Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:40:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: IOTA Nedir? IOTA Fiyatı ve Teknolojisi Tartışma Alanı  (Read 2216 times)
engineer88
Member
**

Activity: 260
Merit: 10

View Profile
December 05, 2017, 09:25:35 PM

Şu an 1 doların altında 0.8 civarından işlem görüyor. Bence alım fırsatı olabilir. En az iki katına çıkabileceği kanaatindeyim ben. Hatta belki 3 katına bile çıkabilir ilerde.

Şu anda 3.50 dolar seviyelerinde IOTA (MIOTA) ve coinmarketcap.com sitesinde 4. sırada coin olarak
1715503253
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715503253
Reply with quote  #2

1715503253
Report to moderator
1715503253
Hero Member
*

Ignore
1715503253
Reply with quote  #2

1715503253
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715503253
Hero Member
*

Ignore
1715503253
Reply with quote  #2

1715503253
Report to moderator
1715503253
Hero Member
*

Ignore
1715503253
Reply with quote  #2

1715503253
Report to moderator
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
December 05, 2017, 10:27:32 PM

Arkadaşlar selamlar,

IOTA ile ilgili bir içerik üretmeyi epeydir planlıyordum, bu yükselişi ile artık IOTA hakkında bir şeyler yazmak zorunda hissettim kendimi Smiley

IOTA'nın temel özelliklerinden bahsedeyim;

-Transfer ücreti yok
-Blockchain değil Tangle kullanıyor
-Çevrim dışı olduğunda Tangle boyutunu küçültüp işlemlerin devamlılığını sağlayabiliyor
-P2P olmasına rağmen "madenci" diye bir kavram yok. Benim en çok dikkatimi çeken özelliklerinden birisi de bu çünkü bu sayede Bitcoin'in "merkezsiz olma" felsefesine daha da çok yaklaşılıyor.
-İşlem sayısı artınca Tangle'ın ölçeklenebilirliği ve verimi de artıyor
-Internet of Things'in önümüzdeki senelerde hayatımızda büyük bir yer edinceğine inanılıyor.

https://kriptokoin.in/iota-nedir/

Yazının devamında merak edenler için detaylı bilgiler var, epey uğraştırdı farklı bir teknoloji olduğu için ama fark yaratabilecek bir kripto para olduğuna inandırdı beni, siz ne düşünüyorsunuz?

bu sistemin sorunlarininda anlatikldigi bir haber yaparsaniz iyi olur. IOTA cok hypelandi bence.

Yauthitdar
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
December 06, 2017, 12:02:37 AM

İOTA'nın geleceği var.Neredeyse 7 aydır bir çok konuda  tangle dikkat çekiyorum.Blockchain sürdürülebilir değil.

blockchain surdurülebilir degil?

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
December 06, 2017, 02:01:05 AM

IOTA bilgisayarlarin ve makinelerin birbirlerine, arada insan olmadan baglanmalari ve birbirleri uzerinden islem yaparak komut verebilmelerini sağlamak için geliştirilmiş bi yazılım yada coin ne derseniz.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
December 06, 2017, 05:18:22 AM

İOTA'nın geleceği var.Neredeyse 7 aydır bir çok konuda  tangle dikkat çekiyorum.Blockchain sürdürülebilir değil.

blockchain surdurülebilir degil?

Madencilik zorlaştıkça koinin değeri spekülatif bir şekilde artiyor, Fee ücretleri artıyor. Hatta bunun oluşması için piyasa çeşitli yöntemlerle yönlendiriliyor. Arz/talep dengesi tekelcilikle bozuluyor.  Benim ilk aklıma gelenler bunlar.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
December 06, 2017, 05:47:30 AM

Her zaman ilkler kazandırmıştır. Farkındalık yarattılar ve şuan herkesin gözünde süper kahraman imajı var bu teknolojiyi kullanan ilk coin oldukları için. Bence ilerleyen zamanlarda bu ismi daha çok duyacağız. Pişman olmamak adına ufak tefek bişeyler alın atın kenara.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 06, 2017, 07:23:41 AM

Son haftada yaptıkları atak ile ilk 4ün içine girdiler. Her gün artmaya da devam etmesi acaba balina mı var diye bana düşündürmeye başladı. Bu sabah kalktığımda yine x2 yaptığını gördüm.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ronaldopazzi7
Member
**

Activity: 87

View Profile
December 06, 2017, 07:28:34 AM

Son haftada yaptıkları atak ile ilk 4ün içine girdiler. Her gün artmaya da devam etmesi acaba balina mı var diye bana düşündürmeye başladı. Bu sabah kalktığımda yine x2 yaptığını gördüm.

bu çapta güçlü etki yaratabilecek bir balina hareketi olduğunu düşünmüyorum tangle teknolojisinin kullanılışı bu pojeyi bu kadar öne çıkardı, bir gemi daha kaçmış oldu.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 06, 2017, 07:36:48 AM

Konu başlıgını gördüğümde 1.5 dolardan 100 tane almıştım bundan da bulunsun diye ama şu an fiyatı 5.4 dolar olmuş vay be az daha alsam mı? 5.4 dolarda çok kabarık fiyat?
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 06, 2017, 07:53:54 AM

Şu anda bir türlü kestiremiyorum ne yapıyor ne ediyor ama bende bir miktar daha almayı düşünüyorum. Pek balina hareketine benzemiyor + olarak birçok borsada şu anda satılmıyorlar. Bu yükselişten sonra borsalara eklenmesi bile coin fiyatını bayağı bir arttırabilir

kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
December 06, 2017, 09:59:23 AM

Konu başlıgını gördüğümde 1.5 dolardan 100 tane almıştım bundan da bulunsun diye ama şu an fiyatı 5.4 dolar olmuş vay be az daha alsam mı? 5.4 dolarda çok kabarık fiyat?

Sevindim valla Smiley

Bu arada IOTA'nın teknolojisiyle ilgili olası sorunlar üzerine de yazı yayınlamamız istenilmiş, araştırmaya başlamıştım elimde bir iki makale var, sizin de bu konuda okuduğunuz makaleler varsa kaynak olması için paylaşırsanız sevinirim

engineer88
Member
**

Activity: 260

View Profile
December 06, 2017, 10:20:38 AM

1.48 dolar civarında bir miktar almıştım dursun kenarda 2-3 sene bakalım Smiley
Tatyana1
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 02:24:55 PM

Yazıyı okudum proje cok hosuma giti. Nekadar yatırım yapılabılır  Huh bir karar vermek ne kadar zor  Roll Eyes
jekyde
Member
**

Activity: 252
Merit: 16

View Profile
December 15, 2017, 02:49:34 PM

Yazıyı okudum proje cok hosuma giti. Nekadar yatırım yapılabılır  Huh bir karar vermek ne kadar zor  Roll Eyes

Iota son zamanlarda beni çok üzdü dikkatli olmanı öneririm.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 15, 2017, 04:22:43 PM

IOTA şu microsoft anlaşması yalan haberi çıktı . Doğrumu acaba kesin bilgisi olan var mı ? Fiyatada yansıdı biraz biraz .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
December 15, 2017, 04:30:50 PM

IOTA şu microsoft anlaşması yalan haberi çıktı . Doğrumu acaba kesin bilgisi olan var mı ? Fiyatada yansıdı biraz biraz .

IOTA'nın kurucusu açıklama yaptı hocam. Microsoftla ortaklıkları felan yokmuş tamamen yalan habermiş. Dilim varmıyor ama ulan şerefsiz madem ortaklığınız yoktu bunu niye önceden söylemedin. Yani şimdiye kadar olanlar tamamen spekülasyon odaklıymış hocam.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 15, 2017, 04:38:21 PM

IOTA'nın kurucusu açıklama yaptı hocam. Microsoftla ortaklıkları felan yokmuş tamamen yalan habermiş. Dilim varmıyor ama ulan şerefsiz madem ortaklığınız yoktu bunu niye önceden söylemedin. Yani şimdiye kadar olanlar tamamen spekülasyon odaklıymış hocam.

yani 1.5$ dan 3.5$ - 5$ bandına çıkması tamamen spekülatif miydi sizce.
Peki neden kaç gündür 3.40$ ın altına düşmüyor. ne zaman bu değer yaklaşsa alımlar geliyor.
Ben okulda sürekli bir ekran açık takip ediyorum iota yı. fiyat hareketleri çok ilginç. bir toplanma hali var.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 15, 2017, 04:46:34 PM

Ayın 14'ünde konferans olacaktı. Haberi olan var mı sonucundan? MS ile görüşecekler diye okumuştum forumda

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 15, 2017, 08:27:50 PM

Bende 500'e yakın elimde tutuyorum 3.60 ortalamalı.
3.20 civarında alımlar geliyor daha aşağı inmesine izin vermiyorlar
 4.80 de önemli bir direnç noktası olmuş durumda ama bir toparlanma söz konusu grafik sıkışıyor en kısa zamanda yönü belli olacaktır.
Ben yukarı gideceğini tahmin ediyorum YTD.
mert14494
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 09:58:18 PM

Uzun vadede kazandırabilir mi ? Evet bence kazandırır. Ama 5-6 aylık süreçlerde 20 doları geçemez diye düşünüyorum. Bittrex'e girerse pump ile belki 10 doları görebilir 1-2 ay içinde.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: