Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:07:52 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin 20.000 DOLAR olacak !  (Read 4927 times)
matrak
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 25, 2017, 06:30:28 PM

20000 dolar olabilir mi? bilinmez ama dola ve avro kurununda etkisi olacaktır ülkeler arasında bitcoinin yeri ne olur bu da bir önemli konu ülkeler bu konuda yasalar çerçevesinde neler yapar neler yapabilir yaşamımızda nerelere ulaşacağı ibreyi yukarı çekebilir.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 25, 2017, 07:16:32 PM

Zaten 2017 yılının başından beri sekiz katına çıkan bir kripto para için yaklaşık 2.5 katına çıkmasını ön görmeyi büyük puntolarla sonuna ünlem konulacak bir tahmin olarak görmüyorum Grin Bu arada bence bitcoin mart ayında 20.000 dolar seviyelerini yakalar.

theory_of_computation
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
November 25, 2017, 07:55:21 PM

BTC'nin fiyatı arttıkça transfer ücretleri de artıyor, bir noktadan sonra örneğin 0.1 BTC'nin altında, daha sonra da belki 1 BTC'nin altında işlem yapmak anlamsız olacak. O zaman da küçük yatırımcı için girilmez bir hal alacak. Fakat, bu durum sürdürülebilir bir şey mi olacak tahmin edemiyorum, çok değişik cidden. Ne olacağını göreceğiz çok da uzak olmayan bir zamanda...
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 26, 2017, 12:45:42 PM

1 sene önce söyleseydi bunu inanmazdım. Şimdi 2018 sonunda daha bile fazla olabileceğini düşünüyorum. Altcoinler ile biraz al-sat yaptım ve btc olarak param azaldı. Bitcoini alıp elimde tutsaydım çok daha fazla kazanacaktım.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
November 26, 2017, 04:31:25 PM

1 yılda daha fazlasını yapabilir diye düşünüyorum. Bence 2018 sonunda 30bin$ olacak bitcoin.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
November 27, 2017, 08:51:25 AM

Logaritmik grafik ile analiz yapılırsa 20.000$ seviyeleri beklenenden çok daha erken ulaşabileceği görülür.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 27, 2017, 09:08:51 AM

Uçuk rakam değil mi! Evet uçuk rakam çünkü balon bir hacim olarak çıkışını sürdürüyor. Bu fiyat artışı bitcoin'in değerlendiğini değil de istikrarsızlığını gösteriyor. Her yıl 10.000 dolar artsın ne anladım bu işten böyle saçma şey mi olur. Sonuç olarak büyük bir destek görmüyor altı boş kalıyor çıktığı gibi patlama olabilir daha doğrusu sönme diyeyim. Ekosistem sağlıklı işlemiyor fiyat artışı gerçekleri yansıtmıyor bunun neyine mutlu oluyorlar anlamıyorum. Fiyat artacak diyorlar başka bir şey demiyorlar bu bile balon yaratıldığını ispatlıyor.
atsuki
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
November 27, 2017, 10:13:19 AM

Uçuk rakam değil mi! Evet uçuk rakam çünkü balon bir hacim olarak çıkışını sürdürüyor. Bu fiyat artışı bitcoin'in değerlendiğini değil de istikrarsızlığını gösteriyor. Her yıl 10.000 dolar artsın ne anladım bu işten böyle saçma şey mi olur. Sonuç olarak büyük bir destek görmüyor altı boş kalıyor çıktığı gibi patlama olabilir daha doğrusu sönme diyeyim. Ekosistem sağlıklı işlemiyor fiyat artışı gerçekleri yansıtmıyor bunun neyine mutlu oluyorlar anlamıyorum. Fiyat artacak diyorlar başka bir şey demiyorlar bu bile balon yaratıldığını ispatlıyor.

İnsanlar mutlu oluyor çünkü para kazanıyorlar.

Altının boş kalmasından kastınız nedir? Dolu olması için mesela, ünlü bir BTC yatırımcısının veya Core grubunun, "bu paralarla Mars'ta koloni kuracağız" filan diye bi açıklama yapması mı gerekiyor? Zaten BTC'yi tanıyan bir sürü kurum var ve sayıları her geçen gün artıyor, daha ne olması gerekiyor mesela?

Eski dönemlerle kıyaslıyorsunuz. 3 yıl önceki black friday'da $1000'den bir anda $300'e düşmüş mesela. Evet doğru. Ama o zaman BTC'nin market hacmi ne kadardı? Daha ay başında kripto paraların toplam hacmi 200 milyar dolara geldi diye haberler okuyorduk burada. Bugün 300 milyar doları aştı.
Buyrun kaynak: https://kriptokoin.in/bitcoin-ethereum-litecoinden-yeni-rekorlar/

Amerika'daki borsalar her hafta bilmem kaç yüz bin kişi kayıt yaptı diye haberler paylaşıyor. Yani Bitcoin'in tanınırlığı ve bilinirliği artıyor. Her hafta 3-5 ben de kazanayım diye bir sürü yeni kullanıcı katılıyor, talep gördükçe de artıyor. Bu yeni katılan 100 binlerce insan kişi başı 100-200 dolar ile giriş yapsa bile Bitcoin elbette hayvan gibi artacaktır. Bunda yanlış olan nedir ben onu anlamadım?

Bitcoin'i zaten alışveriş, transfer vs için kullanmak abesle iştigal. Bu bir gerçek. Ancak Core grubu da zaten BTC'yi altın gibi bir yatırım aracı şeklinde görmekten yana tavır takınmıyor mu?

Şimdi BTC ilk ortaya çıkarken var oluş amacı bankalara alternatif bir ödeme yöntemi geliştirmekti. Vaktinde çok az kullanıcı varken, BTC'nin değeri çok çok ucuzken tüm bunlar akla yatıyordu. Şimdi BT Gold ve BT Cash gibi forkları (ya da çeşitli altcoinleri) savunan insanlar diyor ki;
"BTC'nin blok büyüklüğü 1 MB ve yeteri kadar hızlı değil. Biz bu şekilde bankalarla, bilmem nelerle nasıl rekabet edeceğiz? Tüm bunlar ilk baştaki ideolojiye aykırı değil mi?"

Evet, ve evet!

Ama!!! Reddit'te dönen bir tartışma:
Visa'nın dakikada gerçekleştirebildiği işlem sayısına yaklaşabilmek için ideal boyut hesapları var buyrun bakın:
https://www.reddit.com/r/btc/comments/5fh938/how_large_a_limit_would_need_to_be_2mb100mb_to/?utm_content=buffer78b2e&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

800 mb diyen de var 1 gb diyen de. Demek ki neymiş, bugün fork ile gelen yeni coinlerin boyutu 8 MB oldu diye Visa/mastercard vs ile rekabet edebilir değilmiş. Şu an diğer coinlerin hızlı olmasının tek sebebi, BTC'ye kıyasla çok daha az kullanıcı tarafından kullanılıyor olması ve birim fiyatının çok daha ucuz olması. Siz sanıyor musunuz ki BTC 2k$'ya düşüp, atıyorum ETH 10k$ olunca ETH transfer ücretleri yine ucuz olacak? Gelip bu sefer de Ethereum forklansın, blok çapı artsın vs vs diye boş geyik dönecek. Kısır döngü. Bu dediğim tüm alt coinler için geçerli.

Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Bir düşüş hareketi başlarsa da, yeni gelen yatırımcılar tecrübesizliğin getirdiği panikle belki ani bir satış dalgası yaratabilir. Bu durumda zaten düşse de alsak diye bekleyen bir sürü insan var. Diğer zarar edenler durumu amorti etmek için vakit kaybetmeden tekrar alım yaparlar, düştüğünün de üzerine hızla çıkar...

Kısaca, BTC piyasa değeri 20 milyon dolarken yaşanmış olayları hala geçerli görüp varsayımlarda bulunmak çok saçma geliyor. Bu görüşü savunanların pek çoğu, ya ucuzken BTC'lerini satıp çıkanlar ya da alt coin'lere ne var ne yok kaptırıp şimdi artış bekleyenler.

İsmail Hoca'nın bir twiti vardı, şu 2 hafta önceki Jihan Wu'nun yaptığı spekülasyonun ardından paylaştığı. Tekrar paylaşmak isterim:
https://twitter.com/ismailhpolat/status/929622274109530112

Bunlar benim görüşlerim. Yatırım tavsiyesi değildir. Kim ne yaparsa yapsın. Bol kazançlar.
ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
November 27, 2017, 10:32:41 AM

İnsanlar mutlu oluyor çünkü para kazanıyorlar.

Altının boş kalmasından kastınız nedir? Dolu olması için mesela, ünlü bir BTC yatırımcısının veya Core grubunun, "bu paralarla Mars'ta koloni kuracağız" filan diye bi açıklama yapması mı gerekiyor? Zaten BTC'yi tanıyan bir sürü kurum var ve sayıları her geçen gün artıyor, daha ne olması gerekiyor mesela?

Eski dönemlerle kıyaslıyorsunuz. 3 yıl önceki black friday'da $1000'den bir anda $300'e düşmüş mesela. Evet doğru. Ama o zaman BTC'nin market hacmi ne kadardı? Daha ay başında kripto paraların toplam hacmi 200 milyar dolara geldi diye haberler okuyorduk burada. Bugün 300 milyar doları aştı.
Buyrun kaynak: https://kriptokoin.in/bitcoin-ethereum-litecoinden-yeni-rekorlar/

Amerika'daki borsalar her hafta bilmem kaç yüz bin kişi kayıt yaptı diye haberler paylaşıyor. Yani Bitcoin'in tanınırlığı ve bilinirliği artıyor. Her hafta 3-5 ben de kazanayım diye bir sürü yeni kullanıcı katılıyor, talep gördükçe de artıyor. Bu yeni katılan 100 binlerce insan kişi başı 100-200 dolar ile giriş yapsa bile Bitcoin elbette hayvan gibi artacaktır. Bunda yanlış olan nedir ben onu anlamadım?

Bitcoin'i zaten alışveriş, transfer vs için kullanmak abesle iştigal. Bu bir gerçek. Ancak Core grubu da zaten BTC'yi altın gibi bir yatırım aracı şeklinde görmekten yana tavır takınmıyor mu?

Şimdi BTC ilk ortaya çıkarken var oluş amacı bankalara alternatif bir ödeme yöntemi geliştirmekti. Vaktinde çok az kullanıcı varken, BTC'nin değeri çok çok ucuzken tüm bunlar akla yatıyordu. Şimdi BT Gold ve BT Cash gibi forkları (ya da çeşitli altcoinleri) savunan insanlar diyor ki;
"BTC'nin blok büyüklüğü 1 MB ve yeteri kadar hızlı değil. Biz bu şekilde bankalarla, bilmem nelerle nasıl rekabet edeceğiz? Tüm bunlar ilk baştaki ideolojiye aykırı değil mi?"

Evet, ve evet!

Ama!!! Reddit'te dönen bir tartışma:
Visa'nın dakikada gerçekleştirebildiği işlem sayısına yaklaşabilmek için ideal boyut hesapları var buyrun bakın:
https://www.reddit.com/r/btc/comments/5fh938/how_large_a_limit_would_need_to_be_2mb100mb_to/?utm_content=buffer78b2e&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

800 mb diyen de var 1 gb diyen de. Demek ki neymiş, bugün fork ile gelen yeni coinlerin boyutu 8 MB oldu diye Visa/mastercard vs ile rekabet edebilir değilmiş. Şu an diğer coinlerin hızlı olmasının tek sebebi, BTC'ye kıyasla çok daha az kullanıcı tarafından kullanılıyor olması ve birim fiyatının çok daha ucuz olması. Siz sanıyor musunuz ki BTC 2k$'ya düşüp, atıyorum ETH 10k$ olunca ETH transfer ücretleri yine ucuz olacak? Gelip bu sefer de Ethereum forklansın, blok çapı artsın vs vs diye boş geyik dönecek. Kısır döngü. Bu dediğim tüm alt coinler için geçerli.

Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Bir düşüş hareketi başlarsa da, yeni gelen yatırımcılar tecrübesizliğin getirdiği panikle belki ani bir satış dalgası yaratabilir. Bu durumda zaten düşse de alsak diye bekleyen bir sürü insan var. Diğer zarar edenler durumu amorti etmek için vakit kaybetmeden tekrar alım yaparlar, düştüğünün de üzerine hızla çıkar...

Kısaca, BTC piyasa değeri 20 milyon dolarken yaşanmış olayları hala geçerli görüp varsayımlarda bulunmak çok saçma geliyor. Bu görüşü savunanların pek çoğu, ya ucuzken BTC'lerini satıp çıkanlar ya da alt coin'lere ne var ne yok kaptırıp şimdi artış bekleyenler.

İsmail Hoca'nın bir twiti vardı, şu 2 hafta önceki Jihan Wu'nun yaptığı spekülasyonun ardından paylaştığı. Tekrar paylaşmak isterim:
https://twitter.com/ismailhpolat/status/929622274109530112

Bunlar benim görüşlerim. Yatırım tavsiyesi değildir. Kim ne yaparsa yapsın. Bol kazançlar.

Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
November 27, 2017, 10:39:36 AM

Son dönemde çıkan büyük altın vs yatırım fonları bitcoin alacak haberleri gerçekleşmesi durumunda ciddi bir artış olması muhtemel. 20k dolar bu yıl için iddialı bir rakam ancak baharda falan görebiliriz diye düşünüyorum. 

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
jasonal
Full Member

Activity: 163

View Profile
November 27, 2017, 11:33:34 AM

bence 2018 yıl sonu için çok düşük bir hedef. 2018 yıl sonunda benim hedefim 30 bin dolar olması. tabi bu hedefe ulaşması çok zorlu olacak ama bence bu hedef veya bu hedefe çok yakın bir değerle yılı tamamlayacak. durum böyle olunca altcoinler için çok iç açıcı zamanlar olmayacak demek.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 27, 2017, 11:55:05 AM

Balon işte on sayfalık yorum yazsanız yinede düşüncem değişmeyecek fiyat çok düşükken hedefin 10.000 olduğunu yazmıştım, hedef belirlendi ve bu hedefe ulaşmak için her oyunu oynadılar sanki sen ben yatırımcılar mı arttırdı fiyatı. Nefes almadan soluklanmadan artıyor sen bu artışa normal diyorsan ben yorum yapmıyorum. İnsanlar kazanıyor mu, altcoin bölümüne bak kazanıyorlar mı ağlıyorlar mı anlarsın. Bitcoin parayı kendine çekiyor senide çekiyor benide çekiyor bırakmıyor zorlama bir artış var yoksa ben demiyorum fiyat çok yükseldi buralara ulaşmaması gerekirdi demiyorum. Evet gerçekten dijital altın var bitcoin gold.  Tongue 
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
November 27, 2017, 12:04:00 PM

20 ne ki yaa btc 100k olur deseler artık tabi derim hatta 1m doalr olcak  deseler yani diyecek kadar normal bir durum haline geldi.
2 sene önce deseler yok ansının a. diyeceğimiz noktaları geçeli çok oldu Smiley yani artık btc şu olur mu evet sadece başlıkları yeni yeni açacağınıza Cheesy başlığı  değiştirseniz daha mantıklı boşuna kirletmeyin forumu zaten son 2 ayda çöpülüğe döncü.
zagor06
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 27, 2017, 12:21:00 PM

Aslında balon mu yoksa artış gerçek mi sadece sayılara bakılarak karar verilebilir. Bugün dünyada 25 milyon kişi bitcoin ile ilgileniyor ve bu sayı logaritmik olarak artıyor. Kullanıcı sayısının artması demek bTC nin de artması demek. Arz talep dengesini bulur. Tabiki petrolde altında veya değerli emtia da nasıl oynanıyorsa BTC de de oynanıyor ve bu normal. Ama sonuçta keşke alsaydım almayan ellerim kırılsın dmek var....
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
November 27, 2017, 05:23:10 PM

Bugün neredeyse 10 bin doları gördüğümüze göre 20 bin dolar düşük kalır. 2018 yılında en az 50 bin dolar olur.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 27, 2017, 05:43:50 PM

Bunu 2 sene önce 500 dolar civarındayken duymuş olsam "elini yüzünü yıka bi ayıl" derdim Cheesy Şimdi ise $20.000 çok normal geliyor kulağa.
ekin1912
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
November 27, 2017, 06:57:10 PM

Eğer olmazsa 10 bin dolarımı alırım bu elemandan
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
November 27, 2017, 07:02:43 PM

Yavaş olun, ufak sallayın dedikçe daha da artan bir Bitcoin var. Bu yükselişler kaçınılmaz ama bu kadar hızlı gelişmesi gerçekten beni şaşırtıyor.

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 27, 2017, 07:24:08 PM

20000 dolar insaflı bir tahmin olmuş bence.2017 grafiğine bakılırsa,bu yoruma göre 2018'de Bitcoin 2017 yılı kadar kazandırmayacak anlamına gelir.Tahmin istatistikle uyumlu değil.Bu tahmin doğruysa,2018' de büyük bir düzeltme olacak demektir.
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
November 27, 2017, 09:50:29 PM

Valla ollmucak diye bişiy yok ben inanırım 20bin de 30 bin dolarıda görür cok hızlı yükseliyor

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: