Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:20:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 0.03 Btc 950 tl karşılıgı elden satılıktır.  (Read 636 times)
akirafes (OP)
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
November 26, 2017, 05:25:04 AM

Merhaba elimde 0.03 Btc vardır İstanbul Fatih de elden 950tl karşılığı satmak istiyorum.  Şu anki değeri yaklaşık 1050 Tl ediyor. Pazar bugün müsaitim.
1715012442
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715012442
Reply with quote  #2

1715012442
Report to moderator
1715012442
Hero Member
*

Ignore
1715012442
Reply with quote  #2

1715012442
Report to moderator
1715012442
Hero Member
*

Ignore
1715012442
Reply with quote  #2

1715012442
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715012442
Hero Member
*

Ignore
1715012442
Reply with quote  #2

1715012442
Report to moderator
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 26, 2017, 08:01:21 AM

Merhaba bu konuyla ilgili olarak sana özel mesaj gönderdim dönüşünüzü bekliyorum.. iyi günler..
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 08:05:47 AM

Merhaba mesajını okudum. Kesinlikle banka kanalı ile yapmayacağım. Vatan caddesi emniyetin yanında oturuyorum. İsteyen olursa gün içi burayı takip edeceğim. Yalnız elden işlem yapılacaktır.
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 11:25:56 AM

İşlem tamamdır konu kapanabilir. İlgilenenlere teşekkür.
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 11:28:37 AM
Last edit: November 26, 2017, 11:47:22 AM by akirafes

Bu arada aklınıza gelebilir neden paribu gibi yerlerden yapmıyorum. Bu kurun paribu bozumu 1128 banka hesabıma gecicek para ise 1125 tl idi. Ben yarın birgün bir sorun çıksın istemediğimden elden tercih ediyorum. 950 tl bana uygundu. Saygılar.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1065
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
November 26, 2017, 11:38:40 AM

istanbulda olmuş olsaydım elden yapabilirdim.

BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
November 26, 2017, 12:04:01 PM

Bu arada aklınıza gelebilir neden paribu gibi yerlerden yapmıyorum. Bu kurun paribu bozumu 1128 banka hesabıma gecicek para ise 1125 tl idi. Ben yarın birgün bir sorun çıksın istemediğimden elden tercih ediyorum. 950 tl bana uygundu. Saygılar.

paranın kaynağı belli ise neden sorun olsun ki ve 1125 TL'de paranın kaynağı belli değilse bile ilgilenmezler çünkü çok düşük bir rakkam
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 26, 2017, 01:55:12 PM

paranın kaynağı belli ise neden sorun olsun ki ve 1125 TL'de paranın kaynağı belli değilse bile ilgilenmezler çünkü çok düşük bir rakkam

İnsanlar bu aralar vergi konusunda endişelenmeye başladılar.Bankalar yerine elden alışverişe başladılar.O yüzden normal olarak görüyorum ama bitcoinin fiyatını bu kadar düşürmenize gerek yoktu bana göre. Smiley

akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 03:38:37 PM

Vergi endişem. Elden özellikle vermek çok zor. anca bu kadar düşürürsem alıcı buluyorum %25 indirim bile soruyorlar siz gerçekten satmak istediniz zaman. ALıcak kimseyi bulmak çok zor.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 26, 2017, 04:02:33 PM

Vergi endişem. Elden özellikle vermek çok zor. anca bu kadar düşürürsem alıcı buluyorum %25 indirim bile soruyorlar siz gerçekten satmak istediniz zaman. ALıcak kimseyi bulmak çok zor.
Nasıl zor abi ayrıca cepbank ile aldığında hiç bir kaydı olmayacak sana dair arkadaşındna para geliyor gibi düşünebilirsin.. Yani bu şekilde bozmak istediğinde ben sürekli cepbank ile ödeme yapabilirim sana.. Skype eklersin skype mesajı atman yeterli olackatır.
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 04:10:40 PM

Daha önce yazdım buraya banka hesabıma 5 sene içinde yaklaşık 80 den fazla kişiden 50bin tl geldi diye bomanti vergi dairesinden incelemeye alındım.
 ve 1 milyon 600 bin tl  para cezasına çarptırıldım. Neler çektim ben bilirim bunu buraya bu kadar acık yazmamın sebebi benim gibi başkası  yanmasın. 49 yaşındayım nerdeyse ailemi kaybediyordum. Kalıcı kronik hastalığa yakalandım bu dönem. Ha bu bana mı denk geldi biri mi şikayet etti bilemem. Ama olan oldu.  Cagrıldıktan sonra geri alamıyorsun. Fazla da uzun yazmama  gerek yok. Bu konuyu tartışmaya da. Herkes bildiği gibi yapabilir.
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
November 26, 2017, 04:12:56 PM

Daha önce yazdım buraya hesabıma 5 sene içinde yaklaşık 80 den fazla kişiden 50bin tl geldi diye bomanti vergi dairesinden incelemeye alındım.
 ve 1 milyon 600 bin tl  para cezasına çarptırıldım. Neler çektim ben bilirim bunu buraya bu kadar acık yazmamın sebebi benim gibi başkası  yanmasın. 49 yaşındayım nerdeyse ailemi kaybediyordum. Kalıcı kronik hastalığa yakalandım bu dönem.

Çok üzüldüm duyunca hocam geçmiş olsun diyelim Allah bi daha öyle bişey yaşatmasın. tedirgin olmanızın sebebi çok normal en iyisini yapıyorsunuz.

R.R.L.
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 04:22:19 PM

tahribat öncesi uzlaşmada 33bin tlye anlaştım. Heabıma gelen son 5 senede ki 50k karşılığı 33k ile kurtuldum Maliye dekinler cok yardımcı oldu yoksa yanacaktım. İnsanın başına gelmeden anlıyamıyor. Çok basit bir şey yazayım. Anne baba harcılıgı bile  maliyeye bildirilmek ve vergisini ödemek gerekiyor. Yani maliye ye annemden aldım babamdan aldım bile diyemiyorsun bak kanun da yazıyor.  Ha olayın ciddiyetini anlatmak için yazdım bunu yoksa uygulanan bir şey değil. Ama kanun da var yani o çarklara girdin mi afedersin ama kıvıramıyorsun kimse seni dinlemiyor.
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 04:23:17 PM

Daha önce yazdım buraya hesabıma 5 sene içinde yaklaşık 80 den fazla kişiden 50bin tl geldi diye bomanti vergi dairesinden incelemeye alındım.
 ve 1 milyon 600 bin tl  para cezasına çarptırıldım. Neler çektim ben bilirim bunu buraya bu kadar acık yazmamın sebebi benim gibi başkası  yanmasın. 49 yaşındayım nerdeyse ailemi kaybediyordum. Kalıcı kronik hastalığa yakalandım bu dönem.

Çok üzüldüm duyunca hocam geçmiş olsun diyelim Allah bi daha öyle bişey yaşatmasın. tedirgin olmanızın sebebi çok normal en iyisini yapıyorsunuz.
Teşekkür ederim. Geçekten oğlumun yüzüne bakamıyordum.
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
November 26, 2017, 08:20:54 PM

tahribat öncesi uzlaşmada 33bin tlye anlaştım. Heabıma gelen son 5 senede ki 50k karşılığı 33k ile kurtuldum Maliye dekinler cok yardımcı oldu yoksa yanacaktım. İnsanın başına gelmeden anlıyamıyor. Çok basit bir şey yazayım. Anne baba harcılıgı bile  maliyeye bildirilmek ve vergisini ödemek gerekiyor. Yani maliye ye annemden aldım babamdan aldım bile diyemiyorsun bak kanun da yazıyor.  Ha olayın ciddiyetini anlatmak için yazdım bunu yoksa uygulanan bir şey değil. Ama kanun da var yani o çarklara girdin mi afedersin ama kıvıramıyorsun kimse seni dinlemiyor.

Geçmiş olsun hocam , bu arada sizin adınıza üzüldüm . Bir yandan da anlatmanız iyi olmuş bizim için en azından bir örnek olarak görebiliriz. Miktar biraz yüksek olduğu için tabii..
oup59
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 251

View Profile
November 27, 2017, 11:45:54 AM

Daha önce yazdım buraya banka hesabıma 5 sene içinde yaklaşık 80 den fazla kişiden 50bin tl geldi diye bomanti vergi dairesinden incelemeye alındım.
 ve 1 milyon 600 bin tl  para cezasına çarptırıldım. Neler çektim ben bilirim bunu buraya bu kadar acık yazmamın sebebi benim gibi başkası  yanmasın. 49 yaşındayım nerdeyse ailemi kaybediyordum. Kalıcı kronik hastalığa yakalandım bu dönem. Ha bu bana mı denk geldi biri mi şikayet etti bilemem. Ama olan oldu.  Cagrıldıktan sonra geri alamıyorsun. Fazla da uzun yazmama  gerek yok. Bu konuyu tartışmaya da. Herkes bildiği gibi yapabilir.

Öncelikle geçmiş olsun diyelim.  Bu sorunun temel kaynağı çok farklı kişiden hesabınıza para girişi olması mı? Dolandırıcılık vs. şüphesi  mi oluyor?

50K TL çok çok büyük bir mebla değil.  Hani bunun gelir vergisini ödeyin deseler bir nebze anlaşılır.

Vergi kaçakçılığı gibi işlem yapılıp ona ceza olarak mı o kadar yüksek bir mebal ceza kesildi?
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
November 27, 2017, 02:13:20 PM
Last edit: November 27, 2017, 02:51:32 PM by akirafes

Dolandırıcıklıkla bir alakası yok. şikayet var dendi son 5 sene banka hesaplarım incelendi. Bu kadar kişiden havale var dendi. Sanırım kişiler tek tek arandı çünki bana gösterdikleri dökümlerde hepsinin telefon numaraları ve adresleri vardı. Zaten bana herkesle konuşulduğunu bu transferleri neden yaptıklarını sorduklarını cevaplarının sesli kayıta olduğunu söylediler. Rapor hazırlandı şimdi buraya yazmayacam  başka suçlarda çıkıyor sonuç da para alıp veriyorsunuz birçok kanunu ihlal ediyorsunuz. isteyen sansını mahkemede dener. Nen uzlaşmayı tercih ettim onlarda en iyi tercihin bu olacağını söylediler. Uzlaşıp cezamı  ödedim dosyayı mühürlediler. İşin ilgin tarafı bu olaylardan sonra hic bir ticari faliyetim olmamasına rağmen banka hesaplarımın ticari hesaba donduğunu öğrendim. Tüm hesabım olan bankalardan tüm kayıtlarım istenmiş. Kapanmı bir olay daha da fazla yazmak istemiyorum. Lütfen fazla soru sormayın. Ben 6 ay akıbetimin ne olacağını bilmeden yandım kimse yansın istemem direk inanıp  imza attım. Bana yalan söylenmiş de olabilirdi . sanırım bir sahısa kanunen kesilebilecek en buyuk mali ceza 450 bin tl EN azından o parayı alabilirlerdi. Ama sözlerini tuttular ve dedikleri gibi düşürdüler. ALlah Razı olsun. Mesela burada çok para trasnferi yapan  biri de bu şekilde şikayet edilirse son 5 sene hesabına giren çıkan paralar araştıralacak. Kim gönderdiyse onlan konuşulacak. bunlar kayıt altına alınacak. Ve çağrılacaksınız Belki benim gibi. Olay bundan ibaret.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
November 27, 2017, 06:12:49 PM

dolar alıp satmak gibi bitcoinde. gitsin önce altın alıp 2 ay sonra bozduranlardan devlet vergi alsın. adam altın alacak satacak kar edecek dolar alacak yükselince kar edecek arsa alacak yükselince satıp kar edecek devlet bunlardan vergi almıyorsa bitcoinden de alamaz. çünkü bitcoin bir para birimi. ben geçen ay 21bin tl ye ye bitcoin almıştım 29 binden sattım dimi. şimdi 9 bin kar gözüküyor. aslında bu kar değil. çünkü bitcoin bazında zarardayım. devlet benim sattığım kadar bitcoini bana geri alsın o 29 binin hepsi devletin olsun. kısacası tl bazında karda gibi gözüksemde btc bazında zarardayım.

kaldıki bu bir para birimi. bundan dolayı kimse euro ya da dolar aldın 20 günde şu kadar kar etmişsin diyemez aynı şey btc için de geçerli. zaten devlet bunu bildiği için sadece aracı kurumlarla yetiniyor. ama aracı kurumlar dışında  günübirlik al sat ticareti yapanlarla ilgili hisse senedinde olduğu gibi fark  üzerinden stopaj kesmek isterse bu işe önce dolar eurodan başlaması lazım ki dediğim gibi tl düşüp dolar artıyorsa ya da btc artıyorsa bundan devlete vergi çıkmaz. aksine yanlış ekonomik gidişat yüzünden götümüzü bireysel olarak biz toparlamak zorunda kalıyoruz demektir.

oup59
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 251

View Profile
November 27, 2017, 08:22:59 PM

Dolandırıcıklıkla bir alakası yok. şikayet var dendi son 5 sene banka hesaplarım incelendi. Bu kadar kişiden havale var dendi. Sanırım kişiler tek tek arandı çünki bana gösterdikleri dökümlerde hepsinin telefon numaraları ve adresleri vardı. Zaten bana herkesle konuşulduğunu bu transferleri neden yaptıklarını sorduklarını cevaplarının sesli kayıta olduğunu söylediler. Rapor hazırlandı şimdi buraya yazmayacam  başka suçlarda çıkıyor sonuç da para alıp veriyorsunuz birçok kanunu ihlal ediyorsunuz. isteyen sansını mahkemede dener. Nen uzlaşmayı tercih ettim onlarda en iyi tercihin bu olacağını söylediler. Uzlaşıp cezamı  ödedim dosyayı mühürlediler. İşin ilgin tarafı bu olaylardan sonra hic bir ticari faliyetim olmamasına rağmen banka hesaplarımın ticari hesaba donduğunu öğrendim. Tüm hesabım olan bankalardan tüm kayıtlarım istenmiş. Kapanmı bir olay daha da fazla yazmak istemiyorum. Lütfen fazla soru sormayın. Ben 6 ay akıbetimin ne olacağını bilmeden yandım kimse yansın istemem direk inanıp  imza attım. Bana yalan söylenmiş de olabilirdi . sanırım bir sahısa kanunen kesilebilecek en buyuk mali ceza 450 bin tl EN azından o parayı alabilirlerdi. Ama sözlerini tuttular ve dedikleri gibi düşürdüler. ALlah Razı olsun. Mesela burada çok para trasnferi yapan  biri de bu şekilde şikayet edilirse son 5 sene hesabına giren çıkan paralar araştıralacak. Kim gönderdiyse onlan konuşulacak. bunlar kayıt altına alınacak. Ve çağrılacaksınız Belki benim gibi. Olay bundan ibaret.

Buyuk gecmis olsun. Bir sekilde makul sayilabilecek rakamla konu kapanmis. Sikayet eden de her kimse bu nasil cekememizliktir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: