Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:01:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Tehlike Altında  (Read 2149 times)
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 11, 2017, 06:52:46 PM

Benim bildiğim şu anda bir kuantum bilgisayar yapılamadı. 2027 de yapılacak diyorsa bile onun yaygınlaşması ve son kullanıcının eline geçmesi çok daha uzun sürer. O zamana kadar bunun çözümünü de bulsunlar bir zahmet.

1714158100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158100
Reply with quote  #2

1714158100
Report to moderator
1714158100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158100
Reply with quote  #2

1714158100
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
November 11, 2017, 06:59:41 PM

Kuantum bilgisayarların yaygınlaşmasına gerek yok bir kişi alsa ve keyleri çözmeye başlasa yeter zaten bitcoini tehdit için  Grin Bu arada ben bitcoinin de 10 yıl boyunca yerinde sayacağını düşünmüyorum kendini mutlaka geliştirecektir.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
November 11, 2017, 08:25:21 PM

Her şey tehlike altında bu gelişen teknoloji ile birlikte hackerlar da güçleniyor doğal olarak. Ama buna önlem alınacaktır tabi ki. O kadar insan var yatırımı olan milyonları olan kişiler buna önlem alacaktır mecburen. Onlar da bu teknolojiyi kullanarak savunma yolları bulacaktır illa ki.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
November 11, 2017, 08:56:09 PM

Tabiki bi önlem alınacaktır böyle büyük bir sektörde bu durum ihmal edilemez

bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
November 11, 2017, 08:58:57 PM

Kuantum bilgisayarlarının 2027 yılında Bitcoin private keylerini çözebileceği öngörülüyor.

Dünyadaki sayılı okullar arasında olan National University of Singapur’da yürütülen araştırma Bitcoin’in şifreli anahtarlarının güvenliği üzerine gerçekleştirildi. Araştırmanın sonuçları ise biraz ürkütücü. Teknolojinin gelişen hızı sayesinde kuantum bilgisayarları tahminen 2027 yılında Bitcoin’in şifreli anahtarlarını çözebilecek hale gelecek.

Peki umut yok mu?

Elbette var. Kuantum bilgisayarlarının saldırılarına dayanıklı halka açık şifreli anahtar şemaları üretildi bile. Dolayısıyla Bitcoin’in geliştirici ekibinin bu teknolojiyi kripto paraya şifreleme sistemine entegre etmesi gerekiyor.

Önümüzdeki yıllarda ilk güçlü kuantum bilgisayarlarının çıkması ile bu konu Bitcoin yazılımcılarının gündemine mutlaka gelecektir. Tabi 2x,3x,4x derken geriye bir Bitcoin kalırsa.

Bkz: https://kriptokoin.in/kuantum-bilgisayarlari-ile-bitcoin-private-keyleri-tehlike-altinda/

https://www.technologyreview.com/s/609408/quantum-computers-pose-imminent-threat-to-bitcoin-security/

sıkıntı olmaz. bitcoin madencileri anlaşıp sistemde daha karmaşık bir private key konusunda anlaştığı zaman sorun hiç başlamadan düzelir..
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
November 11, 2017, 09:24:29 PM

Bitcoin galiba uzunca bir müddet daha dünyanın bir yarısı için kendini ispatlamak zorunda kalacak. Fork muhabbetide biraz fazla sıkmaya başladı artık.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 11, 2017, 09:34:59 PM

zamanında md5 içinde aynı şeyler konuşulmuştur btc nin ve kriptoparaların değer kazanma sebebi şu an üzerlerindeki güvendir.
5 sene sonra çıkacak renkli yazıcılarla dolar kopyalanabilir desem ne kadar dolar tehlikye girerse btc de o kadar tehlikede.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 11, 2017, 09:36:52 PM

Quantum bilgisayarlarının gelmesine daha uzun seneler var. Geldikleri zamanda senin benim gibilerin eline geçmeyecek. İlk yapan ülke büyük ihtimalle diğer rakiplerine siber saldırı için kullanacak. Bitcoin veya diğer kripto paralar buna önlemini alırda devletler ne yapacak onlar düşünsün biraz.
Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
November 12, 2017, 12:19:26 AM

Ucu paraya dayanıpta tehlike altında olmayan, her an çökebilir denilmeyen bir piyasa var da ben mi bilmiyorum.  Altın balon, hisse senedi balon, bitcoin kuantum bilgisayarlar tarafından çökertilecek. Korkunun ecele faydası yok, bir şeye yatırım yapacağız ki para kazanak.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
November 12, 2017, 06:53:18 PM

Bu hiç de iyi bir haber değil.Teknolojinin hızlı gelişmesi Bitcoin'e yaramayacak gibi görünüyor eğer bu söylenilen gerçekleşirse.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 12, 2017, 07:08:14 PM

Her zaman zırhı delecek bir roket bulunur. Önemli olan roketi yememek için neler gelistirdigindir. Bitcoinde teknolojiye ayak uydurup kendi yazılımını dahada geliştirecektir ben olumsuz bir taraf görmüyorum

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
SRDT
Member
**

Activity: 123

View Profile
November 12, 2017, 07:11:08 PM

bitcoin piyasasında milyar dolarlar var adamlar bu paraları korumak için hertürlü güvenliği alıyorlardır.. o yüzden birşey olucağını sanmam..
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 12, 2017, 08:30:28 PM

Böyle bir algoritmayı yıkmak oldukça zor. Açıkcası ben Quantum bilgisayarların çok fazla yaygınlaşacağını düşünmüyorum. Çünkü onların yaygınlaşması yalnızca BTC değil bir çok sistemin hacklenmesine sebep olabilir. O yüzden bu gücü halka vereceklerini sanmıyorum.
psemra58
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 12, 2017, 10:05:01 PM

teknoloji geliştikçe bitcoin de yerinde saymaz. her zaman gelişime ayak uydurur.
vanillalatte
Member
**

Activity: 105

View Profile
November 12, 2017, 11:06:19 PM

Bitcoin yerini farklı bir coine devreder, bunda endişe edilecek hiç bir durum söz konusu değil.
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
November 13, 2017, 12:44:48 AM

2027 yılında bakalım Bitcoin olacak mı, belki de yerini yeninin yenisi bir teknolojiye sahip bir dijital paraya terkedecek. Herkes bu konularda çalışıyor günümüzde.  Tamam seviyoruz Bitcoini ama olmayabilir de.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 13, 2017, 06:33:40 AM

2027 yılına kadar daha neler çıkacak kimbilir.Bunun için şimdiden endişelenemeyiz.Böyle bir şey yapılırsa çözümü de bulunur zaten.
YsfYlmz
Full Member

Activity: 175

Why not!

View Profile
November 13, 2017, 06:49:18 AM

Bitcoin tehlike altında başlığı gerçekten saçma olmuş o güne kadar güvenlik seviyeleri de artacak bir teknoloji bunu çözecek derken teknolojinin de bu anlamda gelişeceğini unutmamak lazım
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
November 13, 2017, 06:54:27 AM

olması cok zor bir ihtimal bana göre

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
November 13, 2017, 07:07:44 AM

bu piyasada olmayacak bir durum yok ancak btc kanıksanmış bir durumda ve ik diye herkes sahipleniyor.
bence bu piyasada şuanda en sağlam eth bana göre çünkü piyasanın hakimi o piyasanın yüzde 95 asset olarak eth elinde ha bu hacimsilikten kaynaklanan bir durumdan dolayı göze batmıyor .
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: