Bitcoin Forum
October 19, 2024, 12:54:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 28.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: BitConnect (BCC) ile ilgili tüm sorularınıza yanıt verebilirim  (Read 1353 times)
KufuT (OP)
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
November 25, 2017, 08:19:02 AM

Aslında cevabı vermişsiniz ama yanlış yorumlamışsınız gibi Smiley Bana göre ponzi riski taşıyor. Nedenine gelecek olursak;
Gelirini bitcoinden elde ediyor; bu nereye kadar devam edebilir. Bu kadar kişiye bu miktarlarda ödeme yapan adamlar illaki bir ara tıkanırlar.
Ellerinde ciddi miktarlarda bcc bulundurmaları bu işi ciddi boyuta taşıyor. İstedikleri bcc yi belirli bir noktaya kadar yükseltmek olabilir. Balon oluşturmak çok zor bir şey değil. Paranız varsa tabi. Sonrada balon booom. !

Bu sisteme karşı olan güvensizlik BitCoin'e karşı olan güvensizliğe çok benziyor. Yıllarca insanlar (ben de dahil) bitcoine de güvenmediler. Umarım yıllar sonra bu sistem (ve yeni çıkan ETHConnect, NEOConnect gibi diğerleri) yıllarca ayakta kalırlar.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 25, 2017, 08:47:09 AM

Borsalarda olmayan olsa bile 1 2 tane borsada olan al sat üzerinden kazanç değil sadece paranı yatır bırak o değerlenecek mantığı ile para kazandırmayı sunan bi ponzi şeması. Uzak dur başka bir sürü alternatif var.

Yine yanlış bilgi sahibi bir arkadaşla karşı karşıyayız.

BCC misyon olarak diğer coinlerden farklıdır. Coini kendi cüzdanınızda tuttuğunuz sürece size ayda %10 artış verir. Bu artışı coin adedine yansıtırlar. Buna da "staking" denir. Bu nedenle bu coini diğer borsalarda görmenizin pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Sadece her önüne kabul eden hitBTC borsasında var sanırım.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 26, 2017, 10:43:29 AM

Aslında cevabı vermişsiniz ama yanlış yorumlamışsınız gibi Smiley Bana göre ponzi riski taşıyor. Nedenine gelecek olursak;
Gelirini bitcoinden elde ediyor; bu nereye kadar devam edebilir. Bu kadar kişiye bu miktarlarda ödeme yapan adamlar illaki bir ara tıkanırlar.
Ellerinde ciddi miktarlarda bcc bulundurmaları bu işi ciddi boyuta taşıyor. İstedikleri bcc yi belirli bir noktaya kadar yükseltmek olabilir. Balon oluşturmak çok zor bir şey değil. Paranız varsa tabi. Sonrada balon booom. !

Bu sisteme karşı olan güvensizlik BitCoin'e karşı olan güvensizliğe çok benziyor. Yıllarca insanlar (ben de dahil) bitcoine de güvenmediler. Umarım yıllar sonra bu sistem (ve yeni çıkan ETHConnect, NEOConnect gibi diğerleri) yıllarca ayakta kalırlar.
Ne diyeyim adamlar iyi dağıtıyor, kazanıyorsan allah arttırsın. Ben bu riski alacak kadar cesur değilim. Böyle yüksek kar marjı beni hep korkutur. Altcoinleride ona göre seçiyorum ama onlarda az riskli değil. Yinede dönüp dolaşıp bir pump yedikleri için içim rahat.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 26, 2017, 11:17:37 AM

Ne diyeyim adamlar iyi dağıtıyor, kazanıyorsan allah arttırsın. Ben bu riski alacak kadar cesur değilim. Böyle yüksek kar marjı beni hep korkutur. Altcoinleride ona göre seçiyorum ama onlarda az riskli değil. Yinede dönüp dolaşıp bir pump yedikleri için içim rahat.

Bu sisteme bir ay önce koyduğum parayla Bitcoin alsaydım %50 kazanmıştım. Bu sistem %30 verdi. O yüzden daha kazançlı diye bir olay yok. Adamlar benim paramdan %20 kazanç elde ettiler. Hatta belki daha fazlası. Bu sistem daha çok kazanmak isteyenler için değil, dolar üzerinden belli bir getiriye razı olanlar için.
dewilboys
Sr. Member

View Profile
November 27, 2017, 09:55:03 PM

Bu sisteme bir ay önce koyduğum parayla Bitcoin alsaydım %50 kazanmıştım. Bu sistem %30 verdi. O yüzden daha kazançlı diye bir olay yok. Adamlar benim paramdan %20 kazanç elde ettiler. Hatta belki daha fazlası. Bu sistem daha çok kazanmak isteyenler için değil, dolar üzerinden belli bir getiriye razı olanlar için.
Bir ayda %30 hiç fena değil. Kaç kişi elinde bitcoin tutup değerlenmesini bekliyor ki zaten. Herkes altcoine yatırmış zengin olmayı bekliyor. Bitcoin'de kalanlar çok daha iyi kazandı bu sene. Bilmiyorum sistemleri güvenli olsaydı bence birçok zengin büyük yatırımlar yapardı. İnsanlar ona değilde başka yerlere yatırım yapıyorsa bir bildikleri vardır. Yoksa böyle bir kar fırsatının duyulmaması imkansız.
goodsson
Member
**

Activity: 350
Merit: 25

View Profile
November 27, 2017, 11:52:35 PM

MM MM MM NO NO NO, BITCONNEEEEEEEEEECT!

https://www.youtube.com/watch?v=vtXMifzkmV4
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 04, 2017, 07:11:08 PM

Geçen gün youtube da birinin bu bitconnect coin ile ilgili yaptığı videolar denk geldi. 10k yatırmış günlük 100 küsür dolar faiz geliyormuş vs.. , sistemde altında ki referans sistemini öve öve bitiremiyor. Dedim yeni bir ponziye kılıfı bulmuşlar. 100 $ 30 gün sonra 28.5$ profit gösteriyor. Bu patlar ama ne zaman..
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 04, 2017, 07:15:38 PM

Parayla para kiralama olayı ponzi şemasına örnek. Para kazanıyorsanız kovalayın tabi işleyişi tam anlamadıysanız uzak durun. Elinizdekinden olmayın.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
December 04, 2017, 10:23:16 PM

Parayla para kiralama olayı ponzi şemasına örnek. Para kazanıyorsanız kovalayın tabi işleyişi tam anlamadıysanız uzak durun. Elinizdekinden olmayın.

Hocam para ile para kiralamak, şu anda dünya ekonomisinin temel taşıdır yani : faizdir. faizi savunmuyorum ama faiz ponzi değildir
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303

View Profile
December 04, 2017, 10:27:39 PM

hocam bitconnect yani bcc hakkında birçok kimse aslında çiftlikbank ya da megaholding gibi yapılardan bir farkı olmadığını tamamen sistematik bir coin dolandırıcılık olduğunu söylüyor bu ne kadar doğru sizce

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
December 04, 2017, 11:45:53 PM

Hocam 1-  BCC nin çıkış amacı nedir ?

2 - neden kimi borsa bcc diyor kimisi bch diyor? tamam biliyoruz ikisi de aynı şey de, niye böyle bir mallık içindeler.
arlington
Sr. Member

View Profile
December 05, 2017, 12:23:03 AM

Arkadaş risk almış yatırımını yapmış fena kazanmamış da ancak adı üstünde risk ne zamana kadar böyle gider belirsiz arkadaşta yüzde yüz güvenemiyor doğal olarak.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
December 05, 2017, 05:25:24 AM

hocam bitconnect yani bcc hakkında birçok kimse aslında çiftlikbank ya da megaholding gibi yapılardan bir farkı olmadığını tamamen sistematik bir coin dolandırıcılık olduğunu söylüyor bu ne kadar doğru sizce

BitConnect'in onlardan farkını söyleyeyim.

Ponzi, piramit, titan yapılarında siz sisteme birilerini sokmazsanız para kazanamazsınız. İllaki birilerini sokacaksınız ve onlarda sisteme para yatıracaklar. Ve onlar da birilerini getirmek zorundalar. Siz onların hem yatırdıklarından hem de kazandıklarından pay alırsınız.

BitConnect sisteminde ise kimseyi getirmek zorunda değilsiniz. Yine paranızı kazanırsınız. Misal benim sponsorum yok. Kimsenin referansıyla kaydolmadım. Ve kimseye de sponsor olmadım, olmaya da çalışmıyorum.

Ama yine de paramı kazanıyorum.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 05, 2017, 05:42:08 AM

BitConnect'in onlardan farkını söyleyeyim.

Ponzi, piramit, titan yapılarında siz sisteme birilerini sokmazsanız para kazanamazsınız. İllaki birilerini sokacaksınız ve onlarda sisteme para yatıracaklar. Ve onlar da birilerini getirmek zorundalar. Siz onların hem yatırdıklarından hem de kazandıklarından pay alırsınız.

BitConnect sisteminde ise kimseyi getirmek zorunda değilsiniz. Yine paranızı kazanırsınız. Misal benim sponsorum yok. Kimsenin referansıyla kaydolmadım. Ve kimseye de sponsor olmadım, olmaya da çalışmıyorum.

Ama yine de paramı kazanıyorum.

ponzi sistemlerinde sisteme birilerini sokmasanız da kazanabilirsiniz, en son halkada siz olmadığınız sürece paralarınız yatar.

bitconnect crypto piyasasındaki en bariz ponzi şemalarından birisidir. böyle şeyleri savunan arkadaşları şiddetle kınıyorum.
hurri1984
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
December 05, 2017, 06:26:42 AM

Anlamıyorum ponzi spam veya değil ne farkeder. Belirli bir günden sonra zaten yatırılan para amorti ediliyor ve artıya geçiliyor ve bu site aylardır ödeme yapıyor. İlk açıldığı gün deposit yapan biri şuanda kat ve katını kazandı.

Binlerce dolar yatırmadan yatırım yapan kazanır iyi kötü . Bankaların verdiği faizin çok daha fazlası .
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 05, 2017, 06:40:33 AM

Anlamıyorum ponzi spam veya değil ne farkeder. Belirli bir günden sonra zaten yatırılan para amorti ediliyor ve artıya geçiliyor ve bu site aylardır ödeme yapıyor. İlk açıldığı gün deposit yapan biri şuanda kat ve katını kazandı.

Binlerce dolar yatırmadan yatırım yapan kazanır iyi kötü . Bankaların verdiği faizin çok daha fazlası .

ne demek ne farkeder. confido diye bir proje var coinmarketcapten aç bak incele. scam bir projeydi takım projeyi terketti. bitconnectinde sonu böyle olacak ama ne zaman olacak bilmiyoruz.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 05, 2017, 06:46:52 AM

Klasik ponzi sistem uygulamasının tüm özelliklerini taşıyor. Zaten böyle sistemlerde ilk başlarda herşey güllük güneşlik olur, sonra söylentiler çıkar, sonrasında da bir bakmışsınız ortalıkta kimse kalmamış, olan sizin paraya olmuş.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 05, 2017, 08:49:34 AM

Bitcoin artık kendine güven sağlamış bir coin olarak görüyorum kendisini. Alt coinler içinse birşey demek mümkün değil. Bir kaçtanesi hariç tabii ki. BCC ise %50 %50 gidip geliyor ponzi, scamda olabilir olmayadabilir zaman içinde öğreneceğiz. %50 bana göre çok büyük bi risk olduğu için hiç ilişmedim.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
January 17, 2018, 02:07:21 AM

patlatmışlar.. büyük kaybeden yoktur umarım
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
January 17, 2018, 02:32:53 AM

Kabak gibi ponziydi. 400 dolardan düşe düşe 40 dolar'a düşmüş an itibariyle, daha da düşer 0'a kadar yolu var... 5 gün sonra sitesi kapanacakmış sanırım. Yatırım yapanlara geçmiş olsun.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: