Bitcoin Forum
April 18, 2024, 10:59:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Kripto Cüzdanlar(Ledger Trezor)  (Read 1164 times)
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 28, 2017, 06:49:01 PM

Bir aralar amazon'da yeni üyelere prime hediye ediliyordu ve kargolar bedava oluyordu. Zamanında çok zippo almıştım bu şekilde.
Hala devam ediyor mu bilmiyorum bir denemek lazım. Üstelik amazon.de sitesinde vergisi ıvırı zıvırınıda otomatik aldığı için herhangi bir gümrük sorunuda yaşanmıyor. Türkiyeye kargosu olan istediğiniz ürünü satın alabiliyorsunuz. Ledger nano s'de böyle bir kısıtlama yoksa en mantıklı seçenek benim için o olurdu . Zaten amazon direk kendisi satmıyorsada farklı satıcılarla gorusup turkıyeye gonderım saglayabilirsiniz. Bir araştırın derim.

1713481164
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713481164
Reply with quote  #2

1713481164
Report to moderator
1713481164
Hero Member
*

Ignore
1713481164
Reply with quote  #2

1713481164
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713481164
Hero Member
*

Ignore
1713481164
Reply with quote  #2

1713481164
Report to moderator
tont10
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
December 28, 2017, 07:04:00 PM

Arkadaslar konunuzu gordum yazayim dedim, yurtdisinda ledger aldim , isteyen arkadaslar icinde alip getirebilirim ancak tr de sannalpazar filan uzerinden komisyonu ve kargoyu oderiz derseniz. Direk teknolojik urunler satan bir dukkandan aldigim icin ucuz degil ama tr de 500tl civari ben burda 400tl ye aldim. Kargo ve sanalpazarin kesintisiyle 440tl yi gecmez sanirim. Dusunen arkadaslar hank55(at)protonmail com dan bana ulasabilirler
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
December 28, 2017, 08:48:36 PM

ledger nano s kullanışı güzel wallet eklemesi basit çok sağlam.

udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 28, 2017, 09:23:53 PM

ledger almistim ben fiyati daha uygun oldugu icin. hatta sonra bir tane daha dual yaptim cok bir getirisi olmuyor ama daha guvenli gibi oldu. cok coin tutanlar icin de avantaj oldu. 24 kelimelik keyi de sanayiye gittigimde celik plakalara yazdirip gommeyi dusunuyorum. kagitta durmasi ciddi guvenlik acigi calinabilir kaybolabilir dikkatli olmak lazim.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
December 28, 2017, 09:27:43 PM

ledger nano s daha kullanışlı oldugunu düşünüyorum ve aynı zamanda legderin tüm yazılımı açık kaynağı sunuldu diye biliyorum. trezorda kod herhangi bir şekilde açıklanmamıştı ve hatta geçen trezorda pin kodu hakkında bazı sıkıntılar olduğu, kırıldığı reddit sayfalarında yazılıyordu.

zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
December 29, 2017, 07:19:10 AM

Benimde favorim ledger nano s.he şık ve kaliteli duruyor hemde nette yaptığım araştırmalara göre daha güven verici trezor'a göre.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
December 29, 2017, 08:27:24 AM

birşey sormak istiyorum ıkıncı el ledger alcak bu kelimeleri degiştirebiliyormuyuz yoksa standartmı o, birde yurt dışından alan varmı acaba varsa nereden alabılırız TR de epey pahallı bu aletler
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 29, 2017, 08:48:31 AM

Bende artık bir ledger almam gerektiğini düşünüyorum hep hatalar yapıyor erken satışlar yapıyoruz, bu işte anladım ki gerçekten kazanç sağlamak istiyorsan uzun vade yatırım yapman gerekiyor uzun vade içinde kendi güvenliğin için ledger almak gerekıyor bir kaç kişi birleşip yurtdışından alabılır aslnda
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 29, 2017, 04:07:17 PM

birşey sormak istiyorum ıkıncı el ledger alcak bu kelimeleri degiştirebiliyormuyuz yoksa standartmı o, birde yurt dışından alan varmı acaba varsa nereden alabılırız TR de epey pahallı bu aletler
Dostum ladgerın 2. eli alınmaz alacaksanız bence paraya kıyıp sıfır bir ladger nano s alın.Hatta direkt üretici firma üzerinden almanızı öneririm.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Sertii
Newbie
*

Activity: 83
Merit: 0

View Profile
December 29, 2017, 04:11:10 PM

Ledger Nano S aldım, teknolojik konulara uzak biriyim ama ben bile kurup coinleri atabildiysem içine herkes yapabilir Smiley Hatta içindeki eth cüzdana eth kökenli coinleri bile atmayı başardım ..Normalde ledger'ın sayfasında desteklediği coinler atılabiliyor içine sanıyordum öyle değilmiş Smiley her türlü öneririm. ( Hepsiburada dan ertesi gün geliyor gayet hızlı )
UuR23
Member
**

Activity: 84

View Profile
December 29, 2017, 04:27:56 PM

Ledger a tüm coin lerden atabiliyormuyuz yoksa destek sadece belli basli coinlerde mi var ?

Resmi site üzerinden desteklediği coinleri öğrenebilirsiniz
https://www.ledgerwallet.com/cryptocurrencies

Tabi şuan piyasa çoğunluğu ethereum tokenleri üzerinden yürüyor tüm ethereum tokenlerini destekliyor diğer coinler ise topluluğun isteğine göre eklenecektir.

Tesekkür ederim bilgilendirme icin. Uzun süreli olan coinleri bekletmek icin mantikli. Borsalar veya mobil walletlerin ne halde oldugu belli sonucta

yelkovan
Member
**

Activity: 234

View Profile
December 29, 2017, 05:50:02 PM

olabildiğince coinleri kendi blok zincirlerinde  private keyi elinizde olan bir cüzdanla bunun arasındaki fark nedir?
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 29, 2017, 05:58:34 PM

olabildiğince coinleri kendi blok zincirlerinde  private keyi elinizde olan bir cüzdanla bunun arasındaki fark nedir?

tokenleri sanıyorum ledgerin içinde saklanıyor ama o zaman ledgere birşey olursa nasıl ulaşılıyor tokenlere private keyi mew e atarak ledgerin içindeki tokenlere zincir üzerinden ulaşılabiliyormu bende mantığını anlamadım o zaman yedekli ledger falanmı yapmak lazım
yelkovan
Member
**

Activity: 234

View Profile
December 29, 2017, 07:48:22 PM

alanların zaten bu yüzden neden aldığını anlamıyorum bana çok mantıksızca bir hareket gibi geliyor.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 29, 2017, 08:04:47 PM

Ledgeri alalı daha 1 hafta oldu. Yüklü miktarları borsada bırakmak gerçekten delilik imkanınız varsa alın, kafanız rahat gezin. Koini uzun süreli bekletiyorsanız zaten büyük bir ihtiyaç. Basit bir kullanımı var. Tabi ki koinden koine değişiyor fakat transfer süreleride çok hızlı. Benim şuan için transfer ettiğim koinler: dgb, doge, vtc. Hepsinin de aktarımı hızlı gerçekleşti. Yanlız ledgerden borsaya aktarma biraz daha gecikiyor.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 29, 2017, 08:08:51 PM

Arkadaşlar merhaba 3 sorum var:
a)Ledgerde saklayabileceğimiz farklı tokken sayısı bildiğiniz üzere sınırlı trezor wallet kullanan varsa onun hafızası hakkında bilgi verir mi?
b)Sizce ledger mi trezor mu almalıyım amacım farklı coin türlerini bir arada uzun vadede saklamak
c)bunlara alternatif başka walletlar var mı? Bunları yurtdışından sitesinden getirmek mi daha karlı yerdi distrübütörden mi almak daha mantıklı?
Teşekkürler.

Ledger ve trezor dışında alternatif yok diye biliyorum . Alacaksanız ledger alın türkçe kaynak olarak hiç zorlanmazsınız . Trezor bizim ülkemizde pek yaygın değil . Burdan almanız daha mantıklı . Kargo parasıyla aynı fiyata geliyor .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 29, 2017, 09:15:58 PM
Last edit: December 29, 2017, 09:27:43 PM by mesacan

Merhaba,Bütün uygulamalar açılıyor fakat Stellar'ı açamıyorum. Nedeni ne olabilir, bilen var mı? Sildim geri yükledim ama sorun hala çözülmedi.
koleskok
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 30, 2017, 12:17:08 AM
Merited by ricciolone (2)

Sorun olmamalı.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: