Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:53:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Airdrop TL Bozum  (Read 1405 times)
kimimben
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 16, 2017, 11:53:01 AM

Yaz o zaman elimde 0.010eth degerinde airdrop var, nasil yapacaksin? hadi hesapla.

bu ne böyle mk hepsini alsaydınız bari. airdropa katılan adam onu satmayıda bilir. bu komisyon oranı nerde var şu an %30 a geliyor oran. size yaptıracak enayi çıkmaz bu forumdan. illa yaptırmak isteyen varsa ben gönüllüyüm fee ücretlerini düşer kalanı gönderirim arkadaşlara

ver ibanı göndereyim 12 lira bi döner ısmarlamış sayarım kendimi  Smiley o kadar düşük rakamı bozmakla uğraşmaz kimse
1715464430
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715464430
Reply with quote  #2

1715464430
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715464430
Hero Member
*

Ignore
1715464430
Reply with quote  #2

1715464430
Report to moderator
1715464430
Hero Member
*

Ignore
1715464430
Reply with quote  #2

1715464430
Report to moderator
1715464430
Hero Member
*

Ignore
1715464430
Reply with quote  #2

1715464430
Report to moderator
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 16, 2017, 11:54:27 AM

Sen de mi bobita Smiley bir oku rutbenin hatirina, anla sonra yaz.
Benim anladığım şu arkadaşım:
İster buradan, ister sağdan soldan ve özellikle EBTC olayından sonra duyup gelerek airdrop olayına dalmış bir kitle var. Ve ellerindeki bir sürü az ederli ya da çöp tokeni nasıl paraya çevireceklerini bile bilmiyorlar. Hatta muhtemelen katılmadan önce kripto camiasıyla ilgili hiç bilgileri yoktu, şimdi de airdroplar genellikle ETH platformunda olduğu için çok az Ethereumu biliyorlar.
Sen de diyorsun ki, ben bu arkadaşlara yardımcı olayım ama onları küsüratla da uğraştırmayayım, ETHyi 1.000 TLye sabitleyeyim gitsin.
"Aaaa, ETH 1.300 liraya mı yaklaşmııış? Hiç haberim yoktu, neyse 1.000 dedik, mert adam sözünden dönmez, mecburen 1.000 olarak kalacak"
Zaten oradan oraya aktarırken gas ücretleri falan var, anca yeter !

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kursattekin (OP)
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
November 16, 2017, 12:12:06 PM

Tesekkurler hocam, dedigin gibi zaten konu acma sebebimiz o. Airdropa gelen arkadaslarin cogu ilk defa ethereum adresi acanlar ve etherdeltayi bilmiyorlar.Cuzdan bos ve icinde sadece 1-2 airdrop var. Gas ne, ethereum nerden alacak, nasil bozacak, ethereumu nasil tlye cevirecek bunu soran onlarca kisi oldu. Konu actik etherdeltada satis icin. Bu sefer etherdeltaya nasil gonderilir, ethereum lazim gas icin. Onu nasil alacagiz, kredi karti yok, borsa hesabi yok, zaten borsada hesap acsada biliyorsunuz cuzdana ether gonderirken borsa kesecek. Burdaki amac kesinti miktari, kar komisyon orani degil. Burdaki amac o airdroplar cop olacak, adam hicbir sekilde bozamiyor. Adam sana niye guvensin deniliyor, islem yapilacak miktar zaten belli. Neden 1000tl kismini yazdim, adamlarin ethereumla altcoinlerle alakasi yok, her birine tek tek miktar yazmak yerine rahat hesaplayabilsinler diye virgulsuz direk degeri icin belirttik. Bunda komisyon kar amaci gutme yok, zaten hesaplayinca sizde hak vereceksiniz. Daha dune kadar ethereum 1150 seviyesinde idi. Bunu yapacak arkadas en az 15dakikasini bu ise ayiracak, etherde satacak, bankadan kisiye havale eft yapacak, bu harcanan zaman icin bile bu bedel komik ki burda zaten amac kazanc degil, bu isle zengin olunma yok, varsa ben de bunu yaparim diyen, bize yazanlari onlari yonlendirelim. Hatta bu konu altina yazsinlar, ayni sartlarda bende bozarim diye. Onlara yonlendirelim. Biz bu konuyu arkadaslara yardimci olalim diye dusunup hazirladik. Kar icin degil. Kar niyetmizi olsa pazaryeri kismina komisyonla coin alsat acardik, hic emeksiz. Burda hem bir emek var hem de miktarlar cok cuzi. Yuksek bedeli olan airdrop olsa zaten o arkadaslar hem guvenip gondermez hem de kendi ogrenir bu ise girer. Para etmeyenler kazandirmiyor zaten diye pes edip birakiyor, hic olmazsa aldiklarini nakite cevirsin amacimiz bu. Umarim detayli ve aciklayici olmustur. Bu isteki 10 kurusa yada 12tllik donere ihtiyacimiz yok. Omg postundaki konumda yazmistim, sirf omgden 20.000$ zarar ettim, gelip burda 1-2tl icin ugrasmam. Amacim yardimci olmakti. Kufurleri ben insanlara yakistiramiyorum, keske boyle olmasaydi.

Sen de mi bobita Smiley bir oku rutbenin hatirina, anla sonra yaz.
Benim anladığım şu arkadaşım:
İster buradan, ister sağdan soldan ve özellikle EBTC olayından sonra duyup gelerek airdrop olayına dalmış bir kitle var. Ve ellerindeki bir sürü az ederli ya da çöp tokeni nasıl paraya çevireceklerini bile bilmiyorlar. Hatta muhtemelen katılmadan önce kripto camiasıyla ilgili hiç bilgileri yoktu, şimdi de airdroplar genellikle ETH platformunda olduğu için çok az Ethereumu biliyorlar.
Sen de diyorsun ki, ben bu arkadaşlara yardımcı olayım ama onları küsüratla da uğraştırmayayım, ETHyi 1.000 TLye sabitleyeyim gitsin.
"Aaaa, ETH 1.300 liraya mı yaklaşmııış? Hiç haberim yoktu, neyse 1.000 dedik, mert adam sözünden dönmez, mecburen 1.000 olarak kalacak"
Zaten oradan oraya aktarırken gas ücretleri falan var, anca yeter !

dannyjr89
Sr. Member

Activity: 275
Merit: 250

View Profile
November 16, 2017, 12:23:15 PM

Normalde pitipawn ın yazdıkları oldukça itici gelir bana, pek ikili tartışmaya girmek istemem kendisiyle; AMA bu konuda tamamen içimden geçenleri yazmış. Tebrik ediyorum. Böyleleri anca bu üslubu hak ediyor.
kursattekin (OP)
Full Member

View Profile
November 16, 2017, 12:29:21 PM
Last edit: November 16, 2017, 02:09:20 PM by kursattekin

Kufurden zevk almaniz cok uzucu, pitipawn 100kusur mesaj girmis, bir tanesinden kufursuz mesaj yok, o onun kisiligi. Sizin icin uzucu anlamadan elestirmeniz.

Normalde pitipawn ın yazdıkları oldukça itici gelir bana, pek ikili tartışmaya girmek istemem kendisiyle; AMA bu konuda tamamen içimden geçenleri yazmış. Tebrik ediyorum. Böyleleri anca bu üslubu hak ediyor.
kskaclord
Full Member

Activity: 126

View Profile
November 16, 2017, 01:25:35 PM

abooo seksli meksli konular da varmış forumda.. tazelere kayıveriyorlar galiba..

airdrop a giren adam nasıl çıkacağını bilir. Bırakın garibanın 3-5 kuruşunu..
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
November 16, 2017, 01:48:54 PM

Hocam valla düşük ücretler söz konusu olduğunda dediğiniz mantıklı geliyor. Giderse bile giden fazla bi meblağ olmuyor. Ama şansa büyük bir para kaldıran bir kişi airdroptan ne kadar güvenipte size gönderim yapar orası mechul. İşiniz zor.
kursattekin (OP)
Full Member

View Profile
November 16, 2017, 02:07:01 PM

Hocam zaten kazancli yada fazla airdrop gelen bir kisi, bu ise devam edecegi icin hem airdroplari takip etmeye devam eder hem de kriptoparalarla bir sekilde ilgilenmeye baslar ve kendisi cozer isi. Amacimiz zaten bir hevesle bizi takip eden 8-10 basvuru yapmis, 2-3 airdrop gelmis ama para etmedigi icin hevesi kalmayan kisiler icin. Airdrop furyasi baslayinca ebtc sonrasi ilgi artti, sonra elite ecash blue gibi degerli airdroplar geldikce yayildi. Hic bilgisi olmayan dahi ilgi gosterdi ama son gunlerde airdroplarda cop artmaya baslayinca biraktilar. Ve sitem mesajlari geldi, kimisi onlarca basvurudan 3-5i geldi diye, kimi de bes para etmiyor yada nasil tl alacagiz diye. En basitinden hesapla mewde bir adet xxx altcoini olsun, bunu borsaya gondermeden once o kisinin gas ucreti icin eth almasi sart, eth alip cuzdana atacak, cuzdandaki airdropu borsaya atacak,satacak cekecek, bunlari yapacak kisilerin ellerindeki coin 10-20tl, biz bu isi onlara yardim icin dusunduk, konunun geldigi yerlere bak maalesef. Cogu da ne oldugunu okumadan direk yargilama amacliydi. Tesekkurler ilk defa konuyu okuyup yazan siz oldunuz.

Hocam valla düşük ücretler söz konusu olduğunda dediğiniz mantıklı geliyor. Giderse bile giden fazla bi meblağ olmuyor. Ama şansa büyük bir para kaldıran bir kişi airdroptan ne kadar güvenipte size gönderim yapar orası mechul. İşiniz zor.
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
November 16, 2017, 03:40:50 PM

0.01 ne arkadaş bozmaya değer mi ? Hiç uğraşmayın bunlarla bırakın cüzdanda kalsın.İleride yarım ether etmeyeceğini bilemezsiniz bu piyasada herşey mümkün.Havadan geliyor diye değerlenecek tokeni çöpe çeviriyor bu düşünceler.Herkes bir anda satarsa malesef öyle oluyor.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
November 17, 2017, 02:43:36 AM

konuyu acan arkadaş neden bu kadar benimsemiş bu %30 karla bozum işini

kendi yapıyor olmalı , onun dışında mantıklı bir açıklama bulamıyorum.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
November 17, 2017, 04:53:24 PM

konuyu acan arkadaş neden bu kadar benimsemiş bu %30 karla bozum işini

kendi yapıyor olmalı , onun dışında mantıklı bir açıklama bulamıyorum.
her zaman her yerde böyle fırsatçılar çıkar. forumda bir sürü kaynak var. kripto para piyasasına giren insan internette araştırıp airdroplardan gelen tokenleri de nasıl TL olarak eline geçirebilir gayet basit bir şekilde öğrenebilir. tabi bizler millet olarak alışmışız hazıra, araştırıp okumaktansa birileri yapsın , bana söylesin, öğretsin demeye. böyle istersen adam komisyonla yapar istediği gibi.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 17, 2017, 04:57:32 PM

10 tl diye bozdurmayın dursun bu piyasa be 1000x ler gördü belli mi olur satmayın bekletin benim eth hesabımda 40 tane airdroo birikti hepsini satsam anca 100 tl belli mi olur belki aralarından 1-2 si beni zengin eder Smiley
kursattekin (OP)
Full Member

View Profile
November 18, 2017, 04:28:28 AM

Konuyu okusan gayet acik hersey, konudaki lagim agizliyi taniyorsun zaten bizzat deneyimin var.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2106212.20
dogumundan itibarenden babasindan anasindan baslayarak omru boyunca yedigi kufurleri burada etrafina saciyor, mesajlarini birak konu basliklari bile kufursuz olamiyor.

Çok fazla konuyu anlayamadım arkadaşlar ama kimse kimseye zorla bir şey satamaz ki o yüzden bu kadar kasmanın alemi yok bırakın insanlar araştırıp öğrenmiyorsa bu arkadaşımız zengin olsun..
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
November 18, 2017, 11:05:30 AM

5dolandırıcı koktu buralar. dikkatli olun arkadaşlar bu tarz sitelere ve insanlara çok para kaptıranlar oldu. bozma işlemlerinizi kendiniz yapın. 3 kuruş fazla olsun ama garanti olsun
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 18, 2017, 11:46:31 AM

Etherdelta o kadar abartılmayacak feelerle işlem yapabileceğiniz merkezsiz bir borsa. Ama başlığı açan arkadaşı tercih edenler de olabilir tamamen tercih meselesi.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
kursattekin (OP)
Full Member

View Profile
November 18, 2017, 02:01:03 PM

Bu konuda https://bitcointalk.org/index.php?topic=2421159.0
Ve su anki konuda hicbir sey okumayip dolandirici yazanlar, yazdiginiz bir kufur degil, iftira ve kisilik haklarina saldiridir, forum kurallari geregi istedigini yazma banlanmama sebebi olabilir ama onune gelene dolandirici yazabilme hakkin yok, yasal yaptirimlari var, bilginize. Olay boyle giderse savcilikta son bulacak.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 18, 2017, 02:51:05 PM

Bu konuda https://bitcointalk.org/index.php?topic=2421159.0
Ve su anki konuda hicbir sey okumayip dolandirici yazanlar, yazdiginiz bir kufur degil, iftira ve kisilik haklarina saldiridir, forum kurallari geregi istedigini yazma banlanmama sebebi olabilir ama onune gelene dolandirici yazabilme hakkin yok, yasal yaptirimlari var, bilginize. Olay boyle giderse savcilikta son bulacak.

ananı sikecem daha dur  Cheesy

amın evladı seni

kişilik haklarını alıp ananın amına sokarım senin hırt , ahah

0551 145 60 74

bana mahkeme delikanlılığı yapma , ver mahkemeye çabuk

bi kapacağım seni orda , elimden alana kadar millet ,ırzına geçeceğim  Wink

forum kuralları ve moderatör de bacına girsin ahah

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: