Bitcoin Forum
April 16, 2024, 06:04:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Načini povlačenja, pretvaranja bitcoina u HRK  (Read 5757 times)
Brucelats
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
January 21, 2018, 07:27:19 PM
 #81

Čini mi se da sam pronašao još jedan zanimljiv i puno lakši način za prebacivanje BTC-a u kune od kupnje i prodaje zlata. Zove se AdvCash kartica. Bazirana je na MasterCard-u i za izdavanje se plaća 5 €. Mjesečna naknada ne postoji, a nakon verifikacije (treba poslati sliku osobne) na bankomatima se dnevno može dizati do 3.000,00 € uz proviziju od $1.99 (ako sam dobro shvatio izraz "1.99 ATM withdrawal in USD/EUR"). Osobno nisam još isprobao (danas sam ju naručio) ali izgleda kao prilično dobra stvar. Ako ju netko koristi, bilo bi lijepo da napiše iskustvo.

Da ali kako ćeš opravdat stečen novac? Na zlato se ne primjenjuje porez na kapitalnu dobit. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

A gledaj... Tako te isto mogu pitati kako si stekao zlato? Zar ne? Ako imaš plaću 3.000 kuna i odjednom kupiš 5 kg zlata (OK, malo pretjerujem ali ipak...), misliš da te neće pitati otkuda ti novac za toliko zlata?

Inače, ekipa u AdvCash-u je povećala provizije. Očito su shvatili da je Visa odjebala kripto kartice pa je ostao samo MasterCard i sad deru na provizijama. Ako se ne varam, sad je provizija za dizanje na bankomatu $6 + 2.95% iznosa koji se diže.

Moze malo objasnjenje istoga? Kako ce kupiti zlato i kojim povodom? Ako već ima cash koji je podigao na neku foru, nema razloga kupovati zlato. I tko ce te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata?

1713290674
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290674

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290674
Reply with quote  #2

1713290674
Report to moderator
1713290674
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290674

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290674
Reply with quote  #2

1713290674
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713290674
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290674

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290674
Reply with quote  #2

1713290674
Report to moderator
1713290674
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290674

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290674
Reply with quote  #2

1713290674
Report to moderator
1713290674
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713290674

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713290674
Reply with quote  #2

1713290674
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2408
Merit: 1205



View Profile
January 21, 2018, 08:00:13 PM
 #82

Imam jedno pitanje, jeli itko od vas povlačio fiat s Coinbase-a, Bittrexa, Binance-a ili neke druge burze, kako gleda porezna na na to? Uzimaju li banke provizije, kako one gledaju na to?

ZABA uzme 7 kuna kada sjedne SEPA transakcija, ne znam kako je kod drugih banka. Ako ne zelis imati problema sa poreznom nakon sto pare sjednu ispunis JOPPD obrazac i predas poreznoj.

Jesi li siguran da treba ispuniti JOPPD obrazac odmah nakon primitka novaca na račun? To pitam jer mi je šefica ispostave Porezne uprave u mojem mjestu rekla da se JOPPD obrazac ispunjava u veljači za prethodnu godinu, a plaća se porez na kapitalnu dobit (12%) plus prirez ovisno o mjestu prebivališta.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
January 21, 2018, 08:33:24 PM
 #83

Čini mi se da sam pronašao još jedan zanimljiv i puno lakši način za prebacivanje BTC-a u kune od kupnje i prodaje zlata. Zove se AdvCash kartica. Bazirana je na MasterCard-u i za izdavanje se plaća 5 €. Mjesečna naknada ne postoji, a nakon verifikacije (treba poslati sliku osobne) na bankomatima se dnevno može dizati do 3.000,00 € uz proviziju od $1.99 (ako sam dobro shvatio izraz "1.99 ATM withdrawal in USD/EUR"). Osobno nisam još isprobao (danas sam ju naručio) ali izgleda kao prilično dobra stvar. Ako ju netko koristi, bilo bi lijepo da napiše iskustvo.

Da ali kako ćeš opravdat stečen novac? Na zlato se ne primjenjuje porez na kapitalnu dobit. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

A gledaj... Tako te isto mogu pitati kako si stekao zlato? Zar ne? Ako imaš plaću 3.000 kuna i odjednom kupiš 5 kg zlata (OK, malo pretjerujem ali ipak...), misliš da te neće pitati otkuda ti novac za toliko zlata?

Inače, ekipa u AdvCash-u je povećala provizije. Očito su shvatili da je Visa odjebala kripto kartice pa je ostao samo MasterCard i sad deru na provizijama. Ako se ne varam, sad je provizija za dizanje na bankomatu $6 + 2.95% iznosa koji se diže.

Moze malo objasnjenje istoga? Kako ce kupiti zlato i kojim povodom? Ako već ima cash koji je podigao na neku foru, nema razloga kupovati zlato. I tko ce te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata?

Zlato se kupuje sa BTC preko moro.si stranice. Malo pročitaš temu u kojoj pišeš i sve bude mnogo jasnije. Wink

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
January 21, 2018, 09:25:49 PM
 #84

Čini mi se da sam pronašao još jedan zanimljiv i puno lakši način za prebacivanje BTC-a u kune od kupnje i prodaje zlata. Zove se AdvCash kartica. Bazirana je na MasterCard-u i za izdavanje se plaća 5 €. Mjesečna naknada ne postoji, a nakon verifikacije (treba poslati sliku osobne) na bankomatima se dnevno može dizati do 3.000,00 € uz proviziju od $1.99 (ako sam dobro shvatio izraz "1.99 ATM withdrawal in USD/EUR"). Osobno nisam još isprobao (danas sam ju naručio) ali izgleda kao prilično dobra stvar. Ako ju netko koristi, bilo bi lijepo da napiše iskustvo.

Da ali kako ćeš opravdat stečen novac? Na zlato se ne primjenjuje porez na kapitalnu dobit. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

A gledaj... Tako te isto mogu pitati kako si stekao zlato? Zar ne? Ako imaš plaću 3.000 kuna i odjednom kupiš 5 kg zlata (OK, malo pretjerujem ali ipak...), misliš da te neće pitati otkuda ti novac za toliko zlata?

Inače, ekipa u AdvCash-u je povećala provizije. Očito su shvatili da je Visa odjebala kripto kartice pa je ostao samo MasterCard i sad deru na provizijama. Ako se ne varam, sad je provizija za dizanje na bankomatu $6 + 2.95% iznosa koji se diže.

Ma još to nije tako strašno 3$ i 3% iznosa. Mene brine da naša porezna uprava ne sazna za taj račun kod AdvCasha pa ti još ne sjedne na vrat. Kod takvih kartica ja prvo gledam gdje je sjedište firme koja izdaje kartice. Ako je unutar EU siguran sam da će porezna dobiti informaciju o tvojem računu.
E sad ovaj AdvCash ima sjedište u Belizeu (to je odlično), imaju i frmu u Gibraltaru (to je tako, tako), a online plačanje procesuiraju u Londonu (lokacija, katastrofa).
Da li je netko tko je naručio karticu možda pitao u kojoj državi drže podatke o korisnicima kartice i kojim institucijama daju informaciju o korisnicima kartice?
Brucelats
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
January 22, 2018, 12:56:21 AM
 #85

Čini mi se da sam pronašao još jedan zanimljiv i puno lakši način za prebacivanje BTC-a u kune od kupnje i prodaje zlata. Zove se AdvCash kartica. Bazirana je na MasterCard-u i za izdavanje se plaća 5 €. Mjesečna naknada ne postoji, a nakon verifikacije (treba poslati sliku osobne) na bankomatima se dnevno može dizati do 3.000,00 € uz proviziju od $1.99 (ako sam dobro shvatio izraz "1.99 ATM withdrawal in USD/EUR"). Osobno nisam još isprobao (danas sam ju naručio) ali izgleda kao prilično dobra stvar. Ako ju netko koristi, bilo bi lijepo da napiše iskustvo.

Da ali kako ćeš opravdat stečen novac? Na zlato se ne primjenjuje porez na kapitalnu dobit. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

A gledaj... Tako te isto mogu pitati kako si stekao zlato? Zar ne? Ako imaš plaću 3.000 kuna i odjednom kupiš 5 kg zlata (OK, malo pretjerujem ali ipak...), misliš da te neće pitati otkuda ti novac za toliko zlata?

Inače, ekipa u AdvCash-u je povećala provizije. Očito su shvatili da je Visa odjebala kripto kartice pa je ostao samo MasterCard i sad deru na provizijama. Ako se ne varam, sad je provizija za dizanje na bankomatu $6 + 2.95% iznosa koji se diže.

Moze malo objasnjenje istoga? Kako ce kupiti zlato i kojim povodom? Ako već ima cash koji je podigao na neku foru, nema razloga kupovati zlato. I tko ce te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata?

Zlato se kupuje sa BTC preko moro.si stranice. Malo pročitaš temu u kojoj pišeš i sve bude mnogo jasnije. Wink


Sve mi je jasno, međutim ekipa razglaba oko stvari, tipa pitati ce te od kuda ti zlato, pa kako od kuda mi, kupio sam sa BTC, zatim sam ga odma prodao, dobio sam cash i tko ce mene sad pitati, od kuda mi zlato i sta cu kome pravdati kad zlato nisam ni vidio ili sam ga vidio 5 sekundi.

Ili pitaju "od kuda ti novac za kupovinu zlata", ni to mi nije jasno, ako kupujem sa BTC onda ni nemam novac, tako da ne znam tko ce me pitati od kud mi novac za kupovinu zlata.


Jedino sa kime mogu voditi ikakve razgovore vezane za kupovinu ili prodaju zlata je sama firma kod koje kupujem ili prodajem zlato, kakve oni imaju veze sa porezima i poreznom? Nikakve, osim mozda da napravis narudzbu od par kila zlata i više sa BTC, onda mogu baciti neku sumnju ili javiti poreznoj, ok taj i taj lik je kupio puno zlata, mozda bi ga trebali istraziti ili nesto, iako nezz jel to praksa. Ja sam siguran da MORO.si trlja dlanove, prakticki zlato ni ne dobijemo, nego platimo tipa 50 000 kn, on nam da 45 000 kn, znaci ekipa dobije 5000 kn za ništa Smiley, dobije za to da ide nama u susret šta nudi prodaju zlata u BTC.

I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
January 22, 2018, 06:16:34 AM
 #86

Iako smo već ustanovili da na ovom forumu ima više starijih (zrelijih) članova ipak ima i dosta mladih neiskusnih koji vjerojatno nisu kupili ništa skuplje od novog modela nekog smartphonea.


Sve mi je jasno, međutim ekipa razglaba oko stvari, tipa pitati ce te od kuda ti zlato, pa kako od kuda mi, kupio sam sa BTC, zatim sam ga odma prodao, dobio sam cash


Država ne priznaje Bitcoin kao sredstvo plaćanja niti prihvaća da Bitcoin ima neku vrijednost (bar za sad). To ti je isto kao da kažeš prodao sam Mjesec za zlato. Imaš li vlasnički list za Mjesec da dokažeš da je tvoj? Isto tako možeš državi reći da si prodao maglu za zlato za koje si onda dobio keš.

Quote

i tko ce mene sad pitati, od kuda mi zlato i sta cu kome pravdati kad zlato nisam ni vidio ili sam ga vidio 5 sekundi. Ili pitaju "od kuda ti novac za kupovinu zlata", ni to mi nije jasno, ako kupujem sa BTC onda ni nemam novac, tako da ne znam tko ce me pitati od kud mi novac za kupovinu zlata.


Država ima svoje institucije koje prate sve financijske transfere pa tako i prodaju i kupovinu zlata. Porezna uprava će te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata. To što ti zlato nisi ni vidio državu ne zanima. Njih zanima dokumentacija 'crno na bijelo', a na tim papirima je TVOJ potpis i TVOJI podatci o kupnji i prodaji zlata za kune, eure ili neku drugu valutu.

Quote

Jedino sa kime mogu voditi ikakve razgovore vezane za kupovinu ili prodaju zlata je sama firma kod koje kupujem ili prodajem zlato


Firma kod koje kupuješ zlato te traži ovo:

"OPĆI UVJETI UGOVORA o trgovanju plemenitim kovinama

3.1.
Kako bi se omogućila transparentnost, provjera, praćenje itd., kupac ponudu za kupnju, odnosno prodaju (narudžbu), uvijek daje u pisanom obliku, i to osobno (potpisuje narudžbu) u vrijeme rada trgovine, od ponedjeljka do petka, od 9:00 do 19:00 sati ili putem e-pošte, faksa, te putem sigurne internetske poveznice (internet trgovina) na internetskoj stranici tvrtke Moro, www.moro.hr. Proizvode u „Internetskoj prodaji 24 sata“ možete naručiti preko internetske trgovine i izvan radnoga vremena društva Moro, i to svakoga dana od 00:00 – 24:00 sati, svih radnih i neradnih dana, osim ako tvrtka Moro ne odredi drukčije."

Quote

kakve oni imaju veze sa porezima i poreznom? Nikakve, osim mozda da napravis narudzbu od par kila zlata i više sa BTC, onda mogu baciti neku sumnju ili javiti poreznoj, ok taj i taj lik je kupio puno zlata, mozda bi ga trebali istraziti ili nesto, iako nezz jel to praksa. Ja sam siguran da MORO.si trlja dlanove, prakticki zlato ni ne dobijemo, nego platimo tipa 50 000 kn, on nam da 45 000 kn, znaci ekipa dobije 5000 kn za ništa Smiley, dobije za to da ide nama u susret šta nudi prodaju zlata u BTC.


A ovo zadnje je toliko djetinjasto da ne želim ni komentirati.


Brucelats
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
January 22, 2018, 01:09:45 PM
 #87

Iako smo već ustanovili da na ovom forumu ima više starijih (zrelijih) članova ipak ima i dosta mladih neiskusnih koji vjerojatno nisu kupili ništa skuplje od novog modela nekog smartphonea.


Sve mi je jasno, međutim ekipa razglaba oko stvari, tipa pitati ce te od kuda ti zlato, pa kako od kuda mi, kupio sam sa BTC, zatim sam ga odma prodao, dobio sam cash


Država ne priznaje Bitcoin kao sredstvo plaćanja niti prihvaća da Bitcoin ima neku vrijednost (bar za sad). To ti je isto kao da kažeš prodao sam Mjesec za zlato. Imaš li vlasnički list za Mjesec da dokažeš da je tvoj? Isto tako možeš državi reći da si prodao maglu za zlato za koje si onda dobio keš.

Quote

i tko ce mene sad pitati, od kuda mi zlato i sta cu kome pravdati kad zlato nisam ni vidio ili sam ga vidio 5 sekundi. Ili pitaju "od kuda ti novac za kupovinu zlata", ni to mi nije jasno, ako kupujem sa BTC onda ni nemam novac, tako da ne znam tko ce me pitati od kud mi novac za kupovinu zlata.


Država ima svoje institucije koje prate sve financijske transfere pa tako i prodaju i kupovinu zlata. Porezna uprava će te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata. To što ti zlato nisi ni vidio državu ne zanima. Njih zanima dokumentacija 'crno na bijelo', a na tim papirima je TVOJ potpis i TVOJI podatci o kupnji i prodaji zlata za kune, eure ili neku drugu valutu.

Quote

Jedino sa kime mogu voditi ikakve razgovore vezane za kupovinu ili prodaju zlata je sama firma kod koje kupujem ili prodajem zlato


Firma kod koje kupuješ zlato te traži ovo:

"OPĆI UVJETI UGOVORA o trgovanju plemenitim kovinama

3.1.
Kako bi se omogućila transparentnost, provjera, praćenje itd., kupac ponudu za kupnju, odnosno prodaju (narudžbu), uvijek daje u pisanom obliku, i to osobno (potpisuje narudžbu) u vrijeme rada trgovine, od ponedjeljka do petka, od 9:00 do 19:00 sati ili putem e-pošte, faksa, te putem sigurne internetske poveznice (internet trgovina) na internetskoj stranici tvrtke Moro, www.moro.hr. Proizvode u „Internetskoj prodaji 24 sata“ možete naručiti preko internetske trgovine i izvan radnoga vremena društva Moro, i to svakoga dana od 00:00 – 24:00 sati, svih radnih i neradnih dana, osim ako tvrtka Moro ne odredi drukčije."

Quote

kakve oni imaju veze sa porezima i poreznom? Nikakve, osim mozda da napravis narudzbu od par kila zlata i više sa BTC, onda mogu baciti neku sumnju ili javiti poreznoj, ok taj i taj lik je kupio puno zlata, mozda bi ga trebali istraziti ili nesto, iako nezz jel to praksa. Ja sam siguran da MORO.si trlja dlanove, prakticki zlato ni ne dobijemo, nego platimo tipa 50 000 kn, on nam da 45 000 kn, znaci ekipa dobije 5000 kn za ništa Smiley, dobije za to da ide nama u susret šta nudi prodaju zlata u BTC.


A ovo zadnje je toliko djetinjasto da ne želim ni komentirati.





E pa to je ok odgovor. Ja sam išao sarkastično i malo sam se šalio na one stvari koje sam pročitao ovdje, iako unio sam i dio istine, ali dobro nebitno. Ovo je normalan i legitiman odgovor. Na kojim postavljam pitanje dalje:

Kakva je situacija na kraju s podizanjem keša preko zlata? Koliko je to sigurno, da li postoje određene cifre do koje se može podizati bez da imamo problema itd? Da li netko zna? Koliko sam skuzio jako puno ljudi koristi moro.hr i zenska kad sam dosao prvi put tamo je bila zbunjena šta nisam odma trazio da me isplate, jer je rekla da je to kao praksa, da 99 od njih 100 trazi isplatu odma, a taj jedan dode kroz tjedan dana nazad i trazi cash. Isto tako, kad sam bio tamo zapisala je moje podatke osobne, OIB adresu i slicno, ono kaj piše na osobnoj.

E sad, jel ima netko šta pametno reći vezano uz to šta sam napisao iznad, do sad nismo dobili ni jednu korisnu/provjerenu informaciju vezano uz navedeno iznad. Do sad sam podizao novac 2 puta i planiram stati barem u narednih mjesec dana. Prvi put sam kupio/prodao 100g zlata, a drugi 80tak grama. Oko 40 000 kn sam digao.



Što se tiče:

"Država ne priznaje Bitcoin kao sredstvo plaćanja niti prihvaća da Bitcoin ima neku vrijednost (bar za sad). To ti je isto kao da kažeš prodao sam Mjesec za zlato. Imaš li vlasnički list za Mjesec da dokažeš da je tvoj? Isto tako možeš državi reći da si prodao maglu za zlato za koje si onda dobio keš."

Pa čekaj, imam račun i dokument na kojem piše da je plaćeno sa bitcoinom, kako sam onda platio ako nisam bitcoinom, dobio sam adresu njihovog walleta preko QR koda i uplatio im direkt bitcoin, znam da je to mutno ali nije baš tako da sam kupovao maglom, a i oni su službena firma i piše jasno da primaju bitcoin... Ali dobro nebitno, to bi trebalo nekog stručnjaka pitati šta se razumije u zakone ili šta već.


Nastojim biti oprezan sa tim svime i u procesu sam otvaranja firme / obrta i planiram skroz biti skroman još dulje vrijeme, htio bi smao da imam neku lovu sa strane ako za nešto zatreba od tekučih troškova, režija i sl. i trazim nesto sta je najjednostavnije. Kriptovalute su mi vec sad, a i biti ce nadalje full time job ali eto, htio sam nesto da imam za sigurnost, ništa previše.


Hvala na odgovoru

I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
January 22, 2018, 07:59:03 PM
 #88

Iako smo već ustanovili da na ovom forumu ima više starijih (zrelijih) članova ipak ima i dosta mladih neiskusnih koji vjerojatno nisu kupili ništa skuplje od novog modela nekog smartphonea.


Sve mi je jasno, međutim ekipa razglaba oko stvari, tipa pitati ce te od kuda ti zlato, pa kako od kuda mi, kupio sam sa BTC, zatim sam ga odma prodao, dobio sam cash


Država ne priznaje Bitcoin kao sredstvo plaćanja niti prihvaća da Bitcoin ima neku vrijednost (bar za sad). To ti je isto kao da kažeš prodao sam Mjesec za zlato. Imaš li vlasnički list za Mjesec da dokažeš da je tvoj? Isto tako možeš državi reći da si prodao maglu za zlato za koje si onda dobio keš.

Quote

i tko ce mene sad pitati, od kuda mi zlato i sta cu kome pravdati kad zlato nisam ni vidio ili sam ga vidio 5 sekundi. Ili pitaju "od kuda ti novac za kupovinu zlata", ni to mi nije jasno, ako kupujem sa BTC onda ni nemam novac, tako da ne znam tko ce me pitati od kud mi novac za kupovinu zlata.


Država ima svoje institucije koje prate sve financijske transfere pa tako i prodaju i kupovinu zlata. Porezna uprava će te pitati od kuda ti novac za kupovinu zlata. To što ti zlato nisi ni vidio državu ne zanima. Njih zanima dokumentacija 'crno na bijelo', a na tim papirima je TVOJ potpis i TVOJI podatci o kupnji i prodaji zlata za kune, eure ili neku drugu valutu.

Quote

Jedino sa kime mogu voditi ikakve razgovore vezane za kupovinu ili prodaju zlata je sama firma kod koje kupujem ili prodajem zlato


Firma kod koje kupuješ zlato te traži ovo:

"OPĆI UVJETI UGOVORA o trgovanju plemenitim kovinama

3.1.
Kako bi se omogućila transparentnost, provjera, praćenje itd., kupac ponudu za kupnju, odnosno prodaju (narudžbu), uvijek daje u pisanom obliku, i to osobno (potpisuje narudžbu) u vrijeme rada trgovine, od ponedjeljka do petka, od 9:00 do 19:00 sati ili putem e-pošte, faksa, te putem sigurne internetske poveznice (internet trgovina) na internetskoj stranici tvrtke Moro, www.moro.hr. Proizvode u „Internetskoj prodaji 24 sata“ možete naručiti preko internetske trgovine i izvan radnoga vremena društva Moro, i to svakoga dana od 00:00 – 24:00 sati, svih radnih i neradnih dana, osim ako tvrtka Moro ne odredi drukčije."

Quote

kakve oni imaju veze sa porezima i poreznom? Nikakve, osim mozda da napravis narudzbu od par kila zlata i više sa BTC, onda mogu baciti neku sumnju ili javiti poreznoj, ok taj i taj lik je kupio puno zlata, mozda bi ga trebali istraziti ili nesto, iako nezz jel to praksa. Ja sam siguran da MORO.si trlja dlanove, prakticki zlato ni ne dobijemo, nego platimo tipa 50 000 kn, on nam da 45 000 kn, znaci ekipa dobije 5000 kn za ništa Smiley, dobije za to da ide nama u susret šta nudi prodaju zlata u BTC.


A ovo zadnje je toliko djetinjasto da ne želim ni komentirati.





E pa to je ok odgovor. Ja sam išao sarkastično i malo sam se šalio na one stvari koje sam pročitao ovdje, iako unio sam i dio istine, ali dobro nebitno. Ovo je normalan i legitiman odgovor. Na kojim postavljam pitanje dalje:

Kakva je situacija na kraju s podizanjem keša preko zlata? Koliko je to sigurno, da li postoje određene cifre do koje se može podizati bez da imamo problema itd? Da li netko zna? Koliko sam skuzio jako puno ljudi koristi moro.hr i zenska kad sam dosao prvi put tamo je bila zbunjena šta nisam odma trazio da me isplate, jer je rekla da je to kao praksa, da 99 od njih 100 trazi isplatu odma, a taj jedan dode kroz tjedan dana nazad i trazi cash. Isto tako, kad sam bio tamo zapisala je moje podatke osobne, OIB adresu i slicno, ono kaj piše na osobnoj.

E sad, jel ima netko šta pametno reći vezano uz to šta sam napisao iznad, do sad nismo dobili ni jednu korisnu/provjerenu informaciju vezano uz navedeno iznad. Do sad sam podizao novac 2 puta i planiram stati barem u narednih mjesec dana. Prvi put sam kupio/prodao 100g zlata, a drugi 80tak grama. Oko 40 000 kn sam digao.



Što se tiče:

"Država ne priznaje Bitcoin kao sredstvo plaćanja niti prihvaća da Bitcoin ima neku vrijednost (bar za sad). To ti je isto kao da kažeš prodao sam Mjesec za zlato. Imaš li vlasnički list za Mjesec da dokažeš da je tvoj? Isto tako možeš državi reći da si prodao maglu za zlato za koje si onda dobio keš."

Pa čekaj, imam račun i dokument na kojem piše da je plaćeno sa bitcoinom, kako sam onda platio ako nisam bitcoinom, dobio sam adresu njihovog walleta preko QR koda i uplatio im direkt bitcoin, znam da je to mutno ali nije baš tako da sam kupovao maglom, a i oni su službena firma i piše jasno da primaju bitcoin... Ali dobro nebitno, to bi trebalo nekog stručnjaka pitati šta se razumije u zakone ili šta već.


Nastojim biti oprezan sa tim svime i u procesu sam otvaranja firme / obrta i planiram skroz biti skroman još dulje vrijeme, htio bi smao da imam neku lovu sa strane ako za nešto zatreba od tekučih troškova, režija i sl. i trazim nesto sta je najjednostavnije. Kriptovalute su mi vec sad, a i biti ce nadalje full time job ali eto, htio sam nesto da imam za sigurnost, ništa previše.


Hvala na odgovoru

Quote
Pa čekaj, imam račun i dokument na kojem piše da je plaćeno sa bitcoinom, kako sam onda platio ako nisam bitcoinom, dobio sam adresu njihovog walleta preko QR koda i uplatio im direkt bitcoin, znam da je to mutno ali nije baš tako da sam kupovao maglom, a i oni su službena firma i piše jasno da primaju bitcoin... Ali dobro nebitno, to bi trebalo nekog stručnjaka pitati šta se razumije u zakone ili šta već.

Opet velim, NBH nema jasan stav o Bitcoinu, a porezna uprava od područnog ureda do područnog ureda odlučuje kako će knjižiti isplate nastale prodajom kripto valuta. Zadnje vrijeme se uglavnom drže presude Europskog suda jer ni Europa još nema jasan stav. Naravno da je frustracija za sve nas kada ne postoji regulativa pa svaki službenik izmisli po kojoj osnovi treba platiti porez i da bi svi mi željeli da jasno znamo koliko trebamo platiti i za što, jer tada je moguće nešto i planirati.
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
January 22, 2018, 08:55:50 PM
 #89

E pa to je ok odgovor. Ja sam išao sarkastično i malo sam se šalio na one stvari koje sam pročitao ovdje, iako unio sam i dio istine, ali dobro nebitno. Ovo je normalan i legitiman odgovor. Na kojim postavljam pitanje dalje:

Kakva je situacija na kraju s podizanjem keša preko zlata? Koliko je to sigurno, da li postoje određene cifre do koje se može podizati bez da imamo problema itd? Da li netko zna? Koliko sam skuzio jako puno ljudi koristi moro.hr i zenska kad sam dosao prvi put tamo je bila zbunjena šta nisam odma trazio da me isplate, jer je rekla da je to kao praksa, da 99 od njih 100 trazi isplatu odma, a taj jedan dode kroz tjedan dana nazad i trazi cash. Isto tako, kad sam bio tamo zapisala je moje podatke osobne, OIB adresu i slicno, ono kaj piše na osobnoj.

E sad, jel ima netko šta pametno reći vezano uz to šta sam napisao iznad, do sad nismo dobili ni jednu korisnu/provjerenu informaciju vezano uz navedeno iznad. Do sad sam podizao novac 2 puta i planiram stati barem u narednih mjesec dana. Prvi put sam kupio/prodao 100g zlata, a drugi 80tak grama. Oko 40 000 kn sam digao.

Hvala na odgovoru

Po danu, po osobnoj je limit 75 000 kn za prodaju zlata (kad ti prodaješ nazad kod Moro.hr) za gotovinu. Prije je to bilo 105 000kn ali od 01.01.2018 se HR zakon promijenio za maksimalnu isplatu gotovine
Ja imam još "staru" osobnu pa me oib nitko nije tražio, a što se tiče količine, 250g još spada ispod 75000kn tako da je najisplativija.
Što se tiče sigurnosti i brige za tvoje podatke, tu ne trebaš brinuti, ne šalju podatke niti izvještavaju o transakcijama klijenata.
Brucelats
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
January 22, 2018, 09:05:26 PM
 #90

E pa to je ok odgovor. Ja sam išao sarkastično i malo sam se šalio na one stvari koje sam pročitao ovdje, iako unio sam i dio istine, ali dobro nebitno. Ovo je normalan i legitiman odgovor. Na kojim postavljam pitanje dalje:

Kakva je situacija na kraju s podizanjem keša preko zlata? Koliko je to sigurno, da li postoje određene cifre do koje se može podizati bez da imamo problema itd? Da li netko zna? Koliko sam skuzio jako puno ljudi koristi moro.hr i zenska kad sam dosao prvi put tamo je bila zbunjena šta nisam odma trazio da me isplate, jer je rekla da je to kao praksa, da 99 od njih 100 trazi isplatu odma, a taj jedan dode kroz tjedan dana nazad i trazi cash. Isto tako, kad sam bio tamo zapisala je moje podatke osobne, OIB adresu i slicno, ono kaj piše na osobnoj.

E sad, jel ima netko šta pametno reći vezano uz to šta sam napisao iznad, do sad nismo dobili ni jednu korisnu/provjerenu informaciju vezano uz navedeno iznad. Do sad sam podizao novac 2 puta i planiram stati barem u narednih mjesec dana. Prvi put sam kupio/prodao 100g zlata, a drugi 80tak grama. Oko 40 000 kn sam digao.

Hvala na odgovoru

Po danu, po osobnoj je limit 75 000 kn za prodaju zlata (kad ti prodaješ nazad kod Moro.hr) za gotovinu. Prije je to bilo 105 000kn ali od 01.01.2018 se HR zakon promijenio za maksimalnu isplatu gotovine
Ja imam još "staru" osobnu pa me oib nitko nije tražio, a što se tiče količine, 250g još spada ispod 75000kn tako da je najisplativija.
Što se tiče sigurnosti i brige za tvoje podatke, tu ne trebaš brinuti, ne šalju podatke niti izvještavaju o transakcijama klijenata.



Ovo mi je drago čuti. Da rekla je ona i tamo kad sam došao prvi put, pitao sam nešto oko limita. Rekla je da je po osobi 75000 kn ali da ako zelim vise da dovedem nekoga sa sobom tko je punoljetan i da on moze primiti ostatak novca na sebe.

Što se tiče ovoga kaj veliš da ne izvještavaju, kak znaš da je to tak Cheesy? Jel imas kakvih pouzdanih informacija ili je to samo tvoje osobno mišljenje.


Hvala Vam svima na odg!

dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
January 22, 2018, 09:31:14 PM
 #91


Ovo mi je drago čuti. Da rekla je ona i tamo kad sam došao prvi put, pitao sam nešto oko limita. Rekla je da je po osobi 75000 kn ali da ako zelim vise da dovedem nekoga sa sobom tko je punoljetan i da on moze primiti ostatak novca na sebe.

Što se tiče ovoga kaj veliš da ne izvještavaju, kak znaš da je to tak Cheesy? Jel imas kakvih pouzdanih informacija ili je to samo tvoje osobno mišljenje.


Hvala Vam svima na odg!

Nisu dužni izvještavati nikoga, to ti garantiram, sve dok se poštiva Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma nemaš brige.
Brucelats
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
January 23, 2018, 01:40:28 AM
 #92


Ovo mi je drago čuti. Da rekla je ona i tamo kad sam došao prvi put, pitao sam nešto oko limita. Rekla je da je po osobi 75000 kn ali da ako zelim vise da dovedem nekoga sa sobom tko je punoljetan i da on moze primiti ostatak novca na sebe.

Što se tiče ovoga kaj veliš da ne izvještavaju, kak znaš da je to tak Cheesy? Jel imas kakvih pouzdanih informacija ili je to samo tvoje osobno mišljenje.


Hvala Vam svima na odg!

Nisu dužni izvještavati nikoga, to ti garantiram, sve dok se poštiva Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma nemaš brige.


Hvala na odg, međutim, taj zakon ni ne mozemo prekršiti, s obzirom da ne daju isplate preko 75k, i šta bi bilo da netko svakih par dana dolazi podizati 60-70k kuna. Znam da je to apsurd, ali i dalje sam u strahu malo ehhh. Stvarno sam skroman i dizem daleko daleko manje od onoga šta imam, bar dok ne otvorim obrt/firmu, ali volio bi imati 200 000kn sa strane, ako nišpta drugo barem ispod kreveta da bude za neku sigurnost.

Za sad sam digao oko 45k kuna u 2 navrata i vec me malo panika xD. Zato sam i pital kak znaš da je to toliko sigurno ako podizemo zlato preko moro.hr. Da li netko drugi se moze mozda nadovezati Cheesy

dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
January 23, 2018, 06:36:28 PM
 #93

Nema te što biti panika, da se ne ponavljam, znam o čemu pričam
MaliRudar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
January 23, 2018, 11:26:47 PM
 #94

Pozdrav,

Ako vam treba manji iznos u Kunama za Btc, kupujem ih preko Paxfula, a uplatu vršim www.aircash.eu transakcijom.

Aircash transakcija se može podići na bilo kojoj INA benzinskoj postaji.

https://paxful.com/offer/xPzozgnKWmB

Praktički INA je ATM na ovaj način.

jel tko probao ovo? koliko kuzim moze se samo kupiti bitcoin, ali ne ga pretvoriti u kune koje si isplatis na ini?
Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 24, 2018, 02:15:05 PM
 #95

Ili je ADVcash ukinuo podršku za Hrvatsku, il neko nekog tu .ebe.
Ne mogu naručit karticu, ovo mi piše kad se ulogiram na stranicu:"Card services are not available for your country".
 Huh Huh
MaliRudar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
January 24, 2018, 02:40:05 PM
 #96

Ili je ADVcash ukinuo podršku za Hrvatsku, il neko nekog tu .ebe.
Ne mogu naručit karticu, ovo mi piše kad se ulogiram na stranicu:"Card services are not available for your country".
 Huh Huh


nema vise adv kartica, ponistene.
korni74
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 506


View Profile
January 24, 2018, 03:42:27 PM
 #97

Ili je ADVcash ukinuo podršku za Hrvatsku, il neko nekog tu .ebe.
Ne mogu naručit karticu, ovo mi piše kad se ulogiram na stranicu:"Card services are not available for your country".
 Huh Huh


nema vise adv kartica, ponistene.

nije samo visa nego i mastercard i trenutno ne izdaju više kartice i one koje su izdane vrijede do 27.02.2018

dobio mail

Dear Cardholder,

We regret to inform you that from the 27 February 2018, we will no longer be able to service your MyChoice Prepaid Debit Card.  

You should, therefore, use up or remove any balance on your card before that date. We will block the loading of new funds to your card effective immediately to help avoid any balance remaining on your card. You will be able to request that any remaining balance on your card after 27 February 2018 be refunded to you in line with the Cardholder Agreement.  

Unverified cards must be verified in order to be eligible for a refund. Please note that any funds that remain on your account after this date will continue to be subject to the terms of the Cardholder Agreement (other than as set out in this email).  You can find the Cardholder Terms here.

Please also note that we have taken the decision to set new daily ATM limits to EUR 1000/USD 1000/GBP 800 for transaction inside the SEPA region; transaction outside of SEPA will be limited to EUR 500/USD 500/GBP 400.

We apologize for any inconvenience caused. If you have any questions, please contact us at support15@mychoicecorporate.com.

 

Kind regards,
WaveCrest
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2408
Merit: 1205



View Profile
January 24, 2018, 07:34:08 PM
 #98

da, ja sam isto dobio taj mail... pročitao sam negdje da TenX kreće s partnerom Wirecard kao izdavačem kartica ali to su samo glasine...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Z.X.
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 24, 2018, 07:37:38 PM
 #99

Znaći, trenutno niš od kartica... Huh Undecided
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
January 25, 2018, 03:57:14 PM
 #100

Objava što se tiče prikupljanja podataka od moro.hr

https://www.moro.hr/novosti-poslovanju-vezano-novi-zakon-sprjecavanju-pranja-novca-financiranju-terorizma/
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!