Bitcoin Forum
April 25, 2024, 10:14:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Tarsustaki Gizemli Kazı  (Read 1572 times)
zdrovie (OP)
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
November 04, 2017, 07:09:59 AM

1 yıldır Tarsusta süren bi kazı çalışması var ve kazıyı özel harekat polisleri koruyor.Şu ana kadar ne kazıldı ne çıkarıldı bilen yok ve tatmin edici açıklama yapılmadı.Bi kaçgün öncede kazı bitirilerek kazılan alanlar kapatıldı.
Baya komplo teorileri üretildi kazıyla ilgili sizin fikirleriniz neler?

linkler : http://www.ensonhaber.com/tarsustaki-gizemli-kazi-sona-erdi.html
ekşideki başlık : https://eksisozluk.com/tarsustaki-esrarengiz-kazi--5273005

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714040078
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714040078
Reply with quote  #2

1714040078
Report to moderator
1714040078
Hero Member
*

Ignore
1714040078
Reply with quote  #2

1714040078
Report to moderator
1714040078
Hero Member
*

Ignore
1714040078
Reply with quote  #2

1714040078
Report to moderator
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
November 04, 2017, 07:17:39 AM

Bende 1 yıldır bu kazıyı merakla bekliyordum. Dün hiçbir açıklama olmadan kazıyı sonlandırıp kazdıkları yerleri kapatıp bıraktıklarını okudum acaip sinirlendim ama burası Türkiye. Ne yaparsan yap güçlüysen yanına kar kalıyor. Yazıklar olsun demekten başka elimizden birşey gelmiyor lanet olsun bunlara ve bunları göremeyen halka.

Çok büyük oyunlar dönüyor ve bunların içyüzünü sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz en çokta bu koyuyor amk
zdrovie (OP)
Full Member

View Profile
November 04, 2017, 07:22:39 AM

Bende 1 yıldır bu kazıyı merakla bekliyordum. Dün hiçbir açıklama olmadan kazıyı sonlandırıp kazdıkları yerleri kapatıp bıraktıklarını okudum acaip sinirlendim ama burası Türkiye. Ne yaparsan yap güçlüysen yanına kar kalıyor. Yazıklar olsun demekten başka elimizden birşey gelmiyor lanet olsun bunlara ve bunları göremeyen halka.

Çok büyük oyunlar dönüyor ve bunların içyüzünü sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz en çokta bu koyuyor amk

bende haberi gördüğümden beri yani bi kaç aydır takip ediyorum,çokta merak ettim ama malesef hiçbir sızıntı bile yok kazıyla ilgili.Çevre halkı bile bişey bilmiyormuş yoksa kokusu çıkardı kesin.Bundan yıllar sonra belki öğreniriz ne olduğunu

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
November 04, 2017, 08:32:13 AM

ilk defa duydum bu kazıyı. ekşisözlükte de okudum da herhangi bir şey çıkacağa benzemiyor

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 04, 2017, 08:50:55 AM

Uzay gemisi çıkarıldı arkadaşlar orda çalısan amerikalı söylemiş. Yüksek teknoloji lazer silahlarıyla kesip limandaki abd gemilerine yüklemişler 189 adet parça seklinde ondan 1 sene sürmüş. Kazı normalde bitmiş lakin parçaları abdye götürmek uzun sürmüş. Bunu kanıtlarıyla anlatan yabancılar var arastırın. Bizim teknoloji yetmediği için abd el koymustur. Hatta orda gördüklerinden sonra bayılan tansiyonu cıkan abdli profesörlerde vardır.
zdrovie (OP)
Full Member

View Profile
November 04, 2017, 10:53:00 AM

Uzay gemisi çıkarıldı arkadaşlar orda çalısan amerikalı söylemiş. Yüksek teknoloji lazer silahlarıyla kesip limandaki abd gemilerine yüklemişler 189 adet parça seklinde ondan 1 sene sürmüş. Kazı normalde bitmiş lakin parçaları abdye götürmek uzun sürmüş. Bunu kanıtlarıyla anlatan yabancılar var arastırın. Bizim teknoloji yetmediği için abd el koymustur. Hatta orda gördüklerinden sonra bayılan tansiyonu cıkan abdli profesörlerde vardır.

cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
November 04, 2017, 11:50:26 AM

bende takip ediyorum ne zamandır ama merak ettiğimizle kalacağız anlaşılan.uzun bir süre belkide hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz orada neler bulduklarını veya neyi aradıklarını
temurmelik46
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 04, 2017, 02:27:39 PM

Ya bu haber son bir kaç gündür gündemi meşgul ediyor ama ;kim kazdı niçin kazdı,ne zaman kazdı,kazarken kimsenin habri yokmuydu ?hava da bir sürü soru işareti var ;ama yanıtsız.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 04, 2017, 02:33:09 PM

Medyada gündem olduğu için kazı sonlandırıldı galiba. Mülk sahibininde tutarsız açıklamaları var. Anlatılan senaryolardan İncil arandığı akla en yatkını. Yukarıdaki uzay gemisi hikayesini yazan arkadaş ironinin dibine vurmuş bu arada.

CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 04, 2017, 02:40:30 PM

Medyada gündem olduğu için kazı sonlandırıldı galiba. Mülk sahibininde tutarsız açıklamaları var. Anlatılan senaryolardan İncil arandığı akla en yatkını. Yukarıdaki uzay gemisi hikayesini yazan arkadaş ironinin dibine vurmuş bu arada.

birçok arkeloji kazılarında bulundum o yüzden siz anlamazsınız mersine bir çogunuz umarım gitmemişsinizdir. Ordaki ev satıslarını kaç kişi arastırdı ? Kaç kişi oranın daha önceki tarihi yapısını inceledi. 200 metre yakınındaki 1 yıl önce satısa cıkan 47bin tl lik gecekondunun 580bin tlye 2017 yılında satıldıgını biliyormusunuz ? peki kaç kişi bu evi satılan adamla görüştü ? Bilimden uzak insanları hiç sevmem kusura bakmayın milyonlarca galaksinin oldugu yerde tek dünyalı siz değilsiniz bir zahmet öğrenin.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
November 04, 2017, 03:13:13 PM

Ya arkadaşlar devlet destekli insanlar bunların içinde polisi emniyet amiri birçok akp li de dahil buradan biraz tarihi eser çıkarıp, para kazanacaklardı ki bu uğurda devlet kendi polisini bile vurdu.
bu olaylar medyaya çıkmadan 2 ay önce haberim vardı benim olaydan, Millet öğrenince devlet hemen güzel bir kılıf uydurdu üstünü kapattılar.
Allah bilir böyle bilmediğimiz kaç olay olmuştur. Ülkede bazı insanlar rantlanacam diye katil bile oluyor malesefki, allah sonumuzu hayır etsin inşallah

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
November 04, 2017, 03:32:02 PM

Çok enteresanmış, birkaç haber ve yazı buldum okudum ama kimse ağzından bişey kaçırmamış herşey gizli. Yurtdışında biyerde olsa bu olay merciiler açıklama yapmak zorunda kalırlardı ama nerde bizdee..
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
November 04, 2017, 07:13:32 PM

Harbiden boyle bi olay vardi dimi, başlığı görünce hatirladim simdi biraz arastiracagim , biseyler ogrenebilirsem yazarim
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238

View Profile
November 04, 2017, 07:31:24 PM

birsuru komplo teorisi dönüyo ortada birileir hz. musanın ahit sandıgı dedi bilmem incil felan dediler. geçen a  haber müdürü birşeyler açıkladı gerçekten çok merak edyrm ya. diyelimki iddia edildiği gibi bir yer altı şehri var bukadar güvenlik önlemi neden. ev sahiplerine önceden evin değerinin 20 30 katı para ödeyen iş adamları varmış onlar nereden biliyodu burada değerli birşeyler var vs. birşeyler dönüyo ve ben çok merak edyrm
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208

View Profile
November 04, 2017, 08:55:56 PM

Kazıdan hiç bir haber yok bölgeden yerel haberlerde gelmiyo özel harekatın nöbet tutacak kadar önemli bir olay olduğunu düşünüyorum ve devletin burdaki kazıdan çıkan eserleri kaptırmak istememesinden kaynaklandığını düşünüyorum
Tasmonid
Member
**

Activity: 109

Decentralized Transportation Economy

View Profile
November 04, 2017, 08:57:22 PM

Mit, Polis ve Devlet eliyle kazı nedir Allah aşkına
Çok pis kokular çıkar burdan.

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 08, 2017, 09:11:27 PM

şu konuyu hortlatıyım. içinde bişey çıkmamışmış geri kapatılacakmışmış bişiler döndü ama bilemedık goremedık
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 08, 2017, 09:36:38 PM

Arcopal 189 parça yemek takımı gibi olmuş. oradan o büyüklükte birşey çıkarmak isteseler zaten tek parça halinde çıkarırlar Smiley bırak o bölgeyi adamlar böyle önemli bir durum karşısında mersini olduğu gibi boşaltır. araştırın demişsin de kim nereyi araştıracak.. bu biraz senin hayalgücün gibi geldi bana. Yüksek ihtimal değerli tarihi eserlerin bulunduğu bir bölge idi.. veya bölge emniyete yakın olduğu için emniyetin altına doğru giden bir tünel vardı onu kontrol ettiler diye düşünüyorum.
o.ogurlu
Member
**

Activity: 910
Merit: 12

View Profile WWW
November 09, 2017, 10:45:43 AM

kazıda neler bulunduğu ne amaçla yapıldığı ancak yıllar sonra ortaya çıkacak gibi duruyor çünkü en son yapılan resmi açıklamya göre bakır sikkeler bulundu falan demişler bakır sikkeyi özel harekat mı korur bildiğin dalga geçip yine olayın üstünü kapıyorlar
litegigabyte
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
November 09, 2017, 10:47:30 AM

Elon Musk da bu kazı için geldi diyorlardı.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: