Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:41:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: genesis tarzı yerlerden alım yapan varmı  (Read 837 times)
Anceluss (OP)
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
November 08, 2017, 11:58:37 AM

merhaba

aklımda güç satmak var fakat bu konuya talep olurmu orasını bilmiyorum.

genesis tarzı sitelerden yıllık kontratlar ile 400-500-600 mhs ether için satın alan varmıdır aramızda

yorumlar benim ve bu tarz işleri düşünen arkadaşlar için inşlh yardımcı olacaktır.

şimdiden teşekkürler
1715085713
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715085713
Reply with quote  #2

1715085713
Report to moderator
1715085713
Hero Member
*

Ignore
1715085713
Reply with quote  #2

1715085713
Report to moderator
1715085713
Hero Member
*

Ignore
1715085713
Reply with quote  #2

1715085713
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715085713
Hero Member
*

Ignore
1715085713
Reply with quote  #2

1715085713
Report to moderator
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 08, 2017, 04:40:29 PM

Site üzerinden mi satış yapmak istiyorsunuz yoksa forum üzerinden mi?
Yanlış hatırlamıyorsam forumda bir arkadaş bu dediğiniz işi yapıyordu. Kendi sistemlerini kiralıyordu. Baya da talep vardı ama güvenilirlik önemli tabi. İnsanları bir şekilde ikna edip, güvenlerini kazanmanız gerek.
abdeg33
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 08, 2017, 07:54:47 PM

merhaba

aklımda güç satmak var fakat bu konuya talep olurmu orasını bilmiyorum.

genesis tarzı sitelerden yıllık kontratlar ile 400-500-600 mhs ether için satın alan varmıdır aramızda

yorumlar benim ve bu tarz işleri düşünen arkadaşlar için inşlh yardımcı olacaktır.

şimdiden teşekkürler

Genesis'te normalde güç satmak yok. Ancak hesabı komple başkasına devredebiliyorsunuz diye biliyorum.
Kendi sitelerinde satılan fiyatın altında (kalan süreleri de göz önünde bulundurarak) verecek olursanız taliplileri olacaktır muhtemelen. Mevcut Genesis'te devam eden Ether sözleşmelerinde ROI'den söz etmek şu anki haliyle zor.

Şimdiki haliyle direkt Ether'in kendisini satın almak daha mantıklı görünüyor.
Kagore
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 08, 2017, 09:15:33 PM

Bende ilk olarak cloud madencilik yapmak istediğimden araştırmıştım, fakat hem getirisi hemde aldığım duyumlardan sonra Genesisten de Hashflaredende uzaklaştım. Pek mantıklı gözükmüyor.
cc_entrepreneur
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 18

View Profile
November 08, 2017, 10:26:36 PM
Merited by Blacknavy (1)

Aksine bence cloud mining kontrat satmak işin en risksiz ve kazançlı tarafı. Firmalar (genesis, hash flare vb.) kendilerini bu noktada sağlama alıyor. Çünkü yarın bir gün network hash power deli gibi arttığında ve gelirler düştüğünde ben senin gelirine karışmam kardeşim diyor, ben sana sabit bir hash power veririm, sen onunla kazar durursun diyor. Daha ilk günden fiyatı çakıyor, keyfine bakıyor. Bir iş modeli sonuçta, saygı duymak lazım. Ancak kazancın ilk günkü gibi olmayacağını, her gün azalacağını göz önünde tutmak lazım. Difficulty rate ile hesaplama yapıp bir projeksiyon yaratmak daha mantıklı olur. Ha, birimin de değeri artarsa (en az diff.'e paralel) kaybın olmaz gibi, bu da bu işin riski. Kısacası iyi hesap yapıp, mantıklı risk almak lazım derim ben.

Burada farklı bir örnek nicehash gibi duruyor. Adamlar etliğe sütlüğe karışmadan kullanıcıların oluşturduğu cloud mining havuzundan yine başka kullanıcılara kiralama yaparak bir nevi aracılık üzerinden para kazanıyorlar. Kendi market placeleri var ve anlık olarak değişen hash power fiyatlaması var. Buradan portföy yaratarak farklı mining seçenekleri ile ilerlenebilir. Hatta bunun botunu da yapmışlar ve official olarak api'ları üzerinden anlık hash power kiralaması yapabiliyor. Düşük ama sürekli bir gelir kazanıldığından bahsedenlere denk geldim farklı forumlarda.
c-none
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 09, 2017, 10:39:39 AM

Aksine bence cloud mining kontrat satmak işin en risksiz ve kazançlı tarafı. Firmalar (genesis, hash flare vb.) kendilerini bu noktada sağlama alıyor. Çünkü yarın bir gün network hash power deli gibi arttığında ve gelirler düştüğünde ben senin gelirine karışmam kardeşim diyor, ben sana sabit bir hash power veririm, sen onunla kazar durursun diyor. Daha ilk günden fiyatı çakıyor, keyfine bakıyor. Bir iş modeli sonuçta, saygı duymak lazım. Ancak kazancın ilk günkü gibi olmayacağını, her gün azalacağını göz önünde tutmak lazım. Difficulty rate ile hesaplama yapıp bir projeksiyon yaratmak daha mantıklı olur. Ha, birimin de değeri artarsa (en az diff.'e paralel) kaybın olmaz gibi, bu da bu işin riski. Kısacası iyi hesap yapıp, mantıklı risk almak lazım derim ben.

Burada farklı bir örnek nicehash gibi duruyor. Adamlar etliğe sütlüğe karışmadan kullanıcıların oluşturduğu cloud mining havuzundan yine başka kullanıcılara kiralama yaparak bir nevi aracılık üzerinden para kazanıyorlar. Kendi market placeleri var ve anlık olarak değişen hash power fiyatlaması var. Buradan portföy yaratarak farklı mining seçenekleri ile ilerlenebilir. Hatta bunun botunu da yapmışlar ve official olarak api'ları üzerinden anlık hash power kiralaması yapabiliyor. Düşük ama sürekli bir gelir kazanıldığından bahsedenlere denk geldim farklı forumlarda.

Nicehash +1
Burada biraz LTC barındırıyordum 2 katına çıkardım al-sat ile ve BTC fiyatı fırlayınca çektim.

Tekrar şu seviyede girmek biraz sıkıntılı, LTC bu fiyatlardayken MH başına 0,145 'e düşerse alınabilir.
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205
Merit: 10

Coming Soon

View Profile
November 09, 2017, 11:35:20 AM

uzun zamandır kullanıyorum, günlük 1 TL ye yakın bir zec kazımı geliyor hesabıma  Cool
Ugur7
Newbie
*

Activity: 78

View Profile
November 09, 2017, 03:30:13 PM

bende uzun zamandır düşünüyorum bakalım ne olacak
Cenkut
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
November 09, 2017, 06:28:00 PM

Standart paketleri almamak lazım belirli dönemlerde ciddi indirimler yapıyorlar ama seçtiğiniz coin katlayacağını düşünmeniz lazım. Hashflare aldığım paketten şuana kadar ETH 16 USD iken almıştım şuana kadar 2.5 eth geri aldım bozmadım sakladım o nedenle kardayım. Toplam yatırım maliyetim 200$ filan halen devam ediyor ama gün geçtikçe azalıyor.
togi84
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
November 09, 2017, 11:56:00 PM

ben monero gücünden aldım yaklaşık 2 aydır düzenli bir şekilde ltc yatırıyorlar bir sorun olduğunda direk bire bir ilgileniyorlar. hiç sorun yaşamadım bende ilk olarak biraz tırsarak yaklaştım olaya fakat öncelikle kaybetmeyi göze aldığınız bir rakamla başlamakta fayda var. Roll Eyes şuandada yeni başlattıkları btc var 1 th/s 179 dolar düşünen olursa % 3 lük indirim sağlayan kod verebilirim. kod: w9WuDT
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 10, 2017, 08:45:03 AM

Standart paketleri almamak lazım belirli dönemlerde ciddi indirimler yapıyorlar ama seçtiğiniz coin katlayacağını düşünmeniz lazım. Hashflare aldığım paketten şuana kadar ETH 16 USD iken almıştım şuana kadar 2.5 eth geri aldım bozmadım sakladım o nedenle kardayım. Toplam yatırım maliyetim 200$ filan halen devam ediyor ama gün geçtikçe azalıyor.

eth 16 dolarken o paraya eth alsaydın çok iyi bir kar yapardın hocam.

ha eth 16 dolarken hash gücü aldın kazdın. eth artmadı diyelim gene 15-20 dolar arası kaldı. bu sefer de paranı çıkaramayacaktın.

yani eth nin artması senin şansına olmuş. yoksa kötü bir gelir gelirdi. astarı yüzünü geçerdi.
Anceluss (OP)
Member
**

Activity: 264

View Profile
November 10, 2017, 10:19:36 AM

örnek

500mhs ether kiralamak istiyorum

en az 3 ay ve katları şeklinde talep olurmu onu anlamaya çalışıyorum
mesut2222
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 15, 2017, 01:25:39 PM

uzun zamandır kullanıyorum, günlük 1 TL ye yakın bir zec kazımı geliyor hesabıma  Cool
Merhaba hocam genesis günlük gönderim yapiyormuş peki gönderimlerden nekadar ücret aliyor bilgi verirseniz sevinirim.
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205
Merit: 10

Coming Soon

View Profile
November 15, 2017, 04:51:41 PM

Merhaba hocam genesis günlük gönderim yapiyormuş peki gönderimlerden nekadar ücret aliyor bilgi verirseniz sevinirim.

Evet günlük gönderiyor. Doğrudan cüzdana geliyor varsa tüm kesintilerden sonra.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224

View Profile
November 19, 2017, 08:36:37 PM

Ben hashflareden aldım 2015 yılından beri kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Yeni sözleşmeler 1 yıl oldu lakin. 5-6 ay arasında roi imkanı da veriyor şuanda
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 19, 2017, 08:58:28 PM

Hocam bu firmaların en babaları genesis, ama gene de güvenmemek lazım, evdeki miner ile, nerede olduğunu bile bilmediğin miner bir olmaz.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224

View Profile
November 19, 2017, 11:33:26 PM

Hocam bu firmaların en babaları genesis, ama gene de güvenmemek lazım, evdeki miner ile, nerede olduğunu bile bilmediğin miner bir olmaz.

Ben alımlarımı kredi kartı ile yapıyorum. Ödememe gibi bir sorun olduğu zaman dispute açarak parayı geri alabileyim diye. Daha önce başıma geldi. 2 kez parayı aldım. O yüzden pek sorun etmiyorum.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
November 20, 2017, 10:15:44 PM

Bu işten para kazanmak mümkün mü?

Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 21, 2017, 01:44:32 AM

Genesis gibi hayali madencilik yapan ponzi sistemlere para yatiracağiniza direkt evinizde madencilik yapim ya da hiç bunlarla uğraşmadan ethereum satin alin. Ethereum'a madem bu kadar güveniyorsunuz neden direkt satin almiyorsunuz? Bulut madencilik pişmanliktir, hayal satmaktir.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 21, 2017, 12:12:43 PM

Benim fikrim şu şekilde. Cloud mining yapacağınıza alın sistemi evinize siz yapın. Şimdi baktığınızda şu soru geliyor aklıma. Madem bu adamlar mining ekipmanları var cloud yoluyorla hizmet sağlıyor neden kendileir yapmıyorlar ve size satıyorlar. Demekki adamların ürünü btc değil sizsiniz. Sizin üzerinizden para kazanıyor. Benim fikrim gidin alın rigi kendiniz yapın.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
November 27, 2017, 03:46:16 AM

Burada yazılanlar şaka gibi aylardır genesisden ödeme alamıyorum. Twittera girin genesis mining yazın biraz İngilizce biliyorsanız şikayetlere bakın. Genesis 1 oduyorsa 6 odemiyor.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: