Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:12:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin dünyası 5-10 çakalın mı elinde?  (Read 1889 times)
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 14, 2017, 01:30:53 AM

Para varsa elbette ona yön vermek isteyenler de vardır. Ancak planlı bir hareketten ziyade değişen koşullara göre plan yapıyorlar bence. Yani şöyle mevcut bitcoine bir hamle geldiği zaman btc zenginleri yada büyük madencileri karşı hamle yapıyor olabilirler.
hotr1de
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 14, 2017, 08:08:12 AM

Bal tutan parmağını yalar, adamlar erken vakitte bu işlere girmiş yatırımlarını yapmışlar.  Piyasa üzerinde söz söyleyecek oranda çok fazla BTCleri var. Bu şekilde hem güç gösterisi yapıyor, hem de para kazanıyorlar. Yatırım bizlerden çoğu  için  belki de bir yaşam savaşı, ama bu adamlar için eğlence.

haklı !
pancho2036
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
November 14, 2017, 10:24:50 AM

Çakalların sayısını bilmiyorum ancak işin içerisinde para olduğu her yerde ipler hep birilerinin elinde olacak veya birileri işleri yönlendirmeye çalışacaktır. Bu sebepten büyük ülkeler küçük ülkelere savaş açıyor hiç çekinmeden. Btc'ye ilk yatırım yapıp şu anda zengin olanların büyük kısmı da paralarını alıp küçük sahil kasabasına yerleşmediler. Halen daha paralarını katlamaya devam ediyorlar. Bunun için yapabildikleri tüm manipülasyonları ya da hamleleri yapıyorlardır mutlaka.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
November 14, 2017, 02:53:29 PM

abi çakal diyoruz da, bitcoin; bu (roger, jihan gibi) adamlar olmasa şu an hala 100 dolar civarında olurdu. onu neden göz ardı ediyoruz? Smiley

selamlar olsun.
birisi
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 14, 2017, 05:38:58 PM

Tam anlamıyla bir kaç kişinin elinde olduğu söylenemez fakat malesef bahsettiğiniz gibi Btc ye rahatlıkla yön verebiliyorlar.
afmfk06
Member
**

Activity: 365
Merit: 10

View Profile
November 14, 2017, 07:06:07 PM

Bitcoin dünyası hisse senedi borsası süsü verilmiş bir spekülasyondan ibarettir. Bunu icat edenler keşke biraz daha realist düşünselerdi de reel sektöre yönelik de projeler gerçekleştirselerdi ne iyi olurdu.
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
November 14, 2017, 07:48:25 PM

Normalde bir piyasada spekülatif hareketler suç sayılır ve cezası var,  merkezi olmayan piyasaya hayranız, destekliyoruz ve yatırım yapıyoruz, nitekim bu piyasada coinler herkese yaygınlaşıncaya kadar  en zengin olanlar son sözü söyler.  Şikayete hakkımız yok malesef.   Tam anlamıyla serbest piyasa işte.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
November 14, 2017, 10:08:45 PM

Bitcoin'e babalık etmek isteyen çok fazla kişi var piyasada bu sebepten bir oraya bir oraya çekiştirilip duruyor. Ben zaman içerisinde Litecoin ya da Ethereum'un yerini alacağını düşünüyorum.

rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 15, 2017, 10:19:52 AM

Zaten o çakallar sayesinde bitcoin'in değeri 6000 dolar değil mi Smiley
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
November 15, 2017, 08:57:15 PM

Her şeyden önce bitcoin dünyası oldukça büyük ve etkili bir piyasa olduğnu düşünüyorum elbette büyük yatırımcılar büyük roller üstleniyor ancak hiç bir şey pat diye rayına oturmuyo bitcoinin de daha çok fazla yolu olduğu aşikar beklemek yapabileceğimiz en iyi şey.

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 16, 2017, 03:56:00 AM

Geçen günkü bitcoin cash olayından sonra herkesin kafasında deli sorular ortaya çıkmış. Bu kadar boşalt aktar doldur mantığı ister istemez güvensizlik yaratıyor. Kaldı ki son zamanlarda bitcoinin direnişi sayesinde belli bir güven atmosferi oluşacak gibi olmuştu. Sonra aniden bitcoin cash’in 2000 küsur k’lara kadar yükselmesi ve aynı hızla düşürülmesi, olan o dalgaya kapılan ve cash’e para basanlara oldu. Şu an hafif bir güvensizlik oluşması ve kafalarda soru işareti olması normal

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
November 16, 2017, 09:46:06 AM

5 - 10 çakalın değilde, 10 - 20 tane bitcoin pump dump grubunun elinde olduğunu düşünüyorum açıkçası ben Bitcoin piyasasının, yoksa bu kadar saçma sapan olamaz hiçbir şey. Egemen bir fiyat politikası yok ortada.
radagast34
Member
**

Activity: 89

View Profile
November 16, 2017, 10:06:33 AM

Arkadaslar cok cok normal. Dunyanin en kapital sistemi elbette parayi elinde tutan adam istedigi sekilde yon verecek cunku bunu yapabilecegi bir sistem mevcut. Bazi Insanlar neden kapitalizim liberalizim dusmani saniyisunuz ki Smiley herkes diyo ki neden merkezi bi otorite olmak zorunda, zorunda degil evet ama her oyunun bi kurali var , mesela piyasa 3 5 cakalin elinde olmasin diye merkezi otoriteye ihtiyac var. merkezi otoritenin makul tarafi denetlenebilir olmasidir. Bilincli bi toplum Bu ne mk bole diyip merkezi otoriteyi degistirebilir demokrasilerde. Sosyal duzen esitlik saglayan bi yonetim isteyebilir. Yok bu benim sikimde degil beni serbest biraksinlar ben yolumu her turlu bulurum gerekirse 3,5 cakaldan biri olurum bana ne kim kimi düzerse artik sistemini secersen düzülen tarafta olma ihtimalinide göz önünde bulundurmali insan Smiley Ha toplum merkezi sistemi denetlemiyoki merkezi sistemde de düzüyolar iste zaten napak diyosan o zaman ikisini bi arada yurutmeye caliscan artik. Smiley

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 252

View Profile
November 16, 2017, 01:22:59 PM

Satoshi'nin bitcoinleri bile henüz piyasada değilken böyle bir soru sormak sizce mantıklı mı? Silkroad'dan alınan binlerce bitcoinin henüz hepsi sürkülasyona dahil olmuş değil. Elbette yönetiliyor, elbette oyun hamuru gibi ellerinde yoğuruyorlar.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 16, 2017, 01:32:42 PM

Bitcoin bir sistemi içerisinde barındırıyor madencilerde bu sistemin içerisinde bitcoini bir şirket gibi düşünürsek şirket çalışanlarının greve gitmesi maaş zammı istemesi doğaldır dolayısıyla bitcoinde sert iniş çıkışların olması doğaldır sonuçta birde işin yasal olup olmama duru mu var . Ne kadar risk o kadar getiri , bitcoinde çok büyük dalgalanma olmasa bitcoin cazip olmaz yani onu imkb deki bir hisse olarak düşünmek yanlış olur . Başlangıçta sistemin bir grubun elinde olduğunu düşünüyordum ama şimdi öyle olduğunu düşünmüyorum .
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 16, 2017, 02:58:56 PM

Bitcoin Cash de bir coin, piyasaya bunu çıkaranlar da elllerinden geleni ardına koymayacak elbet, çıkar savaşı, Bitcoin Cash den ciddi atılımlar bekleyenlerin sayısı da fazlalaştı yatırımcılar arasında.
StabiL
Member
**

Activity: 115

View Profile
November 16, 2017, 06:18:34 PM

Bitcoin Cash'i gördükten sonra büyük ihtimal çoğu kişi bunu düşünmüştür daha önce düşünmemişse bile .3-5 kişinin mi yoka grubun mu elinde bilmiyoruz ama cidden çok kolay piyasaya yön verilebiliyor ve sonucu da yok bunun .
Bitcoinin fiyatını çok daha yüksek seviyelere çıkacağını görürsek eğer bakalım o zaman neler olarak.Şöyle 1-2 trilyon Dolar Civarında.Aslında bakıldığında tüm dünyada kulanıla ve para yerine geçen bir şey için bu kadar market değeri bile çok düşük sayılabilir .
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
November 16, 2017, 07:00:42 PM

Gayet iyi bir çıkarım yaptın ancak ;

Bitcoinin bu kadar küçük bir şey olduğunu zannetmiyorum

En azından bitcoini 1000 dolar yükseltmek kolay bir şey değil

126 milyar dolar olan bitcoin hacminin en azından 20 milyarını elinde bulunduran

bir kuruluş lazım bunun için.  Bu da biraz uçuk gibi geliyor bana.  Shocked

Ama fikrimce bunu yapmanın bir yolu da sosyal medyayı el altında bulundurup

istenildiği gibi yalan haber yaydıktan sonra bitcoin piyasasını yükseltip alçaltma  Cool
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 16, 2017, 07:22:03 PM

Kesinlikle katılıyorum size, bu 5-10 çakala inanan çoluk çocukta piyasanın böyle saçma haller almasına neden oluyor. Yok 100 bin bitcoini varmış şöyle demiş böyle demiş. 100 bin bitcoinle btc piyasasını bu kadar etkileyemez bunların peşinde koşanlarda da var kabahat.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 17, 2017, 05:59:09 PM

Ben açıkçası 5-10 çakal diye tabir ettiğiniz kişilerin bu tarz bir etkisi olabileceğine bu denli büyük yaptırımları olacağına inanmıyorum

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀