile koyulduğu yerin önemi vardır bilirsiniz. Bu yüzden ifade edemediğimiz varsa tekrar tekrar üzerinde konuşabiliriz diyoruz. Yapmak istediğimiz girişimde inançlı ve azimliyiz. Tekrar teşekkürler.

Bu mesajdan sonra, umarım konu başlığına yazan diğer arkadaşlar, benim ne yapmak istediğimi anlamışlardır. Açık olmak zorundasınız. Hepsi bu. Projenin tüm detaylarını vereceksiniz, soruları cevaplayacaksınız ki geri dönüş alabileseniz.

Her projenin kendine has işleyişi vardır. Çünkü bu projeleri farklı farklı ekipler yapıyor. Yoksa hepsi aynı tornadan çıkmış kalaslar gibi birbirinin kopyası olurdu.

Cevaplar için teşekkürler @paycoinex. Ben sorularımın çoğuna cevap aldım.

Ha bir de, projeyi umursamasam, başkalarının yaptığı gibi işi yerin dibine sokar, bi de 1-2 hakaret eder çıkar giderdim.

Anlaşıldı mı kuzen? Smiley

torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 05, 2017, 08:15:48 PM

[/quote]

[/quote]

hocam kusura bakma nediyeyim yanlış anlamışım ...

burdaki olayda evet tuafta iki üyede buranın çok eskilerinden birbirlerini tanımaları normal.
yussuf iyi neyle açıklama yapması güzel ama senin gibi yeni ( Cheesy )  üyelerde bu tepkiye sebep olabiliyor.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 05, 2017, 08:49:22 PM

Daha durun 2 gün olmuş adamlar açalı Smiley Elbette eksikleri var bence de bir whitepaper, daha düzgün roadmap ve websitesinin acil olarak geliştirilmesi gerekiyor. Fatura ödeme kısmının %50'sini tamamladık dedikten sonra yapmış olduklarının bir kısmını göstermeleri güzel. Demo olarak da açılırsa çok daha uygun olacaktır.

Yatırım yapacak arkadaşlar ben de ufak bir miktar yatırım yaptım biraz daha beklemedeyim. Bu pasta şuan bile büyük ve önümüzdeki yıllar oluşacak hacimleri göz önünde bulundurursak proje gayet makul duruyor. 3 büyük sitenin günlük hacimlerini göz önüne alarak kar marjları hakkında biraz fikre sahip olabilirsiniz.

Developer arkadaşın twitter adresine göz attım ve benim de paylaşımlarını takip ettiğim sektörün öncü kişilerinden bir kaçıyla samimi olduğu gözüme çarptı. Ekibi büyüterek bu işi kaldırabilecek bir kapasiteye sahip olabilir.

Byrallier zaten ayrıca siber güvenlik uzmanıymış o da çok büyük bir artı.

Ne diyeyim bekleyip göreceğiz.

mbp
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
November 06, 2017, 07:59:47 AM

Hemen hemen ilk yerli girişimlerimlerden birisi olacak bu proje her ne kadar ekibe ait bir proje olsada bizim ülkemizden çıkacak bir proje olarak bakıyorum ben. Bir sonraki yerli projelere de ışık olacaktır, yabancı icolara yatırım yapmak yerine yerli icolarımıza yatırım yapmamızın zamanı geldide geçiyor bile. Kendi içimizde birlik olmamız lazım, konu içerisinde bir çok eleştiri gelmiş bir çoğu yapıcı. Ben de bu projeye bir miktar yatırım yaptım, eleştirilerin bir çoğu haklı, ekibinde bunu kabul etmiş olması güzel. Yapıcı eleştiriler ile bu projeyi daha iyi bir hale getirebiliriz yukarıda belirttiğim gibi diğer çıkacak yerli projelerimize de referans olur.

Ben de nacizane tavsiyeleri yeniliyorum; WhitePaper ve fatura ödeme sistemini demo olarak bir an önce yayına alabilirseniz insanların kafasında ki bir çok soru işaretini gidermiş olursunuz ve 300k$ bu dünya için çerez parası artık yolunuz açık olsun.

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1284
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 06, 2017, 08:12:11 AM

Arkadaşlar, öncelikle girişiminizi tebrik ediyorum. Yeni projelerin çıkması sevindirici.

Biz de bir proje başlattık. Arkasında Türk ekip olduğu için oldukça tepki çekiyor. Elimizden geldiği kadar sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden size kolaylıklar dilerim.

Bu arada projenizin duyurusu yapılmadan 2 dakika önce borsa hesabından yeni cüzdana BTC transfer edip duyurunuzdan 30 dakika sonra 1.24BTC yatırım yapan cömert ve vizyoner arkadaş bizim projeye de katkı sağlarsa memnun oluruz...

https://blockchain.info/address/159XbruxSAWxbwZFEHHqANVRe149hG273P
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: