Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:42:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Barda filminin gerçeğe dayanan hikayesi  (Read 567 times)
civilengineer (OP)
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 14, 2017, 07:06:35 AM

Barda filmini izleyeli yıllar oldu. korku değil iğrenme değil garip bir hissiyat uyandırmıştır bende. ondandır yıllarca unutamamıştım. bugün bir bakayım dedim bu filmin konusu nereden geliyor hangi kafayla böyle bir senaryo yazabilmişler acaba derken öğrendim ki filmin konusu gerçeğe dayanıyormuş. fark olarak film de bar da geçen olay gerçekte Ankara'nın göbeğinde Cumhurbaşkanlığı köşkünün yanında bir evde geçiyor.

ev öyle bir konumda ki bir tarafında köşk, bir tarafında başbakanlık, diğer tarafında dışişleri bakanlığı konutu ve mesut yılmazın evi var.

Yıl 1997 gerisini linkten okuyabilirsiniz. hala tüylerim diken diken

link: http://www.hurriyet.com.tr/17-saat-dayak-elektrik-tecavuz-bize-bunu-yapanlar-rahsan-affiyla-cikti-5850513
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714945361
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714945361
Reply with quote  #2

1714945361
Report to moderator
Shcirocco
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
November 15, 2017, 12:25:52 AM

Hiç duymamıştım yaşanmış bir olaya dayandığını.Film evet rahatsız edici konu içeriğiyle ama Nejat İşler'in iyi oyunculuğuyla güzel bir filmdi.Ama böyle gerçek bir hikaye yaşanması filmi daha da rahatsız edici bi hale getirdi.Çok kötü bir hikaye.
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 15, 2017, 01:39:18 AM

Çok rahatsız edici bir filmdi Barda, ben çoğu sahnesine bakamamıştım bile. Gaddarlaştıkça gaddarlaşmıştı film. Ancak hikayesini bilmiyordum. Biraz önce paylaştığın linkten tamamını okudum, gerçekten benimde tüylerim diken diken oldu. Bu nasıl bir barbarlıktır nasıl bir korkusuzluk, cahilliktir. Google da araştırdım yakalandıklarındaki fotoğrafı buldum. İçeride hepsine bir güzel tecavüz edip eziyet etmişler. Hak ettiklerini bulmuşlar..

https://goo.gl/zCU3Lf

gusifb
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 04:51:33 AM

O filmi izleyenin 1 kere izleyip bırakması zor bence en az 2 kere izlenilmiştir.
civilengineer (OP)
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 15, 2017, 08:44:40 AM

olayın bir diğer iğrenç tarafı ise;

ben de öğrenci evinde kaldım. evime bir kız geldiği zaman hemen apartman sakinleri dikkatlerini benim eve veriyordu. gece en ufak bir müzik sesi duydukları zaman hemen duvarlara vuruluyor yetmiyor kapıma kadar geliyorlar birader biraz sessiz olun diye. nasıl bir insanlıktır ki o kadar yardım çığlıklarını saatlerce duyarsın da polise bir telefon bile açamazsın açmazsın?

hatırlıyorum yıllar önce pencereden baktım bir araba bisikletlinin önünü kesiyor kısa bir arbadeden sonra uzaktan adamın bıçağı çektiğini gördüm. hemen aradım polisi acil dedim yeri tarif ettim. ben 5. kattaki evimden aşağı ininceye kadar 2 tane polis ekibi adamları götürüyorlardı. belki ben aramasaydım orada kan dökülecekti. belki bıçaktan sonra silah da çekilecekti.

ben aramazsam o aramazsa başkası aramazsa kısaca kılımızı kıpırdatmazsak cinayetler, bıçaklamalar, tecavüzler artar. bu konuda biraz daha duyarlı olmak lazım. bizim başımıza bir şey gelmez emin olun bu ihbarın kimden geldiğinin bilgisi kolay kolay verilmiyor.

hele şu tekel bayinde çalışan eleman yok mu nasıl aramazsın polisi neden?

hemen aramana gerek yok onlar gittikten sonra ara. zor bir şey değil. indir kepengleri git peşinden apartmanı öğrensen yeter. nasıl bir insanlıktır bu?

bu kadar düşünceden sonra içimi sadece şu rahatlattı. daha sonra o büfe de çalışan elemanın kırılmadık yerini bırakmamışlar. ve de bu olayı gerçekleştiren hanzolarda hapishane de yaptıklarının daha fazlasını yaşamışlar.
orgeneral
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
November 15, 2017, 09:41:35 AM

vaybe gerçek olacağını hiç düşünmemiştim yalnız efsane bir filmdi sadece biraz fazla barbarcaydı çok pislik sahneler vardı ama yinede genel olarak dehşet bir film  Shocked
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 15, 2017, 08:51:10 PM

gerçekten çok insanı etkileyen, rahatsız eden, o ortamdaki tiplerle muhatap oluyor gibi hissettiren sert bir filmdi.  gerçek hikayesi ve bilinmeyen bunun gibi daha bir çok hikaye insanı düşündükçe deli ediyor. geçtiğimiz aylarda kadın cinayetlerini anlatan bir projede çalışmıştım. ve çekerken bile o kadar rahatsız olmuştum ki... düşünmek, akıldan geçirmek bile iğrenç geliyor insana.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 16, 2017, 10:28:55 AM
Last edit: November 16, 2017, 12:44:13 PM by 2run

İlk izlediğimde beni çok rahatsız etmişti. sonra web üzerinden araştırınca hikayenin gerçek olduğunu okumuştum daha bir rahatsız etmişti. Ülke gerçekten çok acaip bilmediğimiz duymadığımız ve öyle üzeri kapatılan ne olaylar vardır kimbilir. Erdal beşikçiolu, Hakan boyav ve Nejat işlerin oyunculuk olarak döktürdüğü filmlerdendir.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 16, 2017, 11:40:51 AM

film, senaryo, oyunculuk hepsi birbirinden güzeldi keşke sadece film olarak kalsaymış

ankaranın göbeğinde böyle bir olay nasıl yaşanabilir. 80 de nasılsa ülke 2017 ye geldik hala aynı hatta iyiye gitmek yerine artık daha kötüye gidiyor.

adam kendisinden ayrılmak isteyen eşini sokağın ortasında döve döve öldürebiliyor.
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72

View Profile
November 16, 2017, 01:40:38 PM

filmin gerçeğe dayandığını bilmiyordum. hikayesi korkunç ve orada yaşananların travması bir ömür geçmez. zaten finalinde son durumlarından da bahsetmiş intihara teşebbüsler yurt dışına çıkanlar.. çok zor. bu tarz mahlukların ne yapılırsa yapılsın aynı acıyı çektiklerini düşünmüyorum.  Sad
AysunYaman
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
November 16, 2017, 02:58:59 PM

Film çok güzeldi ama senaryosunun gerçeğe dayanacağını bilemezdim çok şaşırdım. Başarılı bir film ve başarılı bir senaryo fakat nasıl geleceğe dayanıyor o da ayrı bir konu
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 16, 2017, 03:03:47 PM

işin bir pislik tarafı daha.

sen gerçek yaşanmışlıktan bir senaryo yazıyorsun. filmini çekiyorsun ve bu olayları yaşayanlardan izin almayı gerek görmüyorsun. üstüne 20 yıl geçmiş hala etkisinden kurtulamamış insanlar ne hakla bunu izinsiz bir şekilde tekrar gözlerinin önüne serersin bunu?

merakımdan soruyorum. Allah korusunda başınızdan veya çocuğunuzun başından böyle bir olay geçti. yıllar sonra birisinin bunun filmini yapmasını ister misiniz? ben şahsen karşı çıkardım.

https://www.youtube.com/watch?v=fZtxbVbSKhg

anelka39
Member
**

Activity: 63

"Highest ROI crypto infrastructure"

View Profile
November 20, 2017, 12:23:20 AM

Cok kotu ya
Bide bunu yapan mahlukatlari serbest birakiyorlar
Hadim edecen bunlari

getscissors
Member
**

Activity: 97

View Profile
November 20, 2017, 09:21:41 AM

Olay insanin içini ürpertiyor ve barda filmini en az 10 defa izlemişimdir.Nasıl oluyorda bu sekılde ınsana işkence ediliyor aklım almıyor hangi insanın vicdanına sığar.Gerçi şaşırmamak lazım çünkü nerede garip olaylar insan görünümlü hayvanlar var hepsi türkiyede...
eteryum17
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 22, 2017, 02:58:49 AM

Çok sinir bozucu bir film. Allah öyle manyaklardan korusun herkesi.
emptyforever
Newbie
*

Activity: 80

View Profile
December 01, 2017, 01:43:12 PM

Gemide filminden sonra izlediğim en etkileyici yerli filmlerden biri. bana göre yönetmen seyircinin tarafsız kalmasını istemiş. yani hiçkimseye sempati duymadan sadece izleyici olun, iyinin yanında kötünün karşısında olmayın uzaktan bakın demiş ve başarmıştır . bunu da filmin ilk 20 dakikasında saçma sapan diyaloglar gereksiz tgg muhabbetleri ve bardaki gençlerin itici oyunculuklarıyla yapmış. kendinizi filmin içinde bi yere oturtamamanızı sağlamıştır. yoksa bu kadar mükemmel çekilmiş bi filmde bu gereksiz sahnelerin yeri yoktur. sadece amacı vardır. ayrıca serdar akar'ın infaz sahnesinde çağan ırmak ve zeki demirkubuz'la beraber ilahi adaleti sağlaması da hoş bi ayrıntı olmuş.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
December 06, 2017, 01:11:48 PM

Bu filmi izledikten sonra kendime günlerce gelemedim . Ve bu olayın gerçek olduğunu öğrendiğimde daha da kötü hissettim. Bir insan nasıl bu kadar vahşi ve cani olabilir akıl sır ermiyor. Cidden çok üzücü.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 06, 2017, 03:31:02 PM

Filmi duymustum daha once ama gercek bir hikayeden esinlenerek cekildigini ogrendigimde ilgimi cekmisti ve daha yeni izledim. Olay tuyler urpertici ve oldukca uzucu .

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 06, 2017, 11:59:00 PM

bardayı izleyeli baya zaman geçmiş okuyunca bile yarım yamalak hatırladım bir daha izlemeyi düşünüyorum gerçek hayat hikayesi olduğunu bilerek izlemek daha etkileyici olabilir.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 09, 2017, 06:49:35 AM

Beni çok etkileyen bir filmdi. Aslinda başta izledigimde gercek bir olaydan esinlenildigini bilmiyordum. Ve sadece güzel degisik birseyler yapmis bizimkiler dedim. Ama gercek bir hikaye oldugunu ogrenince etkiledi. Insanoglu boyle birseyi hic bir sebep yokken nasil yapabilir cok garip geliyor.
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
December 09, 2017, 07:42:39 AM

Barda filmini izleyeli yıllar oldu. korku değil iğrenme değil garip bir hissiyat uyandırmıştır bende. ondandır yıllarca unutamamıştım. bugün bir bakayım dedim bu filmin konusu nereden geliyor hangi kafayla böyle bir senaryo yazabilmişler acaba derken öğrendim ki filmin konusu gerçeğe dayanıyormuş. fark olarak film de bar da geçen olay gerçekte Ankara'nın göbeğinde Cumhurbaşkanlığı köşkünün yanında bir evde geçiyor.

ev öyle bir konumda ki bir tarafında köşk, bir tarafında başbakanlık, diğer tarafında dışişleri bakanlığı konutu ve mesut yılmazın evi var.

Yıl 1997 gerisini linkten okuyabilirsiniz. hala tüylerim diken diken

link: http://www.hurriyet.com.tr/17-saat-dayak-elektrik-tecavuz-bize-bunu-yapanlar-rahsan-affiyla-cikti-5850513

vay be ilginç  gerçek hikayeden alıntı olduğunu bilmiyodum dostum

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 09, 2017, 05:04:53 PM

Çok etkilendiğim bir film. Gerçek yaşanmış bir olay olması ayrı bir üzücü tabi.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 08:51:19 PM

Umarım böyle bi olay yaşanmamıştır ve sadece kurgudan ibarettir. hiç bir insan böyle bi olayla karşılaşmamalı :/
Altcoinistic
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
December 14, 2017, 09:32:25 PM

Gerçekten izlediğimde kanımı donduran bir filmdi. Gerçekteki hikayeyle filmin ayrıldığı yerler var.  O gece o olayı yaşayanların ruh halini düşünmek çok kötü, aradan yıllar geçiyor insan içine çıkamıyorsunuz, belki de unutmaya calışıyorsunuz ya da unuttunuz. Sonra biri çıkıp sizden izin almadan bunun filmini çekiyor. Bu da ikinci darbe gibi.
darkmoon07
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 15, 2017, 12:38:34 AM

Yuh olaya bak kanım dondu iyi ki izlememişim filmi.
Komutan13
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
December 17, 2017, 10:38:10 AM

İlk çıktığı zaman kız arkadaşımla gitmiştim.Özellikle tecavüz sahneleri,işkence sahneleri çok irite ediciydi.Ama bir o kadar da filme gerçekçilik katıyor açıkçası. O yüzden reşit insanlar için izlenebilir bir film olmuştu bence.Hikayenin gerçekliğe dayanması daha da enteresanlaştırıyor tabi filmi.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
December 17, 2017, 04:16:05 PM

Çok sağlam bir film gerçekten gerçek bir hikayesinin olması ayrı bir ilgi çekici. Tabi böyle bir olayın yaşanmış olması üzücü.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
December 17, 2017, 08:13:21 PM

hatırladım yazıyı görünce inanılmaz bir filmdi bana göre .

gerçek olay olması da üzüntülü tabii ama film olarak kült bir filmdir.

lycanb
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
December 17, 2017, 08:18:53 PM

youtubedan bi kaç sahnesini izledim tamamını izliyemedim hiç şimdi aklıma düştü gene
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 17, 2017, 08:49:57 PM

Geceme karanlık gibi çöktü. Korktum vallahi Sad

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 18, 2017, 01:07:57 PM

Barda fılmı boyle olaylar  gercekten yasanabılacek olaylar  uzun yıllar  once seyrettıgımde ne hısstıysem hala o ıgrenclıklerı goruyor gıbıyım  ve bugun de buna benzer olaylar ın kadınlara tecavuz ve cınayetlerı hala devam edıyor olması daha da uzucu   

haveyouever
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
December 18, 2017, 02:16:11 PM

Hikayesi de gerçekmiş ole mii.. Bugüne kadar izlediğim en cani filmdi barda. Hatta sonuna kadar izleyemediğim yegane filmlerden bir tanesiydi.. Gerçek hikayesi daha da fenaymış yav.. Erkeklere bile tecavüz etmişler.. Nasıl midesiz hayvanlarmış bunlar ya..
jokerrrr
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
December 19, 2017, 01:40:05 PM

Sadece Nejat İşler'in oyunculuğu için bile izlenebilecek bir filmdi .Senaryonun gerçeğe dayalı olmasına şaşmamalı.

Gerçek kurmacadan daha tuhaftır.

armutkafa
Member
**

Activity: 99

View Profile
December 19, 2017, 02:27:40 PM

Nejat Isler in  harika oyunu ile cok mutesem bir film tabi seyedebilene filmi seyrederken tirnaklarini yiyenlweri gordum,film genelde sistemi elestiren bir yapit.emekcilerin horlandigi ve ezilerek asagilandigi bir duzende  hayattan bir sey beklemeyen,Kolay hayat suran sistem yandaslarinin bir catismasi olmus,

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: