Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:21:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin teknolojisi Tıkanıyor! (Tıkandırıyolar Heyecan Yapmayın)  (Read 1144 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 11, 2017, 10:33:42 PM
Last edit: November 12, 2017, 09:59:39 AM by ferhat1242

Herkese bitcoin teknolojisi süper diyoruz ,millete öneriyoruz,buyrun abi buradan yakın diyoruz ama daha kendimizle çelişiyoruz ? Daha yolun başındayken teknolojimiz tıkandı Smiley) Onaylanmayan işlem sayısı çok fazla ve köklü çözüm bulunamıyor.2Mb yükselttikten sonra yine tıkanırsa 4Mb mi yapacaklar ? Bu kısır döngü böyle devam mı edicek ? Birde gelin şöyle düşünün ; bir Dash kadar , Eth kadar , Iota kadar hızlı olamıyor hatta litecoin gibi bile değil bizim yeni dünya ortak para birimimiz ? Smiley))

Anlamıyorum yani kendimizle çelişiyoruz burada çok farklı bir mantık var ben çözemiyorum.Neden yapıştı kaldı insanlar bitcoinde ? Satoshi bizim neyimiz ? Tamam ilk di oldu bitti.Neden diğerleriyle yola devam edilmesin ki ? Blok boyutunu habire arttırmak çözüm olur mu sizce ?

Anlık btc,bch,btg fiyatı;

Btc = 6350

Bch = 1315

Btg = 350

Acaba forklarla altcoinlerdeki paraları kendilerine mi çekmek istiyorlar ? Büyük oyunlar dönüyor yine bakalımm

Neyse beyler sonuç olarak adamlar btc yi uçurdu bazıları satmadı , düşürdü hala satmadı bu demek oluyor ki bitcoin gerçekten yukarı doğru patlayabilir.Sakın zararına satmayın Bch gibi 100 tane gelse yerini alamaz.Sadece blok boyutunu yükseltmesi lazım işte 2-4-6 mb ne yaparlarsa Smiley Yani rahat olun topluluk ne derse yani biz ne dersek odur.Kimse btc'sinden olup bch ye geçip kullanmaz xD sağlıcakla

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1715178113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715178113
Reply with quote  #2

1715178113
Report to moderator
1715178113
Hero Member
*

Ignore
1715178113
Reply with quote  #2

1715178113
Report to moderator
1715178113
Hero Member
*

Ignore
1715178113
Reply with quote  #2

1715178113
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 11, 2017, 10:39:47 PM

btc çıkarken o şartlara göre planlanmıştı.
upgrade gelmedikce düzelmez haliyle yeni coinlerin çıkma sebebi de teknelojinin tıkanması bir şekilde yolunu bulur
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
November 11, 2017, 10:44:40 PM

btc çıkarken o şartlara göre planlanmıştı.
upgrade gelmedikce düzelmez haliyle yeni coinlerin çıkma sebebi de teknelojinin tıkanması bir şekilde yolunu bulur

Peki %51 atack demişsiniz diğer konuda.Tam olarak nedir bu ? Biraz anlatırmısnz? Tşkler

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 11, 2017, 10:52:51 PM

%51 kimseyse yonetim onun eline geçiyor.dev grubu %51 e göre upgrade yapabiliyor kendi kafalarına göre herhangi bir güncelleme yapamaz.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 11, 2017, 11:28:36 PM

Aslında tıkanma yok ortada bilerek tıkama var diyelim. Segwit2x iptal olunca gücü elinde bulunduranlar cashe yöneldi ve mevcut sıkıntı ortaya çıktı.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 05:21:27 AM

Bitcoin yükseldi,düştü,tıkandı vs vs.Bu döngü yıllarca böyle sürer gider.Her gün bu tip haberlerle Bitcoin gündemde olmaya devam eder.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 06:21:16 AM

Bitcoin yükseldi,düştü,tıkandı vs vs.Bu döngü yıllarca böyle sürer gider.Her gün bu tip haberlerle Bitcoin gündemde olmaya devam eder.

Hocam gündemde olsa ne olurki? Biz para kazanabiliyor muyuz, hayır? Bitcoin düştü Bitcoin cash yükseldi, ne anladım bu işten Alalh aşkına kimin elinde Bitcoin cash vardı? Resmen dalga geçiyorlar bizimle.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 12, 2017, 06:40:49 AM

Şu an ne yapmaya çalıştıklarını anlayabilmiş değilim. Gerçekten herkesin elinde Ethereum varken para yine Bitcoin Cash'e akıyor. Bitcoin yükseldi, Bitcoin Cash yükseldi sıra ne zaman altcoinlere gelecek?
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
November 12, 2017, 06:41:33 AM
Last edit: November 12, 2017, 07:09:57 AM by lulumiya

bu sefer durum farklı dostum.

neden dersen, cidden ufak alışverişte kullanımı artık imkansız hale geldi bitcoinin, bu da kullanım kitle sayısını düşürecek. transfer süreleri ve fee ücretleri çıldırtma aşamasına geldi,
başındaki çekirdek kadro geri kafalıca davranıyor. bu iş böyle gitmez kitlelerin hevesini kırarlarsa iş patates olur. büyük yatırımcılar birbirlerine verip dururlar.

BCH yi incelersek bitcoinin eksik olan tüm yanlarını yenilemiş şekilde girdi piyasaya, hızlı transfer, düşük fee. bir çay bile alabilirsiniz saniyeler içinde bch ile.
büyük alışveriş firmaları, toplum bch kullanımına yatkın bir ivme gösterirse işin rengi çok değişir.

gece oluşan son fiyatlamadan sonrada bu sefer durum gerçekten farklı görünüyor 2100 dolara çıktı BCH bitcoin 5500 lere düştü. inanılmaz bir oranlama oldu.

madencilerin de akın ettiği söyleniyor BCH tarafına, ne kadar doğru bilmiyorum bitcoin üretenlerden daha yüksek güce tarafına çektiği söyleniyor bu fiyatlamanın en büyük sebebi bu olabilir.

bi hafta içinde bch bitcoin fiyatını aşarsa çok çok başka bir geleceğe gidebilir durum.

ne olursa olsun ama bu durum bu kadar kolay değişiyor olursa müthiş bir güvensizlik ve kafa karışıklığı oluşturur.

ben bunu yazarken 2800 doları gördü BCH ordan 1900 geri geldi. bi saat içinde inanılmaz işler dönüyor.

yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 12, 2017, 09:28:41 AM

Temkinli olun oyuna gelip elinizdekinden de olmayın. Tıkanma yok da tıkandırma var bence

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
November 12, 2017, 10:03:27 AM

bu sefer durum farklı dostum.

neden dersen, cidden ufak alışverişte kullanımı artık imkansız hale geldi bitcoinin, bu da kullanım kitle sayısını düşürecek. transfer süreleri ve fee ücretleri çıldırtma aşamasına geldi,
başındaki çekirdek kadro geri kafalıca davranıyor. bu iş böyle gitmez kitlelerin hevesini kırarlarsa iş patates olur. büyük yatırımcılar birbirlerine verip dururlar.

BCH yi incelersek bitcoinin eksik olan tüm yanlarını yenilemiş şekilde girdi piyasaya, hızlı transfer, düşük fee. bir çay bile alabilirsiniz saniyeler içinde bch ile.
büyük alışveriş firmaları, toplum bch kullanımına yatkın bir ivme gösterirse işin rengi çok değişir.

gece oluşan son fiyatlamadan sonrada bu sefer durum gerçekten farklı görünüyor 2100 dolara çıktı BCH bitcoin 5500 lere düştü. inanılmaz bir oranlama oldu.

madencilerin de akın ettiği söyleniyor BCH tarafına, ne kadar doğru bilmiyorum bitcoin üretenlerden daha yüksek güce tarafına çektiği söyleniyor bu fiyatlamanın en büyük sebebi bu olabilir.

bi hafta içinde bch bitcoin fiyatını aşarsa çok çok başka bir geleceğe gidebilir durum.

ne olursa olsun ama bu durum bu kadar kolay değişiyor olursa müthiş bir güvensizlik ve kafa karışıklığı oluşturur.

ben bunu yazarken 2800 doları gördü BCH ordan 1900 geri geldi. bi saat içinde inanılmaz işler dönüyor.

Dostum güzel demişsin ama öyle bir dünya yok Smiley bitcoinin kendisini 2mb yaptıkları an bch ÇÖP ! Smiley Topluluk ne derse odur , btc başarısız olurda 3-5 çakalın bch si başarı OLMAZ.Btc yeni başlıyor o yüzden korkutarak almaya çalışyorlar insanların ellerindekilerini.Yani rahat olun BCH öyle 2 günde saltanatı yıkamaz xD

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
November 12, 2017, 10:24:28 AM

Bitcoin yıllardır sayısız badire atlattı öyle kolay kolay devrilmez en kötü ihtimalle bitcoin cash ödeme işlemlerinde bitcoin core'dan daha fazla kullanılır ancak bitcoin varlığını ve geçerliliğini her zaman koruyacaktır.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 12, 2017, 12:44:58 PM

Ben de bitcoine bir şey olacağını sanmıyorum. Bitcoin Cash biraz hava yaptı o kadar. Tekrar 300$ lara gelmez bu saatten sonra ama bitcoinin yerini de alamaz. Milletin elindeki bitcoinleri almaya çalışıyorlar sadece o kadar.

hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
November 12, 2017, 03:04:43 PM

Temkinli olun oyuna gelip elinizdekinden de olmayın. Tıkanma yok da tıkandırma var bence

Adamlar aptal değil spekülatif haberle kendi ellerindeki bcash ve btcleri kullanmadan pump yapıyorlar. Roger Ver'den bahsediyorum adamın elinde 26.000 tane btc var. Jihan Wu o kadar mining makinesini boşuna mı çalıştırıyor. Bir planları olduğu kesin.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 12, 2017, 03:06:14 PM

Bunların hepsi spekülatif hareketler, tabii elinizde bir miktar ethereum bulundurun fakat bu demek olmuyorki Bitcoin'lerinizi saklamayın.
Edw1ki
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
November 12, 2017, 10:19:00 PM

Aranızdan birisi Btc 100 $ seviyesindeyken 7K $ olacağını tahmin edebiliyor muydu? Daha 3 ay öncesine kadar 2500 $ iken , ben bile 7K$'a imkansız diyordum.

Şimdi Bch'ın Btc'yi geçmeyeceğine nasıl kanaat getiriyorsunuz.Bizler piyasa yapıcı değiliz.

Roger wer'in elindeki 25K btc'den bahsediliyor. Dile kolay 25000 btc.

Ben kenara bch alıp koydum, bakarsınız ilerde btc'yi geçer .

ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
November 12, 2017, 10:40:41 PM

Aranızdan birisi Btc 100 $ seviyesindeyken 7K $ olacağını tahmin edebiliyor muydu? Daha 3 ay öncesine kadar 2500 $ iken , ben bile 7K$'a imkansız diyordum.

Şimdi Bch'ın Btc'yi geçmeyeceğine nasıl kanaat getiriyorsunuz.Bizler piyasa yapıcı değiliz.

Roger wer'in elindeki 25K btc'den bahsediliyor. Dile kolay 25000 btc.

Ben kenara bch alıp koydum, bakarsınız ilerde btc'yi geçer .

Çok ilerde de geçeceğini sanmıyorum.Btc tüm dünyaya kök salıp baya baya kabul edilmiş.Yüzlerce borsada işlem görüyor neredeyse her ülkede !! Bch ne farkı var ? 8mb blok mu ? Cheesy Güldürmeyin beni bitcoin 2mb blokla bchyi ÇÖP EDER Smiley O yüzden fazla güvenmemek lazım böyle şeylere.Alabildiğimce btc alacağım

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
November 14, 2017, 12:42:43 PM

Forkun iptali sonucu aslında bchye geçtiler protesto niteliğinde denebilir bu yüzdendir ki BCH nin fiyatları $2300 lere çıktı pumplandı yani Bitcoinde 5500 civarlarına inip toparladı bchde geri dumblandı o tıkanmada fork iptali sonucu madencilerin isyanıda biraz bence.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 18, 2017, 07:39:14 PM

Bitcoin bir sistemin üzerine kurulu ve bu sisteme zaman içerisinde yoğunluk ve aksamalardan dolayı güncelleme gelebilir ama sonuçta bu bir sistem aksaklıklarını bir şekilde kapatabilir , bu adamlar bitcoin alt yapısını yaparken bunları hesaba katmışlardır ve bu sorunlar aşılır bitcoin yoluna devam eder.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 18, 2017, 07:55:11 PM

Tıkanmalar olacaktır tabiki piyasadaki ilk coin hatta bütün coinlerin babası konumunda şuan en büyük sorunu yavaşlığı fakat bu yavaşlık sorunları da çözülecek.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: