Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:54:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Tebligat sorgulama  (Read 364 times)
Kuzan (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
November 13, 2017, 07:24:56 AM

Merhaba, askerlik görevimi yaparken yaşanan bir olaydan dolayı mahkemelik oldum. Olayı kısaca özetlemek gerekirse eşyalarımı çalan birisini uzun uzun dövdüm bıraktıktan sonra tamam yeter bu kadar gibisinden arabulculuk yapmaya çalışan bir arkadaşıma kenarda bulduğu tornavida ile saldırdı ucu ucuna yakaladık elini bunun üzerine iki arkadaşım daha dövdü. Birlikte şikayet etmeye çalıştı kimse takmadı durumu bildikleri için gönderdiler başlarından son günüydü zaten üzerinden de çalıntı telefon çıktı olaylar esnasında.

Birlikten ayrıldıktan sonra darp raporu alıp şikayet etmiş ve birlikte ifadelerimizi aldılar tabi durumu kabul etmedik bölük asb. larımız da bizimle aynı ifadeleri verdikleri için birşey çıkmadı. Aradan yıllar geçtikten sonra olay kamu davasına dönmüş ve hırsızlık yaptığı için karşı taraf suçlu durumda yani darp edildiğini şahidi olmadığı için ispat edemedi ve hırsızlık durumundan kurtulmak için yalan atıyormuş durumuna düştü.

Bu ay sonuna doğru ifade vermeleri için şahitlere ve diğer iki arkadaşıma tebligat gitmiş muhtemelen banada gelmiştir ama gündüzleri ben işteyim eşim okulda yani ev sürekli boş geri dönmüş olması muhtemel.

Gelen tebligatın içeriğini nereden öğrenebilirim?

İfade vermeye gitmezsem kendimi suçlu durumuna düşürmüş olur muyum?

Edit: E-devlet üzerinden Ocak ayında duruşma gözüküyor.
1715468086
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715468086
Reply with quote  #2

1715468086
Report to moderator
1715468086
Hero Member
*

Ignore
1715468086
Reply with quote  #2

1715468086
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715468086
Hero Member
*

Ignore
1715468086
Reply with quote  #2

1715468086
Report to moderator
1715468086
Hero Member
*

Ignore
1715468086
Reply with quote  #2

1715468086
Report to moderator
Kuzan (OP)
Member
**

View Profile
November 14, 2017, 05:11:53 AM

Yok mu yardımcı olabilecek kimse?
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 14, 2017, 12:02:57 PM

Merhaba konu gayet ciddi görünüyor buradan kulaktan dolma bilgiler almak yerine bir hukuk ile ilgili foruma yazıp avukatlardan veya bilgili kişilerden bilgi alman daha iyi olacaktır. http://www.hukuki.net/forum.php in forumlarına bu mesajını gönder bugün doğru bir cevap alırsın. mutlaka burada cevap verebilecek kişiler vardır ama bence böyle önemli bir konu için fazla bekleme derim.
erifubirugen
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
November 14, 2017, 02:59:55 PM

Bir an önce ilgilenmen gerek bi konu bu bence. Askerde benimde davam olmuştu ve bir şekilde bana teskeremi de verip gödermişlerdi bu dava bitmeden. Sonra askerden 2 yıl sonra havaalanında karşıma çıktı bu dava Kıbrıs'a giderken. Ve o uçağa binemeyip karakola gitmiştim. Seninkisi gibi büyük birşey değildi neyseki ve akşam uçağına yetişebilmiştim. Ama sonuç olarak şunu tavsiye edim sana, dövme, vurma, kırma işlerini bırak bence çok gereksiz şeyler bunlar..
Kuzan (OP)
Member
**

View Profile
November 14, 2017, 03:57:53 PM
Last edit: November 14, 2017, 04:14:31 PM by Kuzan

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Olayın benlik yada diğer iki arkadaşımı ilgilendiren kısmı çok önceden kapandı hiç bir rütbeli personel tutanak yazmadı yada dediklerini kaile almadı yani nasıl bir insan olduğunu az çok anlamanıza yardımcı olur sanırım bu. Dışarıda şikayetçi olduktan sonra da bizim yanımızda rütbeli personeli de araya karıştırdı haliyle askeriyede yapılan araştırmanın sonucunda haksız bulundu. Durumun bize zarar verebilecek herhangi bir tarafı yok fakat ifadelerden açık bir şekilde hırsızlık yaptığı belli olduğu için olay kamu davasına dönüştü ve karşı tarafın aleyhine işlemekte. Birlikte ki bölük asb. ile ara sıra görüşmekteyim arayıp durumu ondan öğrendim.  Benim öğrenmek istediğim bana gelen tebligatın içeriğini nereden öğrenebilirim. Yani gidip ifade vereyim ki olmadık bir zamanda zorla götürmesinler.

Hocam dediklerimize sonuna kadar katılıyorum.  Aynı görüşü paylaşıyoruz kendimi savunmak dışında kavga etmedim bu güne kadar fakat burada durum çok farklıydı defalarca dolabımda ufak tefek şeyler çaldı para çalındı en son delirmemek için kocaman bi asma kilit alıp dolaba taktım bu seferde dolabın kapağını kırıp açmış onu gördüğümde sinir krizi geçiriyordum neredeyse zaten son nokta oldu.

Edit: olaylarda hiç adı geçmeyen çalıntı telefonun sahibi de ifadeye çağrıldı.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 15, 2017, 04:48:25 PM

Merhaba, askerlik görevimi yaparken yaşanan bir olaydan dolayı mahkemelik oldum. Olayı kısaca özetlemek gerekirse eşyalarımı çalan birisini uzun uzun dövdüm bıraktıktan sonra tamam yeter bu kadar gibisinden arabulculuk yapmaya çalışan bir arkadaşıma kenarda bulduğu tornavida ile saldırdı ucu ucuna yakaladık elini bunun üzerine iki arkadaşım daha dövdü. Birlikte şikayet etmeye çalıştı kimse takmadı durumu bildikleri için gönderdiler başlarından son günüydü zaten üzerinden de çalıntı telefon çıktı olaylar esnasında.

Birlikten ayrıldıktan sonra darp raporu alıp şikayet etmiş ve birlikte ifadelerimizi aldılar tabi durumu kabul etmedik bölük asb. larımız da bizimle aynı ifadeleri verdikleri için birşey çıkmadı. Aradan yıllar geçtikten sonra olay kamu davasına dönmüş ve hırsızlık yaptığı için karşı taraf suçlu durumda yani darp edildiğini şahidi olmadığı için ispat edemedi ve hırsızlık durumundan kurtulmak için yalan atıyormuş durumuna düştü.

Bu ay sonuna doğru ifade vermeleri için şahitlere ve diğer iki arkadaşıma tebligat gitmiş muhtemelen banada gelmiştir ama gündüzleri ben işteyim eşim okulda yani ev sürekli boş geri dönmüş olması muhtemel.

Gelen tebligatın içeriğini nereden öğrenebilirim?

İfade vermeye gitmezsem kendimi suçlu durumuna düşürmüş olur muyum?

Edit: E-devlet üzerinden Ocak ayında duruşma gözüküyor.

mahkeme neresi ise oranın kalemine git.
ordan zaten gerekli  bilgiyi alırsın.
işi mişi kenara bırak dava günüde davaya git.
çünkü olaki aleyhine bir karar çıkar ondan sonra yandımmmm  Allah dersin.
En azından mahkemede olursan olayları görürü ve hakim sana söz verincede savunmanı yaparsın ve karar yazılır onuda bizzat duyarsın.
olaki gitmedin işte gene ne oldu nasıl oldu der durursun.

XxX
Kuzan (OP)
Member
**

View Profile
November 15, 2017, 04:57:24 PM

Hocam mahkeme Kdz. Ereğli de yani illa oraya mı gitmem gerekiyor tebligat içeriğini öğrenmek için bana iletemedikleri tebligat karakola vs. yakınımda bir yere dönmüyor mu ?
RESPECT-XxX
Full Member

BiTCOiN

View Profile
November 15, 2017, 05:07:16 PM

Hocam mahkeme Kdz. Ereğli de yani illa oraya mı gitmem gerekiyor tebligat içeriğini öğrenmek için bana iletemedikleri tebligat karakola vs. yakınımda bir yere dönmüyor mu ?

muhtara uğra ve sor.en sağlamı ben şöyle diyeyim.savcılık ve mahkeme davetlerini zaten sivil polis yada adliyede özel memurlar getirir.yani postacılar pek getirmez.ama bi ihtimal muhtara bırakırlarmı oda ihtimal genelde icra takiplerini muhtara bırakırlar ve işte muhtara bırakıldığı günde örnek süre 7-10 gün olayı vardı orda başlar o süre doluncada icraya itiraz hakkın kaybolur diye biliyorum.seninki icra değilde işte sulh yada asliye olunca işte onun olayı muhtara bırakırlarmı bi ihtimal .ama mahkemeye ne yapıp edip git derim olaki bişey çıkmaz dersin ters karar çıakr ayıkla pirincin taşını yada avukat tutucan o takip edecek yani senini adına o gider ama bi dünya masraf.
e devlette dava içeriğini görmezsin sadece mahkeme ismi dosya yazar ve sanık yada müşteki der ama dava konusu şudur demez...
muhtara sor yoksada aynı burda sorduklarını ona danış belki semt karakoluna yönlendirir ama işte oraya teslim edildimi mesele burda.

XxX
Kuzan (OP)
Member
**

View Profile
November 15, 2017, 05:13:18 PM

Anladım hocam en iyisi tebligatı yakında görev yapan bir polis arkadaşıma sorayım belki bir bilgiye ulaşabilir olmazsa da mahkeme günü belli ereğliye gider bölük asb. da görmüş olurum. İlginiz için çok teşekkür ederim.
RESPECT-XxX
Full Member

BiTCOiN

View Profile
November 15, 2017, 05:18:54 PM

Anladım hocam en iyisi tebligatı yakında görev yapan bir polis arkadaşıma sorayım belki bir bilgiye ulaşabilir olmazsa da mahkeme günü belli ereğliye gider bölük asb. da görmüş olurum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

sende sağol ihmal etme derim.

XxX
Pages: [1]
  Print  

Jump to: