Bitcoin Forum
March 29, 2024, 02:29:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ELEKTRİK KONUSUNDA UZMAN OLANLAR  (Read 868 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
November 19, 2017, 08:15:07 PM

rx 560 madencilik için tercih edilen bir kart değil. Madencilikte verim çok düşüktür muhtemelen. 570 ve 580 birbirine yakın performansa sahip kartlar bunlara bakın. Whattomine de kart seçerek getirisini görün.
2 tane 580 1 tane 560 gibi fikirlerimiz de var her sey uygun şu an. Herkese bilgilendirmeler için teşekkür ederiz biz araştırmaya devam edicez biraz da al sat yaparak arttırırız bütçemizi. Bir şey eklemek isteyrn olursa ben ara sıra kontrol ederim konu başlığımı. Hoşçakalın
1711679385
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
1711679385
Hero Member
*

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
1711679385
Hero Member
*

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711679385
Hero Member
*

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
1711679385
Hero Member
*

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
1711679385
Hero Member
*

Ignore
1711679385
Reply with quote  #2

1711679385
Report to moderator
sonkaos
Jr. Member
*

Activity: 48
Merit: 4

View Profile
November 21, 2017, 01:25:31 PM

Hevesli olmana sevindim ama konuşma çelişkisinde arkadaşa katılıyorum şu forumda olupta amacının para kazanmak olmaması hiç kimse için geçerli değildir...

Gün geçtikçe hatta saatler geçtikçe öğrendiklerin içine sığmıyor patlamak istiyorsun ama emin ol daha çok başındasın ( En azından mining için ).

Tecrübem kendimden... Bende yeni başladım. tavsiyem odurki 1 hafta hatta 2 hafta daha mühlet ver kendine. mininig probility marcet cap vision bunlara ayır zamanını bol bol oku izle araştır. Ve en önemlisi yurttaki pozisyonunu iyi hesapla ( olabilecekleri ). Ögrenen arkadaşların olucak heves edip anlattıkların olucak bunlar sana ters tepebilir.

Gelişmeleri yazarsın....
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 21, 2017, 07:18:47 PM

Hevesli olmana sevindim ama konuşma çelişkisinde arkadaşa katılıyorum şu forumda olupta amacının para kazanmak olmaması hiç kimse için geçerli değildir...

Gün geçtikçe hatta saatler geçtikçe öğrendiklerin içine sığmıyor patlamak istiyorsun ama emin ol daha çok başındasın ( En azından mining için ).

Tecrübem kendimden... Bende yeni başladım. tavsiyem odurki 1 hafta hatta 2 hafta daha mühlet ver kendine. mininig probility marcet cap vision bunlara ayır zamanını bol bol oku izle araştır. Ve en önemlisi yurttaki pozisyonunu iyi hesapla ( olabilecekleri ). Ögrenen arkadaşların olucak heves edip anlattıkların olucak bunlar sana ters tepebilir.

Gelişmeleri yazarsın....
Miningden vazgeçmedim ama kısa süre için erteledim. Bir süre al sattan katlayıp hem de bu sürede mining aleminin güncel detaylarını takip ederek daha sağlam ekran kartlarıyla mantıklı kararlar vermek düşüncesindeyim. Bir de saygısızlık etmek istemem ama karşınızdaki kişi 18 yaşında da olsa tanımadan para kazanma arzusu mu tecrübe kazanma arzusu mu olduğu hakkında görüş belirtmenize gerek yok.
sonkaos
Jr. Member
*

View Profile
November 21, 2017, 07:44:10 PM

Amacım seni incitmek değildi Cheesy Genelleme yaptım...

''İnsan kazanma arzusuyla yaşar''
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 21, 2017, 08:51:41 PM

Amacım seni incitmek değildi Cheesy Genelleme yaptım...

''İnsan kazanma arzusuyla yaşar''
İncinecek bir durum göremiyorum da siz herkesi kendiniz gibi görmezseniz kişisel gelişiminiz açısından etkili bir aşama katetmiş olursunuz.
sonkaos
Jr. Member
*

View Profile
November 21, 2017, 09:30:27 PM

Hım saldırgan tavır Cheesy kolay gelsin başarılar.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
November 22, 2017, 12:22:37 AM

Hocam elektirik ve mannetizmayı basit ama temelden anlamak için bir orta seviye bir fizik kitabı edinin, temeli oturtun 1-2 haftada oturur.

ardından meslek lisesi için megep kitaplarından yardım alın elektrik konusunda, piyasadaki ustayım diye geçinenlerden çok daha iyi ve rafine bilgiler mevcuttur.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 22, 2017, 05:43:00 AM

Hocam elektirik ve mannetizmayı basit ama temelden anlamak için bir orta seviye bir fizik kitabı edinin, temeli oturtun 1-2 haftada oturur.

ardından meslek lisesi için megep kitaplarından yardım alın elektrik konusunda, piyasadaki ustayım diye geçinenlerden çok daha iyi ve rafine bilgiler mevcuttur.
Teşekkürler fikirleriniz için
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 22, 2017, 10:41:59 PM

Laptop pille saatlerce calisabilen bir cihazdir oraya konulan gpu birgisayarda olanla ayni adlandirilsa bile onun verdigi performansi vermez. Benim tasinabilir hafif orta seviye laptop bostayken 10 watt harciyor yukte 30 dusun yani ne kadar performans gosterebilirler ki
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
November 23, 2017, 10:56:40 AM

madencilik yapabilir misin?
evet yaparsın ama elle tutulur bir şey kazamaz. bilgisayarını da gereksiz yüke soktuğun için senin zararına olur. başka bir şey yapmak istesen istediğin performansla yapamazsın.

yurtda sıkıntı yaşar mısın?
devlet yurdunda böyle şeylerin yapılmasını ben etik bulmuyorum
sen ne kadar oraya para versen bile o verdiğin para masrafları karşılamıyor ve kalanı fonlardan takviye ediliyor. oranın elektriğinin de artniyetle kullanılması bana göre kaçak elektrik hattı çekip madencilik yapmaktan bir farkı yok.
gelelim farkedilir misin? farkedileceğini zannetmiyorum.
yurtların çoğunda her odada sigorta olur fakat sayaç tektir. her katta bir sayaç olsa bile senin bilgisayarını tam yükte çalıştırman hiç bir fark yaratmaz. kimse kalkıp bu ay bu kat %5 fazla enerji kullanmış ne oldu acaba demez. %5 etki edeceği bile şüpheli
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 11:17:00 AM

dizüstü bilgisayarlarla mining yapılır mı ben pek anlamam söyleyeceğimde burada okudumklarımdan öteye gitmez. dizüstü ile mining dönemi kapandı.

ama elektrik tüketimi konusunda yardımcı olabilirim. senin hesabına kalmış bu hesaplama şeklide çok basit.
bataryanı yeni ve full performansta olduğunu düşünüyorum;
bataryanın arkasında voltaj ve akım değerleri yazar.
voltaj : 10.8
kapasite (mAh): 5000 gibi
bu bataryanın dolu iken tam gücünü bu ikisini çarparak bulursun;
10.8volt*5Ah=55Wh gibi bir değer çıktı. bu demek oluyor ki bilgisayar saatte 55 Watt'lık enerji tüketirse 1 saatte şarjı bitiyor.

sonra şarjı full dolu bilgisayarınla takıl normal hayatında ne yapıyorsan onu yap dizi film internette takılma falan. kaç saat dayanıyor şarjı? 2 saat mi demekki tüketim saatte 30Watt.

sonra yap miningini ne kadar gidiyor şarjı 1 saat ise demekki normalin 2 katı enerji tüketiyor.

zaten şöyle bir baksan elektrik aletlerine dizüstü bilgisayarların ne kadar az enerji tükettiğini farkedersin.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 24, 2017, 07:16:37 AM

Laptop pille saatlerce calisabilen bir cihazdir oraya konulan gpu birgisayarda olanla ayni adlandirilsa bile onun verdigi performansi vermez. Benim tasinabilir hafif orta seviye laptop bostayken 10 watt harciyor yukte 30 dusun yani ne kadar performans gosterebilirler ki
evet yaparsın ama elle tutulur bir şey kazamaz. bilgisayarını da gereksiz yüke soktuğun için senin zararına olur. başka bir şey yapmak istesen istediğin performansla yapamazsın.

sen ne kadar oraya para versen bile o verdiğin para masrafları karşılamıyor ve kalanı fonlardan takviye ediliyor. oranın elektriğinin de artniyetle kullanılması bana göre kaçak elektrik hattı çekip madencilik yapmaktan bir farkı yok.
yurtların çoğunda her odada sigorta olur fakat sayaç tektir. her katta bir sayaç olsa bile senin bilgisayarını tam yükte çalıştırman hiç bir fark yaratmaz. kimse kalkıp bu ay bu kat %5 fazla enerji kullanmış ne oldu acaba demez. %5 etki edeceği bile şüpheli
Abi ilk mesajı okuyup yorum yapıyosunuz sanırım. Laptoptan bağımsız bir rig planladıgımı yazdım diğer yanıtlarımda.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 26, 2017, 10:37:04 PM

Abi ilk mesajı okuyup yorum yapıyosunuz sanırım. Laptoptan bağımsız bir rig planladıgımı yazdım diğer yanıtlarımda.
Baska bir soru daha soracagini dusunmemistim. Rig kuracaksan sadece ethereum icin mining yapma arada baska coinlere bak daha cabuk cihazlarin parasini cikarirsin mesela etc belki ilerde cok artar kim bilir.
birde hemen eline geleni satma eger yukselecek gibiyse yukseldiginde sat ihtiyacin olan kadarini gerisini beklet mining yapan birisi bence biraz borsaya dikkat ederse daha cabuk parasini cikarir. Cihazlari kurmak basit olan kismidir temin ettin mi birsekilde tamamdir. Mumkun oldugunca yuksek guc verebilen verimli bir güç kaynagi ayarla ve bol slotlu anakart. Ben mining pek yapmiyorum ekran karti tqvsiyesi veremeyecegim.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
November 30, 2017, 10:05:14 PM

Baska bir soru daha soracagini dusunmemistim. Rig kuracaksan sadece ethereum icin mining yapma arada baska coinlere bak daha cabuk cihazlarin parasini cikarirsin mesela etc belki ilerde cok artar kim bilir.
birde hemen eline geleni satma eger yukselecek gibiyse yukseldiginde sat ihtiyacin olan kadarini gerisini beklet mining yapan birisi bence biraz borsaya dikkat ederse daha cabuk parasini cikarir. Cihazlari kurmak basit olan kismidir temin ettin mi birsekilde tamamdir. Mumkun oldugunca yuksek guc verebilen verimli bir güç kaynagi ayarla ve bol slotlu anakart. Ben mining pek yapmiyorum ekran karti tqvsiyesi veremeyecegim.
Soylediklerinizi yazdim bi kenara. Aralik bitene kadar al sat ile arttirdigim parayla daha guncel bir rig kurup tadini cikaricaz umarim
Exael
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 10:13:44 AM

Hiç bir yurtta bunu takip edecek sistem yoktur buna gerekte duyulmaz. Dizüstü bilgisayar ile bende deneme amaçlı musicoin kazdım daha önce ama gelirler komik düzeyde oluyor bilgisayarını yıpratmana değmez.
whynotBTC (OP)
Full Member

View Profile
December 01, 2017, 03:15:55 PM

Hiç bir yurtta bunu takip edecek sistem yoktur buna gerekte duyulmaz. Dizüstü bilgisayar ile bende deneme amaçlı musicoin kazdım daha önce ama gelirler komik düzeyde oluyor bilgisayarını yıpratmana değmez.
👍
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: