Bitcoin Forum
April 20, 2024, 12:59:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Načini povlačenja, pretvaranja bitcoina u HRK  (Read 5757 times)
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
January 10, 2021, 03:06:05 PM
 #121

Pozdrav,
prebacio bih nekih 5K € sa Bitstampa na devizni u HPB.
Znam da su 2017 hrvatske banke radile probleme sa uplatama sa kripto mjenjačnica.
Da li je to još tako?
Bitstamp je EU mjenjačnica pa pretpostavljam da s njihove strane nebi bilo problema.

Europski (SEPA -CRO) transferi nikad nisu problem.
Sa tim manjim iznosima ni Bitstamp ne radi previše problema.

IOTA
1713574742
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713574742

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713574742
Reply with quote  #2

1713574742
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713574742
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713574742

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713574742
Reply with quote  #2

1713574742
Report to moderator
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1484
Merit: 1354



View Profile
January 10, 2021, 06:06:21 PM
 #122

Pozdrav,
prebacio bih nekih 5K € sa Bitstampa na devizni u HPB.
Znam da su 2017 hrvatske banke radile probleme sa uplatama sa kripto mjenjačnica.
Da li je to još tako?
Bitstamp je EU mjenjačnica pa pretpostavljam da s njihove strane nebi bilo problema.

Europski (SEPA -CRO) transferi nikad nisu problem.
Sa tim manjim iznosima ni Bitstamp ne radi previše problema.

Potvrdujem ovo. Tako sam i ja radio.
Ili putem BitKonana pa direktno na IBAN od tekuceg racuna samo pazi da ima dovoljno likvidnosti pre nego prebacite kripto.

█████████████████████████████
█████████▀     ▄██ ▀▀████████
█████▀ ▀██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄  ▀█████
████  ▄▀▀▄█████████▄▀▀▄██████
███▄▄█▀▄██████▀ ▀████▄▀█▀ ▀██
██▀▀█▌▐█   ▀▀▀   █████▌▐█  ██
██  █ ███▄▄▄      ▀▀▀▀█ █  ██
██  █▌▐████▌         ▄▌▐█████
███▄██▄▀█████▄   ▄▄██▀▄█ ▀███
████▀ ▀▄▄▀███▀    █▀▄▄▀  ████
█████▄  ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄ ▄█████
████████▄▄██       ██████████
█████████████████████████████
         ▄██▄     ▄
        █████   ▄████
       █████▌  █████▌
      ██████████████
     ███▀█████▀██▀████▄
   ▄▄▄▄▄██████████████
 ▄▄██████▄██▄▄██████▄█▀
▐██████████████████████▄
 ▀████████         ████▀
   ▀███████▄     ▄███▀
    ███████████████▀
  ▄█████████████████
▄▄███████████████████▄
               ▄███▄
            ▄████████

        ▄▄██████████
       █▀▀▀██▀▀▀████
      ███████████
    ▀▀▀████████████
      ▀███████████▀
      ▄███████████▄
 ▄
    ▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀   ▄
▀▀█▀▀
███████████▀▀▀█▀▀
    ████████████████
    ████████████████
▄▄▄▄▄▄███████████████▄▄▄▄▄▄
.
..PLAY NOW..
       ▄▄▄▄ ▄▄█████▄
     ████████████████
 ▄▄▄█████████████████████▄
███████████████████████████▄▄
▀█████████████████████████████
  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
       ▄█▄      ██
    ▄█▄▄█▄▄█▄          ▄▄
    ▄▄▄███▄▄▄    ▄ ▄ ▄ ▀▀
     ▀ ▄█▄ ▀  ▀▄█ ▀█▀ █▄▀
    ▄▄  ▀     ▀▀▀▀███▀▀▀▀
    ▀▀        ▀██▀▀█▀▀██▀
         ██   ▀ ▀▄▀█▀▄▀ ▀
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
April 03, 2021, 09:57:40 AM
Merited by TheNineClub (2), Daniel91 (1), Rikafip (1)
 #123

Na nagovor naseg kolege Spammovicha, share-am google sheet u kojem testiram vađanje novaca sa crypto kartica na bankomatima.
Iznos je uvijek 1000 kn.

Trenutno vadim sa binance kartice, a planiram sa CDC kad ovo sve probam.

Ugl rezultati su ovdje https://docs.google.com/spreadsheets/d/131rgUEDuJugK0DekLzc4HWQM9oLwe8OfbSPhgqhbHQs/edit?usp=sharing
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
April 03, 2021, 10:15:44 AM
 #124

Na nagovor naseg kolege Spammovicha, share-am google sheet u kojem testiram vađanje novaca sa crypto kartica na bankomatima.
Iznos je uvijek 1000 kn.

Trenutno vadim sa binance kartice, a planiram sa CDC kad ovo sve probam.

Ugl rezultati su ovdje https://docs.google.com/spreadsheets/d/131rgUEDuJugK0DekLzc4HWQM9oLwe8OfbSPhgqhbHQs/edit?usp=sharing

Hvala na ovim podacima, znači RFB je najpovoljniji?
Korisna informacija, hvala ti.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
April 03, 2021, 11:19:38 AM
 #125

Na nagovor naseg kolege Spammovicha, share-am google sheet u kojem testiram vađanje novaca sa crypto kartica na bankomatima.
Iznos je uvijek 1000 kn.

Trenutno vadim sa binance kartice, a planiram sa CDC kad ovo sve probam.

Ugl rezultati su ovdje https://docs.google.com/spreadsheets/d/131rgUEDuJugK0DekLzc4HWQM9oLwe8OfbSPhgqhbHQs/edit?usp=sharing

Hvala na ovim podacima, znači RFB je najpovoljniji?
Korisna informacija, hvala ti.


Ma tu su negdje, bitno je samo staviti terecenje u kunama, a ne u eurima, jer ti onda uzmu 10% proviziju.
Samo da napomenem da je to u par dana testirano, pa je mozda razlika u centima zbog tecaja na taj dan
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
April 06, 2021, 08:17:08 AM
 #126

Binance kartica je najbolja; ako imaš BNB imaš i cashback (po levelima npr 200BNB = cashback 4% na karticu).
Prednost je što kartica nema IBAN i niste je dužni prijaviti poreznoj upravi.

Nekad davno mi je xapo bio zakon, pa onda wirex...sad je binance top.

IOTA
badger27
Member
**
Offline Offline

Activity: 340
Merit: 19


View Profile
April 06, 2021, 02:07:45 PM
 #127

Dali ima porezna ikaki uvid u transakcije koje se naprave preko binance kartice na bankomatima, trgovinama i sl.?

Koliko znam da porezna nema nikaki uvid u transakcije preko bitcoin-store.hr i da se bez da oni išta znaju može izvadit do 15k kn. Pa me zanima ako oni nemaju uvid u to nebi smjeli radit nikakve probleme, osim naravno ako se kupuje nešto veće, kuća i sl. di treba dokazat porjeklo novca. Zanima me na koji način je najmanji fee kad se povlači novac u Hr, te dali ako prebacujemo sa Binance kartice dali moramo na binanceu prebacivat, BTC, ETH, ili ono što imamo u EUR, pa onda te eure podižemo sa bankomata u kunama i koliki je njihov fee ako prebacujemo kod njih u eure?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
April 06, 2021, 03:37:48 PM
 #128

Dali ima porezna ikaki uvid u transakcije koje se naprave preko binance kartice na bankomatima, trgovinama i sl.?

Koliko znam da porezna nema nikaki uvid u transakcije preko bitcoin-store.hr i da se bez da oni išta znaju može izvadit do 15k kn. Pa me zanima ako oni nemaju uvid u to nebi smjeli radit nikakve probleme, osim naravno ako se kupuje nešto veće, kuća i sl. di treba dokazat porjeklo novca. Zanima me na koji način je najmanji fee kad se povlači novac u Hr, te dali ako prebacujemo sa Binance kartice dali moramo na binanceu prebacivat, BTC, ETH, ili ono što imamo u EUR, pa onda te eure podižemo sa bankomata u kunama i koliki je njihov fee ako prebacujemo kod njih u eure?

Jednom je Nikola Škorić u jednoj Telegram grupi rekao da Bitcoin mjenjačnica niti za iznose iznad 15k kuna ne mora ništa prijaviti Poreznoj upravi. Tih 15k kuna je stavljeno samo zbog Zakona o sprečavanja financiranja terorizma, a ne kako bi Porezna mogla pratiti novac.

Što se tiče pitanja u vezi Binance kartice, ne vidim način kako bi Porezna mogla pratiti promet preko nje. Jedino da njome kupiš stan pa im dođeš na radar zbog novog stana. Ali to je onda ipak druga priča...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
April 07, 2021, 06:19:08 AM
 #129

Dali ima porezna ikaki uvid u transakcije koje se naprave preko binance kartice na bankomatima, trgovinama i sl.?

Koliko znam da porezna nema nikaki uvid u transakcije preko bitcoin-store.hr i da se bez da oni išta znaju može izvadit do 15k kn. Pa me zanima ako oni nemaju uvid u to nebi smjeli radit nikakve probleme, osim naravno ako se kupuje nešto veće, kuća i sl. di treba dokazat porjeklo novca. Zanima me na koji način je najmanji fee kad se povlači novac u Hr, te dali ako prebacujemo sa Binance kartice dali moramo na binanceu prebacivat, BTC, ETH, ili ono što imamo u EUR, pa onda te eure podižemo sa bankomata u kunama i koliki je njihov fee ako prebacujemo kod njih u eure?

Porezna direktno ima uvid u tvoje transakcije tamo gdje kod plaćanja moraš ostaviti svoj OIB, znači banke, pošte...
Što se tiče kartica, i tu porezna, ako sumnja na neko kazneno djelo ili pranje novca, putem ''međunarodne pravne pomoći'' može od izdavatelja kartice zatražiti podatke o vlasniku kartice. Naravno, ovo se rijetko događa i ako podižeš manje iznose novca i sa karticom ne kupuješ npr. auto ili brod nećeš vjerojatno nikada doći ''pod radar'' porezne.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 07, 2021, 06:24:03 AM
 #130

~snip

Jednom je Nikola Škorić u jednoj Telegram grupi rekao da Bitcoin mjenjačnica niti za iznose iznad 15k kuna ne mora ništa prijaviti Poreznoj upravi. Tih 15k kuna je stavljeno samo zbog Zakona o sprečavanja financiranja terorizma, a ne kako bi Porezna mogla pratiti novac.

Što se tiče pitanja u vezi Binance kartice, ne vidim način kako bi Porezna mogla pratiti promet preko nje. Jedino da njome kupiš stan pa im dođeš na radar zbog novog stana. Ali to je onda ipak druga priča...

poreska prijava je uglavnom licna, nisam siguran kako je to u RH, ali verujem da je slicno svugde

u praksi je potrebno da sam prijavis one transakcije na koje smatras da je potrebno da regulises obaveze prema drzavi, ne radi to niko automatski za tebe, jer bi time uzeli posao poreskim savetnicima Smiley - te stoga verujem da je bitcoin-store na to mislio, oni ne prijavljuju poreskoj, ali ce im dati podatke na zahtev
Pixavz
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 136
Merit: 3


View Profile
April 10, 2021, 05:29:54 AM
 #131

~snip

Jednom je Nikola Škorić u jednoj Telegram grupi rekao da Bitcoin mjenjačnica niti za iznose iznad 15k kuna ne mora ništa prijaviti Poreznoj upravi. Tih 15k kuna je stavljeno samo zbog Zakona o sprečavanja financiranja terorizma, a ne kako bi Porezna mogla pratiti novac.

Što se tiče pitanja u vezi Binance kartice, ne vidim način kako bi Porezna mogla pratiti promet preko nje. Jedino da njome kupiš stan pa im dođeš na radar zbog novog stana. Ali to je onda ipak druga priča...

poreska prijava je uglavnom licna, nisam siguran kako je to u RH, ali verujem da je slicno svugde

u praksi je potrebno da sam prijavis one transakcije na koje smatras da je potrebno da regulises obaveze prema drzavi, ne radi to niko automatski za tebe, jer bi time uzeli posao poreskim savetnicima Smiley - te stoga verujem da je bitcoin-store na to mislio, oni ne prijavljuju poreskoj, ali ce im dati podatke na zahtev
Nece porezna to nikad ni pitati jer im apsolutno nista ne znaci taj podatak.
Imaju samo adresu nekog novcanika i nemaju pojma kome taj novcanik pripada tako da im je ta informacija bezznacajna
MikeCro
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 6


View Profile
April 10, 2021, 09:47:55 AM
 #132

Imaju pojma jer iznad 15k kn trebas dati osobnu ili putovnicu, ali ne prijavljuju automatski poreznoj nego samo ako porezna trazi.
Pixavz
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 136
Merit: 3


View Profile
April 10, 2021, 12:38:40 PM
 #133

Imaju pojma jer iznad 15k kn trebas dati osobnu ili putovnicu, ali ne prijavljuju automatski poreznoj nego samo ako porezna trazi.
Pricamo o ciframa do 15 000kn
Naravno da znaju za iznose iznad ako moras ostaviti podatke
MikeCro
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 6


View Profile
April 10, 2021, 12:59:06 PM
 #134

Imaju pojma jer iznad 15k kn trebas dati osobnu ili putovnicu, ali ne prijavljuju automatski poreznoj nego samo ako porezna trazi.
Pricamo o ciframa do 15 000kn
Naravno da znaju za iznose iznad ako moras ostaviti podatke

Odgovorio sam samo zato jer si boldao ono gdje pise za iznad 15k kn, nesporazum 🙂
CroBoy12
Member
**
Offline Offline

Activity: 535
Merit: 43


View Profile
April 27, 2021, 01:28:08 PM
 #135

Code:
addiko
1000kn

Deducted Amount
- 161.34133 BUSD
Conversion Rate
1BUSD = 0.82 EUR
- 132.44€
Edo_Fazlinovic
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
May 15, 2021, 12:10:13 AM
 #136

https://i.imgur.com/bpfae1g.png

Napisao sam ovo prije koji tjedan.
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
May 15, 2021, 04:26:48 AM
 #137



Napisao sam ovo prije koji tjedan.

Da samo uzmi u obzir da ovo sa promjenom robe u bitcoin-store moze u long runu imati vise negativnih posljedica.
Znas ono kako ako neko abusa neki faucet, oni ga zatvore jednostavno?
Edo_Fazlinovic
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
May 15, 2021, 11:37:04 AM
 #138

https://i.imgur.com/bpfae1g.png

Napisao sam ovo prije koji tjedan.

Da samo uzmi u obzir da ovo sa promjenom robe u bitcoin-store moze u long runu imati vise negativnih posljedica.
Znas ono kako ako neko abusa neki faucet, oni ga zatvore jednostavno?

Zato imam kartice

https://i.imgur.com/zGjWoAc.jpg
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 15, 2021, 01:07:50 PM
 #139



Napisao sam ovo prije koji tjedan.

Da samo uzmi u obzir da ovo sa promjenom robe u bitcoin-store moze u long runu imati vise negativnih posljedica.
Znas ono kako ako neko abusa neki faucet, oni ga zatvore jednostavno?

Hmm da, zanimljivi su ovi savjeti od Fazlinovića i za neke manje iznose vjerujem da većina nas to i radi, i da će se malo ludi ''zezati'' sa prijavljivanjem i plaćanjem poreza za iznose tipa 100, 300, 1000 $...
Ali za neke ozbiljne iznosa tipa 50 000 $, 200 000$ s kojim rješavate stambeno pitanje, kupujete auto, apartmane na moru, za to reći da ste sve dobili od bake iz BOsne ili tete iz Slovenije, i da vam je sve 'dala na ruke'' umjesto uplatom na bankovni račun, prenoseći tu lovu ''u ratama'' do max. dozvoljenih 10 000 Eura, to mislim da ne bi prošlo nigdje, a najmanje u poreznoj  Grin
Taj scenarij svakako zaboravite i bolje je, po meni, platiti tih 10 % poreza na stvarno velike i ozbiljne iznose nego na ovako naivne načine pokušavati prevariti poreznu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Edo_Fazlinovic
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
May 15, 2021, 04:43:44 PM
Last edit: May 15, 2021, 11:12:28 PM by Edo_Fazlinovic
 #140

https://i.imgur.com/bpfae1g.png

Napisao sam ovo prije koji tjedan.

Da samo uzmi u obzir da ovo sa promjenom robe u bitcoin-store moze u long runu imati vise negativnih posljedica.
Znas ono kako ako neko abusa neki faucet, oni ga zatvore jednostavno?

Hmm da, zanimljivi su ovi savjeti od Fazlinovića i za neke manje iznose vjerujem da većina nas to i radi, i da će se malo ludi ''zezati'' sa prijavljivanjem i plaćanjem poreza za iznose tipa 100, 300, 1000 $...
Ali za neke ozbiljne iznosa tipa 50 000 $, 200 000$ s kojim rješavate stambeno pitanje, kupujete auto, apartmane na moru, za to reći da ste sve dobili od bake iz BOsne ili tete iz Slovenije, i da vam je sve 'dala na ruke'' umjesto uplatom na bankovni račun, prenoseći tu lovu ''u ratama'' do max. dozvoljenih 10 000 Eura, to mislim da ne bi prošlo nigdje, a najmanje u poreznoj  Grin
Taj scenarij svakako zaboravite i bolje je, po meni, platiti tih 10 % poreza na stvarno velike i ozbiljne iznose nego na ovako naivne načine pokušavati prevariti poreznu.


Ja samo dajem opcije i kombinacije. Sto se mene tice, nitko ih ne mora uraditi. A sto se tice kupovine auta/nekretnine. Kada pitate zlatnu mladez RH, kako su dosli do toga sto su dosli, jel znate sto uvijek odgovaraju? Poklonili su mi, dala mi teta iz njemacke, poslala mi familija iz amerike/australije, itd. Recimo da imas 1 milijun kuna casha na koji nisi platio porez i zelis ga staviti na racun u banci. Moze. Cijeloj rodbini kazes da ti uplate u banci po 100k kn da je darovano kao poklon i neces imati problema.

Kako kupiti potpuno legalno nekretninu i kad te pitaju sto ces reci odakle ti lova? Imas par opcija:
1. Reci rodbini da ti svi uplate po 75k kn na racun. Ako to naprave, ne mogu ti nista jer ti je rodbina uplatila novac posto je sve poklon, darovano.
2. Ako kupujes nekretninu za cash, neces imat problema, ako prodavatelj ne stavi tu lovu na racun.
3. Proci ces jeftinije za stan/kucu ako platis unaprijed kucu koja se treba izgraditi. Npr. Neka firma zeli izgraditi jednu zgradu i ti placas unaprijed nekih 20-30% za stan i kako se zgrada zavrsava ti im placas. Tako ces proci jeftinije. Na ovaj nacin uvijek se mozes pravdat da ti rodbina svako malo daje novac iz inozemstva.
Porez u HR na btc nije velik, ali ovoj drzavi nedam niti kune, znaci niti kune. Ako nekome triba pomoc, pomazite direktno. Jedini nacin da maknete ovu vlast je da im stegnete remen i glasate za nekoga drugoga a ne hdz/sdp

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!