Bitcoin Forum
May 02, 2024, 03:14:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Blockchain Yazılımcılığı Hakkında  (Read 1935 times)
msahin35
Member
**

Activity: 99
Merit: 10

View Profile
October 26, 2017, 05:13:48 AM

Etherium üzerinde geliştirme yapmak isteyenler solidity i araştırabilir.
1714619655
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714619655
Reply with quote  #2

1714619655
Report to moderator
1714619655
Hero Member
*

Ignore
1714619655
Reply with quote  #2

1714619655
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714619655
Hero Member
*

Ignore
1714619655
Reply with quote  #2

1714619655
Report to moderator
1714619655
Hero Member
*

Ignore
1714619655
Reply with quote  #2

1714619655
Report to moderator
1714619655
Hero Member
*

Ignore
1714619655
Reply with quote  #2

1714619655
Report to moderator
coaxcial
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
October 26, 2017, 05:41:06 AM

Ben de blockchain üzerine çalışmak, yazılım geliştirmek istiyordum fakat nereden başlamam gerektiğini bilmiyordum. Faydalı bir kaynak gibi duruyor, paylaşım için teşekkürler.

Anlamadığım şey şu; blockchain bu kadar basit mi? okulunu okumadan, akademik çalışmaları incelemeden, birkaç internet sitesinde bulunan paylaşımlarla öğrenilebilecek bir şey mi. Güldürmeyin beni
Bilip bilmeden yorum yapmayıni kriptoloji üzerine çalışan kıdemli bir yazılım mühendisiyim.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
October 26, 2017, 11:33:57 AM

Erken kalkanın çok yol alacağı, en önden yer tutacağı bir konu Smiley kariyerin başında olsaydım kesin öğreinrdim.. hala bile içimi kemiren bi merak mevcut Smiley
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 26, 2017, 11:49:28 AM

blockchain yazılımcısı olanın hayatı kurtulur Smiley kısa ve net. türkiyede olduğunu düşünmüyorum zaten de dünya da bile çok nadirdir heralde sağlam bir blockchain yazılımcısı.zaten ileride üniversitelerde ders olur, özel kurslarla eğitimleri verilir.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 26, 2017, 01:14:41 PM

Yine trollendik sanırım. Taşı atmış biri, biz de çıkarmaya çalışıyoruz. Olsun, bilgi trollendikçe çoğalır Smiley
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
October 27, 2017, 11:29:37 AM

Aslında Türkiye bayağı bu konu üstüne durmaya başladı Bence güzel şeyler çıkacak ama bankalarda bir kendi içinde kullanmaya başlayacak Bence önce bu teknolojinin Onlar yazılımcıda arayacak
ibrhmsyt
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 08, 2017, 11:16:14 AM

merhaba arkadaşlar blokchain üzerine bende kendimi geliştirmek isterim banada yardımcı kaynaklar falan varsa atarsanız sevinirim
SCAPA
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
November 09, 2017, 08:24:34 PM

Boğaziçi üniversitesinde blockchain dersleri mevcut.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 11, 2017, 06:53:20 PM

Arkadaşlar açıkçası iş yada mesele bitcoine yatırım yapıp yapmamak değil. Mesele bitcoin de değil. Asıl mesele hayatımıza bu yeniliği getiren "blockchain" teknolojisi. Bende hergün elimden geldikçe bir şeyler okuyup araştırıyorum. Tabii bende çok yeniyim bu işlerde. Ama bir gurp yada platform kurup yardımlaşarak bu yolda bir şeyler öğrenebiliriz. Blockchain, son on yılın en büyük icadı bence. Ve daha on boyunca hayatımıza etkisini derinden hissedeceğiz.

Benim tahminim çok yakın bir gelecekte;

-Finansal piyasalar; tahvil, hisse senedi vs gibi her şey blockchain teknolojisinden etkilenecek. BİST, Nasdaq gibi borsalar yerini blockchain teknolojisi üzerinden işlem yapan platformlara devredecek.
-Konut alım satımı, emlak sektöründeki kaydi işlemler blockchain teknolojisinden etkilenip, takip sistemi ve mülkiyet değişimi buraya aktarılacak
-Araç alım satımı ve hatta muayene süreçleri vs blockchain teknolojisiyle takip edilecek.
-Nüfus, yerleşim, ikametgah sorgulama işlemleri blockchain üzerindne yapılacak.
-E-devlet gibi uygulamalar blockchain ile daha güvenli ve verimli olacak.
-Ve tabii ki bankacılık, borç alma, borç verme, para transfer sistemleri kökten değişecek

Daha pek çok alan tedarik, lojistik, kargoculuk.. vs.. bu yeni teknolojiden etkilenecek. Yani bu bilgiyi bilen, kullanan, uygulayabilen insanlar şimdi bile el üstünde tutulurken yarının Ceo'ları ve parlak zekaları sayılacaklar.

Bu tren kaçmadan ne yapıp edin bu yeni teknolojiyi öğrenin.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 11, 2017, 09:04:42 PM

ytuehm, yıldız teknik üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği okuyorsun heralde. benim pek bilgim yok okul ve bölüm hakkında. Yazılım dersleri alıyor musunuz?  benim bildiğim bilgisayar mühendisleri bu dersleri alıyor. ama ilgin varsa neden olmasın, ben kaç yıllık esnafım, liseyi muhasebe okudum, o zamanlar bile bilgisayar derleri alıyorduk. hala ilgim var. sen gençsin yolun başındasın. Kesinlikle ilgilen derim. özellikler 3-5 aylık kurslarla yazılımcıyım diye gezilen bir piyasa bu. senin gibi okumuş adamlar kesinlikle iş yaparlar.
ytuehm (OP)
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
November 12, 2017, 07:17:51 PM

ytuehm, yıldız teknik üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği okuyorsun heralde. benim pek bilgim yok okul ve bölüm hakkında. Yazılım dersleri alıyor musunuz?  benim bildiğim bilgisayar mühendisleri bu dersleri alıyor. ama ilgin varsa neden olmasın, ben kaç yıllık esnafım, liseyi muhasebe okudum, o zamanlar bile bilgisayar derleri alıyorduk. hala ilgim var. sen gençsin yolun başındasın. Kesinlikle ilgilen derim. özellikler 3-5 aylık kurslarla yazılımcıyım diye gezilen bir piyasa bu. senin gibi okumuş adamlar kesinlikle iş yaparlar.

Evet Yıldız Teknik'te okuyorum. Üniversitede Yazılım derslerine algoritma başlangıcı dışında pek girilmedi ama doğru adımlarla uğraşıldığı takdirde heves ile internetteki bilgilerle da baya ilerlenilebileceği kanaatindeyim.

'yenivera' nın da dediği gibi bu tren kaçmadan ne yapıp edip bu yeni teknolojiyi öğrenmeliyiz.
ytuehm (OP)
Newbie
*

View Profile
November 12, 2017, 07:27:12 PM

Nedir sizi heyecanlandıran? Bir veri tabanı dışında ne görüyorsunuz blockchainde?

Hocam şöyle söyleyeyim,

İnternette okuduğum kadar anlayıp al sat yapıyordum bir süredir. Daha da fazla bilgi sahibi olmak için konferansına katılmak istedim. Geçtiğimiz ay Boğaziçi'nde Blockchain Summit etkinliğine gittim. Orada baya birikim sağladım ve ilgimi çekti. Açıkçası yazılıma dair bir geçmişim yok, ama üniversitede aldığım algoritma dersleri doğrultusunda sevdim. Şu an zaten yolun başındayım. Nasıl başlayacağımı da bilemediğim için o yoldan geçmiş olan varsa diye sormak istedim.
ytuehm (OP)
Newbie
*

View Profile
November 12, 2017, 07:38:05 PM

Hocam eğer aklında böyle bir durum varsa benimde bazı fikirlerim var bakarsın ortak bir proje oluşturabiliriz. Bir kaç problemim var çözdüğüm zaman sana özel mesaj olarak ulaşırım.

Şu an yazılım konusunda birikimim yok fakat kendimi geliştirdiğim takdirde keyifle yapabiliriz Smiley
Shcirocco
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
November 15, 2017, 12:11:57 AM

Güzel bir konuya değinilmiş.Tüm mevzu bitcoin veya kripto paralar değil.Blockchain teknolojisi bize her anlamda geleceği vadediyor.Umarım böyle konu ve paylaşımlar bu teknolojiyi daha anlar hala gelir ve hayatımızda olabildiğince erken kullanmaya başlarız.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: