Bitcoin Forum
July 04, 2024, 10:21:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: RİPPLE XRP HAKKINDA  (Read 3010 times)
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 23, 2017, 08:44:41 PM

Ledger diyenlere katılıyorum, Ripple yüklü ve uzun vade saklayacaksanız en iyi seçenek Ledger cüzdan,  ben öyle yaptım, orda burda duracağına sağlamda dursun.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 23, 2017, 09:09:29 PM

Ripple bankalar tarafından kullanılırsa ki böyle bir durum söz konusu elbette ki değerlenecektir.Ayrıca uzun süredir cyripto paraların çoğu diplere düşerken,bu koşullarda değerini muhafaza etti.Bu nedenle dahi gelecek vadeden bir coin olduğunu düşünüyorum.Bir kaç ay önce bir miktar aldım ve asla satmayıp,uzun vade bekleteceğim.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
November 23, 2017, 09:12:14 PM

Neden Ripple ? Adedi çok fazla değer kazanma ihtimali çok düşük. Ekibi sağlam olsada tavsiye etmem. Başka coinlerde şansınızı denemelisiniz.
yatmaca
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 04:06:20 AM

Riplle (XRP) :Ödeme sistemi ve havale ağıdır. San Francisco - ABD merkezlidir. Toplam üretimi 100 milyar XRP sınırlandırılmıştır. Şu anda 38,6 milyar XRP piyasadadır. Üretimin sınırlandırılması değer kazanması için bir avantajdır ancak üretim miktarın yüksek tutulması sebebiyle fiyatı düşüktür. Üretim miktarı hızlı transfer gerçekleştirmek ve düşük komisyon için yüksek tutulmuştur.

Altyapısı blochain olmakla birlikte bitcoin'den farklıdır. Ripple, ‘iteratif uzlaşma süreci’ kullanırken Bitcoin Proof-of-Work, yani madencilik kullanmaktadır. Bunun sonucu olarak Ripple, Bitcoin’den daha hızlı transfer sağlamaktadır. Para aktarımı saniyeler içinde tamamlanır. Süre açısından BTC'den ve uluslar arası bankacılık sisteminden daha avantajlıdır. BTC'ye göre transfer ücreti 3000 kat daha ucuzdur. Bu açılardan güven,hız ve komisyon olarak baktığımızda kripto paraların temel felfesini sağlıyor ancak Ripple ağı üzerinden yapılan transferleri bankalar ile parayı gönderen/alan kişiler an be an takip edebiliyor. Gizlilik Ripple üzerinde mümkün değil. Bu bir yönden avantaj diğer yönden dez avantaj.
Avantaj olan takip edilebilmesi güven sağlıyor. Bu yüzden finansal kuruluşlar tarafından tercih ediliyor. Yine olası kripto paraların yasaklanacağı dedikodusundan Ripple etkilenmiyor. Dezavantajı ise gizlilik kripto paralarda tercih nedenlerinden biri...

Şimdiye kadar 100'ün üzerinde finansal şirket ile anlaşma sağladılar. En son Amerikan Express Riplle ağına katıldı. Ülkemizde Akbank ile anlaşmaları bulunuyor.

Yorumum: Büyük finansal kurumlar ile anlaştıklarında değeri bir anda fırlıyor. Markette en yüksek 4. hacimli coin. Ucuz olması,iyi yönetilmesi,giderek yaygınlaşacak olmasından dolayı sepetimde bulunuyor ve kısa vadeli düşünmüyorum. Bankaların,borsaların adaptasyonu tam olarak gerçekleştiğinde kullanımının yaygınlaştığında değerinin daha da artacağını düşünüyorum. Şahısların birbiri arasında yapacağı transfer miktarında oluşacak hacimden çok daha fazlası iki finansal kuruluş arasında yapılacağından Ripple'a güveniyorum.

Olumsuz yorumum ise beklentinin fazla olmasından dolayı, hacminin yüksek olmasına rağmen pump-dump dolayı sıkça gerçekleşiyor.
(Gerçi hangi coin'de gerçekleşmiyor ki...)

Yazıda yazdığım gibi finansal kuruluşlarla yaptıkları her anlaşma değerini bir anda zıplatıyor. En son American Express ile %30 değer kazandı.
Şu anda Ripple ve Çin Merkez Bankası yetkilileri RCL (Ripple Ortak Defter) isimli bir kamusal blockchain platformu konusunda konuştuğu söylentileri var. Bu söylenti bir aydır dolanıyor. Uluslar arası piyasada gittikçe yaygınlaşan çin malları için aslında böyle bir ödeme ağı oldukça faydalı olacaktır. Böyle bir anlaşma gerçekleşmesini bırakın görüştüklerinin resmileşmesi bile bu coini uçurur.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
November 24, 2017, 06:19:53 AM

Ripple bence iyi seçim, gerçi Amex anlaşmasındaki yükselişi az buldum. Genelde portföyümde koinler değişir ama Ethereum, Ripple, Doge sabit kalır. Bu 3'lüye takıntım var, satarsam bile  yerine koyarım hemen.
denizkisacik (OP)
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
November 24, 2017, 09:08:07 AM

merhaba ben gatehub hesabı açtım ripple için ama ripple göndermek istediğimde adres aktif değl diyor ve gönderemiyorum bunu nasıl aktif hale getiricem ?
bithomptan baktığımda bu yazıyor
Account is not activated yet.
Activate it here: Ripple activationCheck

gatehubdada bu yazıyor
DISABLED WALLET

You need at least 20 XRP to start using it
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 24, 2017, 09:13:21 AM

Adet olarak bukadar fazla olan bişeye nasıl yatırım yapıyorsunuz bana nedense hiç kazançlı olmaz gibi geliyor eğer çok ucuz bir fiyattan alınmamışsa. Çok önceden girmiş olsam alıp kenara koyardım ama böyle fiyatlardan bana nekadar kazandırır ki diye bakınca bilemiyorum kararsız kaldığım için şansımı denemedim ripple'da hiç
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 24, 2017, 09:17:50 AM

Bu coine hic guvenesim gelmiyor yatirim almasinin tek sebebi bankalar tarafindan kullanilabilir denilmesi ama bunun yerine tether gibi bir sistemi getirmeleri daha mantikli.
oinokhoe
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 12:40:01 PM

Ekip çok sağlam fakat çok bütük yatırımlar yapmayı doğru bulmuyorum. Bir kez daha düşünün.
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
November 26, 2017, 08:51:46 PM

merhaba ben gatehub hesabı açtım ripple için ama ripple göndermek istediğimde adres aktif değl diyor ve gönderemiyorum bunu nasıl aktif hale getiricem ?
bithomptan baktığımda bu yazıyor
Account is not activated yet.
Activate it here: Ripple activationCheck

gatehubdada bu yazıyor
DISABLED WALLET

You need at least 20 XRP to start using it

Ripple göndermek için cüzdanınızın bakiyesinin 20XRP'den fazla olması gerekiyor. İlk gönderdiğiniz 20XRP'yi kullanamıyorsunuz. Bloke ediyor.
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
November 26, 2017, 08:59:10 PM

Olduğu yerde sayıyor. Hiç uğraşmaya değmeyecek bir coin.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
November 27, 2017, 10:06:09 PM

Ripplenin 2017 yılı içinde yaklaşık X30 yaptığını biliyoruz, almaya değmeyecek bir coin olduğunu düşünenler yanılıyor bence, 2018 yılı ripple için çok bereketli geçecek, tüm parayı yatırmak anlamsız olur tabi tavsiye edilmez, fakat bu fiyatlardan biraz ripple bulundurmanız  tavsiyedir.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 27, 2017, 10:31:39 PM

Ripple 2018 için umut vadediyor.Uzun vadeli düşünenler kazanır ama kısa vadede iniş ve çıkışları olacağı muhakkak.Belli bir yatırımcıyı her zaman yanına çekmeyi başarmış bir coin Ripple.Bitcoinin yükselişini tamamlamasından dolayı yatırımların ilk gireceği coinlerin başında geliyor.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 28, 2017, 06:47:37 AM

Akbank çok uzun bir süre önce Ripple kullanacağını açıklamıştı transferlerde, bu işlem faaliyete geçti mi ? takip eden arkadaşlar olduysa bu sürecin işleyişi ile ilgili bizi bilgilendirirlerse çok sevinirim.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
November 28, 2017, 07:18:24 AM

bankaların kendi içlerinde bu kadar yüksek işlem gücü varken neden ripple kullanıyorlar yani bu işin içinde bir iş var ama ne olduğu belli değil.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
November 28, 2017, 07:52:00 AM

Akbank çok uzun bir süre önce Ripple kullanacağını açıklamıştı transferlerde, bu işlem faaliyete geçti mi ? takip eden arkadaşlar olduysa bu sürecin işleyişi ile ilgili bizi bilgilendirirlerse çok sevinirim.

Akbank Mayıs ayında kullanmaya başlayacak.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
November 28, 2017, 09:11:22 AM

Bende az miktar ripple aldım ve borsada tutuyorum ama walleta çekmek istersen diye desktop walletı var diye biliyorum onu tercih edebilirsin ama ben borsada tutmaktan yanayım şuan.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
November 28, 2017, 10:03:22 AM

Ledger Nano'ya koyabilirsin. Ya da walleta atıp private keyini fiziksel olarak bi kağıda yazıp saklayabilirsin.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 28, 2017, 11:19:14 AM

Tabi ki karar senin ama ripple çok uzun vade saklanabilecek bir coin değildir açıkcası, al sat için bazı dönemler güzel artış olur, xrp adet olarak çok sayıda olduğu için 1 dolarları bile görmesi zor bir ihtimal geliyor

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
November 28, 2017, 04:27:03 PM

Ripple güzel yerlere gelecektir.Coin sayısına takılmamak lazım.Coin sayısı bankalara anca yeter.Uzun vade azda olsa elde biraz tutmalı diye düşünüyorum.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: